Dodaj do ulubionych

Prawo w Humanitas - opinie

IP: *.dynamic.chello.pl 07.06.12, 10:26
Czy ktoś się wybiera na prawo w WSH Humanitas w Sosnowcu? Ja próbowałem na UŚ na dzienne, ale się nie dostałem, a zaoczne prawo na UŚ to straszna masówka. W WS Humanitas studia są krótsze (3,5 roku) i tańsze, a kadra z UŚ i UJ, więc poziom powinien być OK. Kto ma jakąś wiedze albo opinie o prawie w WS Humanitas?
Edytor zaawansowany
  • biruta1986 07.06.12, 10:51
    Mój brat studiuje tam prawo od lutego, był w pierwszym roczniku, który rozpoczął studia, bo prawo to nowy kierunek. Generalnie sobie chwali – nauki jest dużo, bo to że studia trwają 3 lata i pół roku to nic nie zmienia – trzeba zrobić materiał taki sam jak na 5-letnich studiach, co wykładowcy skutecznie przypominają na każdym zjeździe :) Brat jest na zaocznych, zajęcia ma trzy weekendy w miesiącu, do tego tylko miesiąc wakacji (studia są krótsze, ale za to wakacje bardzo, bardzo krótkie). Wykładowcy na I semestrze są OK, świetne wykłady z historii prawa. Jak będzie potem – nie wiem, ale kadra faktycznie jest z UŚ, więc chyba żadnych niespodzianek nie będzie, choć wszyscy się boją prawa karnego. Szkoła generalnie OK., jest dosyć niskie czesne, nie zdzierają :) Tylko nie ma wszystkich książek w bibliotece, ludzie mają info że dokupują na bieżąco. Dużo nauki. Nie wiem, czy ci pomogłam :-)
  • Gość: aga-12345 IP: *.mtvk.pl 01.04.13, 15:59
    napisz do mnie.prosze.
  • Gość: td IP: *.dynamic.chello.pl 07.06.12, 10:56
    Nie wiem jak jest na prawie. 3 lata temu kończyłem administracje. Jeśli wykładają te same osoby, nie powinno być źle. pozdrowienia dla Pana Lekstona i dr Borskiego :)
  • Gość: dana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.12, 12:20
    WSH to jest całkiem dobra szkoła. O lata świetlne wyprzedza większość szkół na Śląsku. I tyle w temacie.

Prawników na rynku sporo, ale możliwości zatrudnienia znacznie szersze niż po innych kierunkach.
  • Gość: student IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.12, 12:38
    Plusy: Studia tanśze niż gdzie indziej. I krótsze. Kadra z US-ia. Dobry dojazd, duży parking przed szkołą, dobre opinie ludzi studiujących.

Minusy: to jednak szkoła prywatna. średnio ładny budynek :( dużo przedmiotów ekonomicznych w programie (to jest prawo nastawione na przedsiębiorstwa) Duże tempo nauki.
  • Gość: hanka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.12, 18:28
    jezeli dla kogos plusem uczelni jest parking,to chyba minalsie z powolaniem-i co da dyplom z zaocznych czy nie studiow na Kilinskiego???
  • picard07 07.06.12, 18:58
    dzwoniłem do Humanitas dowiedzieć się o co chodzi z tym prawem w 3,5 roku. No i chodzi o to, że faktycznie te studia trwają krócej ale to nie jest żadne uboższe prawo robione "po łebkach" tylko faktycznie materiał "normalnego" prawa realizowany w trybie 3 semestry w roku (a nie standardowo - 2 semestry). Czyli ostra jazda w 3,5 roku, ale dyplom szybciej.Co to znaczy w praktyce? Zjazdy dla zaocznych co tydzień (każdy weekend zajęty) i miesiąc wakacji zamiasttrzech miesięcy. Coś za coś. Jak ktoś chce szybciej mieć dyplom, ale kosztem bardziej intensywnej pracy to może pomyśleć. Ja się zastanawiam, ale byłyby to mój drugi kierunek, więc nie wiem czy dam radę. No ale zobaczymy.
  • Gość: piotr korycki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.12, 12:35
    Ja się wybieram :) Skończyłem w WSH administracje i zamierzam robić drugi dyplom. Na poziom szkoły nie narzekam, dobrze wspominam studia. Podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, ale ja jednak wejdę :)
  • Gość: Akon IP: *.dynamic.chello.pl 09.06.12, 06:47
    Dobra szkoła i NORAMLNI ludzie w dziekanacie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: dorota IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.12, 19:06
    tylko butow nie zamocz...
  • Gość: lo_2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.12, 11:31
    ja się wybieram :):):):)
  • Gość: aldek IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.12, 07:49
    oferta na stronie wygląda bardzo dobrze, zobaczymy jak w praktyce :)
  • Gość: Zgł IP: *.telpol.net.pl 03.07.12, 20:57
    Boże, chroń od takich "prawników". Toż to dramat...
  • Gość: prawnik po UŚ IP: *.adsl.inetia.pl 03.07.12, 22:58
    tylko niech ktoś nie myśli, że to to samo co prawo na UŚ bo takie przesłanie powoli przebija z komentarzy niektórych osób.

To jest śmiech na sali - prawo w 3,5 roku a ponoć na jakiejś uczelni w 2,5 roku... Ja ciężko zakuwałem 8 lat w podstawówce i 4 lata w liceum żeby się dostać na studia... potem 5 lat rzeźni na UŚ a tu ktoś myśli, że to to samo. Szkoda, że ten ambitny kierunek trafia na prywatne uczelnie
  • Gość: sempai17 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.07.12, 09:16
    zauważyliście, że Humanitas otwiera prawo jako studia dzienne 5-letnie
  • Gość: kajjaaa IP: *.r-link.pl 14.07.12, 09:21
    Witam, orientuje się ktoś jakie są przedmioty na 1 semestrze???
    W ogole jest ktoś chetny i wybiera sie na ten kierunek? dzienne czy zaoczne???
  • Gość: anti IP: *.dynamic.chello.pl 14.07.12, 14:38
    Na I Semestrze jest logika,wstp do prawoznawstwa,łacina,angielski,prawo konstytucyjne
  • Gość: K IP: *.104.hitech-net.pl 14.07.12, 23:22
    Ja też mam zamiar się tam wybrać. Wolałabym w trybie stacjonarnym, jednak wieksze zainteresowanie jest zaocznymi, dlatego nie wiadomo czy zostanie utworzona grupa, bo musi być 20 osob. Także zapraszam, zapisujcie sie :)
  • Gość: sempai17 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.07.12, 08:54
    ja ogólnie myślę o drugich studiach, ale to pracę znależć muszę więc wtedy chyba tez tylko zaoczne, ale ja wolałabym historię
  • Gość: lola IP: *.dynamic.chello.pl 15.07.12, 10:34
    jezeli prawnicy po humanitasie beda tak samo wyksztalceni jak pedagodzy to strzez nas panie przed takimi prawnikami.Balabym sie zatrudnic nauczycielke po wsh a co dopiero prawnika...
  • Gość: kajaaa IP: *.itcomp.pl 16.07.12, 19:20
    Anti mam do Ciebie ogromna prosbe, gdyz przypuszczam ze zaczelas juz 1 semestr studiow, powiedz mi prosze czy obowiazkowy jest j angielski czy mozna sobie np wybrac jezyk niemiecki? i druga sprawa jak wyglada prawo konstytucyjne bo wiem ze na slaskim jest pogrom? Bardzo prosze o odpowiedz bede bardzo wdzieczna
  • whoop.whoop 17.07.12, 09:46
    Hej,

z tego co wiem dostępne języki to niemiecki angielski i rosyjski. Zapewne z powodu małej ilości chętnych otworzą tylko grupy angielskiego ,co najwyżej niem. podstawowy. Do niedzieli zapisanych na zaoczne prawo było 18 osób, mam nadzieje,że będzie nas więcej ;) pozdrawiam
  • Gość: kajja IP: *.itcomp.pl 17.07.12, 12:09
    Ja tak sobie mysle, ze im mniejsza grupka tym lepiej;) wiecej się nauczymy a pozatym bedziemy bardziej zzyci.
    Ja rowniez sie zapisze tylko nadal myssle nad trybem. Zaoczne są co weekend czy co 2tygodnie???
    Odnosnie języka zaaluje, że nie ma wiekszego wyboru a jesli juz mam wybierac to na pewno niemiecki a znajac zycie wszyscy wybiora angielski i mnie tez tam przekieruja;/
    W ogole to od kiedy zaczynaja sie zajecia????we wrezsniu czy pazdzierniku?
    a tak w ogole skad jestescie????Sosnowiec czy sa rowniez dojezdni?
  • whoop.whoop 17.07.12, 21:25
    Będą 3 zjazdy miesięcznie, czyli jeden weekend wolny, zajęcia zaczynają się już w pierwszy weekend października:) Ja jestem akurat z Zagłębia ale myślę , że nie będziesz jedyną 'dojezdną' ;)
  • Gość: bikdraan IP: 94.42.161.* 22.08.12, 08:44
    Ja "dojezdna" jestem :)
    Fajnie, że ludzie jest nas więcej :)
  • Gość: anti265 IP: *.dynamic.chello.pl 18.07.12, 22:18
    witam:) właśnie zaliczyłampierwszys semestr, jest do wyboru angielski lub niemiecki.Angielski od podstaw lub zaawansowany oczywiście język jest obowiązkowy. Pr.konstytucyjne no cóż jak się uczy to się zda,za pieniądze się nic nie załatwijak to niektórzy pisza.
  • Gość: kaaaaaj IP: *.itcomp.pl 19.07.12, 10:39
    wielkie gratulacje;))) !! 1/7 masz juz za sobą;)
    Mam do Ciebie przeogromna prosbe czy dalabys rade podesłac mi na meila zagadnienia z prawa konstytucyjnego, gdyz wczesniej juz zaliczalam ten przedmiot i chcialabym porownac jaka jest roznica bo nie ukrywam ze mialam ogromne problemy z zaliczeniem tego;/
    Bede Ci wisiec piwo;P BARDZO PROSZE;*
    izunia17l@wp.pl
  • Gość: anti265 IP: *.dynamic.chello.pl 19.07.12, 21:05
    Obowiązywała Konstytucja,kodeks wyborczy no i w zasadzie cała książka Garlickiego Prawo Konstytucyjne,
  • Gość: michal IP: 93.175.86.* 05.04.13, 21:20
    Hej
    Z postów wynika że masz dużą wiedzę nt. studiów prawniczych na humanitas :). Mam gorąca prośbę czy możesz mi odpisać i podaj parę informacji o poziomie nauki i wykładowcach jacy są na kierunku. Ja studiuję na UŚ ale planuję się przenieść na UJ lub właśnie na humanitas. Mój adres: isosystem@interia.pl
  • roserose456 21.11.13, 09:35
    Ci, co byli ok to byli, ale dają pałeczkę innym i każdy ma w d...Brak umiejętności psychologicznych, motywacyjnych-wykładowcy.Teraz nie ma dyplomów w terminie i co wyrozumiałość? A kto był dla Mnie, mojego zdrowia?-Efekt, kompetencje, wiedza, chora rywalizacje, wzbudzanie zazdrości. Patologia ;krzywdzenie, upokarzanie, poniżanie, dobijanie. Studenci pracujący z wykładowcami ;spirala plotek. Megalomania, lekceważenie praw człowieka. Brak poszanowania dla ludzkiej godności. Wychodzisz ze skrzywieniem i myślami samobojczymi.Będą dobrzy teraz dla tych, którzy na to nie zasługują... Kto odda Mi lata młodości, szcześcia?Poniżają cenią tylko bezwzględnych, przydatnych… Odbierają nadzieję, bo jeśli w ich subiektywnym odbiorze masz może urodę, ubranie to masz wszystko. Niszczą są pozbawieni wrażliwości.... Reklamy kłamią...Nie dają to, na co zasługujesz tylko, aby student nie urósł jak jest miły, aby mu nie odbiło. Brak znajomości psychologicznych. Budzą żal, smutek, są powodem wspomnień powracających jak bumerang. Dają to, co chcą tym, którzy na to leją, aby się nie narażać? Nie ma dyplomów w terminie ,na obronie było strasznie...Przed wejściem po wyniki usłyszałam komentarz czy jest już ta gwiazda...Żenada panie wykładające ,korzystając ze wspólnych toalet podchodzą i mówią; w szkole układać włosy, wówczas, gdy ty robisz im miejsce, aby nalały wody do czajnika...Nie należy się s pouchwalać, przekraczają granice. Nie potrafią się zachować nawet wykształcenie nie pomaga im...Idąc korytarzem nie odpowiedzą dziadory, co niektórzy...Komentarze, iż za uśmiech mogą dać 55 nawet uśmiechać się nie walono...Fakt tak trzeba szanować swój uśmiech i nie uśmiechać się do byle, kogo. Pracownicy w dziekanacie bibliotece jak również wypożyczalni -ok. Nie oceniają bycia miłym, poniżają. Szacunek budzi szacunek...Truizmy reklamy WSH...Wydałam na studia na humaniście rozpatrując aspekt finansowy ponad 24000 dostałam upokarzania .
  • Gość: a IP: 62.29.175.* 14.08.13, 14:47
    I szkoda, że się tyle uczysz, bo nadal nic nie umiesz. Jak można tak oceniać? WSZĘDZIE trzeba się uczyć, aby coś osiągnąć. Humanitas jest dobrą szkołą. A prawo nie jest nic gorsze od tych na uczelniach publicznych. Ja studiowałam i na Humanitasie i na Jagiellońskim. Kadra się powtarza, tacy sami ludzie wszędzie. Tyle.
  • Gość: ... IP: 91.231.32.* 10.10.14, 22:13
    Najwidoczniej istnieją na świecie osoby bardziej inteligentne i szybciej łapiące ;)
  • Gość: stary student IP: *.adsl.inetia.pl 18.07.12, 15:48
    "studia" dla nieuków i debili!!!! Możesz sobie kupić jak masz kasę, ale to nic nie warte-po ich "ukończeniu" i tak zostaniesz plebsem-niedokształconym, nieukiem! Kiedyś tacy jak Ty kupowali maturę na czarnym rynku w Katowicach!
  • Gość: kaaaj IP: *.itcomp.pl 19.07.12, 23:09
    no ale nie mieliscie podanych konkretnych zagadnien?
    Ja na swojej uczelni miałam ich 132, ciekawa jestem ile jest tutaj.
  • Gość: sempai17 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.07.12, 09:09
    myślę, że wieksze zainteresowanie wzięło się też z tego, że zaoczne są tansze jednak 200 złotych piechota nie chodzi
    pozdrawiam
  • Gość: sempai17 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.08.12, 11:15
    ta uczelnia tez prawo przygotowuje
    www.wst.com.pl/oferta_edukacyjna/studia/prawo/10
  • Gość: KASIA IP: 94.42.241.* 22.08.12, 20:11
    ja rowniez wybieram sie na zaoczne;) troszke przeraza mnie wizja braku wakacji no ale coz zrobic:)w dniu jutrzejszym bede sie zapisywac przez internet takze mysle ze juz czegos konkretniejszego sie dowiem;)
    Wiecie moze ktorego dokladnie zaczynamy zajecia??Ciekawa jestem przedmiotow na 1 semestrze;)wie juz moze ktos cos;D?
  • Gość: Alan IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.17, 15:49
    Świetne podejście, najlepiej skończyć na podstawówce i nic nie robić ze swoim życiem. Po co w ogóle takie osoby jak Ty się wypowiadają? Zero meteorytyki...
  • Gość: bikdraan IP: 94.42.161.* 22.08.12, 08:41
    Hej :) ja również wybieram się na prawo do Humanitas - zaocznie. Podobno nie ma jakoś tragicznie ciężko. Zjazdy są co dwa tygodnie w soboty i niedziele. Sierpień może być wolny - ale kosztem np. cotygodniowych zjazdów. Kadra również podobno fajna i ludzka przede wszystkim - opinia znajomych studiujących na innych kierunkach.
    Może nie będzie tragedii?? :) wybiera się ktoś jeszcze na zaoczne? Mam nadzieję,że nie będę sama XD
  • Gość: studentka IP: *.ip.netia.com.pl 05.09.12, 22:46
    Hej, aktualnie studiuję prawo na Uniwersytecie Śląskim. Zaczynam się intensywnie zastanawiac nad zmianą uczelni. WPiA w Katowicach to jakaś porażka. Bardzo boli to podejście do studenta przez niektórych egzaminatorów. Dalej brnąć na tym 'chorym' wydziale (jestem na trzecim roku) czy zdecydować sie na zmianę na WSH. Zastanawia mnie tylko jedna kwestia... czy na prawde jest różnica po ukończeniu jednej i drugiej szkoły? Czy pracodawca na prawdę zwraca uwagę na to, kto wydał dyplom, czy bardziej istotne jest to jaką kto ma wiedze, bo przeciez to powinno stanowić sedno naszych kwalifikacji ... Do WPiA juz po prostu nie mam siły... to nie wydział dla studentów, tylko dla wytrwałych i bogatych.
  • diana721 07.09.12, 18:35
    Witam, mam pytanie do osób, które już ukończyły pierwszy semestr prawa. Czy możecie mi powiedzieć jak wyglądają egzaminy, tzn czy są ustne, testy lub pisemne czy też ewentualnie jest to zależne od danego wykładowcy? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
  • Gość: sara IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.09.12, 11:07
    Czy ktos moze mi przeslac plan zajec na pierwszy zjazd z prawa??
  • Gość: kaja IP: 94.42.235.* 13.09.12, 14:38
    czesc, powiem wam ze jestem przerazona wydatkami, niby 1 semest kosztuje z oplata wakacyjna 2 tys natomiast drugi juz 3oozl wiecej. na 1 rok sa 3 semestry; wiosenny letni i zimowy plus wszystkie poprawki i dodatkowe oplaty to rok nas wyniesie ok 8 tys, a pozniej beda jeszcze podnosic cene. Sama nie wiem co mam robic, do dziekanatu trzeba dzwonic 50 razy a oni nic nie wiedza. porazka!!! pozniej w razie podnoszenia cen to nawet czlowiek nie zrezygnuje bo bedzie w plecy bo nigdzie cie nie wezma na 2 rok po humanitasie;/;/;/
  • diana721 14.09.12, 10:51
    Hej, a ja dowiedziałam się dzisiaj podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem dziekanatu , że opłaty roczne (za 3 semestry) wynoszą 12x390 zł i nic więcej. Nie ma żadnej opłaty wakacyjnej w przypadku studiowania prawa bo uczymy się przez 12 m-cy (więc nie mamy wakacji). Ponadto nie ma żadnych opłat za za poprawki, egzaminy itp oraz żadnych dodatkowych opłat. Faktycznie z roku na rok opłaty mają być wyższe ale chyba mimo wszystko daleko będzie do tych 8 tys zł, o których piszesz. Pozdrawiam.
  • Gość: kaja IP: *.adsl.inetia.pl 14.09.12, 14:39
    to kazdemu mowią inaczej!! mi wyraznie powiedzieli ze mam zaplacic 2200 i nie bylo ani slowa ze oplaty wakacyjnej nie ma. Mam dobra rade dla Ciebie; nie sluchaj tego co one mowia bo dla nich to jest biznes, zapiszesz sie i reszte maja Cie w du...!!! Tak samo wczesniej powiedzieli mi ze jest do wyboru jezyk a teraz nagle ze jest tylko angielski !
    Organizacja porazka. za kazdym razem mowia co innego;/
  • whoop.whoop 14.09.12, 16:17
    W moim załączniku do umowy pisze tak :
    Opłaty miesięczne za :

sem 1 390zł
    sem 2 390zł
    sem 3 390zł
    sem 4 420zł
    sem 5 420zł
    sem 6 420zł
    sem 7 450zł
    sem 8 450zł
    sem 9 450zł
    sem10 450zł

Więc nie panikujcie, nie jest najgorzej :)
    Angielski jest zapewne tylko i wyłącznie dlatego że było zbyt mało chętnych na inne języki. Tak jest na każdej uczelni.

Pozdrawiam i do zobaczenia na pierwszym zjeździe juz niebawem:)
  • Gość: kaja IP: *.adsl.inetia.pl 14.09.12, 16:29
    a mam pytanie do osób ktore teraz ida na 2 semestr, jak u Was wygladaja platnosci?? ile placiliscie za semestr 1 i ile teraz bedziecie placic za drugi???
  • Gość: kaja IP: 94.42.252.* 20.09.12, 13:53
    Powie ktos ile zaplacil za semestr kiedy to byl 1 nabor w ogole na ten kierunek??? 2200 zł?????????????????
  • Gość: kaja IP: 94.42.248.* 02.10.12, 18:03
    ja rezygnuje z tej "pseudouczelni"
  • Gość: annaW IP: *.adsl.inetia.pl 24.10.12, 15:47
    WITAM
    Jestem bardzo ciekawa jak Wam się podoba na uczelni, ciezko jest?
    Jestem zainteresowana ta szkola ale dopiero od przyszlego roku.
    Bardzo jestem ciekawa jak to wszystko wyglada? sa jakies mozliwosci wyboru jezyka?
    zauwazylam tez ze zjazdy odbywaja sie czesto i trwaja od rana do wieczora?? bardzo prosze o odpowiedz:)
  • Gość: magdzia IP: *.multimo.pl 28.01.13, 15:04
    czesc
    wlasnie tu trafilam i przeczytalam watek. Okazuje sie ze zdania sa podzielone co do prawa na humanitasie. Mam mature w tym roku i zastanawiam sie nad ta szkola, moglby ktos kto wlasnie ukonczyl semestr, powiedziec jak to wszystko wyglada oczami studenta. Da sie ogarnc material w tak krotkim czasie, jak ogolnie atmosfera? nie wyludzaja pieniedzy jak w innych szkolach prywatnych? bardzo prosze o jakomkolwiek informacje, bede ogromnie wdzieczna.
  • Gość: Klara IP: *.xdsl.centertel.pl 30.01.13, 13:10
    A czy studiował ktoś dziennikarstwo?
    Może jakieś opinie?
  • Gość: Zorientowany IP: *.adsl.inetia.pl 01.04.13, 17:31
    Wszystko zależy od tego co komu jest potrzebne.
    Jak potrzebujesz TYLKO mieć "papier" zwany też "dyplomem" - pobieranie nauk w tego typu wszechnicach wiedzy, jest wyłącznie o tyle sensowne że specjalnie się nie napracujesz, wystarczy trochę cierpliwości, kasy i nieco czasu aby bywać na zajęciach... i "papier" w kieszeni.
    Fatalne jest to że nadeszły wreszcie takie czasy iż ci co tych dyplomów, bardzo poważnie oglądają nagłówek Twego dypolmu - nie sam "papier" a to jaka wydała go uczelnia ma istotne znaczenie. Można się więc nieźle naciąć.
    Zdobycie rzetelnej akademickiej wiedzy i statusu, obojętne w jakiej specjalności - to całkiem inny temat...
  • Gość: dorota IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.13, 22:45
    gdzie i komu mozna sie pochwalic dyplomem z Kilinskiego????
  • Gość: renata IP: *.multimo.pl 04.06.13, 12:21
    hej! ciekawa jestem poziomu nauczania, jak czesto odbywaja sie zajecia na niestacjonarnym prawie? duzy jest odsiew???
  • Gość: bbbb IP: *.adsl.inetia.pl 08.07.13, 23:33
    Hej! jestem na 4 semestrze, powiem tak, na pierwszym semestrze było nas ok 50 potem zostało o połowę mniej, teraz z semestru na semestr przychodzą do nas ludzie z UŚ. Zajęcia odbywają się 3 razy w miesiącu. Uczyć się trzeba, jak wszędzie :)
  • Gość: renata IP: *.multimo.pl 08.07.13, 23:52
    3 razy w miesiącu w piątek, sobotę i niedzielę czy inny system ?
    A powiedz mi jak jest z językiem, jest możliwość wyboru ? Mowisz, że 50 osób, to strasznie malutko, a poodchodzili czy raczej poodpadali ? egzaminy są ustne czy pisemne, opisowe, czy w formie testu ? dzieki, ze w ogole odpisałeś.
  • Gość: bbb IP: *.adsl.inetia.pl 09.07.13, 17:55
    hej! to jest system 2 na 1, czyli 2 weekendy zajęc i 1 wolny i tak w koło. Zajęcia w sobotę i w niedzielę, czasem po całych dniach. Język możesz sobie wybrać, jest angielski podstawowy i zaawansowany i niemiecki też pewnie podstawowy i zaawansowany. Język jest przez 4 semestry.Ok 50 osób było na początku jak otwarli kierunek z tym że to był marzec więc frekwencji jako takiej nie było. Z tego co wiem na następnym sem było juz ok 80 czy nawet więcej. Niektórzy sami zrezygnowali a niektórzy odpadli. Egzaminy hmm to zależy u kogo czasem ustne, czasem pisemne, raczej w formie opisowej, testy- baaardzo rzadko! Kadra jest z różnych Uniwersytetów UŚ Wrocławski itd... nasi wykładowcy też są oczywiście. :)
  • Gość: alicja IP: *.multimo.pl 17.07.13, 01:00
    o widzę, ze kolega juz daleko zaszedł. gratulacje
    powiedz mi jesli mozesz, z ktorymi przedmiotami do tej pory byly najwieksze trudnosci ?? jak ogolem jest z materialem ?
  • Gość: f IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.07.13, 13:26
    że tak zapytam,co można robić po takim prawie? bo prawnikami są osoby po aplikacji a po studiach to tylko mgr prawa i kim może być magister prawa po humanitas?
  • Gość: Renata IP: *.multimo.pl 26.07.13, 15:20
    a broni ci ktoś isc po humanitasie na aplikację ?? hahaha
  • Gość: f IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.07.13, 11:54
    sęk w tym że nie słyszałem o prawnikach po prywatnych szkołach dlategoż pytam z ciekawośći co można robić po prywatnym prawie
  • Gość: Sylwia IP: *.centertel.pl 25.08.13, 18:01
    Ja się w tym roku od października również wybieram na tej kierunek tutaj. Słyszałam same dobre słowa. Chętnie poznam swoich nowych znajomych z tego roku:)
  • Gość: Marta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.13, 22:16
    hej... ja również będę tam od października ;)
  • Gość: Sylwia IP: *.centertel.pl 26.08.13, 22:22
    Hej zapisałaś sie już podobno jest 16 osób dopiero a musi być 20 żeby grupe utworzyć :) mój meil sylwia.wegrzynowicz@o2.pl zapraszam :)
  • Gość: Karo IP: *.cable.smsnet.pl 31.03.14, 22:14
    Zdecydowałam się na przejście z UŚ'a i była to najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Zaskoczyła mnie miła atmosfera panująca na uczelni, przyjazne podejście wobec studentów wszystkich pracowników, możliwość załatwienia szybko i sprawnie wszystkich spraw w dziekanacie. Na kanwie poprzednich doświadczeń poziom na Humanitasie oceniam jako wysoki.
  • Gość: kamil IP: *.multimo.pl 04.09.13, 13:40
    dziewczny a macie już plan lekcji ? jakie są w ogóle przedmioty i kiedy są pierwsze zajęcia ? ja się zapisuję w następnym tygodniu. A język już wybierałyście ? ;)
  • Gość: sylwia IP: *.centertel.pl 04.09.13, 20:04
    Planu jeszcze nie ma:) ja wzięłam angielski ale mam nadzieje ze nie będę musiała znowu zdawać języka bo juz jedne studia mam skończone :)
  • Gość: doctord IP: *.xdsl.centertel.pl 07.09.13, 09:20
    A nie wie ktoś od której do której są zajęcia zazwyczaj? bo myślę się zapisać :)
  • Gość: bb IP: *.adsl.inetia.pl 07.09.13, 15:51
    Różnie to bywa, na początku przeważnie od 8 do 20 :) to wszystko zależy jak im się plan ułoży :P
  • Gość: Dawid IP: *.42.15.156.alfanet24.pl 08.09.13, 12:33
    Hej wszystkim! Ja też się wybieram tam na studia,ale bardziej interesuje mnie prawo-stacjonarne 5 letnie magisterskie,bo na UŚ nie było żadnych szans. Problem w tym,że mają podobno za mało chętnych na dzienne,a Wy mówicie o dziennych,czy zaocznych???
  • Gość: anka IP: *.multimo.pl 08.09.13, 14:35
    proste, że o zaocznych.. nikt normalny nie studiuje dziennie na prywatnej uczelni.. no chyba, ze chce sobie przedłużyć życie utrzymanka a rodzicom nieswiadomym wciskać kit.
    Totalne prostactwo, nie dziwię się ze nie ma chętnych, to daje nadzieję, że nie ma aż takiej ciemnoty wśród młodych ludzi i ich rodziców.
  • Gość: xx IP: *.centertel.pl 08.09.13, 15:45
    Nie ważne na jakiej uczelni się studiuje, czy to są dzienne czy zaoczne. Ważne jest to co się ma w glowie:) nie jedna osoba po dziennych aplikacji nie może zdać. Jeszcze sir zdziwicie ja studenci po prywatnych uczelniach beds adwokatami.
  • Gość: doctord IP: *.xdsl.centertel.pl 08.09.13, 20:57
    a jak np dojeżdżam z daleka i ostatni bus mam o 20 z Będzina to jest szansa zwolnić się godzinę ? jak myślicie
  • Gość: AA IP: *.centertel.pl 08.09.13, 21:26
    Pewnie wszystko będzie zależeć od wykładowców:)
  • Gość: dziennik IP: *.xdsl.centertel.pl 08.09.13, 21:45
    a na wszystkie zajęcia muszę chodzić czy można opuścić parę ?
  • Gość: Student IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.13, 08:58
    Dwa lata temu w z Humanitas odeszło ponad 200 studentów Bezpieczeństwa Narodowego w większości czynni żołnierze i policjanci to chyba o czyś świadczy, to znaczy, że coś tam jest nie tak ! Ja nie znam drugiego takiego transferu !
  • nauczycielakad 11.09.13, 12:32
    Z tym odejściem studentów bezpieczeństwa narodowego było tak:

WSB w Dąbrowie "podkupiła" kilku wykładowców WSH z bezpieczeństwa narodowego (m.in. Szota, Marcinko i tę blond lalę, ktora firmuje teraz kierunek bezpieczeństwo w WSB Dąbrowa G.) - za nimi poszła pewna grupa studentów (która na studia poszła tak naprawdę na skutek polecenia przełozonych i to przełożeni finansowali im studia) - po prostu ekipa nauczycieli miała zapewnić też studentów - skoro ekipa ta poszła to WSB, to studenci za nimi.

Ale nie wiem, czy wiecie jaki był ciąg dalszy? Tym studentom, którzy przeszli do WSB obiecano, że będa mieli przepisane oceny z WSH. A tak się nie stało i musieli je ponownie zdawać w WSB :).

Sam zaś dr Wiesław Szot (jedna z tych osób, które zostały podkupione) do samego konca zapewniał, że nie przejdzie do WSB... Jest to typ wiecznego doktora - i bardzo często zmienia uczelnie. Pochodzi z Krakowa, a że dojeżdża komunikacją miejską, być może kiedyś dojazdy do Dąbrowy mu zbrzydną :)
  • Gość: eMka IP: 74.125.18.* 01.10.13, 19:42
    Kto zaczyna w tym roku?
  • Gość: aa IP: *.centertel.pl 01.10.13, 19:47
    Ja :)
  • Gość: Marta IP: 74.125.18.* 01.10.13, 20:52
    Ja :)
  • Gość: :) IP: *.mmj.pl 03.10.13, 22:11
    A powiedzcie mi jak wyglada plan zajec i w jakie weekendy bo możliwe ze do was dolacze :)
  • Gość: kolega. IP: *.cable.smsnet.pl 13.10.13, 21:31
    I jak, udało się dowiedzieć? Ogólnie możecie napisać czy ciężkie są takie studia, no i jakie macie po nich perspektywy? Czy to studiowanie dla studiowania, czy coś myślicie konkretnego?
  • Gość: Absolwent IP: *.atman.pl 15.10.13, 11:45
    Reasumując bardzo mili ludzie w dziekanacie,wykładowcy w większości też są ok.Władze uczelni rozsądne i powściągliwe.Wspaniali wykładowcy tacy jak dr Maria Piekorz,sympatyczna Pani prodziekan psycholog,Ewa Kraus.Generalnie jest ok ,a resztę tworzą studenci .Prawo w Humanitas słyszałam że jest ok
  • Gość: Miłosz IP: *.dynamic.chello.pl 19.11.13, 21:49
    Moi przyjaciele bardzo gorąco mi polecają WSH więc czekam na nabór zimowy, bo niestety teraz już nie zdążyłem.
  • Gość: absolwentka IP: *.atman.pl 21.11.13, 09:19
    Ci co byli ok to byli ale dają pałeczke innym i każdy ma w d...Brak umiejętności psychologicznych ,motywacyjnych-wykładowcy.Teraz nie ma dyplomów w terminie i co wyrozumiałość?A kto był dla Mnie,mojego zdrowia ?-efekt,kompetencje,wiedza,chora rywalizacje ,wzbudzanie zazdrości .Patologia krzywdzenie,upokarzanie,poniżanie.Studenci pracujący z wykładowcami spirala plotek.Brak rzetelnej wiedzy megalomania,lekceważenie praw człowieka.Brak poszanowania dla ludzkiej godności.Wychodzisz ze skrzywieniem i myślami samobojczymi.Będą dobrzy teraz dla tych,którzy na to zasługują.Kto odda Mi lata młodoścfi ,szcześcia?Poniżają cenią tylko bezwzględnych,przydatnych..Odbierają nadzieję bo jeśli w ich subiektywnym odbiorze masz może urodę,ubranie to masz wszystko.Niszczą są pozbawieni wrażliwośći...Znacza część.Reklamy kłamią ...Nie dają to na co zasługujesz tylko aby student nie urósł jak jest mniej,aby mu nie odbiło.Brak znajomości psychologicznych.Budzą żal,smutek,są powodem wspomnień powracających jak bumerag.Dają to co chcą tym ,którzy na to leją aby się nie narażać?Ni ma dyplomów w terminie na obronie było strasznie...przed wejściem usłyszalam komentarz czy jest już ta gwiazda...żenada panie wykładające kożystając ze wspólnych toalet podchodzą i mówią;w szkole układać włosy,wówczas gdy ty robisz im miejsce aby nalały wody do czajnika...Nie należy się spouchwalać,przekraczają granice.Nie potrafią się zachować nawet wykształcenie nie pomaga im...Idąc korytarzem nie odpowiedzą dziendobry co niektórzy...komentarze iż za uśmiech mogą dać 55 nawet uśmiechać się nie wolono...i tak trzeba szanować swój uśmiech i nie uśmiechać się do byle kogo.W dziekanacie pracownicy ok.W bibliotece również oraz wypożyczalni.Nie oceniają bycia miłym,poniżają .Szacunek budzi szacunek ...Truizmy reklamy WSH...
  • Gość: @ IP: *.158.217.239.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.11.13, 14:57
    co to za bełkot? zabieranie głosu po to by go zabrać nie ma większego sensu. dajcie ludzie na luz i pozwólcie żyć innym, którzy szukaja tu rzeczowych opinii a nie maja czasu i ochoty czytać frustratów
  • Gość: dawid popieram abs IP: *.bg.us.edu.pl 28.11.13, 16:37
    Co to za powaby pisowni stylistycznej .. żal ...To rzetelna subiektywna opinia do której każdy obywatel ma prawo. Popieram. Nie mają czasu i chodzą po stronach internetowych buhaha i piszą nędzne wypociny udając rozsądnych. Każdy ma prawo zabierać głos. Niesprawiedliwość faworyzowanie .Z kółka wzajemnej adoracji humnitas... Tobie już dziękujemy ,nikt nie ma ochoty czytać nieszczerej hipokryzji.
  • Gość: popieram michael IP: *.bg.us.edu.pl 28.11.13, 16:41
    Daj żyć i przestań się mądrzyć .Frustraci wszyscy po bez pracy...acha .Nie Ty będziesz decydować kto ma co pisać.
  • Gość: MEGDA IP: *.bg.us.edu.pl 28.11.13, 16:44
    Te wypociny są żałosne .Polityka wzajemnej adoracji..Nie życzymy sobie abyś Nas nękał/ał mądralińskimi napomnieniami buhaha. Niesprawiedliwość faworyzowani a frustraci wszyscy bez pracy ..Wspominam bardzo żle ten czas na WSH.
  • Gość: @ IP: *.180.19.157.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.12.13, 08:48
    jak tu człowiek ma wierzyć w inteligencję ludzi skoro ci potrafią wypowiadać się pod trzema nickami w ciągu godziny i to z jednego adresu IP. Drodzy Państwo trochę szacunku dla innych użytkowników tego forum
  • Gość: Kolosd IP: *.cable.smsnet.pl 02.12.13, 09:53
    Debil jesteś czy jak, chory psychicznie, chłopie przeczytaj swój tekst i powiedz czy z niego coś rozumiesz? Bo to totalny bełkot, chcesz dać jakąś opinie, to pisz zrozumiale, a nie tylko sobie znanym tokiem myślenia i skrótami.
  • Gość: ADEKS IP: *.atman.pl 03.12.13, 08:10
    Taktyka niewygodne pozamiatać pod dywan...Mądrzyć się,chęć zawstydzić ,niewygodnego...by nie pisano.Indywidualizm i ile ludzi tyle zdań..Nie każdy jest komformistą .Niestety nie każdy posiada odpowiednią dojrzałość,zasady i wartości.
  • Gość: SŁOWOPRAWDY IP: *.atman.pl 03.12.13, 09:20
    Opinia to subiektywna wypowiedż, do której każdy ma prawo. Indywidualizm odwaga nie są kwestią popularną czy docenianą. Nie można oceniać wszystkich jedną miarą, zdarzają się dobrzy ludzie w WSH w roli wykładowców, aczkolwiek większość woli przyjmować konformistyczne postawy. Generalnie problem jest w przekraczaniu granic oraz braku ich przestrzegania przez studentów. Savour vivre, oraz wychowania i klasy. To, jakimi są ludźmi, wchodzimy w mrowisko i się zatracamy. Nie nauczyli buforów nie obmawiaj za plecami, bo ktoś się dowie, podłość wyjdzie. Potrafią przy Tobie Cię obgadywać, przekraczać granice. Gdyby głupota ludzka(megalomania, egoizm, chora rywalizacja, zazdrość) miała skrzydła ¾ humanitas by fruwało;-].Nie znają się na ludziach, oceniają pozornie, stosują nietyczne metody. Brak im wartości a potem paprają się w swoim bagnie i wcale tak miło im nie jest…Dlaczego?-cena konformizmu. Meritum?Nie masz znajomości ,pleców to i prawo Ci nie pomoże chyba że faktycznie siedzisz i się uczysz.
  • Gość: daizy IP: *.bg.us.edu.pl 28.11.13, 17:00
    Nikt nie ma ochoty a kto jest frustratami, studenci nie mający pracy. Gdy pod maską hipokryzji i egoizmu ubraną w truizmy widzimy rzeczywistość. Znieczulica ,ignoracja, megalomania, konformizm, faworyzowanie .Nie zapoznają się z dokumentacją studentów, mówią przykre rzeczy.Działają na psychikę są przayjażni dla studentów zwłaszcza jak Ci znajdą jakąś ofiarę;-]. Niezdrowe porównania, brak znajomości technik motywacyjnych. Kara poniżanie-to główny środek odziaływania i motywacji.Budzenie niezdrowej rywalizacji; tak to to co dostajesz za kasę.. Spirala plotek ...Wspomnienia ,i nienawiść żal pozostający na zawsze...Oscylują na marginesie życia dzięki brakowi życzliwości..
  • Gość: gebyut IP: *.bg.us.edu.pl 28.11.13, 17:03
    Truizmy nawijanie makaronu na uszy wszechobecne..
  • Gość: gość IP: *.205.9.31.dsl.dynamic.t-mobile.pl 02.12.13, 10:38
    Po wcześniejszych, delikatnie mówiąc, bełkotliwych wpisach, które naprawdę nie wiem czemu mają służyć, proponuję powrót do merytorycznej dyskusji, bo chyba taki jest cel wypowiadania się na forum.
  • Gość: student IP: *.204.159.0.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.12.13, 12:35
    Jako student Humanitas dorzucę swój merytoryczny głos (w przeciwieństwie do poprzednich postów) na temat dyskusji o prawie. Myślę, ze wartym podkreślenia jest fakt, że zajęcia prowadzone są przez ludzi z branży. Jeśli tylko ktoś chce, może wiele się od nich nauczyć. A jak ktoś myśli, że na płatnych studiach nic się nie robi i dyplom otrzymują wszyscy jak leci, to jest w błędzie. Są to wymagające studia i trzeba po prostu ciężko pracować, jak na każdej innej uczelni. Polecam wszystkim, którzy poważnie traktują naukę.
  • Gość: blee IP: *.atman.pl 03.12.13, 13:11
    Poważnie traktują nauke koń by się uśmiał
  • Gość: pozytywny gość IP: *.30.1.174.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 11.12.13, 09:42
    Akurat ta uczelnia spełniła moje oczekiwania. Uważam, że był to dobrze wykorzystany czas. Polecam.
  • Gość: Roman IP: *.dynamic.chello.pl 05.03.14, 16:36
    Studiuję prawo w Humanitas. Zajęcia z prawnikami i sędziami to jest to czego oczekiwałem idąc na studia :)
  • Gość: absolwentka IP: *.atman.pl 03.12.13, 13:21
    Nie mam wiedzy na ten temat .Kto rozsądny się kieruje opiniami?Potrafisz kalkulować,samodzielnie myśleć...Po co te studia ,upokarzenia, poniżenia .Pracy w skończonych kierunkach nie ma.
  • Gość: Kornel@ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.13, 22:20
    Proponuję przejść na nieco wyższy poziom dyskusji (jeśli to oczywiście możliwe) i z szacunku do innych rozmówców posługiwać się poprawną i zrozumiałą dla wszystkich polszczyzną, z zachowaniem zasad ortografii i interpunkcji (patrz słownik języka polskiego). Czy jest to dla niektórych bariera nie do przeskoczenia? O zgrozo... Wszak dyskusja dotyczy kształcenia na poziomie akademickim.
  • Gość: studentka IP: *.180.36.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.12.13, 10:33
    uczelnia na przyzwoitym poziomie, mam jak najbardziej pozytywne doświadczenia, polecam
  • Gość: Marcinkek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.14, 16:21
    Poziom jest w porządku, jak ktoś chce się nauczyć to się nauczy. Później można się sprawdzić na jakiś testach online i się okazuje, że takie testydlapalestry lepiej rozwiązują studenci mniejszych uczelni niż tych wielkich marek.
  • Gość: łuki IP: *.play-internet.pl 26.06.14, 20:46
    Po pierwszym roku studiów bardzo pozytywne wrażenia. Dużo nauki, kompetentni wykładowcy. Rozmawiam z moimi znajomymi z prawa z UŚ i nie widzę większych różnic.
  • Gość: karolkolorowa IP: *.plusgsm.pl 07.02.14, 12:21
    up,zastanawiam sie nad rekrutacja teraz na luty. ktos cos moze wie?
    pozdrawiam
  • infoman2 05.12.13, 13:21
    Tutaj znajdziecie sporo w temacie kurierpolski24.pl/
  • Gość: Marcinkek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.14, 16:20
    Generalnie nie widać różnicy by studenci Humanitas odbiegali znacząco efektami nauki od innych studentów, np. na testydlapalestry.pl czy innych serwisach do sprawdzania wiedzy prawniczej nie widać by odbiegali. Jak ktoś chce się nauczyć to się nauczy!
  • Gość: roserose456 IP: *.158.219.137.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.10.14, 19:20
    Nie poleciłabym nikomu nic nie ma po tych studiach ...pracy perspektyw...dla mnie nie właściwi nie moi ludzie,egoiści...niszczący innych ...wywyższających jednych kosztem drugich...zabierających kasę na uś jest jeśli chodzi o wykładowców poziom jest wiecej dobr...choć na hum może się zdarzą ale jest pełno gnid złych ludzi nie wykształcenie świadczy o człowieku...dla mnie żenada całe życie humanitas wspomnienia i lekcje życia wnioski... zostaną mi też ...natura ludzka i lans .Dla mnie żenada...nic po tym nie ma beznadziejni ludzie żałośnito dzięki tej edukacji wiem że inne byłyby wyrzuceniem kasy... beznadziejni ŻLI ludzie!odradzam
  • Gość: Dawid IP: *.centertel.pl 09.12.14, 22:19
    STUDIOWAŁEM 2 LATA NA DOFINANSOWANYM KIERUNKU. PŁACIŁEM CO MIESIĄC 205 ZŁ TYM KU...M. MUSIAŁEM ZREZYGNOWAĆ Z NAUKI ZE WZGLĘDU NA STAN ZDROWIA. HUMANITAS WYSTAWIŁ MI RACHUNEK NA PRAWIE 5 TYS ZŁOTYCH I GDY ODMÓWIŁEM SPŁATY - BO ZA CO? ZA NAUKĘ, KTÓREJ JUŻ NIE POBIERAM? - SPRAWĘ ZGŁOSILI DO SĄDU. WYOBRAŹCIE SOBIE TERAZ, ŻE JAKIEŚ 80-90% OSÓB REZYGNUJE ZE STUDIÓW NA PIERWSZYM ROKU, WIĘC W TEJ SYTUACJI MUSZĄ ZWRACAĆ KOSZTY CAŁOŚCIOWE - CZYLI ZA PEŁNE 3 LATA KSZTAŁCENIA, A WIĘC 410 ZŁ X 36 MIESIĘCY. NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ NA DOFINANSOWANIE! TAKIM SPOSOBEM HUMANITAS ZDZIERA PIENIĄDZE Z LUDZI, KTÓRZY WCALE NAUKI NIE POBIERAJĄ, ALE PODPISALI UMOWĘ, WIĘC PŁACIĆ "MUSZĄ"
  • Gość: anita345 IP: *.dynamic.chello.pl 29.03.16, 11:51
    Skończyłam kierunek Prawo. I mogę powiedzieć, że już znalazłam prace jako prawnik, jeżeli chcesz to wszystkiego można się nauczyć. Borski jest świetnym wykładowcem i bardzo dobrze i interesująco opowiada.
  • Gość: Daniel IP: 148.81.198.* 29.10.15, 14:14
    Korci mnie strasznie ta opcja, chyba się skuszę. Niby racja, że co państwowa uczelnia, to państwowa, ale 3,5 roku, to nie 5 lat... ciężki wybór...
  • Gość: eee IP: *.dynamic.chello.pl 31.01.16, 11:30
    Chcę zapisać się na prawo - nabór zimowy. Proszę o info czy jest ciężko. Rozumiem że nauki dużo dlatego boję się że mogę nie dać rady - praca, rodzina. Napiszcie proszę coś na temat tego kierunku. wybiera się ktoś na semestr zimowy?
  • Gość: Maria IP: *.146.71.128.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 31.01.16, 21:13
    Wybór jest prosty zważywszy na to że Humanitasu nie stać na profesjonalną reklamę to wprost świadczy o poziomie kształcenia. Dlaczego Politechnika Śląska czy Uniwersytet Śląski nie zalewają spamem for kryptoreklamując swoją ofertę edukacyjną? Bo oni nie muszą rozpaczliwie szukać chętnych do uiszczania opłat za kształcenie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka