Dodaj do ulubionych

Zagłębie wita. Tablice na granicy z Górnym Śląs...

• Gość: bohun IP: *.silesia-region.pl 10.12.12, 09:20
    Widać że ten herb sporządził jakiś prymitywny chłopek.
  • Gość: Zagłębiak IP: *.silesia-region.pl 10.12.12, 10:06
    O Zagłębiu Sosnowiec, warto przeczytać: grzegorzjaszczura.pl/?p=21336
  • Gość: herb IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.12, 10:50
    Ale o co chodzi ? Czemu ktoś się upiera do niezgodnego z heraldyką i po prostu brzydkiego herbu ? Tutaj trzeba myśleć o tym żebyśmy nie musieli się wstydzić jako mieszkańcy całego regionu. Herb to jest poważna sprawa.
  • Gość: fd IP: 94.42.162.* 10.12.12, 13:47
    Jaki tutaj wysyp hanysów. Chyba ich coś zabolało. Czyżby jak zwykle komlpleksy???
  • Gość: Login IP: *.via.zamek.net.pl 10.12.12, 15:32
    Jakiś czas temu czytałem o dwujęzycznych tablicach na Opolszczyźnie. Nie wpadłem jednak na pomysł by zaraz logować się na jakimś forum wylać kubeł pomyj na autorów tego pomysłu. Bo w sumie co mnie to obchodzi że mieszkający tam ludzie tego chcą, w końcu mają do tego prawo.
    Tutaj mamy wysyp wypowiedzi naszych sąsiadów zza Brynicy z których pewnie z połowa co najwyżej urodziła się na Śląsku ale ich rodzice już niekoniecznie. W sumie to w czym problem bo nie rozumiem? Ktoś się poczuł urażony? Przecież z drugiej strony mogą stanąć tablice z napisem Oberschlesien. Czy ja mam z tym jakiś problem? Nie!
  • chrisraf 10.12.12, 17:26
    Naryszcie! Piyronym dobro idea!
  • Gość: GiGi IP: *.connectit.pl 10.12.12, 20:57
    Ten ptok tu powyżej to plagiat orła województwa małopolskiego. Ciekaw jestem, czy marszałek Małopolski wydał zgodę na coś takiego
  • Gość: gość IP: *.kg.net.pl 11.12.12, 03:25
    Tymczasem twórca tego herbu-potworka Dariusz Jurek milczy i nie odpowiada na maile. Na stronce FdZD wrzuca za to niby śmieszne filmiki z youtube, na jego poziomie intelektualnym, zupełnie niezwiązane z Zagłębiem. Nie ma co, prezes pełną gębą...
  • Gość: Zagłębiak IP: *.silesia-region.pl 11.12.12, 07:55
    Autorem tego pomysłu z witaczami był Ś.P. Piotr Zarzycki, założyciel Stowarzyszenia "Zagłębiak". Jurek powiela tylko pomysły innych
  • Gość: Znawca IP: *.adsl.inetia.pl 11.12.12, 11:04
    ... Autorem tego pomysłu z witaczami był Ś.P. Piotr Zarzycki, założyciel Stowarzyszenia "Zagłębiak". Jurek powiela tylko pomysły innych...

Witacze stawiano już za czasów Józefa Wisarionowicza Stalina.
    Przed wjazdem do każdego z gułagów, obowiązkowo stał duży, optymistyczny, kolorowy witacz.

A właściwie o co to całe bicie piany?
    Jak się jeździ po kraju - dziś nawet przed najmniejszą wiochą fundują sobie tablicę z herbem i okolicznosciwym napisem. Czym wiocha bardzej brudna i zaniedbana tym baner witający większy i bardziej kolorowy. Z reguły każdy wie gdzie jedzie i przez jaką dziurę trasa przebiega - robienie z takich tablic wielkiego "hallo" z eksponowaniem ich niesamowitego znaczenia edukacyjno-tożsamościowego jest zwykłym nadymaniem się do granic śmieszności.
    Postawili, miasto zapłaciło... to niech sobie stoją. Jak zardzewieją albo je ktoś ukradnie to znowu będzie okazja do fety i kolejnego bicia piany a może nawet do namalowania nowego herbu.
  • st.bareja 11.12.12, 08:23
    To jest kurczak na miarę naszych możliwości. My tym kurczakiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz kurczak, przez nas zrobiony i to nie jest nasze ostatnie słowo?.
  • Gość: hugon IP: *.via.zamek.net.pl 11.12.12, 08:55
    Bardzo dobre kolory dość mam też zółtej sraki z niebieskim , śląskość wciska się i rozpycha na całym Zagłębiu , takie działania sa potrzebne one nie powstrzymają tego żywiołu hansostwa ale dają nadzieje na lepsze jutro
    STOP dla ekspansji śląska w Zagłębiu !!!
  • Gość: MacGyver IP: *.via.zamek.net.pl 11.12.12, 08:56
    Należy czym prędzej wprowadzić testy na inteligencję dla osób pragnących wyrazić swoją opinię w internecie. Krótkie zadanie matematyczne, logiczne czy ze znajomości ortografii od razu zaoszczędziło by nam czytanie 60% debilnych wpisów sfrustrowanych własnym życiem i chorobliwie zawistnych osobników
  • Gość: 2MacGyver IP: *.adsl.inetia.pl 11.12.12, 10:41
    Internet wymyślono do szybkiej swobodnej wymiany informacji. Głupiej czy mądrej ale jednak tylko informacji.
    Dla estetów językowych i fanów poprawności wszelkiego rodzaju są w internecie setki forów i stron tematycznych.
    Polecam też czytanie książeczek do nabożeństwa, bibli oraz dzieł klasyków. W wielu sprawach sensu tam nie ma, treści bywają nie zrozumiałe - ale napisane wszystko jest bardzo poprawnie, bez błędów.
    Czytanie dyskusji internetowych nie jest obowiązkowe a tego typu pouczenia sa niczym pierdzenie w salonie.
  • Gość: Julek IP: *.dynamic.chello.pl 11.12.12, 10:47
    @MacGyver
    Zaoszczędziłoby pisze się razem:)
  • Gość: MacGyver IP: *.via.zamek.net.pl 11.12.12, 15:25
    Dzięki tej swobodnej i bezmyślnej wymianie myśli, jedna pielęgniarka z londyńskiego szpitala, popełniła samobójstwo. Internetowa swołocz najpierw wyśmiewała się z niej, że dała się nabrać parze debilnych dziennikarzy z antypodów, a następnie skazała na ostracyzm tychże dziennikarzy. Oczywiście internetowa gawiedź winy w sobie nie znajduje. Podobnie pod tym artykułem gdy jeden drugiego obrzuca błotem, lub pisze nie na temat jak Julek.
  • Gość: Rafalsky IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.12, 15:50
    Jak temat wywołany to chętnie bym się dowiedział od pana Chęcińskiego z PO czym na dzień dzisiejszy jest 'Zagłębie Dąbrowskie' i czym ma być w przyszłości. Jakie są plany? Partie nie chcą publicznie o tym dyskutować, tylko wasz koalicjant z Sejmiku się wyłamał i powiedział wprost o co im chodzi. Według Gorzelika Zagłębie ma być "autonomią w autonomii". Tego też chce Ruch Autonomii Zagłębia o którym wszyscy mówią że to inicjatywa sympatyków RAŚ. Jakby ktoś nie wiedział to 2,5 tysiąca osób z okręgu sosnowieckiego głosowało w 2010 roku na Ruch Autonomii Śląska, oni tu mają swoich aktywnych politycznie ludzi. Jeśli więc takie są plany to ja dziękuję za takie Zagłębie i taką enklawę. To byłoby najgorsze rozwiązanie ze wszystkich. A te tabliczki to jak przed wjazdem do getta, bo większego pożytku z tego nie będzie. Zmieńcie nazwę województwa a nie jakieś pozorowane ruchy.
  • Gość: Tępak IP: 213.241.124.* 11.12.12, 18:28
    Cztery kawałki blachy a niektórzy dostają orgazmu - fajnie tam macie bo z tytułu wynika że wokół górny ślask a w środku wyspa zagłębia . Choć z drugiej strony czuje osobistą wewnętrzną tragedie znanego sosnowieckiego wymyślacza tablic. Jurek sobie załatwił i jego wynalazki stoją a Dudałę ciągle spuszczają na drzewo,
  • Gość: @Tępak IP: *.kg.net.pl 12.12.12, 03:21
    Powiedz mi jaki pomysł D.Jurka został zrealizowany, skoro tak piszesz? Przecież ten facet to chodzące nieszczęście. Czego się nie dotknie kończy się to katastrofą jak herb Zagłębia albo WikiZagłębie. Jurek to pośmiewisko całego regionu od lat. Jeszcze niczego pozytywnego nie zrobił. Potrafi jedynie antagonizować nas ze Ślązakami i kraść cudze pomysły. Jak przychodzi jakieś poważne zadanie albo stawiane są mu zarzuty to chowa d... w krzaki. Zwykły tchórz i tyle.
  • Gość: @@Tępak IP: *.starostwopowiatowebedzin.3s.pl 12.12.12, 11:58
    robisz czarny PR chłopu i...przesadzasz! Tp fajny gość, któremiu należny jest szacunek. Sukcesem D. Jurka jest wymyśłenie Hebru ZAgłębia, WikiZagłębie, Via Regia, a przede wszystkim to że teraz wszyscy chcą być ...zagłębiakami! Brawo Panie Darku!
  • Gość: Obywatel Polski IP: *.adsl.inetia.pl 12.12.12, 15:28
    ... a przede wszystkim to że teraz wszyscy chcą być ...zagłębiakami!...

Bardzo proszę o podanie podstawy prawnej, jakiś wiarygodnych materiałów źródłowych, danych statystycznych... lub numeru zarządzenia Pana Prezesa Jurka na ten temat.

Z lansowania tematu "tożsamość regionalna" kilka osób zrobiło sobie sposób na życie... no i bardzo dobrze... posiadanie własnej misji życiowej lub innego hobby to rzecz wielce chwalebna. Ale robienie tego na siłę i w sposób tak ostentacyjny i nachalny jest śmieszne, do niczego dobrego nie prowadzi. Szybko się wszystkim znudzi, podobnie jak te "tradycyjne" regionalne zagłębiowskie pieśni ludowe komponowane masowo za gierkowszczyzny.

Szczególnie kuriozalna jet ta uzurpacja że popierają ich tłumy w których budzi się świadomość zagłębiowska (w kim się budzi, w tych urodzonych w białostockim, lubelskim, rzeszowskim albo w przyjezdnym z za Brynicy?)

Tożsamość regionalna to coś co rodzi się i samoistnieje naturalnie od wielu lat, nie można tego wywołać dekretem, zarządzeniem, przypomnieniem czy nawiązaniem do tego że "inni" to mają. A już napewno nie wymalowaniem w czterech egzemplarzach, wymyślonego herbu.
  • Gość: Brezen IP: *.dynamic.chello.pl 13.12.12, 14:25
    Jestem jak najbardziej za! myślę, że to wspaniale będzie nas odróżnić, w końcu ludzie spoza okolic będą wiedzieć co gdzie i jak.
    Nie będę wypowiadał się na temat złośliwych komentarzy ślonzoków, zsntanawia mnie jedna rzecz... skąd ich tu sie tylu namnożyło, skoro to jest forum SOSNOWIECKIEJ gazety, a oni mają swoją katowice.gazeta.pl, czy te artykuły sa wyświetlane na wszystkich wersjach regionalnych, czy też po prostu nasza sosnowiecka gazeta.pl cieszy się taka popularnością za granicą?
  • Gość: rafal IP: *.centertel.pl 13.12.12, 18:25
    kocham zagłębie dąbrowskie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka