Dodaj do ulubionych

Dzisiaj w tramwaju 27 :/

26.08.19, 18:29
Zaobserwowane dzisiaj, poszło pismo do ZTM:

Po rozmowie z infolinią ZTM, zgłaszam zdarzenie jakiego dzisiaj byłem świadkiem.

Dzisiaj jadąc tramwajem 27 byłem świadkiem takiej sytuacji:

- na przystanku Klimontów Hospicjum, do tramwaju 27 jadącym w kierunku Będzina, ok godziny 13:10, nr tramwaju 700 wsiadło dwóch kontrolerów i zaczęło kontrolę;

- pomiędzy tym przystankiem a Klimontów Basen, jeden z nich sprawdzał pasażera, siedzącego na ostatnim miejscu przed ostatnimi drzwiami. Pasażer nie miał biletu, dowodu osobistego, prawa jazdy, miał dowód rejestracyjny (o to pytał go kontroler), pasażer był ubrany w ubranie robocze, pomarańczowe i miał krótkofalówkę (lub coś podobnego w kieszeni), tłumaczył się "że nie zdążył na pociąg i musiał podjechać". Po dłuższym tłumaczeniu pasażera i postraszeniu policją (bez skutku) kontroler powiedział "dobrze, to uznajmy że ma Pan bilet". Pasażer wysiadł na przystanku Klimontów Kolonia Pstrowskiego (tak jak by mu się spieszyło);

-na przystanku Klimontów Basen wsiadło parę młodych osób i kontrola zaczęła się od nowa, byłem świadkiem jak wypisano parę wezwań do zapłaty, w tym młodej dziewczynie, która miała bilet ulgowy, miała ważną legitymację szkolną, tylko w tym roku w październiku miała skończyć 16 lat i usłyszała że jej legitymacja jest nieważna "bo skończyła już 16 lat" (mój kalendarz mówi że października jeszcze nie było). Zdziwiona ale i przestraszona dziewczyna przyjęła wezwanie do zapłaty;

- zwróciłem uwagę kontrolerom dlaczego jeden pasażer może jechać bez biletu a inni nie i usłyszałem tylko "nie wiemy o czym mówisz" i jak nie przestałem pytać "to była inna sprawa";

- nie sprawdzili mojego biletu.

Moje pytania:

1) Czy można jechać bez biletu jak się jest w ubraniu roboczym?

2) Czy stwierdzenie przez kontrolera że nie ma się ważnego biletu może trwać aż dwa przystanki?

3) Czy kamera nagrała jakiego rodzaju bilet miał ten pasażer (20PLN, więcej)?

4) Czy to byli na pewno kontrolerzy ZTM?

5) Myślę że o to zapytają rodzice tej dziewczyny...
Edytor zaawansowany
  • splayboy73 27.08.19, 19:58
    Witam,

Wczoraj wysłałem takie zgłoszenie (poniżej), nikt mi nie odpisał.

forum.gazeta.pl/forum/w,264,168598402,168598402,Dzisiaj_w_tramwaju_27_.html

Pytam ktoś się tym zajmuje?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka