Praca w Ferroli - nowa firma w Sosnowcu Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Złożył tam ktoś podanie o pracę? A może ktoś tam pracuje? Jakie są
    tam warunki, kierownictwo itp?
    • Gość: a IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.09, 13:01
      Niktr nic nie wie? Podobno daja nizla stawke i caly czas kompletuja
      załoge.
    • Gość: aa IP: *.adsl.inetia.pl 13.03.09, 20:33
      Gdzie ta firma sie znajduje? Czym sie zajmuje?
    • Gość: Tumanek IP: *.cus.pl 15.04.09, 21:41
      Kierownik inaczej Kapo He he he
    • Gość: 1234 IP: *.cable.smsnet.pl 27.04.09, 14:11
      jeśli ktoś tam pracuje to proszę niech napisze konkretnie jaka jest płaca,
      warunki tam panujące, i jak jest z umową z góry dziękuje :)
      • Gość: muchomor IP: *.telpol.net.pl 28.04.09, 17:38
        kumpel na produkcji ma 2200 brutto
        • Gość: 1234 IP: *.cable.smsnet.pl 28.04.09, 17:52
          dzięki a nie wiesz może jak ma z umową ?
          • Gość: muchomor IP: *.telpol.net.pl 28.04.09, 21:33
            nie wiem.
            • Gość: -Mi- IP: *.chello.pl 28.04.09, 22:48
              Prosze napisać gdzie sie mieści ta firma i czy kobiety tam
              przyjmują :)
              • Gość: Marek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.09, 13:31
                Napiszcie czy w ogole przyjmują i jak sie tam mozna dostać.

A firma znajduje sie w Sosnowcu na terenach bylej kopalni Sosnowiec
                • Gość: Dyrektor Produkcji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.05.09, 09:44
                  Witam Wszystkich

Nazywam się Krzysztof Jabłoński i jestem Dyrektorem Produkcji w
                  firmie Ferroli Poland. W związku z dużym zainteresowaniem z Państwa
                  strony pracą oraz warunkami jej wykonywania w firmie chciałbym
                  odpowiedzieć na kilka pytań, które pojawiły się na tym forum:
                  1. Ferroli to firma włoska działająca w branży grzewczej,
                  posiadająca zakłady produkcyjne w 9 krajach. W Sosnowcu produkowane
                  są grzejniki aluminiowe i do tej pracy przyjmowani są kolejni
                  pracownicy.
                  2. Ostatnio faktycznie zmieniona została strategia przyjęć
                  pracowników - osoby przyjmowane są na umowę - zlecenie i jeśli sobie
                  radzą to po okresie próbnym otrzymują umowę o pracę na okres 2 lat.
                  3. Panie są również przyjmowane - głównie na stanowiska związane z
                  kontrolą jakości oraz pracą na lakierni.
                  4. Praca, jaką oferujemy to praca na linii produkcyjnej z jej
                  wszystkimi zaletami i wadami - nie każdy radzi sobie z 8 - godzinnym
                  np. staniem na linii i nakładaniem odlewów na taśmę maszyny, mając
                  tylko 15 minut przerwy.
                  5. Kogo szukamy? Przede wszystkim osób chcących pracować,
                  niekaranych, mających podbudowę mechaniczną (szkoła, technikum lub
                  kilkuletnia praktyka w przemyśle) i umiejących pracować z ludźmi.
                  6. Jeśli chodzi o stawki, jakie oferujemy to informacja, jaka
                  pojawiła się u jednego z forumowiczów wcześniej jest prawdziwa, choć
                  stawka zależy też od stanowiska, jakie się zajmuje. Można też robić
                  nadgodziny, głównie w sobotę, za które płaci się stawkę powiększoną
                  o 100 %.
                  7. Osoby zainteresowane pracą w Ferroli proszone są o złożenie CV w
                  dziale kadr przy ul. Narutowicza 53 w Sosnowcu (teren dawnej
                  Kopalni "Sosnowiec") lub na portierni zakładu poza godzinami pracy
                  administracji - dokumenty są następnie przekazywane do działu kadr w
                  dniu następnym.
                  8. W związku z obowiązywaniem ustawy o Ochronie Danych Osobowych
                  prosimy o składanie dokumenów na portierni w zaklejonych kopertach.
                  Z wyrazami szacunku
                  Krzysztof Jabłoński
                  • Gość: Tumanek IP: *.cus.pl 19.05.09, 18:39
                    Najciekawsze zdania:
                    nie każdy radzi sobie z 8 - godzinnym
                    staniem na linii i nakładaniem odlewów na taśmę maszyny, mając
                    tylko 15 minut przerwy
                    czyli prawie jak niewolnik

Można też robić
                    nadgodziny, głównie w sobotę, za które płaci się stawkę powiększoną
                    o 100 % A może nawet trzeba robic te nadgodziny A tak na serio to w każdej
                    włoskiej firmie działającej na terenie Sonowca i ościennych to się można dorobić
                    ale garba.
                    W czasach kryzysu nadgodzinki hm.... gratulacje za operatywność

Pozdrawiam

• jeśli warunki Ci nie odpowiadają,to nikt Cię nie zmusza do składania tam aplikacji.

Ja bardzo dziękuję za informację na temat przyjęć. I właśnie dzisiaj sobie złożę
                      tam dokumenty.
                      Mając doświadczenie z ostatniej pracy,te warunki to dla mnie bajka. Zwłaszcza
                      wynagrodzenie. A nadgodziny to zawsze okazja do dorobienia sobie.
                    • Gość: Ferroli worker IP: 188.33.106.* 28.07.09, 11:39
                      Chciałem sprostować niektóre wypowiedzi dotyczące nadgodzin w Ferroli. Niestety
                      nie ma możliwości "dorobienia" sobie w postaci nadgodzin gdyż dyrekcja podjęła
                      taką decyzje o likwidacji płatnych nadgodzin. Jedynie jeśli ktoś ma ochotę
                      popracować sobie na nadgodzinach to może i owszem ale później odbierze je sobie
                      jako godziny wolne do odebrania oczywiście w terminie mało dogodnym dla
                      pracownika. A warto nadmienić że nadgodziny zostały wstrzymane lub jak kto woli
                      zakazane od początku kwietnia więc nie za bardzo rozumiem post p.dyrektora z
                      tymi nadgodzinami.
                  • Gość: Aga IP: *.net.stream.pl 07.06.09, 23:22
                    Witam Panie Krzysztofie po przeczytaniu Pana postu pojechałam do
                    kadr ,niestety dowiedziałam się iż ,przyjęcia zostały wstrzymane do
                    września .Mimo to zostawiłam swoje cv, Choć kartka papieru nie
                    odzwierciedla wcale człowieka .Pozdrwaiam Aga
                  • Gość: Tank75 IP: *.chello.pl 13.06.09, 15:46
                    A czy pan Dyrektor produkcji może wyjaśnić dlaczego na okres próbny są proponowane umowy-zlecenie tak niekorzystne dla pracownika ? Skoro prawo pracy przewiduje umowę o prace na okres próbny max do trzech miesięcy ? Którą też można bez problemu rozwiązać ?

A co tyczy sie pracy w soboty. Pewnie nikt do nich nikogo nie będzie zmuszał. Ale jak ktoś nie będzie chciał pracować w wolne dni to wylatuje z firmy. Bolesne i prawdziwe.

Swoją drogą byłbym zainteresowany pracą, ale czy dojazdy samochodem 15km w jedną stronę będą sie zwracały za pensje i dorobienie jednej soboty w miesiącu ?

Polecam wątek na forum pracy w fabryce JC w siemianowicach
                    http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23&w=75995113&a=75995113
                    Zasada pracy i warunki pewnie nie różnią sie za bardzo.
          • Gość: pracownik ferroli IP: *.chello.pl 17.06.09, 00:09
            Szanowny Panie dyrektorze, zgodzic sie z Panem moge ze nie kazdmeu sie chce pracowac i niech juz bedzie ten okres probny na umowe zlecenie, ale dlaczego pracownicy dostaja kolejne umwoy zlecenia do konca roku, zamaist dostac umowe o prace? Cos mi tu nie pasuje, jakby nie patrzec jest to bardzo bardzo nie uczciwe z Waszej strony, krotko mowiac wykorzystujecie to ze w innych firmach jest kryzys, a u was go nie ma, aczkowiek wmawiacie pracownikom ze u Was tez on jest. Tak sie sklada pracowalem w innej firmie bardzo znanej nazywala sie timken i tam rzeczywisice widac bylo kryzys golym okiem od razu, a uwas nadgdzoniy , tasma ciagle idzie, kazda sekundaw pracy jest wykorzystana nie ma miejsca na obijanie sie. Dobrze do pracy przychodzi sie zeby pracowac, ale niech Pan bedzie wporzadku wobec ludzi tez, mam nadziejeze cos Pan z tym zrobi.
        • Gość: .. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.06.09, 11:11
          .
          • Gość: bolek IP: *.cable.smsnet.pl 10.07.09, 12:48
            po przeczytaniu wszystkich postow a w szczegolnosci wypowiedzi dyrektora
            produkcji udalem sie pod zaklad z CV z nadzieja ze cos zalatwie w dziale kadr,
            uzyskac jakies info na temat mozliwosci pracy w ferroli, jednak pan ochroniarz w
            kantorku przy wjezdzie( spoko dziadek )grzecznie mnie poinformowal ze nie ma
            takiej opcji aby dostac sie do kadr, i ze kadry sobie wyraznie nie zycza
            wpuszczania kogokolwiek do nich oraz aby nie przyjmowac zadnych Cv. takze musze
            przyznac ze znajomosc z ta firma rozpoczela sie naprawde milym akcentem. pozdro
            • Gość: Grześ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.09, 20:56
              A co na to dyrektor produkcji? Czemu ludzi wprowadza w błąd? Może móglby tu
              napisać parę zdań w kwestii wyjaśnienia, czy w końcu są lub będą tam przyjęcia,
              czy żebyśmy dali se spokój...
              • Gość: felek IP: *.chello.pl 19.07.09, 20:38
                Każdy w tym kraju jest niewolnikiem...
                8h satania przy linii a tylko 15min przerwy.
                W zeszłym roku pracowałem w geiger technik ,oczywiście kryzys i
                zwolnienie.
                Z doświadczenia wiem ze praca ta jest męcząca, trudna,wyczerpująca,
                i bardzo mozolna...jedno i to samo przez 8 h
                szczególnie nocki były cięzkie...
                Do czego zmiezam:
                u nas w kraju jest tak:
                płacą 1500zł brutto
                dlatego masz być robotem, zapierniczać za 10ciu ludzi, i modlić się
                byś jutro pracował.Realia tego kraju....
                • Gość: kiko IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.07.09, 21:36
                  Pan Jabłoński wszystko dokładnie opisał, ale jak widać zawsze
                  znajdzie się grupka indywidualistów-krzykaczy, którym za groma nie
                  dogodzisz. Zakład to nie ZOO, jak ktoś chce sobie pozwiedzać to
                  zapraszam do Krakowa - piękny Rynek itp. Co do kadr, to chyba
                  oczywista oczywistość, że czasy składania bezpośrednio podań do kadr
                  już się skończyły, w przeciwnym wypadku ustawiłaby się kolejka z
                  Sosnowca do Będzina z chętnymi do zawracania gitary. Fabryka jest
                  spoko, zarobki też niczego sobie. Jak komuś nie pasuje, zawsze może
                  sobie znaleźć pracę na Kasprowym przy odgarnianiu śniegu...
    • Gość: mateusz IP: *.cus.pl 04.12.09, 11:36
      polec am pracuje jestem zadowolony;)
      • Gość: Bezrobotna IP: *.chello.pl 04.12.09, 14:18
        Próbuję się tam dostać już od ponad pół roku i nic. Złożyłam mnóstwo podań i
        cisza :( Mam 3,5 roku doświadczenia na produkcji (zwolniono mnie w związku z
        "kryzysem" - jak i około 200 innych osób pracujących w tym zakładzie). Jak się
        tam dostać? Kiedy będą przyjęcia i jakie są kryteria przyjęć?
      • Gość: Bezrobotna IP: *.chello.pl 04.12.09, 14:32
        Próbuję się tam dostać już od ponad pół roku i nic. Złożyłam mnóstwo podań i
        cisza :( Mam 3,5 roku doświadczenia na produkcji (zwolniono mnie w związku z
        "kryzysem" - jak i około 200 innych osób pracujących w pewnym zakładzie). Jak
        się tam dostać? Kiedy będą przyjęcia i jakie są kryteria przyjęć?
      • Gość: były pracownik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.09, 17:57
        W Ferroli nie ma przyjęć bo własnie zaczeły sie zwolnienia pracowników i trudno
        powiedziec czy beda przyjmowac
        • Gość: Bezrobotna IP: *.chello.pl 04.12.09, 18:28
          Dzięki. Czyli raczej nic z tego :( No trudno. Na nieszczęście praca na produkcji
          mi się najbardziej podoba i nie wyobrażam sobie innej pracy :( A gdy się nie ma
          "pleców" to można tylko pomarzyć o pracy...... uffff.
          • Gość: Andromeda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.09, 23:33
            BEZROBOTNA !!!
            Jeżeli interesuje Cię praca na produkcji, to firma "po sąsiedzku" z Ferroli, a
            konkretnie Heraeus Electro Nite przyjmuje pracownikow. Dostać się tam można
            przez Adecco, jednak, jeżeli sprawdzaasz się jako dobry i wydajny pracownik, juz
            po 2-3 miesiącach możesz przejść pod firmę. Co mogę powiedzieć, to atmosfera w
            pracy jest super, żadnego terroru, można robić co sie chce, ważne żeby normę
            wyrobić. A w jaki sposób to zrobisz - nikogo nie interesuje. Co do norm -
            wiadomo - wiekszość da się wyrobić przed czasem (a nawet grubo przed czasem),
            niektore normy są chore - ale jak nie dasz rady - nikt Cię nie zchepie :) 80%
            (albo nawet i 90 %) załogi to ludzie mlodzi i tak jak mowilam i atmosfera w
            pracy jest na prawde zajebista. Jeżeli rzeczywiscie praca na produkcji tak Ci
            się podoba, to tu będziesz miała naprawde sieslkie życie. Przynajmniej tak mi
            się wydaje z włąsnego doświadczenia i obserwacji. Pozdrawiam i daj znać gdzie
            sie załapałas do roboty !
            • Gość: Berobotna IP: *.chello.pl 06.12.09, 18:11
              Hej Andromeda, A jakie tam są zarobki i czy teraz są przyjęcia? Bardzo mi zależy
              na pracy. W Adecco byłam zarejestrowana przez pół roku i średnio co 2 tygodnie
              chodziłam się pytać o pracę, ale oni mi odpowiadali, że nic nie ma niestety :(
              Jakoś nie wierzę w to Adecco...
              • Gość: Andromeda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.09, 21:56
                Hej!
                Dosłownie kilka dni temu przyjeli kilka osob i praktycznie w kazdym miesiacu
                kogos przyjmuja. Musiałąbyś w Adecco spytać sie konkretnie, czy ejst szansa na
                przyjecie sie do firmy Heraeus, bo wiesz, ze są tam przyjęcia...
                Co do zarobkow to przez Adecco szału nie ma - 8 zl/h brutto, le juz pod firmą są
                znacznie lepsze. Ile dokladnie, to nie wiem. Warto spróowac, a gdy Ci sie nie
                spodoba, zawsze mozna to rzucić w cholere :)
                • Gość: Bezrobotna IP: *.net.stream.pl 07.12.09, 11:44
                  Byłam i kicha :( W tym roku nie ma już nigdzie przyjęć. Może w przyszłym.
                  Powiedziała mi babka, że to pracodawcy sobie wybierają pracowników a oni nie
                  mają nic do gadania. Czyli nie masz pleców - nie masz pracy :/ Pozostaje tylko
                  czekać do przyszłego roku, może się coś ruszy... :(
                  • Gość: normalna IP: *.chello.pl 07.12.09, 12:54
                    odradzam prace w heraeusie !!! beznadziejni ludzie.. c zmiana najgorsza nie
                    polecam!!! oj jak dobrze ze juz tam nie pracuje... zarobki marne do 1200....
                    masakra.. jak juz sie chce isc na produkcje to wszedz\ie byle nie do heraeus!!
                    odradzam bezrobotna.. no chyba ze bardzo chcesz isc to sproboj... tam sie ludzie
                    zwalniaja srednia po 2 miesiacach ... uciekaja hehe ...
                    • Gość: Bezrobotna IP: *.net.stream.pl 07.12.09, 13:01
                      Ja szukam jakiejkolwiek pracy na produkcji. Mam doświadczenie 3,5 roku a mimo to
                      nie mogę od pół roku znaleźć pracy. Nie mam znajomości, wiec raczej nie mam na
                      co liczyć :(
                      • Gość: normalna IP: *.chello.pl 07.12.09, 14:26
                        wspolczuje ci z calego serca ja tez nie moge od pol roku znalezc niczego ..
                        najgorsze ze wysylam tyle cv i nikt nie zadzwoni no chyba ze zadzwonia ale na
                        rozmowie sie konczy... plakac mi sie chce bo ciezko jest.. tez staram sie
                        bardziej do fabryk bo tam sa wieksze szanse na dostanie sie bo zawsze to wiecej
                        osob przyjmia niz do zwyklego sklepu... Mam nadzieje ze znajdziemy godna prace
                        obie heh glowa do gory ..jak bede wiedziec cos o jakies pracy to dam znac tutaj :)
                        • Gość: Wujek dobra rada IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.09, 23:35
                          Bezrobotna, w Johnson Controls Siemianowice przyjmuja jak leci, tam z takim
                          doswiadczeniem to Cię wezmą z pocałowaniem w ręki, jednak praca jest cięzka.
                          Zalezy na jaki dział trafisz. Adeco i Randstad w Katowicach rekrutują tam.
                          Powodzenia
                          • Gość: Bezrobotna IP: *.net.stream.pl 08.12.09, 08:26
                            Dzięki Wam wszystkim za podpowiedzi i słowa otuchy. Będę ciągle próbować, bo
                            jest bardzo ciężko. Jeśli ktoś coś jeszcze będzie wiedział, to z góry dziękuję.
                            Na pewno dam tu znać gdyby się coś zmieniło.
                          • Gość: normalna IP: *.chello.pl 08.12.09, 10:50
                            Do mnie dzwonili do myslowic-brzezinka ale to bardzo daleko autobiusem okolo
                            50min to musialabym o 4;15 jechac .. zrezygnowalam niestety bo praca za daleko...
                            • Gość: Bezrobotna IP: *.net.stream.pl 08.12.09, 11:56
                              Brzezinka dla mnie tez za daleko - Siemianowice jeszcze gorzej. Z przesiadkami i
                              stratą około 1 - 1,5 h na dojazd :( Jadę się jeszcze dziś popytać w Randstadzie,
                              Startpeople, Stegmannie i Work Service. Może tam coś będzie....
                              • Gość: Andromeda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.09, 00:43
                                Normalna, czemu tak ujadasz na Heraus i dlaczego akurat na zmianę C? Czym Ci tak
                                bardzo zaleźli za skóre? Wg mnie to praca tam na prodkukcji jest nie najgorsza,
                                mozna spokojnie sobie isc na fajeczke, nie ma terroru. Samo za siebie mowi to,
                                ze ludzie tam pracuja po kilka lat, a wytrzymac tyle na produkcji to na prawde
                                duzo.
                                Co do zarobkow zgadzam się że są za niskie, ale chyba wszedzie na produkcjach
                                przez ten kryzys spadly i nie maja zamiaru wzrastać.

Bezrobotna - wejdź na strone inforpaca.pl i wyszukaj sobie ofert ze sląska na
                                prodkukcji - jest tam ich w pip. Ogłąszajasie tam wlasnie te wszystkie agencje
                                adeco, ranstad, work service, work expres, start people itd.
                                Powodzenia w szukaniu pracy.
                                • Gość: Bezrobotna IP: *.net.stream.pl 10.12.09, 08:08
                                  Śledzę wszystkie stronki związane z pracą począwszy od infopraca.pl przez
                                  money.pl do jobrapido.pl, oprócz tego osobiście też odwiedzam A.P.T.i składam
                                  bezpośrednio na bramach C.V., może w końcu się coś ruszy...
                            • Gość: Jaaaa IP: *.chello.pl 27.05.10, 22:18
                              JA też tam pracowałem w mysłowicach na brzezince i jechałem 4.40 jakoś tak. tam praca spoko nawet ludzie tacy sobie. Ale kierowniczki bardzo chamskie, jak sie na Ciebie uwezma to nie dadza żyć i w końcu zwolnią. Wytrwałem 3 tyg ale byłem kłębkiem nerwów. Wykonywanie pracy na innych stanowiskach niż Twoje kiedy inni się obijają to trochę nie fair. Poza tym np. zmuszają do sprzątania miejsc pracy w których nawet nie byłeś.
                              • Gość: Gość IP: *.galileusz.3s.pl 04.07.10, 23:43
                                Pieniądze może niezłe ale totalny chaos.Pracują tam wredni,nie
                                koleżeńscy ludzie.Dużo rządzących co wprowadzają tylko zamieszanie a
                                nic nie robią a prawdziwych ludzi do pracy mało.
            • Gość: o IP: 91.206.64.* 20.12.09, 22:10
              Co? W herausie dobra praca?
              Kasa marna, robisz prawie jak obozie pracy, zależy jaką masz zmiane,
              to może być fajnie. Ci co robili na haesie mielie przsrane. Kiedyś
              dawali 700 zł z kawałkiem teraz podobno 1200..... Musisz tam
              pracować szybko i tyle. Zpierdzielanie tam na produkcji a dyrek
              nowym bmw jeździ
              • Gość: Bezrobotna IP: *.net.stream.pl 23.12.09, 09:56
                Praca na produkcji to siłą rzeczy zapiernicz. Do pracy nie idzie się pogadać,
                tylko zarobić kasę i utrzymać rodzinę. Ja żadnego zapierniczania się nie boję.
                Pracowałam w kilku zakładach produkcyjnych i wszędzie jest podobnie. W tych
                trudnych czasach, kiedy ciężko znaleźć pracę, bo jest więcej zwolnień, każdy
                zakład jest dobry. Jedyne czego nie toleruję, to niesprawiedliwości. A
                mianowicie gdy jeden jest pupilkiem kierownika i wszystko mu uchodzi na sucho, a
                drugi mimo dobrze wykonywanej pracy jest gnębiony przez kierownika, tylko
                dlatego, że mu się nie podoba wyraz twarzy, albo że właśnie za dobrze pracuje
                <wiem na swoim przykładzie i dlatego zostałam zwolniona>.
            • Gość: Jaaaa IP: *.chello.pl 27.05.10, 22:13
              Praca w Heraeus ma być dobra? W życiu nie widziałem takiego syfu jak tam! Ludzie może i młodzi w większości ale bardzo nie koleżeńscy , dwulicowi. Ani jednej porządnej osoby. Praca zależy gdzie trafisz może być lekka ale po tygodniu chodzenia do pracy życie Ci obrzydnie...
    • Gość: rtyui IP: 78.133.230.* 28.01.10, 09:49

Jak wam się pracuje w Firmie. Czy firma faktycznie pada, nie ma
      pracy i zaczynają się zwolnienia pracownków??
przejdź do: 1-100 101-114
(101-114)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.