Dodaj do ulubionych

Opinie o deweloperze Chmara

21.02.19, 11:46
Pilnie potrzebne mi także opinie o firmie Chmara, deweloperze z Gdańska. Przymierzamy się do zakupu domku na osiedlu Gdańskim. Zostały ostatnie sztuki, muszę szybko podjąć decyzję, a oferta wydaje się bardzo dobra. Interesują mnie więc wszelkie opinie na temat dewelopera Chmara, oraz warunkach mieszkaniowych na osiedlu, dojeździe, lokalnej infrastrukturze, lokatorach, i tak dalej - czyli wszystko to, co może mi się przydać przy podejmowaniu decyzji. Tak jak wspominałem, pozostało już zaledwie kilka wolnych domków, więc prośbę o podzielenie się opiniami na temat dewelopera Chmara opublikowałem na kilku forach równocześnie, dlatego proszę adminów o wyrozumiałość!
Edytor zaawansowany
  • kamilostr331 25.02.19, 16:08
    Tak się składa, że my kupowaliśmy w Chmara domek dwu-lokalowy, tyle tylko, że na osiedlu Przy Lesie a nie tam gdzie ty chcesz. Ale to w zasadzie są bardzo podobne inwestycje - 90m2, podobna cena, bez czynszu, garaż, ogródek, i tak dalej. O samym deweloperze mam w zasadzie dobre zdanie, ciężko się do czegoś przyczepić. Kontakt dobry, miłe i pomocne babeczki ze sprzedaży, szybko reagowały na zapytania, i tak dalej. Samo wybudowane przez Chmara osiedle, także w porządku, domki ładnie wykończone, w miarę solidne. Jak na razie nie pojawiają się nam poważniejsze usterki, a jak już coś to w miarę sprawnie usuwają pracownicy Chmara.

Jedyne na co warto zwrócić uwagę, to brak wykończenia dróg dojazdowych, ale o tym byliśmy informowani na etapie podpisywania umowy, nie wiem jak jest na Gdańskim. Wiadomo, z czegoś ta niska cena domku musi wynikać. Dla mnie to w zasadzie nie problem bo jeżdżę Tiguanem, ale jak ktoś nie ma wyższego auta, to może narzekać zimą. Ludzi z osiedla na razie nie dane mi było poznać zbyt wielu, ale przeważnie w porządku, rodziny z dziećmi, pary, kilka osób starszych też jest. Ogólnie więc moja opinia na temat dewelopera Chmara jest pozytywna, i nie żałuję, że kupiłem u nich domek.
  • aklodr 27.02.19, 12:40
    Swego czasu także poszukiwałam opinii o Chmarze. Mieliśmy zamiar kupić domek na osiedlu Banino. Postanowiłam więc zaczerpnąć opinii o deweloperze u źródła, i po prostu zapytać mieszkańców innych osiedli, jak im się tam mieszka wink Pojechałam więc w pierwszą wolną sobotę, i porozmawiałam z kilkoma osobami, a przy okazji obejrzałam sobie osiedle na żywo XD. Ogólnie opinie o Chmarze były dobre, mieszkańcy chwalili sobie warunki mieszkaniowe, jakość wykonania domków, lokalizację, ceny, kontakt z deweloperem, i tak dalej. Jak już ktoś narzekał, to głównie na drogi dojazdowe w zimie, poza tym raczej same pozytywy. Szczerze mówiąc trochę mnie to wtedy zdziwiło, bo wiadomo, że rodacy lubią sobie ponarzekać XD. Samo osiedle wizualnie także prezentowało się dobrze, zresztą jak każde nowo postawione osiedle. Ostatecznie nie kupimy domku u Chmary, ale to głównie z powodów, że tak powiem rodzinnych XD, więc nie wyrażę swojej osobistej opinii na temat tego dewelopera.
  • aklodr 01.03.19, 14:00
    Tak, bardzo ciekawy wątek z opiniami na temat dewelopera Chmara. Swego czasu przeczytałem prawie cały, a i też dorzuciłem swoje trzy grosze wink Nie będę może pisał, która opinia jest moja, ale po przeczytaniu mojego powyższego wpisu, każdy powinien się domyśleć tongue_out
  • paweu901 01.03.19, 15:39
    Także jestem na etapie poszukiwania informacji o deweloperze chmara. Z tego co się zdołałem zorientować, to w porównaniu do lokalnej konkurencji wypadają bardzo dobrze cenowo. Opinie mieszkańców pozwalają sądzić, że jakość realizacji w przypadku inwestycji Chmary także jest co najmniej przyzwoita. Jeśli negocjacje z działem sprzedaży przebiegną po mojej myśli, to prawdopodobnie zdecyduję się na zakup domku na osiedlu Gdańskim.
  • michallll 12.03.19, 15:44
    Chmara to nie deweloper... podpisujesz umowe z kim innym. zazwyczaj sp zoo z odpowiedzalnoscia do 5 tys. po podpisaniu umowy oczywiscie nie masz kontaktu z deweloperem a obsluga grupy zwanej chmara niesie duzo do zyczenia. Ogolnie kupilismy od nich i uwazamy ze to jest mina. Trzeba trzymac sie od nich z daleka. opoznienie 6 miesiecy, kary umownej nie chca placic a lokal przez okres zimowy nie byl dogrzewany wad przy odbiorze okolo 30 pozycji.
  • michallll 12.03.19, 15:47
    tu macie powiazania rejestr.io/krs/591627/chmara
  • paweu901 01.04.19, 16:52
    Swego czasu robiłem na ich temat reaserh w internecie, bo sam także zastanawiałem się nad zakupem nieruchomości na jednym z ich osiedli. Opinie do jakich dotarłem na temat chmara deweloper byłby w większości pozytywne. Ludzie chwalili przede wszystkim cenę nieruchomości, kontakt z deweloperem, jakość wykonania, lokalizację, i tak dalej. Jeśli coś się pojawiały się jakieś negatywne opinie, to głównie dotyczyły dróg wewnętrznych na osiedlu - w szutrówkach robiły się dziury, przez co poruszanie się wewnątrz osiedla było uciążliwe. Wygląda jednak na to, że deweloper chmara z czasem postarał się o rozwiązanie tego problemu. Z tego co piszą na stronie najnowszej inwestycji osiedla gdańskiego, drogi wewnętrzne są już solidniejsze, to jest z betonowych płyt. Osiedle jest jeszcze dalekie od wykończenia, więc zobaczymy jak to będzie w praktyce z tymi drogami, ale dobrze, że coś robią w tym kierunku. Oczywiście wciąż jeszcze sporo brakuje do ideału, ale ogólnie rzecz biorąc, inwestycje tego dewelopera są warte uwagi. Jeśli więc chcesz kupić niedrogo domek, a odpowiada ci lokalizacja, to spokojnie możesz zgłębić temat, bo na minę raczej się nie nadziejesz.

• topikkk 10.04.19, 23:15
    Czy to prawda, że na osiedlu gdańskim mają zrobić wreszcie porządne drogi?
  • swieco 11.04.19, 12:18
    Z tego co mi wiadomo, mają być położone betonowe płyty. Nie wiem czy taką drogę można nazwać "porządną", ale na pewno będzie lepsza niż zwykła szutrowa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka