Dodaj do ulubionych

Autovendo opinie potrzebne

27.05.19, 14:44
Słyszeliście o Autovendo? Jakieś opinie na ich temat? Rodzina się powiększyła, i trzeba mi zmienić auto, ale nie mam głowy żeby się tym zajmować. Pierwszego lepszego używanego nie kupię, bo znając moje szczęście trafię na cwaniaczka, co wciśnie mi rzęcha i potem same problemy tylko. Znowu na codzienne przeglądanie ofert w poszukiwaniu okazji, a potem jeszcze na weryfikacje tego co znajdę, po prostu szkoda mi czasu. Alternatywą są niby firmy pośredniczące w sprzedaży, ale jakoś nie mam do nich zaufania. Trafiłem na kilka pozytywnych opinii o Autovendo, ale większość opisuje współpracę z nimi bardzo pobieżnie, a mi zależy na konkretach. Pomożecie?
Edytor zaawansowany
  • mryk145 27.05.19, 20:51
    Jakiś czas temu korzystałem z pomocy autovendo. Znaleźli mi auto, jeżdżę już od jakiegoś czasu i ogólnie jest ok. Napisz co byś konkretnie chciał o nich wiedzieć, to w wolnej chwili napiszę.
  • michku 28.05.19, 16:54
    mryk145 napisał(a):

> Jakiś czas temu korzystałem z pomocy autovendo. Znaleźli mi auto, jeżdżę już od
    > jakiegoś czasu i ogólnie jest ok. Napisz co byś konkretnie chciał o nich wiedz
    > ieć, to w wolnej chwili napiszę.

Chciałbym wiedzieć jak konkretnie wygląda współpraca z nimi. Po kolei, co, jak, kiedy i za ile. No i czy jesteś zadowolony z tego auta co ci znaleźli.
  • mryk145 28.05.19, 21:40
    michku napisał(a):

> Chciałbym wiedzieć jak konkretnie wygląda współpraca z nimi. Po kolei, co, jak,
    > kiedy i za ile. No i czy jesteś zadowolony z tego auta co ci znaleźli.

No więc po kolei. Zgłosiłem się do autovento przez formularz na ich stronie. Tam wypełniasz czego szukasz, podajesz markę, pożądane wyposażenie, przebieg, widełki cenowe, i tak dalej. Takie raczej ogólne informacje. Po jakimś czasie od wysłania formularza zadzwonił do mnie typek z autovendo, i poprosił o doprecyzowanie kilku rzeczy. Na drugi dzień po tym telefonie, miałem już na mailu umowę, podsumowanie informacji na temat poszukiwanego auta, i takie tam jeszcz różne inne pierdoły. Warunki wydawały się ok, więc podjąłem decyzję o współpracy z nimi. Jakoś po niecałym tygodniu zaczęli do mnie dzwonić z konkretami, jak coś mi odpowiadało to wysyłali oferty na maila. Auta były dosyć szczegółowo opisane, ze zdjęciami, i innymi przydatnymi informacjami. Do tego wszystkie rzekomo z gwarancją jakości, od rzekomo zweryfikowanych sprzedawców. Bodajże trzecia z kolei oferta już mi się spodobała, i zdecydowałem się. Deal wydał mi się dobry, bo auto Ford S-max z 2010 diesel w bardzo dobrym stanie, przebieg niespełna 200 tyś, za 38 koła z groszami. No więc wpłaciłem zaliczkę a ludzie z Autovendo zajęli się resztą - załatwili formalności ze sprzedawcą, sprowadzili auto, opłacili akcyzy, przetłumaczyli dokumenty, zrobili badanie techniczne, i tak dalej. W mojej kwestii pozostało zarejestrowanie auta, i wykupienie ubezpieczenia. Ubezpieczenie mogłem niby przez nich załatwić, ale to już sam wolałem, bo mam znajomego w biurze ubezpieczeń. Tak jak pisałem już, autem jeżdżę od dobrych kilku miechów, pół roku już będzie prawie, i jak na razie, poza zmianą opon i przeglądem technicznym, nic w niego nie inwestowałem. Ogólnie można więc napisać, że jestem zadowolony. Ale czy tobie autovendo też znajdą dobrą furkę, to już ręczyć za to nie mogę, bo to zależy czego kto oczekuje.
  • michku 29.05.19, 16:52
    O super, dzięki za opinię koleżko. O coś takiego mi właśnie chodziło. Z tego co piszesz, wydają się ok. Będą ciągnął temat.
  • patka008 04.06.19, 14:09
    U mnie wyglądało to bardzo podobnie...
    Wizyta na stronce Autovendo, wypełnienie formularza, umowa, oferta na maila, formalności, zakup, w końcu dostarczenie auta pod dom.
    Zależało mi na czasie, więc zdecydowałam się bodajże już na drugie z kolei auto zaproponowane przez Autovendo. Auto co prawda z nieco innej półki, ale też i oczekiwania miałam zupełnie inne niż przedmówca. No i jeździ jak należy, do tej pory odpukać bezawaryjnie, a to dla mnie był priorytet przy zakupie używki...
    Tak więc warto jak dla mnie, szczególnie jak ktoś się nie zna, i nie ma czasu na samodzielne szukanie...
  • michku 05.06.19, 14:26
    Ok, dzięki za opinię Patka. Ja jestem właśnie na etapie podpisywania umowy z nimi. Właśnie siedzę sobie, i analizuję punkt po punkcie zapisy. Umowa wydaje się ok, ale dla pewności jeszcze raz przejrzę. Jak na razie współpraca układa się dobrze, ale na obecnym etapie to co ja mogę właściwie powiedzieć. Zobaczymy jaki będzie finał, jakie auto mi znajdą, i ile to potrwa wszystko. Wtedy dopiero napiszę co i jak było, i wystawię im odpowiednią laurkę. Na razie ok.
  • michku 10.06.19, 15:58
    Napiszcie mi jeszcze proszę, jakie koszty ponieśliście w związku ze współpracą z Autovendo. Ciekawi mnie jak to ma się do wyceny, jaką mi właśnie przysłali. Ktoś w ogóle wie, na jakiej podstawie naliczają opłaty w Autovendo? Jestem ciekawy waszej opinii w tej sprawie. Z góry dzięki za info.
  • mryk145 17.06.19, 22:05
    michku napisał(a):

> Napiszcie mi jeszcze proszę, jakie koszty ponieśliście w związku ze współpracą
    > z Autovendo. Ciekawi mnie jak to ma się do wyceny, jaką mi właśnie przysłali. K
    > toś w ogóle wie, na jakiej podstawie naliczają opłaty w Autovendo? Jestem cieka
    > wy waszej opinii w tej sprawie. Z góry dzięki za info.

Oni pobierają procent od wartości auta, plus jakaś tam kwota za wybrane usługi dodatkowe. Tych usług dodatkowych w autovendo mają tam całkiem sporo w ofercie, kilka naprawdę fajnych. Można dajmy na to sobie zamówić dostarczenie auta pod dom, albo od razu za ich pośrednictwem ubezpieczyć auto, i tak dalej. Tak więc łączny koszt współpracy z autovendo będzie w dużej mierze zależał od tego, w jakim zakresie cenowym sobie wybierzesz auto, bo możesz przecież mierzyć w zakres cenowy damy na to do 30k albo grubo ponad to, no i jeszcze jakie usługi dodatkowe sobie u nich zamówisz. Ogólnie jednak te koszty w autovendo nie są jakieś szczególnie duże, i jak dla mnie warto te frycowe zapłacić żeby dostać auto, którym później będziesz jeździł przez dłuższy czas bezproblemowo. Bo jak kupisz na własną rękę i źle trafisz, to możesz się naprawdę wpieprzyć w skarbonkę bez dna. A co do usług dodatkowych, no to już kwestia wygody, bo jak się uprzesz to znajdziesz lepszą ofertę na ubezpieczenie indywidualnie niż za pośrednictwem autovendo, ale to już ci wtedy dochodzą formalności do załatwienia, a nie każdy ma na to czas i ochotę.
  • michku 19.06.19, 15:13
    No dobra, wszystko pięknie ładnie, ale potrzebowałbym jeszcze konkretne info, ile wynosi w Autovendo prowizja od wykonania usługi sprowadzenia takiego auta. Bo to w sumie dla mnie jest najważniejsza kwestia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.