Dodaj do ulubionych

Mieszkańcy Wołomina - poradźcie!!!!!!!!!111

11.02.13, 14:13
Mieszkam w Warszawie na Pradze w małej kawalerce. Wszystko było ok. dopóki nie pojawiły się dzieci i zrobiło się ciasno, no i ta Warszawa trochę nie dla nas, wyścig, nie ma gdzie wyjść z dziećmi, aby markety wokół, i takie tam. Bardzo byśmy chcieli zmienić na mieszkanie min. 2 pokojowe, ale obecnie jestem na urlopie wychowawczym i nie mamy dobrej zdolności kredytowej, dlatego rozważamy sprzedaż kawalerki i kupno w tej cenie mieszkania większego ale gdzieś na obrzeżach W-wy lub w niedalekiej odległości od W-wy max. do 30-40 km. Jesteśmy przyjezdni i nie zam okolic W-wy, dlatego proszę o opinie mieszkańców, którzy mieszkają w innych pobliskich miejscowościach i by polecili i są zadowoleni, że właśnie tam mieszkają. Zależy nam aby:
- była dobra komunikacja z W-wą, codzienne dojazdy do pracy
- mieszkało się bezpiecznie, żeby nie bać się wyjść wieczorem
- ładna i przyjemna okolica, kontakt z naturą (lubimy spacery) i w miarę rozbudowana infrastruktura, różne ośrodki: sportu, zdrowia, wypoczynku, oświata itp.
- i przede wszystkim szkoły,przedszkola, mamy dwójkę jeszcze małych dzieci tzn. przedszkolaków, dlatego ich dostępność i poziom i różne atrakcje, place zabaw itd. dla dzieci, bo nie chcę aby siedziały całe dnie przed telewizorem.

Ogólnie każdy wie, aby fajnie się mieszkało.

Dlatego bardzo proszę o merytoryczne wypowiedzi, napiszcie gdzie mieszkacie i za co lubicie swoje miasto lub dzielnicę lub czego nie polecacie i skąd byście się chętnie wyprowadzili, czyli te pozytywne i negatywne oceny.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie uwagi.
Edytor zaawansowany
  • vienetta 12.02.13, 10:11
    To na pewno nie te strony. Polecam raczej Otwock, ale tam dosyć, drogo, może nawet lepiej Ząbki - dobra komunikacja, chociaż brzydkie, albo okolice Ożarowa i tamte strony - tam samorządy dbają o mieszkańców i jest lepszy dojazd do pracy, bo od tamtej strony jest ta "lepsza" Warszawa :)

--
    "Kiedy budowali meczety, milczałem - mamy przecież wolność wyznania. Kiedy wzywali do zabijania niewiernych, milczałem - mamy przecież wolność słowa. Kiedy wysadzili wieżowce, milczałem - to byli chorzy ekstremiści. Kiedy wywołali zamieszki, milczałem - to wina systemu i błędnej polityki. Kiedy uzyskali większość w parlamencie, milczałem - mamy przecież demokracje. Kiedy wprowadzili w państwie prawo koraniczne a moja żona została ukamienowana za brak chusty na głowie, milczałem - już nie wolno było krzyczeć"-europabezislamu.blogspot.com/
  • agnieszkawolny 12.02.13, 12:47
    Poniewaz ja mialam to nieszczescie ze przeprowadzalam sie kilkakrotnie z wynajetego na wynajete-koszmar jakis .i to z dzieckiem.mieszkalam w markach,zabkach i w otwocku wlasnie..naj gorzej bylo w zabkach.ceny kosmiczne bo blisko warszawy.otwock deko od warszawy.jechalam tymi pociagami i nie milo wspominam. Nareszcie kupilam mieszkanie 5 lat temu w wolominie , bo ceny korzystne ale jak sie bedzie mieszkac nie wiedzialam.teraz wiem i jestem bardzo zadowolona. Mieszkam na ul.sasina.. w wolominie jest wszystko- wszelkiego rodzaju supermarkety, przychodnie,szpital,zus, szkoly multum przedszkoli .parki,place zabaw-ładne, duzo sklepow w tym centra chinskie jest zielono i jest wszelka komunikacja.a ceny mieszkan sa oplacalne.takze polecam i zapraszam do wolomina. Pozdrawiam agnieszka
  • an03 14.02.13, 08:46
    Gdzie ty w Wołominie masz te parki?? Bo oprócz lasu to nie ma nic zielonego i to duży minus Wołomina..brak ładnego parku właśnie...bo plac zabaw w centrum parkiem bym nie nazwała.
    Ja w Wołominie mieszkam od 2 lat z hakiem, miałam wybór ..mniejsze mieszkanie w wawie, wieksze w wołominie..i teraz po czasie wolałabym mniejsze w wawie..Niestety, codzienne dojazdy do Wawy męczą..niby 30 min pociagiem nie jest dużo, ale jednak..dodajac uciążliwości PKP, tłok w pociągach, to robi się mało fajnie..
    Wiadomo cos za coś, gorszy dojazd kosztem wiekszego mieszkania..trzeba ocenic co sie woli..
  • gosiek1005 16.02.13, 11:17
    A możesz podać w przybliżeniu miesięczny koszt dojazdu do W-wy???
  • agnieszkawolny 16.02.13, 21:29
    ja mieszkam w wolominie i tu pracuje ale maz ma miesieczny sieciowy i na tym bilecie jezdzi po calej warszawie chyba ale nie jestem pewna bo nie ma go teraz w domu i nie moge zapytac , chyba 150 zl
  • anasz 04.10.13, 10:46
    Ty z PiSu , czy daleka kuzynka burmistrza?
    --
    miłego dnia!
  • agnieszkawolny 12.02.13, 12:48
    A jeszcze pod nosem wypasiony basen i zima lodowisko no i kino mamy
  • anasz 17.02.13, 23:37
    a Kobyłka? jest ładniejsza i zielona!!!!!
    --
    miłego dnia!
  • 1malutka78 20.02.13, 12:41
    Zdecydowanie Kobyłka. ja mieszkam w Zagościńcu to 2 stacje za Wołominem. U mnie jest super, ale to nie miasto:). Maż pochodzi z Kobyłki. Tam jest slicznie. wolałabym zdecydowanie Kobyłke niz Wołomin
  • aalinka 12.03.13, 13:44
    Wołomin jest szary, nie ma parków, nie ma dobrych ścieżek rowerowych. Koszt biletu ZTM 2 strefy kwartalny to 480 zł.
  • wiesiek398 19.04.13, 20:55
    nie od razu ... zbudowano. Ścieżek rowerowych może i jest nie za dużo ale żeby przejechać się rowerem nie potrzeba też od razu autostrady wyłożonej kostką brukową.
  • pszczolka_2008 03.10.13, 09:01
    A gdzie w Wołominie się "chodzi", spędza wolny czas? Jakies kino, knajpa? I czy na miejscu jest jakaś fajna galeria handlowa, żeby nie jeździć do Wwy po większe zakupy ?
  • anasz 04.10.13, 10:49
    kino jest, no i stadion Huraganu, a galeria to na bazarze na 1-Maja w czwartki i soboty, ale tylko do 12-13!
    --
    miłego dnia!
  • weronika0099 11.10.13, 15:28
    Wołomin jak najbardziej, tutaj na pewno znajdziesz to czego szukasz.
    --
    MedycznyKurier.pl śmiga po Stolicy :)
  • xyzkobylka 11.12.13, 14:22
    Odradzam ODRADZAM i nie dlatego że sam mieszkałem i byłem dumny z tego że mieszkam w Wołominie przez ponad 30 lat. Samo mieszkanie rewelacja, ludzie mili okolica spokojna mimo panującej powszechnie opinii. Jednak MASAKRA to załatwić coś w urzędzie, a już chyba najgorszy Urząd Skarbowy. Od nie jednej osoby słyszałem takie opinie i zawsze myślałem że to pomyłka ale nie jest opinia w okolicach Warszawy, nawet legendy krążą że najgorszy US to Wołomin. No i przyszła kolej na mnie chciałem coś załatwić i co okazało się że to co w Warszawie załatwia się w zasadzie od ręki w Wołominie trzeba czekać przepisowe 7 dni no bo skoro jest tak napisane w regulaminie to tak trzeba i ma być 7 dni. Nie ważne że żeby coś załatwić to trzeba brać urlop a później kolejny dzień i pewnie kolejny.
    Dlatego odradzam od dwóch lat mieszkam w Kobyłce, podatki płacę w Wołominie, ale chyba się przeniosę gdzieś do urzędu w Warszawie skoro Wołomiński US tak prężnie działa.
    Pozdrawiam Urzędników Wołomińskiego US

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka