28.03.14, 20:21
Witam, trafiłam na to forum bo moze ktoś ma podobną historię jak ja i bedzie mógł mi coś podpowiedzieć. Postaram sie w miare dokładnie opisać moje objawy.

Od około roku boli mnie prawa strona głowy potyliczna czesc a konkretnie tył głowy na wysokości dolnej czesci ucha, kąt oka, uch, kąt zuchwy, węzły chlonne pod uchem i pod zuchwą i ból schodzi po prawej strony szyi do obojczyka. Bolą mnie zeby, które są martwe (gdyz w akcie desperacji poodnerwialam zdrowe zeby) Początkowo ból był chwilowy powiedzmy jednodiowy a obecnie trwa praktycznie cały czas. Potrafi mnie boleć dwa tygodnie potem mam kilka dni spokoju i od nowa. Ból jest raczej tępy rozlany po tych opisanych przeze mnie miejscach. Kłade się z nim spać i z nim się budze. kompletnie rozwalił mi zycie. sa dni ze nie mam ochoty podniesc sie z łóżka a mam 4 letnie dziecko. Nie pomagają zadne leki przeciwbólowe lub pomagają na chwile.

Odiwedziałam juz kilku leakrzy natrazie bez skutku tzn bez konkretnej diagnozy. (No oprócz tego ze okazało sie ze mam hashimoto. ) Morfologia wychodzi mi ok wiec nie bede pisac. rtg płuc tez w porzadku. przeswietlenie kregosłupa szyjnego wykazało lewostronną skolioze i wyprostowaną lordozę. prześwietlenie barku było ok.

USG szyi robiłam dwukrotnie (w dwóch róznych gabinetach) w pierwszym wykazało:
"ślinianki przyuszne i podzuchwowe o nieco obniżonej echogenicznośći i dyskretnie zaznaczonej niejednorodnej strukturze - obraz moze sugerować przewlekłą patologię zapalną na tle autoimmunologicznym bez uchwytnych zmian ogniskowych" (wrzesien 2013)

W drugim, "slinianki przyuszne i podzuchwowe niepowiekszone miąższ jednorodny prawidłowej echogeniczności bez uchwytnych zmian ognoskowych. przwody wyprowadzające nieposzerzone . w dolnych biegunach ślinianek przyusznych pojedyńcze węzły chłonne odczynowe po prawej stronie dł 10mm po lewej 8mm. w zakresie szyi widoczne niezbyt liczne węzły chłonne odczynowe podłużne z czytelną wnęką i prawidłowym unaczynieniem odwnękowym. Największy w miejscu wyczuwalnego zgrubienia poniżej prawego kąta zuuchwy dl 20mm. pozostałe wezły największej okolicy podbródkowej prawej strony dl 13mm lewej podzychwowej dł 13mm ponizej lewego kata zuchwy 10 mm szyjny górny lewy 15mm. w okolicy karkowej pojedyncze drobne do 4mm. calośc sugeruje etiologię odczynową" (luty 2014).

Ponadto zrobiłam badanie ANA1 - wyszło DODATNIE i ANA 2 któro wykazało:
Metodą immunofluorescencji pośredniej IIF STWIERDZONO obeznosc przeciwciał przeciwjądrowych dających na komórkach HEp - 2 obraz świecenia ziarnisty oraz nuclear dots 1:640.
Metodą immunodyfuzji NIE WYKRYTO przeciwciał przeciw antygenom z grupy ENA(rozpuszczalnym antygenom jądrowym i cystoplazmatycznym).

Mój lekarz rodzinny nie ma o tym wszystkim zielonego pojecia. Byłam u niego na przestrzeni tego roku kilkakrotnie i zawsze mnie zbywał. Upiera się ze to od kręgoslupa szyjnego i za kazdym razem dawał mi wizytówke do prywatnego gabinetu rehabilitacji - jak mniemam kogoś znajomego). Chodze po lekarzach prywatnie bo przeciez na nfz to jest jakas masakra. Neurolog nie widzi problemu neurologicznego w tych moich objawach. (Dwa lata temu miałam robiony rezonans i tomografie głowy - wynik ok.

Ponadto:
OB - 5 (3-15norma)
Bilirubina, aspat , alat, ggtp, crp -w normie,
RF - ujemny.
Dodam jeszcze ze bol nasila się w dni kiedy wieje wiatr.

Moze ktoś z was miał podobne objawy moze potrafi mi coś podpowiedziec gdzie się jeszcze udać jakie badania zrobić. Już bym chciała zeby przestało mnie boleć. żeby moje dziecko w koncu zobaczyło ze mama sie usmiecha a nie tylko lezy i mówi ze ją glowa boli.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka