Dodaj do ulubionych

Podwyższenie aliementów-pomoc,porady,wskazówki

24.06.19, 11:56
Założyłam sprawę o podwyższenie alimentów na córki i zastanawiam się jak sąd podejdzie do pewnych kwestii , może udzielicie mi kilku raz lub podzielicie się doświadczeniem . Od 3 lat nie podnosiłam alimentów czyli od sprawy rozwodowej . Sytuacja się zmieniła bo zmieniłyśmy miejsce zamieszkania i wszystkie opłaty są po mojej stronie , a córki poszły w tym czasie do szkół jedna do Podstawowej druga do Liceum .Oprócz tego mają problemy alergiczne . Wniskuję o kwotę z 400zł na 1000zł dla jednej , i z 600zł na 1200zł dla drugiej starszej . Ex mąż nie uczestniczy w ich wychowaniu , mieszka w Niemczech . Na każdą moją prośbę o współfinansowanie dodatkowch rzeczy typu lekarz,korepetycje lub zajęcia pozalekcyjne reaguje odmownie ubliżając mi przy tym , ale robi im bezsensowne nie potrzebne prezenty , lub przelewa jakieś kwoty na konto starszej córki . Pobieram na dziewczynki dodatkowo zasiłki w kwocie łącznej 1000zł , ja zarabiam 1900zł , on w euro . Lata na wczasy , wziął ślub , obnosi się z markowymi ubraniami,sprzetem , chwali tel za 4 tyś , ma auto za 40 tyś , a my bidne stare auto itp . Czy mam realne szanse na podniesienie alimentów? Jak sąd będzie patrzył na moją sytuację ? Czy robiąc im prezenty to wpływa dobrze na jego sytuację , czy raczej dla mnie dobrze bo mam podstawę twierdzić ,że stać go na większe alimenty? Dodam ,że z córkami widzi się z 3 razy w roku ,wczasów im nie sponsoruje ,a jedynie raz w roku zabierze na kilka dni do siebie do Niemiec. Święta, Sylwester itp wszystko po mojej stronie
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.