10.02.04, 14:54
Mam kilka pytan na temat forex założyłem konto demo na efiks polska i sobie
na mim gram .Ale chciał bym zagrac o prawdziwą kase lecz oni wymagają 2500$
Prosze o podanie linków do stron forex gdzie moge grac z mniejszym wkładem i
czy grajac prawdziwą kasa tez robie operacje za pomoca takich programów jak
sa konta demo.
Obserwuj wątek
          • engazung Re: forex 20.02.04, 15:45
            Dzięki za odpowiedz.
            Problem tkwi w tym że te pportale sa angielsko jezyczne a ja szukam polsko
            jezycznych.Znalazłem www.forex-desk.net wymagaja 200$ to nie jest duza kwota na
            poczatek.Znasz jakies inne strony.
            • gosc_spek Re: forex 23.02.04, 16:07
              engazung napisał:

> Dzięki za odpowiedz.
              > Problem tkwi w tym że te pportale sa angielsko jezyczne a ja szukam polsko
              > jezycznych.Znalazłem www.forex-desk.net wymagaja 200$ to nie jest duza kwota
              na
              >
              > poczatek.Znasz jakies inne strony.

Np. www.x-trade.biz , tylko nie mogłem nigdzie znaleźć minimalnej wpłaty.
              Jak chcesz to popytaj na hyipforum

--
              Sława i Chwała
                  • Gość: matt Re: forex IP: *.swipnet.se 25.05.04, 14:13
                    oanda.com

co prawda nie jest to polska firma, ale mam u nich konto i jestem zadowolony.
                    Nie ma zadnych minimalnych wplat. Mozna nawet kupowac za jednego dolara. nie ma
                    innych oplat procz malych spreadow i 40usd przy wyplacaniu pieniedzy. Laczysz
                    sie przez strone w necie podajac haslo i usera. Wolalbym zeby byl token no ale
                    nie ma takiej opcji. Wszystkie transakcje sa automatyczne wiec nie ma
                    ingerencji brokera ktory "pomagalby" na twoja niekorzysc. Pieniadze mozna
                    wyplacac tylko na konto z ktorego wplynely, nie ma innej mozliwosci.
                    • pierwszywolny1 Re: forex 26.05.04, 00:30
                      witam,
                      Właśnie też zamierzam otworzyć rachunek w Oanda. Wśród innych platform ta
                      wydaje się być bezkonkurencyjna. Czy długo masz u nich konto? Nie mają żadnych
                      ukrytych opłat? Np. za czasowy brak aktywności. Czy rachunek zakładasz na czas
                      nieokreślony, czy są okresy, a za przedłużanie trzeba płacić?
                      • mattjw Re: forex 26.05.04, 20:14
                        Nie ma zadnych ukrytych oplat, nic nie placisz za brak aktywnosci, chociaz w
                        sumie trudno mi to stwierdzic bo moj rachunek jest jak najbardziej aktywny.
                        Maja tam bardzo dobre forum, ktore nie jest moderowane, tzn nie usuwaja postow
                        ktore sa dla oandy niezbyt pochlebne. Bo zdarza sie ze gracze bywaja z roznych
                        rzeczy nie zadowoleni. Zajrzyj sobie tam, poczytaj jest tam chyba 2 polakow ale
                        ja sie tam nie udzielam.

Jesli nie grales nigdy w forexie polecam ich demo. Jest nie ograniczone czasowo
                        a jest dokladnie takie samo jak realna platforma. Sadzac z wypowiedzi
                        tamtejszych uczestnikow wielu zawodowych graczy ktorzy sa z oanda korzystaja z
                        dema aby czasami przetestowac swoje nowe strategie zanim je wprowadza w zycie w
                        realu.

Coz wiecej moge powiedziec? Jest to platforma na ktorej graja glownie ci ktorzy
                        maja rachunki cztero lub piecio cyfrowe. a wiec glownie drobnica. Najwiekszy
                        pojedynczy rachunek ma 8 cyfr, tyle przynajmniej pamietam ze pisal wlasciciel
                        oandy na forum.

swoj rachunek mam w USD ale jest juz chyba mozliwosc zalozenia odrazu w EUR lub
                        jednej czy dwoch innych walutach.

dlugo moze trwac transfer pieniedzy z oandy i do oandy. Banki sie nie spiesza.

Napisz czy i jakie masz doswiadczenie.
                        Pozdrawiam
                        • pierwszywolny1 Re: forex 26.05.04, 23:35
                          Dzięki za informację. Ja również testuję Oandę "na sucho". Wejdę tam z
                          pieniędzmi kiedy będę miał absolutną pewność, że nie popłynę w wyniku jakichś
                          okoliczności które mogłyby mnie zaskoczyć. Jeśli chodzi o sposób handlu, to nie
                          mam w sobie niczego z hazardzisty. Zanim wyłożę pieniądze - szacuję ryzyko, a
                          potem zyski. Jeśli wyjdzie mi, że ryzyko jest zbyt duże, wówczas zysk mnie nie
                          interesuje, bez względu na jego wysokość. Ogólna sugestia i powszechnie
                          propagowana koncepcja handlu na - forexie w szczególności - jest podejmowanie
                          decyzji w oparciu o analizę techniczną. Oddam wszystkie pieniądze, jeśli ktoś
                          pokaże mi takiego, ktory dzięki tej metodzie zrobił pieniądze. To wszystko lipa.
                          Na Oandzie nie - bo ma zbyt ubogi zestaw wskaźników - ale np. na forex desk
                          można przetestować różne zestawy wskaźników. Próbowałem. Najlepiej wychodzi
                          wstęga Boolingera standardowa tzn.20 i 2 podparta stochastikiem 5,3,3 ROC -em
                          na wykresie 5-cio minutowym, jednak są momenty, kiedy zostajesz ładnie
                          podprowadzony np. na dokładnie wykupionym rynku i stochastiku nawet powyżej 90
                          (!) i przebitym Boolingerze, otwierasz krótkie, a w tym momencie rozpoczyna się
                          zastój, wskaźniki odpuszczają, a cena dalej rośnie !! :))))) Oczywiście, zawsze
                          można podpierać się stopem, ale stop potrafi też zniszczyć celnie otwartą
                          pozycję. Krótko mówiąc, uważam, że analiza techniczna i różne stop loss to
                          wszystko jest wiatrem pędzone i jeśli w to uwierzysz to prędzej lub później -
                          popłyniesz. To tylko kwestia czasu. Należy również pamiętać, że żaden wskaźnik
                          nie wyrokuje ceny. To ceny tworzą wskaźniki, a nie odwrotnie. Jedyna skuteczna
                          metoda, to odpowiedni do strategii pułap kapitalowy i czysta matematyka. No i
                          nie oczekiwanie, że w przeciągu roku zarobisz bóg wie jaki wielki procent od
                          włożonego kapitału. Jeśli wychodzi, że jest to trochę więcej niż ogólnie
                          dostępny zwrot przy takim samym ryzyku, to warto się tym zainteresować.
                          To tyle. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
                          • mattjw Re: forex 27.05.04, 00:26
                            Jesli chodzi o najrozniejsze wskazniki i oscylatory to masz calkowita racje.
                            Mialem okresy gdy mialem tyle wskaznikow ze powoli nie moglem sie polapac ktory
                            co wskazuje. Teraz handluje korzystajac wylacznie z samego wykresu.

Tez naturalnie korzystalem z bollinger bands ale juz dalem sobie spokoj, mialem
                            rowniez przygode z EMA, gdy dwa slupki zamykaly sie w pelni powyzej lub ponizej
                            po przecieciu linii mialbyc to sygnal kupna lub sprzedazy. No coz jedyny
                            problem ze trzeba faktycznie siedziec przed kompem i czekac na sygnal wiec na
                            ogol nie bylem w pore w stanie sie wstrzelic i czesto wchodzilem za pozno.

Natomiast jesli chodzi o o stop lossy sa one jak najbardziej konieczne
                            przynajmniej w moim wypadku. Dwa lub trzy tygodnie temu otworzylem pozyzjie
                            long chyba na EUR/USD. Mialem wlasnie wpisac SL gdy zadzwonil telefon, wstalem
                            od komputera zeby porozmawiac. Gdy wrocilem po ok 2 minutach bylem do tylu ok.
                            190 pipsow. Gdybym mial SL stracil bym moze 30 lub 40 bo tyle jestem w stanie
                            zaakceptowac. SL staly sie integralna czescia mojego planu.

Teraz na ogol uzywam 3 godzinnego wykresu i 1 godz. aby znalezc dobry moment do
                            wejscia. Z tego tez powodu wiekszosc moich transakcji rozpoczyna sie
                            automatycznie poprzez wypelnienie wczesniej zlozonego orderu.

Gdy zaczalem traktowac swoja zabawe z forexem bardziej jako biznes moje wyniki
                            znacznie sie poprawily. Juz nie daytraduje dla 2 3 pipsow czekam na wieksze
                            ruchy. Czesto akceptuje strate 30 czasami wiecej (duzo wiecej) pipsow poniewaz
                            transakcje ktore mi wychodza przynosza wiecej zysku i pokrywaja wszystkie
                            straty.
                            Teraz straty uwazam jako oplate ktora musze poniesc za prowadzenie
                            tego "biznesu".

Ci ktorzy twierdza ze gielda, forex lub inne rynki to hazard po prostu nie
                            wiedza co mowia. Wiele osob rzuca tam pieniadze liczac ze rynek da im zarobic,
                            tacy na ogol szybko znikaja.
                            Jednak my wszyscy ktorzy sie tym zajmujemy mamy mala zylke do hazardu, badz co
                            badz zakladamy sie ze cena wzrosnie lub spadnie, tyle ze my to robimy zdajac
                            sobie sprawe z ryzyka i na ogol mamy plany.
                          • pierwszywolny1 Re: forex 27.05.04, 00:31
                            Byłbym zapomniał....jeszcze jedną bardzo pozytywną rzecz dostrzegłem na Oandzie:
                            depozytyt jest uznawany over night-em. Chyba żadna z platform tego nie ma.
                            Na rolowaniu krótkich pozycji EUR/USD obciążają swapem, a na długich chyba
                            uznają rachunek swapem, ale tego jeszcze nie sprawdziłem.
                          • scrutator Re: forex 27.05.04, 06:28
                            "Ogólna sugestia i powszechnie propagowana koncepcja handlu na - forexie w
                            szczególności - jest podejmowanie decyzji w oparciu o analizę techniczną. Oddam
                            wszystkie pieniądze, jeśli ktoś pokaże mi takiego, ktory dzięki tej metodzie
                            zrobił pieniądze. To wszystko lipa."

Bardzo dobra uwaga.

Analiza techniczna jest podstawowa forma oceny tego co sie dzieje, ale nie
                            jedyna i trzeba umiec z niej korzystac. Informacja, wiedza, jezyk angielski, i
                            zarobisz mase pieniedzy.

Co do pana ponizej, to jego metoda jest jedna ze sprawdzonych.
                            Dobrze pan to wykombinowal. Ja to nazywam metoda 1 na 3.

"Dwa lub trzy tygodnie temu otworzylem pozyzjie
                            long chyba na EUR/USD. Mialem wlasnie wpisac SL gdy zadzwonil telefon, wstalem
                            od komputera zeby porozmawiac. Gdy wrocilem po ok 2 minutach bylem do tylu ok.
                            190 pipsow. Gdybym mial SL stracil bym moze 30 lub 40 bo tyle jestem w stanie
                            zaakceptowac. SL staly sie integralna czescia mojego planu."

Ja wiem kiedy to bylo, zawieranie dlugiej pozycji przed podaniem waznych danych
                            z USA o payrol na parze USD/EUR jest szalenie ryzykowne. Mysle, ze nawet stopy
                            nie pomoglyby wtedy, poniewaz luka, ktora powstala zostawila ludzi bez portek.
                            Tak wiec NIE robi sie takich transakcji. Zadne stopy nie pomoga na takim ruchu.
                            A spadek wtedy trwal 4 godziny zanim rynek sie zatrzymal.
                            O ile pamietam, to rynek polecial o 100 pipsow w ciagu sekundy.

Mysle, ze warto byloby wymieniac jakies spostrzezenia na forum tu:

forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=657
                            Albo moze zalozyc jakies prywatne forum do Forexu?
                            Chce sie komus?
                            • pierwszywolny1 Re: forex 27.05.04, 07:44
                              Nie chciałbym, aby wyglądało, że Was krytykuję. Nie mam takich intencji. Każda
                              zyskowna strategia warta jest zainteresowania. Mam jednak swój pogląd na sposób
                              sposób postępowania opisany przez mattjw.

Jeżeli coś może pójść źle, to napewno pojdzie - mówi jedno z praw Murphy'ego.

Metoda przez Was preferowana, jak rozumiem, polega na intuicyjnym otwieraniu
                              pozycji i ochrony SL. Jest to metoda "50 moich na 50 twoich", czy - jak kto
                              woli - fifty fifty.
                              Jest to filozofia oparta na przekonaniu, że moje wyczucie i intuicja - w
                              ostatecznym rachunku - weźmie górę nad pozostałą 50-tką.
                              Nic bardziej iluzorycznego i błędnego. Oczywiście, można mieć dobrą passę, jak
                              w każdej grze, ale zawsze trzeba mieć na uwadze, że istnieje również passa zła.
                              I wcale nie jest przesądzone, że będzie ona w mniejszości.
                              Chroniąc pozycję SL trzeba wybrać odpowiednio duży pułap tej ochrony, aby cień
                              świecy nie zniweczył pozycji, co do której mamy przekonanie, że jest ona dobrze
                              otwarta. Tak więc - przy nietrafionym wyborze - strata będzie odpowiednio duża.
                              Jak ją zniweczyć? Ano, otwierając kolejną pozycję. I historia się powtarza.
                              Jaka jest pewność, że kolejna wyjdzie? Ano, - żadna.
                              Ten, kto mówi, że w ostatecznym rachunku maja 50-tka będzie lepsza, albo
                              kłamie, albo tkwi w iluzji i fatalnym błędzie.
                              Ktokolwiek to czyta, niech przyjmie to za aksjomat. Taka jest moja rada.

Czy banki, lub inne instytucje finansowe bazujące na obrocie pieniądzem, w
                              takim taki sposób postępują? Czy podstawą ich działalności jest intuicja oparta
                              na przekonaniu, że w ostatecznym rachunku moja 50-tka będzie lepsza?
                              A do kogo należy światowa kasa? Do banków i korporacji finansowych, czy do
                              szczęśliwych graczy? Do tych, co liczą procenty po przecinku, czy do rzutkich
                              ryzykantów? Jest to pewna oczywista prawidłowość, którą trzeba respektować przy
                              inwestycjach finansowych, jeśli ma się trochę szacunku do swoich ciężko
                              zarobionych pieniędzy bo to przecież jest szacunek dla mojego wysiłku włożonego
                              w ich zdobycie.
                              Mój pogląd jest następujący: jeśli masz mniej niż milion dolarów - w ogóle nie
                              interesuj się platformami, które oferują lot nie mniejszy niż 50 tys, nawet
                              jeśli oferują lewar 1:200. Jeśli masz minimum 10 tys. USD możesz zarobić o
                              wiele więcej niż to oferują lokaty bankowe pod warunkiem, że oferta będzie
                              identyczna do tej, którą przedstawia Oanda. Hehe......wiem, że brzmi to jak
                              hasło reklamowe, ale taka jest prawda.

Pozdrowienia.
                              • mattjw Re: forex 27.05.04, 08:42
                                Moze nie do konca opislaem swoja metode. Nie otwieram pozycji "na nosa" i modle
                                sie zeby kurs poszedl w odpowiednim kierunku. Poniewaz korzystam z 3 godz.
                                charts czesto stosuje sygnal 1-2-3. Tym sposobem gdy widze ze moze powstac
                                sygnal sprzedazy lub kupna moge ustawic odpowiednie zamowienie i nawet jesli
                                cala sekwencja zostanie potwierdzona o czwartej nad ranem to juz w niej bede.
                                SL jest dla mnie wtedy b. wazny poniewaz nie kazdy sygnal wychodzi. Nawet jesli
                                cena dotknie odpowiedniego poziomu czesto oczywiscie pojdzie nie tak jak bym
                                sobie tego zyczyl.
                                Dzieki temu SL pozwala mi na minimalizowanie strat w tych sygnalach ktore
                                okazaly sie falszywe.
                                Przykladowo wczoraj na USD/JPY na poziomie 112.37 byl sygnal sprzedazy (3 godz).
                                Kolejny pokazal sie na 111.74. Do obu wskoczylem dzieki wypelnionym wczesniej
                                orderom. Co prawda spodziewalem sie ze ten na .74 bedzie glebszy niz ten z .37
                                ale bylo odwrotnie. Dzieki tym dwom sygnalom zarobilem ok 110 pipsow, zanim
                                cena sie nie odwrocila przeciw mnie.

Tez sa w ten sposob nie wypaly. Np. GBP/CHF myslalem ze moze byc sygnal kupna
                                wczoraj, ale niestety cena poszla inaczej, i SL zamknal pozycje.
                                Oczywiscie duzym problemem jest odpowiednie ustawienie SL bo tak jak napisales
                                latwo zostac wyrzuconym z dobrej transakcji.

Tak czy inaczej uwazam ze kazdy musi znalezc system ktory bedzie dzialal dla
                                niego. Dla mnie jak na razie sprawdza sie 123 i jest mi z nim dobrze. Wiele
                                osob ktore znam musi koniecznie przynajmniej raz dziennie otworzyc jakas
                                pozycje, ale ja lubie poczekac na sygnal i dopiero wtedy wejsc.
      • pierwszywolny1 Re: forex -modna ściema 30.05.04, 21:00
        ...Cały czas mi po głowie chodzi ta Oanda....
        Im więcej myślę, tym większe mam wątpliwości. Coś te warunki, które oni
        proponują, zbyt korzystnie wyglądają. Żyję już trochę na tym świecie i wiem, że
        wszędzie tam, gdzie proponowane są niebotycznie dobre warunki - tam kryje się
        szwindel...
        Czy to czasami nie jest rodzaj piramidy finansowej? Wplacasz kasę, ale z
        wypłatą gorzej, jeżeli oczywiście do niej dobrniesz. Założę się, że większość z
        tych co wpłacają przegrywają, bo trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś, wpłacając
        1000 USD czy mniej wygrał, nawet na warunkach, jakie proponuje Oanda.

A może ta ich platforma to przedsionek do prawdziwego forexu na którym oni
        grają pieniędzmi swoich klientów? Pierwszy raz słyszę, żeby na forexie
        handlowano lotami jednodolarowymi :)))))

Tak czy owak... ja odpadam. Poza tym, zwróćcie uwagę, odkąd mają licencję NFA.
        dopiero od marca 2003 r.
    • 2_ala Re: forex 05.08.13, 14:40
      Najważniejsze to łączyć pieniądze z zabawą. Ja codziennie wchodzę na letnią ligę go4x i próboję podnieść się trochę w rankingu i uczyć od najlepszych, bo niestety jest ich wielu, no ale dzięki temu przynajmniej jest adrenalina.
    • chamskityp Re: forex 06.08.13, 13:13
      Graczu, zanim zaczniesz grać na duże sumy, jeszcze odczekaj, sprawdzałeś już jak się rozlicza za FOREX z fiskusem? Tutaj znalazłem nieco informacji.
    • karolina_arabeska Re: forex 17.09.13, 16:24
      Witaj,
      Zapraszam Cię serdecznie do obejrzenia kolejnej analizy tygodniowej Roberta Smuga ale nie ma się co rozpisywać o rynkach w tym tygodniu po prostu na rynkach będzie rządził FED a wszystko wyjaśni się dokładnie w środę o godzinie 20.00.
      Zobacz co może wydarzyć się tego dnia i gdzie dokładnie znajduje się obecnie rynek na EURUSD, GBPUSD, USDJPY, DAX i Złocie. Więcej szczegółów poznasz w analizie, która jest bardzo konkretna i dość krótka tym razem.
      Film z analizą można zobaczyć pod tym linkiem.

blogfx.pl/
      Pozdrawiam
      Karolina
    • makronim Re: forex 14.05.15, 13:21
      strefaforex.pl/dzial/semi/ na strefie forex też są takie opcje, darmowe szkolenia, prezentacje, niektóre rzeczy w formie onlinowej, żeby było wygodniej. Oby pomogło :)
    • pawlik71 Re: forex 13.03.19, 21:21
      Ten broker oferuje dzwignie 1:500 dla klientów z całego świata, niski spread od 0.1 pips i wpłaty/wypłaty przez PayPal.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka