Dodaj do ulubionych

fundusze akcji

15.10.05, 11:45
Wiekszosc swoich oszczednosci mam w funduszach akcji dokladniej w skarbiec akcja,dws akcja,unikorona akcje,seb3 akcji. Ostatnio
mozna zauwazyc straszny spadek notowan. Od kilku dni zaczalem tracic swoje pieniadze ze o zarobku juz nie wspomne. JEsli jest tu
ktos na forum kto interesuje sie gielda prosilbym o poradzenie mi czy warto jeszcze poczekac czy moze lepiej sprzedac to
wszytko i kupic znowu po wybrach. Czy to wybory sa przyczyna takiej bessy?
Edytor zaawansowany
  • Gość: soros IP: *.aster.pl / *.aster.pl 15.10.05, 12:38
    Wybory nie mają tu nic do rzeczy. W dół leci cały region (np. Węgry i Czechy -
    tam nie ma wyborów). Zaczynają też spadać rynki rozwinięte (USA, W. Brytania
    itp). Dobrze wygląda tylko Azja.
    Jeszcze nikt o tym nie pisze wyraźnie ale pod koniec tygodnia potwierdzona
    została bessa na amerykańskich obligacjach.
    To bardzo złe sygnały dla akcji. Nie sądzę, że to jest lekka korekta a raczej
    coś większego (kilkanaście - kilkadziesiąt procent w dół w parę miesięcy).
    Oczywiście będą odbicia w górę i to całkiem ładne ale generalnie...zarobieni
    będą ci grający na spadki a nasze fundusze nie są tu mocne (nie wiem dokładnie
    ale albo nie mogą zajmować tzw. krótkich pozycji albo takie ruchy są mocno
    ograniczone). Więc rada jest prosta - wyjdź z tego. To nie jest czas na
    inwestowanie w akcje, chyba, że ktoś to robi selektywnie i ma pojęcie jak to
    robić (fundusze nie mają takich możliwości). Moim zdaniem to czas dla grających
    na spadki oraz spekulantów spryciarzy.
  • Gość: amigo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.05, 13:21
    Soros. Zastanawia mnie wpływ jaki będzie miało wycofanie się wielu inwestorów z
    rynku akcji i zajęcie krótkich-długich pozycji na kontraktach. Zacznie grać
    wielu nowych i niedoświadczonych graczy. Może będzie okazja by ich oskubać??
    przepraszam, złe słowo, chodziło mi o podjęcie przez inwestorów stroniących od
    kontraktów (z powodów prowizji, gry zerowo-minusowej, etc) gry na rynku na
    który napłynie sporo "dawców".
  • Gość: amigo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.05, 13:07
    prawdopodobieństwo powrotu do poprzednich poziomów w KRÓTKIM okresie jest
    mniejsze niż prawdopodobieństwo dalszych spadków. Dalsze spadki mają silniejszy
    opór jeszcze 5-10%niżej, a nie wiadomo czy nie zostanie przebity. Możliwe
    wzrosty (jeśli się skończą spadki) raczej krótkoterminowo nie przebiją 10%.
    Decyzję podejmij sam.
    Ja bym uzależniał do wyborów: (Tusk - trzymaj, Kaczor - sprzedaj) i od
    przebicia indesów SP500 za oceanem powyżej 11200p. (trzymaj jeśli wygra tusk)
    Sprzedaj jeśli indeks za oceanem spadnie poniżej 1170p.
    TYLE KLASYKA (w mojej interpretacji) - ale to są Twoje pieniądze, nie moje.
    powodzenia
  • wwwodnik 15.10.05, 13:24
    to w co proponujecie mi zainwestowac?
  • Gość: soros IP: *.aster.pl / *.aster.pl 15.10.05, 13:44
    Amigo, nie sądzę, że pojawi się sporo graczy. Gra na krótko nie leży w
    psychologii człowieka stąd chyba nie będzie zbyt dużo popytu na ten towar. Ale
    zobaczymy.
    Wwodnik, nie jestem doradcą inwestycyjnym - jak pisał Amigo, sam decyduj. Chyba
    najuczciwsze będzie jak powiem, że ja jestem krótki w kontraktach na indeks i
    niektóre akcje, chociaż w piątek skasowałem część krótkich pozycji zamierzając
    je odnowić na jakimś wzroście. Mam też trochę akcji, które spadają ale mniej
    niż indeksy co, przy posiadaniu krótkich pozycji, daje dość fajną stopę zwrotu.
    Ale to jest strategia dla aktywnych - ja w tym siedzę codziennie (po prostu tak
    już mam bo żyję z tego).
  • Gość: kossak IP: *.siechutnik.pl / 80.48.144.* 15.10.05, 23:00
    zapytaj ile w TFI kosztuje przekonwertowanie na f. stabilngo wzrostu. ja tez
    siedze codziennie na giełdzie ale nie da sie dokładnie przewidziec co sie stanie
    w przyszłości - jedyna rada - jeśli dbasz o swoja kase to śledz informacje,
    pytaj, dowieaduj sie itd. Jedni Ci powiedzą, ze to korekta a inny ze zjad w dół.
  • Gość: MSZ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.05, 19:56
    W środę w Poznaniu jest spotkanie z zarządzającymi funduszem BPH. Zapytam jak
    widzą spadek WIG20 a notowania funduszy. I czy jest szansa aby przy bessie ich
    notowania rosly (hahaha). Czekam rowniez na wasze propozycje pytan - bede mogl
    je tam zadać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka