20.04.06, 16:48
Od miesiąca mam sporą gotówkę w funduszu arka stabilny wzrost. Ciągle myślę
nad przeniesieniem ich na zrównoważony lub akcji ale ciągle czekam na korekte
żeby nie kupić za drogo. Co robić? Czekać dalej i tracić, czy przerzucić
natychmiast?
Obserwuj wątek
    • fular1 Re: arka 20.04.06, 16:51
      jak dzis konwertujesz - bedziesz mial we wtorek albo i ci przeciagna na
      srode... wtedy bedzie korekta. czekaj absolutnie i konwertuj jak bedzie
      pierwszy czerwony kolor - chyba ze to bedzie korekta w locie. nie polecam dzis
      robic konwersji.

kurde ale ida jak burza. wczoraj bylo +1,84% przy wig20 +1,9% dzis +0,6% wig20 -
      0,3% a jutro ?? przy wig 2,6% ? korekta korekta bo umy i starzyki zwariuja !
    • tongo1 Re: arka 20.04.06, 16:52
      Powiem ci tak. Ja też czekałem i... się nie doczekałem. Wszystko zmienia się jak
      w kalejdoskopie. Żałuję że tak późńo podjąłem decyzję o wejściu.
    • andzia138 Re: arka 20.04.06, 16:52
      A co ? Tracisz ? Chyba mniej zarabiasz. To nic tragicznego. Nie poddawaj sie
      emocjom. Czekaj na korektę tak jak planowałeś. Gorzej jakbyś siedział tylko na
      kasie. Wtedy moznaby pomysleć o zmianie pomysłu.
      Ale rozumiem Twój nastrój. To się nazywa pazerność. Walcz z tym. Pazerność jest
      dobra na początku hossy a tego co mamy teraz początkiem hossy nazwać chyba nie
      można.
    • jaroslawbrek Re: arka 20.04.06, 17:06
      pazerność-mocne słowo. Coś w tym jest, choć żal ściska jak każdego dnia dodaję
      kwoty, które zarobiłbym na funduszu akcji. Wstrzymam się więc do korekty.
      • fular1 Re: arka 20.04.06, 17:13
        oczywiscie. poczekac. albo wchodzic malymi kwotami regularnie - konwersja.
        radze jednak az cena spadnie z 37zl\jednostke
      • lukaszenko_77 Re: arka 20.04.06, 17:15
        Wstrzymuj się wstrzymuj, tylko pamiętaj że najbliższe wzrosty mogą być duże a
        korekta mała. Ja bym się nie zastanawiał (też kiedyś czekałem na korektę która
        wyniosła kilka procent ale wcześniej podczas "czekania" fundusz wzrósł o 10
        procent) i wchodził jak najszybciej. Decyzja należy do ciebie.
        lukaszenko
    • plessok Re: arka 20.04.06, 18:36
      po pierwsze jesli w czyms nie jestes to nie tracisz...po drugie pociag dawno
      odjechal i raczej nie wygrasz z rynkiem na krotka mete...co ci moge doradzic!!!
      przerzuc pieniadze na merllin lyncha w xelionie jest taka mozliwosc
      wejscia...kazdy robi wedlug siebie
    • kamx1 Re: arka 21.04.06, 21:13
      Jak nie bedziesz potrzebowal kasy wybrac szybko to smialo mozesz kupic arke a.
      Teraz polska jest jeszcze tyle za zachodnia europa 2 takiej szansy nie bedzie
      zobacz jak gielda niemiecka sie zmienia powoli. Polska to ktaj rozwijajacy sie i
      czeka nas jeszcze sporo wzrostow. Fakt ze teraz moze byc korekta ale sam widzisz
      ze czekanie nie jest dobra decyzjia.
        • skoko33 Re: arka 21.04.06, 23:27
          Odwaga i chęć to już nie SUKCESS.
          Prawo giełdy nie przewiduje rekompensaty za ból i poczucie krzywdy po spóźnionych DECYZJACH.
          Zresztą nie ma takiej kwoty, która byłaby w stanie nam tę stratę wyrównać.
          Nacieraj albo poddaj się!!
          • 6an1 Re: arka 22.04.06, 09:14
            Pytanie do Fulara: Czy zrobiłes konwersję Arki Akcji do innego funduszu, bo
            jakieś dwa miesiące temu pisałeś, że masz taki zamiar. Ja też wtedy się nad tym
            zastanawiałem (Wig 20 spadł wtedy chyba do 2850 i większość wróżyła dalszy
            spadek. Na szczęście tego nie zrobiłem.
            I jeszcze jedno pytanie: Czy dowiedziałęś się czegoś o czołowym analityku z
            Arki, który miał odejść?
            • fular1 Re: arka 22.04.06, 09:20
              1. w marcu mialem f. ochrony kapitalu. stracilem jakies 2,5% na tym. bo byla
              twarda korekta w marcu, ale fundusze sie bronia. od 3 kwietnia mam w f. akcji i
              tylko w razie najgorszych info konwertuje do f. ochrony kapitalu i zajme
              pozycje krotkie - nie wiem, zobaczymy.

2. co do p.przedwojskiego nikt mi nic nie odpisal, wiec naprawde nie wiem. ale
              wydaje mi sie ze to byla plotka
                • fular1 Re: arka 22.04.06, 10:20
                  zadna nie jest pobierana, oprocz podatku belki pana. oczywiscie jesli kierunek
                  konwersji dotyczy:

akcje => ochrona kapitału a nie odwrotnie.
                  • lukaszenko_77 Re: arka 26.04.06, 17:09
                    jaroslawbrek napisał:

> pazerność-mocne słowo. Coś w tym jest, choć żal ściska jak każdego dnia dodaję
                    > kwoty, które zarobiłbym na funduszu akcji. Wstrzymam się więc do korekty.

No i jak? Zrobiłeś 20.04 konwersję czy nadal czekasz na korektę i żal Cię ściska.
                    Pozdrawiam
                    lukaszenko
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka