Dodaj do ulubionych

S&P 500 i Dow Jones Industrial Average

06.12.08, 18:53
Zapraszam -> tomekprzybycien.blox.pl

Analizy indeksów amerykańskich oraz co jakiś czas usd/pln i eur/usd.
Edytor zaawansowany
  • misty_zwany_krawcem 07.12.08, 14:29
    Pasuje mi twoja teoria (wersja optymistyczna) do mojej teorii początku nowego cyklu koniunkturalnego na giełdzie (hossy). Podkreślam nowego cyklu koniunkturalnego na giełdzie nie w gospodarce. Wiec według mojej teorii opartej na falach Eliota jesteśmy w pierwszej fali Eliotowskiej nowego cyklu.
    Zaczęła się ona 21 listopada (S&P) a skończyć powinna na 1150-1200 pkt przebijając bądż naruszając linie całej bessy.
    Pierwsza podfala to zakres 737-895.
    Druga podfala to zakres 895-818
    I trzecia podfala która właśnie się zaczeła i powinna skończyć na luce bessy z 6 pażdziernika czyli na 1075 pkt.
    Liczby które podaje należy traktować orientacyjnie bo pochodzą z notować kontraktów na S&P.
    W każdym badź razie scenariusz na najbliższe dni jest następujący:
    Podchodzimy pod górną linie kanału ok. 915 pkt, potem kilka dni korekty i spadek na ok. 870 pkt ( tu zamierzam wejść w długie i zarobić na tej teorii) i rajd docelowo z małymi przerwami na wspomniane wyżej 1075 pkt gdzie skoćzy się 3 podfala lub na 1200 gdzie skończy sie cała 1 fala. Cały ten proces bedzie trwał gdzieś do lutego-marca. Tu pojawią się komentarze na forum o początku nowej hossy. W gospodarce natomiast bedzie szalała recesja i być może nowe bankructwa. Zacznie się 2 fala spadkowa. Na forum giełdowym pojawią się komentarze o tak zwanej "pułapce hossy". Indeksy znowu zaczną spadać. W skrajnym przypadku możemy nawet ponownie testować dołki. Jaki bedzie ten spadek 2 fali to dużo bedzie zależeć od gospodarki.
    Jeżeli kryzys finansowy nie bedzie się pogłebiał to moze nie bedą tragiczne. W każdym badż razie ta druga fala powinna trwać jakieś pól roku czyli gdzieś do lata, może jesieni 2009 roku. Tu zacznie się 3 fala nowego cyklu. Wiadomo sam miód. Z gospodarki zaczną w końcu napływać lepsze dane i tak dalej i tak dalej....
    Na DJ sytuacja wygląda prawie identycznie tylko z innymi poziomami oczywiście. Wszystkie te dane zgadzają się z ogólnymi zasadami Eliotta na temat fal czyli zasiegiem fal, ich długością i charakterem. Szczegółowych wyliczeń nie podaje bo byłoby za długo.
    To tak w ramach wolnych chwil i weekendu. Samej teorii Eliotta bowiem nie poważam. Za dużo tu możliwych kombinacji i rozwiązań. W tym jednak przypadku zadziwiająco pasuje mi do innych wskaźników, także do twoich figur i kanałów więc kto wie. Małą kasę zaryzykuje.
  • tomekinv 08.12.08, 12:59
    Fale Eliotta traktuje mimo wszystko jako pewna ciekawostke, na
    ktorej jednak nie opieram inwestycji - tymbardziej daytradingu.
    Jednak osobiscie obstawiam ze fala B nas dopiero jeszcze czeka, a
    przed nia atak na dolki. Jesli sie myle to w tym wypadku to co
    widzimy juz obecnie - z zakresem moze i nawet wiekszym niz
    wychodziloby z oRGR i linii spadkowych - jest fala B, ale wtedy
    jedynie mozliwy atak na dołki oddala się w czasie.

Twoje przemyslenia rowniez ciekawe.
  • artremi 16.01.09, 01:57
    Misty, napisz jak teraz interpretujesz fale Elliotta. Ja sama nie
    potrafie tego zrobic, chociaz z grubsza znam teorie.
    Dzisiaj wykres S&P wyglada dobrze i mysle ze natepny tydzien bedzie
    pozytywny, gdyz bedziemy tez witac Wielkiego Przywodce w Bialym Domu.
    P.S. w USA w poniedzialek gielda jest zamknieta.
  • tomekinv 03.01.09, 18:44
    Zapraszam ponownie -> conieco nowych przemyslen:
    tomekprzybycien.blox.pl
  • tomekinv 10.01.09, 15:21
    Wrzuciłem tygodniową analizę S&P 500 i DJIA.

zapraszam -> tomekprzybycien.blox.pl
  • tomekinv 16.01.09, 00:34
    Zapraszam ponownie -> tomekprzybycien.blox.pl -> opisywane
    przeze mnie ostatnio wsparcie zadziałało idealnie -> mogl byc bardzo
    dobry dzien na DT na nyse, nasdaq, amex :) pozdrawiam
  • tomekinv 17.01.09, 15:20
    Zamiescilem tygodniowe podsumowanie indeksow S&P 500 oraz DJIA

tomekprzybycien.blox.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się