Dodaj do ulubionych

Nowy gigant wyrośnie obok Jeziorka Czerniakowsk...

IP: *.aster.pl 06.08.11, 12:05
Proponuję zasypać jeziorko, po co w Stolicy takie coś? Lepiej postawić kilka apartamentowców, wysokiej jakości architekturę biurową, może jakieś ładne centrum handlowe?
Edytor zaawansowany
 • Gość: Wawiak IP: *.181.79.68.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.08.11, 12:22
  Zalać wszystko betonem, nabudować bloków dla emigracji zarobkowej i sprzedać im po 10tyś. za metr, dając kredyty na 50 lat i wmawiając im, że kupują luksusy i wolność.. Jak ja kocham ten debilny kraj hahaha.
 • Gość: Ragol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.11, 12:36
  Od skrzyżowania Czerniakowskiej i tr. Siekierkowskiej do jeziorka jest kilka kilometrów. Po drodze jest skupisko 10 piętrowych wieżowców, W tej samej odległości co planowany kompleks znajduje się best mall, tvn i osiedle na Sadybie, więc o co cały wrzask?
  Mamy już w ogóle nic nie budować z powodu jednej kałuży jeszcze kilka lat temu zasmradzanej przez ścieki ze stojącej tuż obok elektrociepłowni Siekierki?
 • kaliszman 06.08.11, 12:44
  RDOŚ to śmiech na sali. Ostatnio wysłałem do RDOS w Poznaniu (jestem z Wielkopolski)pismo w którym informuje, że prace prowadzone na rzece mogą zaszkodzic dwóm bardzo rzadkim gatunkom ryb. Oczywiscie wymieniłem te gatunki. W odpowiedzi napisano mi, że owe prace nie zaszkodzą ptactwu :), o rybach ani słowa. Normalne szczęka mi opadła, takiej odpowiedzie się nie spodziewałem. Jesli macie podobnych urzędników RDOS w Warszawie, to współczyję.
 • Gość: yjni7 IP: *.cdma.centertel.pl 07.08.11, 09:58
  Za to tych z Poznania już lubię. Za dowcipne spuszczenie oszołoma od "rzadkich ryb" po brzytwie.
 • kaliszman 07.08.11, 10:12
  Widzę, że masz tak sam potencjał inteligencji jak Ci panowie z Poznania :) . Ty napisałeś, że to dowcipne, ja stwierdzam, że ci panowie nie mają zielonego pojęciam na temat o pracy z aktóra dostą zapłatę. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, chyba znasz znaczenie ostatnich dwóch słów. Chociaż jest bardzo prawdopodobne, że nie :), ale to nie mój problem, tylko twój.
 • Gość: j/w IP: *.cdma.centertel.pl 07.08.11, 10:54
  Czyli problem ma tylko jeden z nas, ten, co miał kontakt z brzytwą (i jego płetwiaści przyjaciele :)
 • Gość: aaa IP: *.dynamic.chello.pl 06.08.11, 13:37
  Dokladnie inwestycja jest kilometr dalej. A nie wiem jak mozna robic kapielisko w akwenie zakazknym chklera!!!
 • Gość: maira IP: *.adsl.inetia.pl 07.08.11, 03:34
  "Od skrzyżowania Czerniakowskiej i tr. Siekierkowskiej do jeziorka jest kilka kilometrów. "

  Jest ok 1 km. do samego skrzyżowania, naucz się jeszcze czytać mapy, człowieku, skoro już nauczyłes się czytać. Do kawędzi działki będzie pewnie ok 500m. Do planowanych budynków - tak jak jest napisane w artykule. ok. 700.


  "Po drodze jest skupisko 10 piętrowych wieżowców"

  Niedaleko stoją 13 piętrowe wieżowce, w których przez lata piwnice zalewane były przez wody gruntowe (mieszkam w jednym z budybków). zdecydowanie nie stoją one jednak pomiędzy północną częscią jeziorka a w/w skrzyżowaniem.

  "W tej samej odległości co planowany kompleks znajduje się best mall, tvn i osiedle na Sadybie, więc o co cały wrzask?'
  Best Mall nie jest tak podpiwniczony jak inwestycja w planach, tym bardziej przedwojenne osiedle domków jednorodzinnych, o którym piszesz. Co do tvn nie wiem, w kazamatach nie byłam.
  "Mamy już w ogóle nic nie budować z powodu jednej kałuży jeszcze kilka lat temu zasmradzanej przez ścieki ze stojącej tuż obok elektrociepłowni Siekierki?"
  Jeżeli faktycznie tu mieszkasz, o czym wspominasz w dyskusji dalej, powiedz po Co ci kolejne centrum handlowe (obok Panoramy, Best Mallu, niezagospodarowanego jeszcze mini-centrum róg Konstancińskiej i św. Bonifacego) w odległosci mniejszej niż 2 km od twojego domu?

  A jeziorko to nie tylko (wątpliwej jakości kąpielisko) ale też kawełek dzikiej przrody w granicach miasta, tereny spacerowe i rekreacyjne.
 • dr_olek 06.08.11, 13:01
  Oj będzie basen w garażach :)
 • Gość: adolf IP: *.aster.pl 06.08.11, 13:50
  ragol napisał:

  >Mamy już w ogóle nic nie budować z powodu jednej kałuży jeszcze kilka lat temu zasmradzanej przez ścieki ze stojącej tuż obok elektrociepłowni Siekierki? <

  u la la ,kolega z łapanki w stolycy?dla takich jak ty Jezioro Czerniakowskie to tylko kałuża,a las bielański czy kabacki to nic nie znaczący 'zagajnik' idealny pod inwestycję dla skretyniałych technokratów.gotuj się w swoim gó...e padalcu
 • Gość: Ragol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.11, 19:14
  Adolfik, nie napinaj się bo ci żyłka pęknie. Ja się chłopczyku na Czerniakowskim wychowałem, znam jego historię, wiem kiedy powstał rezerwat i wiem jak długo rura z Siekierek wlewała do niego swoje pomyje.
 • Gość: Qba IP: *.ryb.abpl.pl 06.08.11, 14:36
  To se krawaciarze MATOŁÓW wybrali :)
 • Gość: urbanista IP: *.aster.pl 06.08.11, 14:40
  ten "nowy gigant" jest planowany w rejonie, ktory w dokumencie polityki przestrzennej W-wy (studium) jest przeznaczony na inwestycje usługowe (i mieszkalnictwo wielorodzinne jako funkcje uzupelniające). Skąd więc ten alarm ? Niepokój może budzic chyba przede wszystkim to, że znowu szykuje się sporą inwestycję na podstawie decyzji o wz, i to w trakcie procedury planistycznej (niestety projekt planu miejscowego Czerniakowa Południowego obejmujący ten rejon jest sporządzany już od prawie 5 lat, a końca nie widac, nie był jeszcze wykładany do publicznego wglądu...). Jednak tę decyzje opiniuje ta sama instytutucja (RDOŚ), ktora sporządza projekt planu ochrony rezerwatu jeziorko Czerniakowskie (już drugi raz, i ten projekt także opóźniony, co zapewne także opóźnia projektowanie planu miejscowego...), trudno sobie wyobrazic, żeby do tej decyzji wpisała coś innego, niż do planu ochrony... Problemem tego projektu nie jest jednak bliskosc jeziorka, a przebieg róznych cieków wodnych przez teren planowanej inwestycji, które częsciowo przynajmniej zasilają jeziorko... ale te w interesie inwestora powinny byc chronione i czyste... Miasto powinno przede wszystkim przyspieszyc procedury planistyczne w rejonach presji inwestycyjnej na tereny przeznaczone w Studium pod urbanizację, wtedy nie dochodziło by do takich kontrowersji ... żaden inwestor, ktory kupił grunty pod dużą inwestycję, zgodnie z decyzjami polityki przestrzennej miasta, nie może czekac pół dekady, aż się miasto "wykokosi" z planem... ale może w ratuszu "wygodniej" jest wydawac decyzje administracyjne, niż raz zrobic plan miejscowy, a potem tylko pilnowac jego realizacji ?
 • Gość: zxcv IP: *.cpe.cableonda.net 06.08.11, 14:48
  Przeciez to teren podmokly. Tam gdzie buduje Marvipol jeszcze kilkadziesiat lat temu zanim zamarzlo jeziorko dzieci mialy lodowisko. Tyle bylo wody na tej lace. Wokol budynku Marvipolu od miesiaca stoi woda. Ta dzialka na ktorej chca postawic wiezowiec tez ma niestabilny grunt i jest drenowana przez pobliski kanalek. Czy ktos w ogole z tych wladz mysli?
 • tomjani 16.01.12, 15:38
  Gość portalu: zxcv napisał(a):

  > Przeciez to teren podmokly. Tam gdzie buduje Marvipol jeszcze kilkadziesiat lat
  > temu zanim zamarzlo jeziorko dzieci mialy lodowisko. Tyle bylo wody na tej lac
  > e. Wokol budynku Marvipolu od miesiaca stoi woda. Ta dzialka na ktorej chca pos
  > tawic wiezowiec tez ma niestabilny grunt i jest drenowana przez pobliski kanale
  > k. Czy ktos w ogole z tych wladz mysli?

  Ciekawe który bank POkrył pieniędzmi swoich klilentów straty wynikłe z tzw. nietrafionej inwestycji developera który uparł się wcisnąć gargamela w trójkąt ulic Sobieskiego, Idzikowskiego i Witosa, a więc akurat tam gdzie przed wybudowaniem tej ostatniej znajdował się Kanał Bernardyński, zasilany wodą wypływajacą spod skarpy pod Królikarnią a dawno temu odprowadzający ją do Jeziorka Czerniakowskiego właśnie, póki w związku z budową Wisłostrady nie skierowano tych wód do kanalizacji burzowej w okolicach Bobrowieckiej.
  Dziś zagłębione fundamenty niedoszłego gargamela mogłyby stanowić w zależności od pory roku - basen pływacki lub lodowisko, za to resztki wody w tym co pozostało z Kanału Bernardyńskiego pomiędzy ul. Witosa i Wisłostradą znikły całkowicie.
  --
  Bufet sam się wyżywi!
  Tomek Janiszewski
 • Gość: bk IP: *.home.aster.pl 06.08.11, 17:35
  A myśleliśmy, że jak strącimy byłe władze Mokotowa (z lepkimi rączkami), to zapanuje spokój... Ale wiadomo, w końcu to PO i jej standardy...
 • Gość: mikejar IP: *.dyn.optonline.net 06.08.11, 17:47
  partii kolesiowskiej ( w domysle PO) dostal w lape i kazda decyzje podpisze. Noz w kieszeni sie otwiera jak czlowiek slyszy o takich rzeczach. Za kilka lat zrownaja z ziemia cmentarz na Sadybie i POstawia druga galerie. Idac dalej takim rozumowaniem to ten " lasek kabacki" ,
  "lasek bielanski" , Palmiry ,tez sa do zagospodarowania Kto bedzie z tego korzystal? Lepiej wybudowac apartamentowce , sprzedac po 15,000zl/metr. Ludzie wezma kredyt na 40lat
  i wszyscy zadowoleni. Moze wreszcie znajdzie sie ktos kto zweryfikuje tych DECYDENTOW od siedmiu bolesci . czy oni wszyscy maja dyplomy z Rozyckiego???? Zanada
 • tomjani 16.01.12, 15:43
  Gość portalu: mikejar napisał(a):

  > Moze wreszcie znajdzie sie ktos kto zweryfikuje tych DECYDENTOW od siedmiu bolesci .
  > czy oni wszyscy maja dyplomy z Rozyckiego???? Zanada

  Nie bój żaby, już za niecały rok kolejny Sylwester, i cała warszawka tłumnie zwali się na Plac Konstytucji aby rykiem, chlaniem, ćpaniem, rzyganiem i szczaniem zamanifestować jak bardzo HGW kochają za to że raz do roku POzwala im robić bydło. A POtem znów na nią zagłosują, no bo POd czyimi rządami mogliby mieć taką darmową imprezę?
  --
  Bufet sam się wyżywi!
  Tomek Janiszewski
 • Gość: przechodzień IP: *.krawarkon.pl 06.08.11, 18:22
 • Gość: mp IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.11, 18:49
  Jak jeziorko wyschnie będzie kolejnaatrakcyjna działka do kupienia
 • Gość: jaroslawpodgorski1 IP: *.hsd1.il.comcast.net 06.08.11, 21:23
  Dane statystyczne wszystkich miast w polsce na dane-miast.pl
  bezrobocie w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdansku
  Srednia cena wynajmu, srednia cena nieruchomości. dane-miast.pl
  liczba basenów w Warszawie, Krakowe i innych miastach Polski
 • Gość: adolf IP: *.aster.pl 06.08.11, 22:05
  te,Ragol-frajerze spod Grójca-jakbyś był taki wiracha z Czerniakowa tobyś pięknego Jeziora kałużą nie nazywał.goń się frajerzyno pókim dobry i wstydu sobie oszczędż.
  ps;może ty wiesz od kiedy rura z Siekierek zatruwała jeziorko bo sam ją tam układałeś na zajęciach OHP,buhahahahahaha ;)))
 • Gość: Ragol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.11, 00:36
  Zaślepioną rurę znajdziesz po prawej stronie podstawy mostu stojąc przodem do Siekierek. Jeśli wiesz, która to prawa strona.
  To raz.
  Dwa: Nieudolne próby posługiwania się składnią czerniakowską a'la Grzesiuk w twoim wykonaniu są dość śmieszne, żeby nie napisać żałosne...
  Dlatego nie staraj się mnie obrazić, bo nie jesteś w stanie. Za prosty na to jesteś.

 • Gość: monty IP: *.aster.pl 06.08.11, 22:11
  Czy będzie można zabudować Plac Defilad? W końcu to tylko kilka kilometrów od Jeziorka Czerniakowskiego!!!
 • plmbielu.pl 06.08.11, 23:47
  ...Jeziorko Czerniakowskie...rezerwat. A kogo w tym skorumpowanym grajdole to obchodzi...
  "Zastanawiam się, jaki jest cel istnienia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, skoro przyklepała nawet taką inwestycję " - jak to jaki cel..chyba proste......
 • talking_head 07.08.11, 09:13
  Jeziorko Czerniakowskie czeka los Parku Szczęslewickiego, tam też była oaza spokoju i zieleni dla Ochoty, deweloperzy zamienili otoczenie Parku w betonową pustynię, resztki Parku służą jako ubikacja dla tysięcy psów nowych mieszkańców.
 • Gość: mieszkaniec IP: *.229.146.146.filmprodukcja.pl 08.08.11, 16:26
  Gdzie Rzym, gdzie Krym...inwestycja padła chyba ofiara sezonu ogórkowego i nierzetelnego dziennikarzyny.... Mam nadzieję, że nieskutecznie...
 • Gość: to ja IP: *.dynamic.chello.pl 17.08.11, 12:27
  A dziwne ze cale osiedle starych blokow nad jeziorkiem Czerniakowskim nikomu nie zawadza. I maja nawet po 13 pieter . Moze by je tak wyburzyc a najlepiej wyburzyc polowe warszawy i przywrocic prastary bór nadwislanski.
 • Gość: olo74 IP: *.dynamic.chello.pl 27.08.11, 13:24
  A wskaż proszę które z tych bloków z osiedla bernardyńska mają 2 poziomy garaży podziemnych? Wskazywanie na punktowce to klasyczna już próba odwracania kota ogonem w kwestiach związanych z podziemnymi głębokimi wykopami pod nowe inwestycje oraz idące za tym odwadnianie kolejnych dużych partii terenu wokół jeziorka. A na dodatek na tym terenie nie ma i być nie może infrastruktury drogowej która obsłuży te tysiące nowych mieszkańców. Każdy kto się łudzi że będzie inaczej niech przyjedzie tam w porannym lub popołudniowym szczycie. Doklejanie nowych dróg do Gołkowskiej i Bernardyńskiej to jedna wielka ściema i pudrowanie syfa, obecnie kosztem mieszkańców punktowców. Tyle że to będzie dotyczyć również nabywców nowych lokali. Efekt będzie taki, że korki zaczną się po prostu wcześniej, już pomiędzy blokami. To co wystarcza jako tako do obsługi kilkunastu punktowców nie da rady przyjąć na siebie kolejnych kilkuset aut. Ilość mieszkań na tym terenie ma się prawie potroić. Do tego mają dojść punkty usługowe i sklepy, które również wymagają dostaw. Jeden budynek-bunkier AMP odpowiada ilością mieszkań trzem punktowcom. I wszystko to ma być zaopatrywane przez jedną małą uliczkę, na której z trudem się mijają dwa samochody. Myśleć, szanowni projektanci, myśleć, nie tylko o kasie.
 • Gość: lajkonik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.12, 16:55
  Geant ( w Polsce, we Francji raczej mówią nań Casino) sprzedało swoje interesy handlowe w Polsce Realowi ( Niemcy). Ale wiele z nieruchomości, w których sprzedaje Real jest ciągle wlasnością spółki Mayland, która służyła Geant do tego celu. Jak widać handel im nie wyszedł, ale nieruchomości im służą :).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.