Dodaj do ulubionych

Najbardziej luksusowa rezydencja w Warszawie? [...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.12, 08:35
Myślę, że powinni przygotować jakiś pakiet usług dodanych dla rezydentów. Choćby coś na wzór tego co świadczy concierge.com.pl. Lokalizacja tego obiektu jest super. Niedaleko jest także park. Okolica cicha i raczej spokojna. Czego chcieć więcej.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Raffi IP: *.tktelekom.pl 16.01.12, 08:58
    Nareszcie coś więcej niż zwykłe pudełko. Nareszcie płaskorzeźby na elewacji! To wręcz cud!;-) Oby więcej takich budynków, z artystycznymi elementami - ozdobami, rzeźbami. Dość już monotonnych bunkrów bez duszy.
  • czar-par 16.01.12, 09:19
    zamiast pisać o problemach lokatorów lepiej reklamować lokale w nowych apartamentowcach?

apartamentowiec przyklejony do rudery.... zobaczcie do jakiego budynku jest przyklejony ten apartamentowiec...? szkoda im było zapłacić za odnowienie elewacji sąsiedniego budynku?
  • Gość: tim IP: *.dynamic.chello.pl 16.01.12, 10:20
    Po co? Te rudere trzeba wyburzyc i postawic cos nowego, nieduzego. To nawet nie jest kamienica a ogryzek ktorejs z kolei studni od nowego swiatu.

I ile razy mozna trabic o lokatorach? To juz jest nudne. Rozwiazanie jest proste zlikiwidowac panstwowy syf komunalny i nie bedzie problemu.
  • Gość: lajkonik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.12, 13:08
    Nietety z nieznanych mi powodów nie doszło do przetargu ( roszczenia ?)
  • Gość: asdas IP: *.adsl.inetia.pl 17.01.12, 20:26
    dozywotnia prenumerata gazety do tych mieszkan jest gratis?
  • Gość: kk IP: *.fbx.proxad.net 17.01.12, 21:37
    Wyborcza, jak widac, zaczela handlowac nieruchomosciami. W tej chwili w ofercie ma dwa budynki: kolosa na Zlotej i ten budynek wcisniety miedzy ruchliwa jezdnie a slumsy Srodmiescia. Ale dzielnie zachwala towar ! :DDD
  • Gość: bat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.12, 22:09
    widziałeś wyniki sprzedaży GieWu? obowiązkowa składka na nowe osiedla dla osadników w Jerozolimie też podobno wzrosła.
  • Gość: az100 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.12, 11:24
    Uczestniczyłem w odbiorze mieszkania w tym apartamentowcu - niestety nie jako przyszły właściciel.
    Klatki, hole, części wspólne rzeczywiście robią wrażenie "luksusowe" przynajmniej teraz, gdy to wszystko jest nowe. Architekci odpowiedzialni za wnętrza zrobili dobrą robotę wykonawcy też całkiem przyzwoitą (ale bez jakiś fajerwerków). Natomiast wnętrze mieszkania tzn. tynki, szlichty, obróbki blacharskie balkonów, porysowane szyby w oknach, uszkodzone ramiaki itp. szczegóły są wykonane na poziomie poniżej przeciętnego w "apartamentowcu" za 6.000zł/m2. W dodatku developer w czasie procedur odbiorczych zachowywał się gorzej niż gdziekolwiek indziej. Wyszedłem lekko zbulwersowany. Ale na szczęście to nie moje pieniądze.
  • Gość: Belf IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.12, 11:40
    Po oddaniu żagla na Złotej wszyscy zobaczymy prawdziwy wysoki standard. Teraz to tylko kolejny blok ze złotymi klamkami.
  • Gość: kudlaty IP: *.platangroup.com.pl 16.01.12, 09:03
    Imponujący budynek, zwłaszcza w środku.
    Szkoda tylko że w ramach usług dodatkowych zamknięto wszystkie przejścia między Nowym Światem a apartamentowcem. Pewnie po to żeby się motłoch nie mieszał z klasą rządzącą...
    Szkoda również Skarpy.
  • Gość: Paweł IP: *.ip.netia.com.pl 16.01.12, 09:10
    Mieszkałem jakieś 3 lata przy Chmielnej od strony Nowego Światu, i sądzę że nie ma czym się ekscytować jeśli chodzi o tą lokalizację. Generalnie Śródmieście jest mało ciekawe, jest tłoczno, brudno i nie ma zieleni, no ale zależy co kto lubi. Ja wolę osobiście Bielany czy Mokotów, gdzie nie ma takiego hałasu, tłoku i jest trochę zieleni żeby miło pospacerować. A do Centrum dojeżdzam 15 min metrem. Pozdrawiam mieszkańców Bielan
  • Gość: tim IP: *.dynamic.chello.pl 16.01.12, 10:43
    Zieleni brak? Heh zalezy co dla ciebie jest zielenia. Czy duze zespoly parkowe czy zielen rozdrobniona na malych obsranych trawnikach pod blokami.
  • Gość: Enon IP: *.dynamic.chello.pl 16.01.12, 12:34
    Choćby Park Morskie Oko w którego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się kilka lat temu wybudowany na ul. Ludowej zespół apartamentowców. To jest lokalizacja!
  • Gość: marek IP: *.ip.netia.com.pl 16.01.12, 14:26
    Morskie Oko to ładny park, apartamenty na Ludowej mają owszem ładny widok z okien jeśli wychodzą na park (inna sprawa że oznacza to okna na północ czyli raczej ciemne). Ale okolica Morskiego Oka koło Ludowej jest mówiąc delikatnie biedna, mieszkając w apartamentowcach tam można się poczuć jak nuworysz wśród slumsów - np na Konduktorskiej, rudery wzdłuż dolnej, szmateksy wzdłuż Puławskiej. Jednak centrum Warszawy jest bardziej reprezentacyjne.
  • asperamanka 16.01.12, 09:15
    Budynek ładny. Tylko, o ile mi wiadomo, tego typu luksusowe apartamentowce mają szansę trzymać standard wtedy, kiedy należą do jednego właściciela, i mieszkania są wynajmowane lokatorom, a nie wtedy, kiedy stanowią jakąś wspólnotę mieszkaniową, czzy inne "condo".

Doświadczenia również światowe są takie, że niezależnie od tego, ile właściciel mieszkania by nie miał kasy, po jakimś czasie zaczyna się oszczędzanie groszy na kosztach wspólnych, przy werbalnym "dbaniu o standard". Na karmie dla ptaszków w klatce, wymianie wody w basenie, firmie sprzątającej, portierach, itd. itp. Ludzie są tylko ludźmi ;-)
  • bolek_i_jego_worek 16.01.12, 09:33
    Okolica cicha i spokojna? Sprawdź dokładnie gdzie znajduje się ten budynek.
  • asiante 16.01.12, 09:55
    bolek_i_jego_worek napisała:

> Okolica cicha i spokojna? Sprawdź dokładnie gdzie znajduje się ten budynek.

No przecież obok są tylko kulturalne lokale, chyba nie insynuujesz, że to bydło, które w środku nocy demoluje miasto?
  • Gość: lajkonik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.12, 12:57
    Dziś dojazd w te okolice tylko Tamką i Oboźną. Nowy Swiat odgrodzony podwójnym rzędem kamienic.
    Na Kopernika ruch w ciągu dnia - owszem, ale jako dojazd do Szkoły Muzycznej czy Foksal. Jak na centrum miasta to rzeczywiście cicho i spokojnie. Nawet jak wróci ruch na Świętokrzyskiej to ruch w jej okolicy nie wzrośnie. Co innego wzdłuż Tamki czy części Kopernika między Tamką, a Oboźną. Bo bardzo dawna koncepcja przebicia Koernika do Smolenej już raczej nie przejdzie :).
  • bolek_i_jego_worek 16.01.12, 13:02
    Nie licząc remiz dookoła to jest cicho. Najbardziej cicho jest jak Playboy robi imprezę w Pałacu Zamoyskich.
  • Gość: lajkonik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.12, 13:14
    Tia, zawsze możesz wezwać Straż Miejską, której siedziba sąsiaduje z ogrodem Pałacu Zamoyskich w sprawie zakłócania ciszy nocnej.
    Coś za coś. Mieszkasz w mieście, żyjesz w mieście, a nie w leśnej głuszy. Jednak mieszkanie przy Kruczej czy Marszałkowskiej to większy rumor w nocy.
    Na marginesie: w lecie około 4-5 rano najbardziej tu słychać pociąg sprzed tunelu, jak i póżniej tramwaj w Alej :). Samochód turkoczący po kostce na Kopernika czy Ordynackiej też jest głośniejszy niż gdyby toczył się po asfalcie. Zamienić :) ?
  • Gość: koko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.12, 17:42
    Straży Miejskiej to już dawno tu nie ma... I dopiero się dzieje
  • Gość: lajkonik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.12, 21:27
    Masz rację, bo siedziby Straży w dawnej formie już nie ma. To co zostało nie zainterweniuje :). Ale naprawdę nie jest tak źle :).
  • krwawy_krolik 16.01.12, 23:46
    Sorry, ale po Kopernika samochody jezdza o dowolnej porze dnia i nocy (taksowki chocby wozace gosci do i z restauracji). Po kocich lbach.
  • Gość: lok IP: *.dynamic.chello.pl 16.01.12, 09:46
    deski jak u babci na wsi przegniją bo zaden z lokatorow nie bedzie ich wymieniał.
    Reszta to bezmyslna tandeta z chinskich plastikow 5zł / m2 dla wieśniaków którzy po sprzedaży paru hektarów ziemi chcieli się poczuć jak lepper w krawacie a wyszło pośmiewisko
  • Gość: marcinkowski IP: *.clienti.tiscali.it 16.01.12, 09:46
    zieleni jak mam więcej na balkonie niż ta "luksusowa rezydencja" , parę ładnych detalów i nic po za tym ,sam beton.
    Z luksusu to tylko wygórowana cena i widok stare rudery dookoła
  • Gość: lajkonik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.12, 13:01
    Mam podobne zdanie, że to reklama ze strony GW, a nie w pełni rzetelny artykuł. Jednak nie masz racji co do starych ruder wokoło. Jest tylko jedna, bo inne domy są albo odnowione, albo nie tak stare ( te od Gałczyńskiego też nie są takie fatalne ). Zieleń jest trochę dalej, ale jest i to w powierzchni i jakości jak na centrum miasta znakomitej.
  • Gość: basakatua IP: 188.116.35.* 16.01.12, 09:47
    Jestem pod wrażeniem. Tylko jeden mały zgrzyt - jak ociekające luksusem i nawiązujące do przedwojennych wnętrz mieszkanie może mieć wysokość wielkopłytową? Niesmak.
  • Gość: lajkonik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.12, 13:05
    Mi się wydaje, że mieszkania mają po 3 m ( po 3,2-3,3 na kondygnację brutto ).
  • Gość: Yunhee Min IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.12, 21:12
    na zdjeciu widac ze sufit jest zaraz nad drzwiami balkonowymi

a poza tym, to bym sie tak nie zachwycal czesciami wspolnymi- troche jak lepszy hotel to wyglada i tyle
  • Gość: w IP: *.dynamic.chello.pl 16.01.12, 10:13
    Przez całe lato klaksony darcie mordy bo to jedna droga na Foksal które w tym czasie jest balangowa ulica- nie dziekuje
  • Gość: zag IP: *.acn.waw.pl 16.01.12, 10:50
    Jest kilka apartamentów w Warszawie, które swoją architekturą nie straszą. Ten na miejscu dawnej Skarpy do niej należy. Oby tylko nie spotkało go to samo, co piękne kamienice na Fredy z widokiem na Park Saski (który właśnie został zakryty przez kolejną kamienicę).

www.warsaw4u.com - piesze wycieczki po Warszawie
    www.warsaw4u.com - Warsaw walking tours
  • Gość: marek IP: *.ip.netia.com.pl 16.01.12, 11:28
    Wnętrza budynku ładne, doceniam drewno na balkonach i w częściach wspólnych. Rozmiar budynku też ok - nie za duży. Nie podoba mi się studnia w środku - źle to wróży widokowi z okna na studnię, zwłaszcza na niższych piętrach musi być dość ciemno. Okolica jest ok, choć daleko od metra i nie przy żadnym dużym parku. Osobiście wolałbym mieszkanie np. przy Placu Grzybowskim, bo tam bliżej i do Ogrodu Saskiego, i do Parku Mirowskiego, i - przede wszystkim - do metra.
  • wj_2000 16.01.12, 11:59
    Gość portalu: marek napisał(a):
    > ciemno. Okolica jest ok, choć daleko od metra i nie przy żadnym dużym parku.

"> ciemno. Okolica jest ok, choć daleko od metra i nie przy żadnym dużym parku.

"Żadnym dużym parku". Toż spod Skarpy można dojść - idąc prawie cały czas parkiem i nieco meandrując - aż do ulicy Podchorążych zaliczając po drodze Park na Skarpie, Park Rydza Śmigłego, Park Ujazdowski, Ogród Botaniczny Park Łazienkowski. Mało?
    --
    "Wesołe jest życie staruszka, wesołe jak piosnka jest ta."
  • Gość: marek IP: *.ip.netia.com.pl 16.01.12, 12:28
    OK masz rację, można zejść Ordynacką w kierunku skarpy i jest tam zieleń.
  • Gość: lajkonik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.12, 13:18
    Krócej jest iść Szczyglą do parku na Skarpie.
    Co do metra to dziś to ca 1 km. Jak powstanie stacja róg Nowika/Świętokrzyskiej będzie tylko 500 m. Za to do przystanków autobusowych i tramwajowych już dziś jest ciut bliżej. Tylko czy tacy bogacze będą z nich korzystać ?
  • asiante 16.01.12, 14:57
    Gość portalu: lajkonik napisał(a):

> Krócej jest iść Szczyglą do parku na Skarpie.
    > Co do metra to dziś to ca 1 km. Jak powstanie stacja róg Nowika/Świętokrzyskiej
    > będzie tylko 500 m. Za to do przystanków autobusowych i tramwajowych już dziś
    > jest ciut bliżej. Tylko czy tacy bogacze będą z nich korzystać ?
    \
    Czy ktoś Ci płaci za te posty?
  • Gość: bydz IP: *.acn.waw.pl 19.02.12, 19:38
    rozśmieszyłeś mnie do łez. Ludzie którzy kupują apartament za taką kasę nie jeżdżą metrem a i na spacer wychodzą z ochroną.
  • fanka_makaronu 17.01.12, 20:58
    @marek: mieszkam przy Pl. Grzybowskim i powiem tak: lokalizacja świetna, ale mam niestety okna na Grzybowską i huk jest czasem nie do zniesienia. Latem musiałam zamykać wszystkie okna, żeby telewizję pooglądać, bo nie słyszałam własnych myśli. Teraz wszystko się tędy przewala przez tę budowę metra: autobusy, samochody, karetki kilka razy dziennie i późno w wieczorem... No, głośno jest ;) ale ci, co mają okna na Park Mirowski - no, to rzeczywiście dużo lepiej, choć już nie tak spokojnie, bo w apartamentowcu na Grzybowskiej 4 mieszkają chyba wyłącznie rodziny z małymi wrzeszczącymi dziećmi :)
    A co do tej rezydencji na Foksal - z zewnątrz fajnie, podoba mi się, ale jakoś mnie te niby-luksusy nie do końca przekonują...
  • Gość: serious IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.12, 23:32
    eh, jak sam piszesz przyjechałeś do Warszawy 15 lat temu, zachwalasz swój profesjonalizm jako przewodnik po tym Mieście, a w swoim poście odkrycie parku Saskiego, aż się boję, że z takim samym poziomem wiedzy wmawiasz swoim turystom, że "rezydencja" Opera to ocalałe sprzed wojny resztki hotelu Brulowskiego, a teraz odbudowują pozostałą jego część. Na marginesie to coś stoi przy ulicy Niecałej. Ale ja chyba żyję w innym Mieście.
  • Gość: al IP: *.warszawa.vectranet.pl 16.01.12, 11:06
    Patk w klatce, to ma bawic i cieszyc oko. Nawet gdybym miala taka kase, zeby tam zamieszkac, pomysl z klatka w hall'u by mnie zniesmaczyl i odstraszyl, patrzec codziennie na cos tak wbrew naturze, nie .....
  • warzaw_bike_killerz 16.01.12, 11:38
    Pusty basen moze swiadczyc, ze mieszkancy nie skladaja sie na caloroczne utrzymanie odpowiedniego stanu wody. Jak tam mieszkac?
    --
    Nie moge siebie czytac...
    Dieta Tuskana
  • Gość: aa IP: *.tbcn.telia.com 16.01.12, 12:07
    Czasami warto porownac. Kopenhaga, centrum, 400m2- 12,8 mln dk (cena ktora wlasciciel zada, ale chyba nie dostanie): www.janfog.dk/admin/alm/Uploads/4308_stor.jpg,
    Mozna tez zobaczyc na stronie domowej inne obiekty, b luksusowe w Kopenhadze i okolicach.
    www.janfog.dk/
  • Gość: MR D IP: *.warszawa.vectranet.pl 17.01.12, 22:27
    basen jest pusty bo budynek nie jest oddany jeszcze do uzytku ^^
  • Gość: amook IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.12, 12:19
    1) autorowi artykułu dech zaparło akwarium nad basenem...-))
    2) no i te powalające widoki za oknami...;-))
    ślyyyyczne wszyściutko!
  • Gość: notremak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.12, 12:53
    Gdybym miał grubą kasę (ale wystarczyłaby znacznie mniejsza niż za mieszkanie na trupie mojej ukochanej "Skarpy" -pierwsze kinowe randki, pierwsze "Konfrontacje"...), wybrałbym apartamentowiec w trójkącie (orientacyjnie) Gagarina, Sobieskiego i Tureckiej. Z cudownym widokiem na Łazienki i w ogóle Trakt Królewski. Ten z Foksal-nie Foksal nawet się nie umywa. Ot, luksusowa buda dla nuworyszy.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.12, 13:26
    To chyba raczej z dugiej strony Gagarina musiałbyś szukać,bo w wybranym przez Ciebie trójkącie nie ma niestety specjalnych luksusów,dominują typowe warszawskie "klimaty" i koślawe chodniki
  • Gość: _OOOO IP: 94.75.91.* 16.01.12, 13:32
    ...dość kasy żeby za bajońskie kwoty kupować mieszkania w tak absurdalnych lokalizacjach. Kasa wchodzi w obieg :-). Może to i spermegaesktrawypas ale chyba krew by mnie zalała gdybym wyłożył siedmiocyfrową kwotę a póżniej musiał sluchać jak towarzystwo wychodzące z pobliskich lokali drze ryja czy patrzeć jak obsikuje pobliskie trawniki. A znajomi to lepiej niech taksą dojadą, bo miejsca do parkowania w pobliżu się się nie uświadczy. Ale... nie mój to problem. Ja się cieszę, że mimo wszystko ludzie inwestują i dają zarobić.
  • mikromama 16.01.12, 16:03
    Nie rozumiem, jak komus egzotyczne zwierzeta w klatce nadal moga kojarzyc sie z luksusem... Ale coz tu sie dziwic jak na narod, ktory z orla robi zmokla kure tak nieszczesliwa w malej klatce, ze az serce sie kraje (warszawski ogrod zoologiczny na lewo od wejscia). a dyskusja trwa, co tu moze byc symbolem Polski... moze bocian? chyba rzeczywiscie lepiej pasuje...
  • Gość: klakier IP: *.nyc.res.rr.com 17.01.12, 20:41
    Racja ! Klatka z ptaszkami to wspaniała metafora. Luksusowa klatka jest wciąż klatką dlatego mieszkać w tym luksusowym apartamencie mogą tylko kliniczni debile.
  • Gość: maxxx IP: 173.233.203.* 17.01.12, 21:35
    (Typowo) polskie wyobrazenia przepychu, luksusu, bogactwa?
  • Gość: Natt IP: 81.210.27.* 16.01.12, 16:33
    Luksusowa rezydencja z luksusowym otoczeniem: rozlatujaca sie kamienica z zamurowanym parterem.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 16.01.12, 17:03
    świetnie wygląda.
    _
    po godzinach
  • Gość: ELIZA GDAŃSK IP: *.dynamic.chello.pl 17.01.12, 00:22
    Rzecz gustu.. Drogie,bogate-wcale nie znaczy ..ładne..
  • jartam 17.01.12, 01:04
    Pięknie wkomponowamny budynek , ciekawa architektura, bardzo atrakcyjna okolica
    i na pewno wygodne wykończenie.
    Pewno zasługuje na palmę pierszeństwa.
    Pozazdrościć i oby takich miejsc więcej - ciekawych, orginalnych.
  • Gość: pio IP: *.home.aster.pl 17.01.12, 20:46
    4 bańki za 100m2? Wolałbym kamienicę Wedla, coś przy Al.3go Maja 2... To jest tylko nowoczesna podróbka. Zresztą nie najładniejsza z zewnątrz. Może jak spatynuje...
  • Gość: gosc IP: *.nyc.res.rr.com 17.01.12, 19:19
    Gdzie ten luksus ? Budynek wyglada tak jak przecietne condominium na Manhattanie.
  • Gość: coni IP: *.aster.pl 17.01.12, 22:37
    typowo Polskie nastawienie dewelopera.
  • Gość: Mila IP: *.dynamic.chello.pl 17.01.12, 20:26
    Wygląda jak przeciętny barliński apartamentowiec.
  • kal.ma.na.wardze 17.01.12, 20:26
    i sasiedzi noworysze co muchy maja w nosie....eeee chyba nie skorzystam
  • Gość: ulkazy IP: *.devs.futuro.pl 17.01.12, 20:34
    Ciekawa jestem , jaka jest wysokość pomieszczeń w mieszkaniach, na zdjęciach wygląda na to , że są za niskie. Szkoda, bo budynek ładny a to go zdyskwalifikuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka