Dodaj do ulubionych

Bez wieżowców na Białołęce. Zbudują ośmiopiętrowce

IP: *.centertel.pl 22.08.12, 14:41
szkoda, powstaną kolejne tekturowe slumsy... jedne już mamy przy Pasłęckiej, osiedle bez miejsc parkingowych, ciekawe jak tu będzie
Edytor zaawansowany
  • Gość: Jacek IP: *.icm.edu.pl 22.08.12, 14:49
    A w jaki sposób przy osiedlu będzie przebiegała Światowida? Jak rozumiem, lokalizacja inwestycji to fundamenty na tyłach Leśnej Polanki. Bliżej jest Poetów.
  • Gość: Anna Domaradzka IP: *.play-internet.pl 22.08.12, 15:04
    Naprawdę, pytam się kto to kupi??? Na Włochach, 12 min od centrum SKM'ką można kupić całkiem nowe, wykończone mieszkanie za wywoławczą 6 300

www.oferty.net/mieszkanie-na-sprzedaz-zapustna-warszawa-ursus,920011148
    Kto to kupi w stanie deweloperskim gdzieś na dalekiej Białołęce za 6 000???

Naprawdę tego nie rozumiem?
  • Gość: erin IP: *.home.aster.pl 22.08.12, 15:13
    Ursus niby lepszy od Białołęki? Jeszcze gorsze zadupie. Dziękuję bardzo.
  • Gość: Anna Domaradzka IP: *.play-internet.pl 22.08.12, 15:49
    "Wól" sobie co chcesz, ale z takich Włoch:

www.oferty.net/mieszkanie-na-sprzedaz-fasolowa-warszawa-wlochy,919761172
    masz 12 min do centrum, a nie nie wiadomo ile???

jakdojade.pl?fn=przyst.%20WARSZAWA%20W%C5%81OCHY&fs=WARSZAWA%20W%C5%81OCHY&fc=52.20597:20.91407&tn=przyst.%20WARSZAWA%20%C5%9AR%C3%93DMIE%C5%9ACIE&ts=WARSZAWA%20%C5%9AR%C3%93DMIE%C5%9ACIE&tc=52.22949:21.00858&ia=false&t=0&n=3&ri=0&cid=3000&as=true
    A cena porównywalna!
  • luki.wawa 22.08.12, 16:40
    Widzisz ja był dopłacił dużo więcej aby właśnie na Włochach nie mieszkać. Dla mnie jest to jedna z gorszych dzielnic w Warszawie. Jak widzisz każdemu podoba się co innego. Ja akurat kilka lat temu przeprowadziłem się z Kabat po ponad 15 latach, właśnie na Białołękę Dworską - napewno nie żałuje.
  • dermalamor 22.08.12, 16:54
    12 min SKM to żaden argument. Niewiele osób pracuje w ścisłym centrum i większość z niego musi się dostać jeszcze gdzieś dalej. Ja z Tarchomina jadę do pracy też 12 minut samochodem albo góra 20 minut autobusem i na szczęście nie muszę się pchać przez centrum. Ponadto w przyszłym roku rusza tu budowa Galerii Białołęka (czy jak to się tam będzie nazywać, wielkości obecnej Galerii Mokotów) więc w kwestii zakupów czy rozrywki to nie bardzo będzie po co do centrum jechać (zresztą już są to całkiem fajne knajpki), do tego niemal dookoła tereny rekreacyjne... W życiu bym nie zamienił tego na żadną inną dzielnicę. I nie tylko ja, bo jak widać, sporo osób woli jednak Białołękę niż podobny cenowo Ursus.
  • Gość: Anna Domaradzka IP: *.play-internet.pl 22.08.12, 17:16
    "12 min SKM to żaden argument."

No tak, rzeczywiście...

" Niewiele osób pracuje w ścisłym centrum i większość z niego musi się dostać jeszcze gdzieś dalej."

Jasne, bardzo mało osób pracuje w Centrum, tam w ogóle nie ma co robić, wszyscy jeżdżą do pracy na Białołękę.

"Ja z Tarchomina jadę do pracy też 12 minut samochodem albo góra 20 minut autobusem i na szczęście nie muszę się pchać przez centrum."

No tak, jak pracujesz w Legionowie...

"W życiu bym nie zamienił tego na żadną inną dzielnicę. "

Bo pewnie w żadnej innej nie mieszkałeś.

" I nie tylko ja, bo jak widać, sporo osób woli jednak Białołękę niż podobny cenowo Ursus. "

No i ja się właśnie pytam dlaczego mieszkanie na Białołęce kosztuje tyle samo co na Włochach??? Bo tego nie rozumiem???

• qnegunda 23.08.12, 08:04
    > Jasne, bardzo mało osób pracuje w Centrum, tam w ogóle nie ma co robić, wszyscy
    > jeżdżą do pracy na Białołękę.

Masz jakiś problem z Białołęką? Zamiast wylewać frustracje udaj się do właściwego specjalisty.

> No tak, jak pracujesz w Legionowie...

Dermal pracuje przy skrzyżowaniu Wolskiej z Młynarską, skąd do centrum jest przysłowiowy rzut kamieniem.

> Bo pewnie w żadnej innej nie mieszkałeś.

Ty zapewne nigdzie poza zadupiem na Niedźwiadku nie byłaś.
  • dermalamor 23.08.12, 08:37
    qnegunda napisała:

> > Jasne, bardzo mało osób pracuje w Centrum, tam w ogóle nie ma co robić, w
    > szyscy
    > > jeżdżą do pracy na Białołękę.
    >
    > Masz jakiś problem z Białołęką? Zamiast wylewać frustracje udaj się do właściwe
    > go specjalisty.

Samo dostanie się SKM do stacji Ochota czy Śródmieście raczej niewielu osobom załatwia sprawę dojazdu, z reguły gdzieś się potem jeszcze przesiadają, bo ciężko by było aby nagle cała aglomeracja pracowała wzdłuż Alej Jerozolimskich... Poza tym ja tam nie oceniam, czemu ktoś chce mieszkać tu a nie tam, to reguluje rynek, skoro jest popyt na mieszkania na Białołęce to widocznie ludzie wolą ją od Ursusa, proste. Nie rozumiem za to takich postów, które to mają mnie zmuszać do konkretnej lokalizacji - pasują komuś Włochy, no to niech będzie szczęśliwy z mieszkania tam! O co chodzi???

> > No tak, jak pracujesz w Legionowie...
    >
    > Dermal pracuje przy skrzyżowaniu Wolskiej z Młynarską, skąd do centrum jest prz
    > ysłowiowy rzut kamieniem.

No, dokładnie to raczej bliżej Siedmiogrodzkiej :)

> > Bo pewnie w żadnej innej nie mieszkałeś.

Mieszkałem, w Piastowie, rzut beretem od Twoich Włoch. Natomiast jakoś tak nie jest moim hobby testowanie różnych dzielnic mieszkaniowych. Dla Ciebie najważniejszym argumentem jest SKM do centrum, dla mnie ważne są jak najrzadsze wypady do niego, jeśli nie muszę. A na Białołęce nie muszę, bo potrzebuję mnóstwa terenów zielonych, weekendowych wypadów rowerem nad Zalew w kilkadziesiąt minut (i to nie trasą szybkiego ruchu) i to wszystko tu mam. Za chwilę będzie też galeria handlowo - rozrywkowa (wszystko wskazuje na to że nie jedna) więc w ogóle mi centrum do szczęścia potrzebne jakoś nie będzie. A jeśli będzie, właśnie w kwestii pracy, to też dojadę tam w 25 minut (bo tyle się jedzie pod Rotundę z przesiadką na metro). Mi to pasuje i jak widać innym też, skoro wybierają jednak Białołękę, a nie Włochy.
  • Gość: Anna Domaradzka IP: *.play-internet.pl 22.08.12, 17:12
    "Jak widzisz każdemu podoba się co innego."

Nie no oczywiście jasna sprawa, ale jednak ja się dziwię, że tam jest tak drogo w porównaniu z Włochami.

Tak jak pisałam powyżej, 40 metrowe mieszkanie na Włochach kosztuje

6 400 PLN cena wywoławcza, a większe 80m2

www.oferty.net/mieszkanie-na-sprzedaz-fasolowa-warszawa-wlochy,919846699
    kosztuje 4 900 za m2. Naprawdę, czy można postawić znak równości między WŁOCHAMI a BIAŁOŁĘKĄ???

"Ja akurat kilka lat temu przeprowadziłem się z Kabat po ponad 15 latach, właśnie na Białołękę Dworską - napewno nie żałuje. "

No i OK, ale ja kiedyś dojeżdżałam z Białołęki do pracy na Służewcu i była tragedia.
  • qnegunda 23.08.12, 08:05
    > ja kiedyś dojeżdżałam z Białołęki do pracy na Służewcu i była tragedia.

SKM jedzie 40 minut.
  • Gość: pan jan IP: 213.134.130.* 23.08.12, 09:11
    Gość portalu: Anna Domaradzka napisał(a):

> Tak jak pisałam powyżej, 40 metrowe mieszkanie na Włochach kosztuje
    >
    > rel="nofollow">www.oferty.net/mieszkanie-na-sprzedaz-fasolowa-warszawa-wlochy,919761172
    > 6 400 PLN cena wywoławcza, a większe 80m2
    >
    > rel="nofollow">www.oferty.net/mieszkanie-na-sprzedaz-fasolowa-warszawa-wlochy,919846699
    > kosztuje 4 900 za m2. Naprawdę, czy można postawić znak równości między WŁOCHAM
    > I a BIAŁOŁĘKĄ???

Nie. nie można. Włochy to Włochy. Białołęka to Białołęka.
    Od wskazanej przez ciebie oferty wolę jakieś mieszkanie na Tarchominie. Oczywiście nie każde, ale pewnie znalazłbym takie, które by mi się spodobało.
    minusy twojej:
    - mieszkanie przy torach
    - w najbliższej okolicy masz domki, pola, tory, zajezdnię autobusową, cmentarz
    - żadnej infrastruktury w ok. 10 min spaceru. daleko do szkoły, przedszkola, domu kultury, basenu, parku itp.
    - zero zieleni (ugór, cmentarz to nie zieleń) zieleń to las i park

Na Tarchominie to wszystko jest w ok. 10 min.
    Na Nowodworach to jest lub zaraz będzie, bo to wielkie osiedle.

> "Ja akurat kilka lat temu przeprowadziłem się z Kabat po ponad 15 latach, właśn
    > ie na Białołękę Dworską - napewno nie żałuje. "
    >
    > No i OK, ale ja kiedyś dojeżdżałam z Białołęki do pracy na Służewcu i była trag
    > edia.

Ale czasy się zmieniają i nie każdy pracuje w Centrum i na Służewcu.
    Chcesz, mieszkaj sobie na Włochach i pracuj na Służewcu. Ale daj innym wybrać, gdzie im dobrze.

Poza tym po otwarciu Mostu Północnego i budowie s-8 Białołęka ma bardzo dobry dojazd.
  • Gość: pan jan IP: *.134.130.147.static.cdpnetia.pl 23.08.12, 09:25
    anno, trzymajmy się faktów:

z tej twojej Fasolowej na pl. Bankowy!:
    33 min + 15 min pieszo, kilka przesiadek.

warszawa.jakdojade.pl/index.html?fn=przyst.%20WARSZAWA%20W%C5%81OCHY&fs=WARSZAWA%20W%C5%81OCHY&fc=52.20597:20.91407&tn=przyst.%20WARSZAWA%20%C5%9AR%C3%93DMIE%C5%9ACIE&ts=WARSZAWA%20%C5%9AR%C3%93DMIE%C5%9ACIE&tc=52.22949:21.00858&ia=false&t=0&n=3&ri=0&cid=3000&as=true
    Z dalekiej Białołęki, zadupia strasznego:
    34 min + 11 pieszo
    warszawa.jakdojade.pl/index.html?fn=przyst.%20WARSZAWA%20W%C5%81OCHY&fs=WARSZAWA%20W%C5%81OCHY&fc=52.20597:20.91407&tn=przyst.%20WARSZAWA%20%C5%9AR%C3%93DMIE%C5%9ACIE&ts=WARSZAWA%20%C5%9AR%C3%93DMIE%C5%9ACIE&tc=52.22949:21.00858&ia=false&t=0&n=3&ri=0&cid=3000&as=true
    a jak ktoś pracuje na Białołęce, Żoliborzu, Pradze, Targówku, Bielanach?

Tak, tak, tam też są miejsca pracy. Np centrum biznesowe na Annopolu - 10-15 min od tego nowego osiedla). Centrale kilkunastu wielkich firm (Coca-Cola, Acerinox, ABC Data, STI i inne)
  • Gość: Varshewer IP: *.play-internet.pl 22.08.12, 22:29
    Kto to kupi? Zapewne wiele osób, które wiedzą, że standard życia w Białołęce jest znacznie wyższy, niż we Włochach.
  • Gość: pan jan IP: 213.134.130.* 23.08.12, 09:01
    anno domaradzko,
    pozwól każdemu wybrać, gdzie chce mieszkać.
    Włochy znam całkiem dobrze, Ursus trochę gorzej, ale orientuję się. Są ciekawe miejsca, ale większość to jednak podła okolica. 12 min SKM. ok. ale najpierw do SKM dojdź 10 min, bądź na stacji 5 min przed pociągiem, już masz 30 min do centrum, a niech ci pociąg ucieknie, albo się nie zmieścisz, albo się spóźni... a dolicz jeszcze dojazd od SKM, np na służewiec, żoliborz, gocław. Robi ci się rzeczywisty czas dojazdu od drzwi do drzwi 45-60 min.

Sam Ursus i Włochy nie są jakimś szczególnie ciekawym miejscem do mieszkania. Ot zwykłe przedmieścia. Jeszcze, żeby mieć gdzieś domek przy ładniejszej ulicy we Włochach. ale bloki przy torach?

Okolice tej nowej inwestycji też nie są jakieś super, sa lepsze, owszem, ale może komuś tam właśnie pasuje. Ma kilka plusów. A jeśli chodzi o dojazd?
    Często kursujące autobusy dowiozą cię do metra Marymont albo Młociny w 15 min.
    Stamtąd 10-20 min i jesteś na dowolnej stacji metra na Żoliborzu, Centrum, Mokotowie. A jak nie chcesz to masz na Żeraniu czy Marymoncie taki punkt przesiadkowy, że wszędzie stamtąd dojedziesz w 20 min. (wszędzie poza Ursusem i Włochami :)

peace :)
  • hdtvpolska 22.08.12, 15:39
    Urzędnicy ( nie miasta ale dzielnicy Białołęka - delegacja tgz. CENTRALI PKiN- czytaj : przekazanie uprawnień rodzinie stałego/dyżurnego Burmistrza ... ) nie pozyskali "wziątki".
    No to wojna jest. Taka sama sztuka uprawiana przez planistów gminy/dzielnicy jest w odniesieniu do tereu po FSO/DAEWOO/ KREDYT Bank
    Czytaj: MASAKRA !!!
    [1] kupujesz działkę
    [2] powstaje busines plan - w oparciu o 118 metrową zabudowę (wspaniała koncepcja na wysokości Łomianek )
    [3] potem jest pisana DURN-a tgz. strategia ... , w myśl jeszcze bardziej idiotycznej, pisanej na zamówienie mafii budowlanej, KONCEPCJA.
    [4] A co to "ratusz" m.st.Wa-wy ma do powiedzenia w sprawie północnych, bardzo rozwojowych rejonów aglomeracji. Nawet nie widać tego a 17n piętra PKiN-u.
    Niech się rozwija miasto w oparciu o nowoczesne, nieskrępowane koncepcje w końcy także artystów, architektów.
    END

• Gość: obywatel IP: *.bas.roche.com 22.08.12, 17:22
    Powinien być zakaz budowania czegokolwiek na terenach nieobjętych MPZP. A jak już plan będzie to najpierw architektura, drogi itp., potem budynki. A u nas wszystko na odwrót, tylko potem mieszkańcy płaczą i zgrzytają zębami, że tego nie ma, tamtego nie ma, że 20 minut marnują na wyjazd z osiedla a za oknem, gdzie było takie ładne pole, w odległości 7,56 metra stawiają im kolejny blok, oczywiście wyższy od ich bloku. Polski standard...
  • dermalamor 23.08.12, 08:50
    Kwestia wyjazdów już się na szczeście zmieniła wraz z otwarcie Mostu Północnego. Korki z Białołęki znikneły. Pewnie wrócą na jakiś czas, gdy do remontu pójdzie Most Grota, ale cóż, to trzeba będzie jakoś przeżyć. Mi osobiście nie zdarzyło się jeszcze dotrzeć w miejsca w które jeżdżę w więcej niż 30 minut, a są one różne, nie tylko centrum, Wola, ale ostatnio np. Ursus, a dokładniej Gołąbki. Standard komunikacyjny poprawił się znacznie w porównaniu do ostatnich lat, a co za tym idzie i komfort życia na Białołęce jest lepszy. Brakuje już tylko centrum handlowego z prawdziwego zdarzenia (nie mówię o blaszakach które są tu już od lat), ale to już niebawem - GTC na wiosnę rusza z klonem Galerii Mokotów na przeciwko Ratusza, a po drugiej stronie też wszystko na to wskazuje, że powstanie podobny obiekt powiązany z zapuszczonym póki co parkiem. Czego chcieć więcej???

Inna sprawa, że dzielnice ościenne nie powinny być sypialniami. I chodzi tu o wszystkie, nie tylko o Białołękę. Zamiast lokować ogromne centra biurowe w jednym miejscu - przykład Służewca, to powinien być szereg mniejszych, ale rozrzuconych po mieście, tak aby potoki pasażerskie w miarę równo się rozkładały.
  • inna57 22.08.12, 16:10
    Super. Kolejna inwestycja na terenach zalewowych. Tylko pogratulować.
  • Gość: Varshewer IP: *.play-internet.pl 22.08.12, 22:31
    3/4 Holandii jest na terenach zalewowych, i połowa aglomeracji warszawskiej na czele z Pragą i pałacem w Wilanowie.
  • Gość: Varshewer IP: *.play-internet.pl 22.08.12, 22:27
    Dlaczego kłamiesz? Osiedle na Pasłęckiej na kilkupoziomowy parking.
  • qnegunda 23.08.12, 08:01
    > Osiedle na Pasłęckiej na kilkupoziomowy parking.

Dwupoziomowa buda, która jest na I poziomie parkingiem dla klientów sklepu. BARC oddawał kolejne bloki w postaci tych samych kilku miejsc postojowych, a PINB łykał to jak pelikan śmierdzące ryby. Przypadek? Nie. Pracownik PINB w prokuraturze zeznał, że były naciski na takie dopuszczenia.
  • adam81w 31.08.12, 00:42
    No i bardzo dobrze.
    --
    www.polskaflaga.pl/
    o ruchach ślązakowskich
    poradziMy sobie!
  • doloresibaruri99 05.09.12, 16:54
    kolejny przykład bezdennej,złośliwej i przerażliwej polskiej głupoty.
    jadąc z MPL Modlina nie będą nas witać warszawskie trzydziestopiętrowe dominanty wieżowcowe Białołęki...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka