Dodaj do ulubionych

Nowa galeria handlowa w centrum peryferyjnej dz...

IP: *.dynamic.lte.plus.pl 12.01.13, 13:52
Skoro Wawer to czy będzie tam wodociąg, kanalizacja i utwardzony dojazd?
Edytor zaawansowany
  • Gość: "oburzony" IP: *.warszawa.vectranet.pl 12.01.13, 13:53
    Pan Burmistrz wraz z Panią Prezydent Warszawy jako GTW ( układ) robią z dzielnicą co chcą.
    MPZP zostanie uchwalony gdy "kolesiostwo" weźmie swoją kaskę do kieszonki?
    A przecież obowiązujące studiu nie pozwala na taką zmianę w planie?
    Kamaryla warszawska?
    Może czas na zmiany!
  • Gość: oka IP: *.dynamic.chello.pl 14.01.13, 20:05
    Plan już od dawna jest uchwalony
  • Gość: ehh... IP: *.adsl.inetia.pl 12.01.13, 14:25
    ścieżki rowerowe niech będą z asfaltu a nie kostki betonowej, ileż można o tym mówić drodzy projektanci!!!!!
  • stefanpajonk 12.01.13, 15:00
    faaaajnie, nowe miejsce dla spacerowiczów i randkowiczów. Jak już muszę udać się do takiego tworu to staram się tam przebywać jak najmniej, dokuczliwe ostre światła, wszędzie pełno błąkających się ludzi, nachalna muzyka i wiele innych...

a ścieżki rowerowe tylko asfaltowe !
  • Gość: archsar IP: *.acn.waw.pl 12.01.13, 15:11
    Abstrahując od tego czy potrzebne czy nie, czy we właściwy sposób załatwiane są sprawy formalne, czy nie - to po prostu ARCHITEKTONICZNY KOSZMAREK!!!!
  • Gość: Waweł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.13, 15:20
    Burmistrz powiedział ze galeria handlowa ma funkcję centrotwórczą większego kłamstwa chyba niema, centra handlowe niszczą siatkę miast i dzielnic Wawer miał szanse tego uniknąć ale jak widać się nie udało. Zamiast rewitalizować ulice z klimatem np Młoda w Falenicy tracimy przestrzeń publiczną na takie gówna... Szkoda.
  • Gość: akuku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.13, 17:21
    NA, NA, NA!!! Może czasem ciężko to zauważyć, ale Wawer to dzielnica Warszawy, więc na Wawrze!
  • Gość: term IP: *.home.aster.pl 12.01.13, 19:55
    Tą kwestie reguluje zwyczaj a nie zasada dzielnica vs. nie dzielnica
  • jhbsk 15.01.13, 11:32
    Nie ośmieszaj się. W Wawrze, w Ursusie, we Włochach.
    --
    JS
  • Gość: kukua IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.13, 13:40
    @akuku

Może mawiasz "na wiosce" ale tu musisz sie przywyczaić "w Wawrze"
  • Gość: nick IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.13, 19:12
    i te pomykające do centrum handlowego szambiarki :)

za tydzień powiedzą, że taka była wola większości mieszkańców dzielnicy Wawer.
  • Gość: oko IP: *.home.aster.pl 14.01.13, 21:13
    Wszystko według najgorszych wzorów z USA.

Deindustrializacja i postawienie na usługi - wszystko na kredyt, niskopłatne śmieciowe posady itd
    Kult samochodu, wielkie parkingi i daleka droga dla pieszych.

Zaczynam przychylniej patrzeć na budy "kupieckie"... szkoda że to nie będzie coś w rodzaju bazaru na Szembeka...
  • jhbsk 15.01.13, 11:35
    I dobrze. Niech powstaje. Może wreszcie znikną obskurne budy z Żegańskiej.
    --
    JS
  • Gość: eve IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.01.13, 11:47
    też jestem za, nie trzeba będzie zasuwać do innych galerii po całej W-wie
  • Gość: dominika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.13, 11:45
    Po co taka wymyślna nazwa dla tego szklanego klocka? Bardziej adekwatna byłaby: Sieciówkowa Szmateksownia... To miejsce ma ciekawą architekturę i dobrą lokalizację, przykro patrzeć,ze potencjał jaki ma w sobie zostanie wykorzystany do stworzenia kolejnej maszynki do robienia pieniędzy dla i tak potężnych zachodnich koncernów odzieżowych. A może zamiast tego warto by wesprzeć polskich rzemieślników i twórców czy tez ludzi, którzy prowadzą różne szkolenia? Dać przestrzeń osobom , które mają oryginalne pomysły na biznes? Zobaczcie jaką popularnoscia cieszą się te wszystkie targi wyrobów od młodych ( i nie tylko) polskich projektantów. Nie inaczej jest z warsztatami rękodzielniczymi. Wraca moda na oryginalne meble, ciuchy, wyroby, na uwalnianie swojej kreatywności. Takie miejsce wyróżniłoby Wawer, mogłoby przyciągnąć sporo osób, pozytwynie wpłynąć na postrzeganie dzielnicy i na jakośc życia jej mieszkanców. Ale urzędasy maja tylko jedną wlasciwą wizję rewitalizacji. Liczy się pewne generowanie kasy, a nie jakiś tam pomysł na rozwój przedsiębiorczości.
  • Gość: Hey IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.13, 17:26
    Zajebista gadka,
    tylko jest tam jedno słowo: "dać"
    Kto, komu, za ile, po ca i na ile miałby coś dawać.

Generalnie. Jeśli chcesz decydować o tym co ma być dane, to najpierw to kup.. i wtedy możesz rzodawać. Bo takich dobrych serc za czyjeś pieniądze to jest od groma.
  • Gość: oko IP: *.home.aster.pl 15.01.13, 18:31
    A kto zapłacił za tysiące pustych obecnie centrów handlowych zbudowanych przez spekulantów w Hiszpanii? Podatnik, w niemałym stopniu.

Poza tym chętnie bym kupował na bazarku takim jak Szembekowy, a w kolejnym blaszaku? Podupadnie szybko, tak jak podupadł nasz dzielnicowy Geant.
  • Gość: Hey IP: 212.160.172.* 15.01.13, 21:20
    > A kto zapłacił za tysiące pustych obecnie centrów handlowych zbudowanych przez
    > spekulantów w Hiszpanii? Podatnik, w niemałym stopniu.

1. Spekulanci nie budują. Tak już mają.
    2. Nie wiem czy podatnik, nie znam przepływów. Ale w Polsce póki co mimo ynteligentnych pomysłów, nie doszło do dofinsowania banków przez budżet państwa. I akurat w tym przypadku nie spodziewam się tego.

Też mi się wizja bazarku podoba, ale zdecyduje ten kto ma teren.
  • Gość: oko IP: *.home.aster.pl 15.01.13, 23:33
    Nieprawda, miasto może a przynajmniej powinno swoje wymogi narzucać. Zapewne powstanie blaszak pośrodku ogromnego parkingu, pieszy będzie musiał iść daleko. W Niemczech czy Holandii się takie rzeczy lepiej projektuje.

Zresztą mam nadzieję że to będzie cienko przędło, tak jak markety w miastach typu Suwałki, pusto w nich bo i jak inaczej ma być?
  • Gość: Bobi IP: 212.160.172.* 16.01.13, 08:33
    Też mam nadzieję, że w Warze będzie jak w Suwałkach,
    bo i jak inaczej ma być.
  • Gość: dominika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.13, 20:03
    ktoś kto ze zrozumieniem przeczyta moją wypowiedź zrozumie,że wyrażenie "dać przestrzeń" nie oznacza darmowego udostępnienia miejsca pod prowadzenie wlasnego biznesu, ale dzierżawę powierzchni handlowej, lub sal polskim przedsiębiorcom, twórcom, czy firmom szkoleniowym.
  • Gość: Hey IP: 212.160.172.* 15.01.13, 21:15
    Do dzieła.
  • w_v_w 16.01.13, 06:15
    ...na tym terenie powstal Grand Bazar, a w nim małe szewskie warsztaciki, drobne krawiectwo, mala gastronomia, salon wrozb, lepienie garnkow, ostrzenie nozyczek, jakis niedrogi Barber...
    Wszystkie te pozal sie boze "galerie", to takie trywialne moze nawet dekadenckie :D

Pozdrawiam
    Wawerka
  • aninianin 16.01.13, 15:18
    Alez Wawerko, nikt Ci nie broni, kup teren za kilkaset milionow, wyloz kilkaset milionow na budowe i sponsoruj taka dzialalnosc. Bo chyba wiesz, ze to sie nigdy nie zwroci? To tak fajnie wyglada jak sie pisze, ale ludzie wola kupowac w galeriach niz na bazarach. No chyba ze myslisz ze te wszystkie centra handlowe powstaly zeby utopic kase?
  • w_v_w 16.01.13, 16:40
    Szanowny aninianinie nie wyczuwasz sarkazmu, tak mi przykro ;)
    BTW niektóre centra, to gigantyczne "pralnie", czy o to chodzi w tej naszej "jaśnie oswieconej RP"?

Wawerka
  • Gość: oko IP: *.home.aster.pl 16.01.13, 17:32
    W dużym stopniu tak, wątpię czy np Geant albo Real wyszły na plus, zwłaszcza w przypadku gorzej usytowanych centrów.

Ludzie mają na szczęście coraz bardziej dosyć pseudo-blichtru "galerii", nawet znajome słoiki coś marudzą a wcześniej były zachwycone. Bazar natomiast jest ponadczasowy!

• w_v_w 16.01.13, 18:54
    Gość portalu: oko napisał(a):

[...]
    > Ludzie mają na szczęście coraz bardziej dosyć pseudo-blichtru "galerii", nawet
    > znajome słoiki coś marudzą a wcześniej były zachwycone. Bazar natomiast jest po
    > nadczasowy!
    >
    Trafnie to ujałeś, pseudo-blichtr, nic ponadto. I te panienki z nieśmiertelnym "w czym moge pomóc"...zazwyczaj w niczym :D

Wawerka

• Gość: tomek256 IP: 80.50.91.* 16.01.13, 09:54
    jeśli będzie tam Castorama bądź inny Leroy M. jestem za, mam dość już jeżdżenia na Radzymińską po wszystko co potrzeba do ogrodu i domu...
  • Gość: Bobi IP: 212.160.172.* 16.01.13, 15:32
    Może być do Wiązowny?
  • Gość: z Wawra IP: 194.181.61.* 17.01.13, 09:59
    ludzie o co Wam chodzi????? Tylko krytyka i sarkazm. Widzę grono, któremu , co by nie zaproponować - to nie dogodzi.
    Też nie mam wodociągu, gazu, kanalizacji miejskiej i utwardzonej drogi - jak większość z Was.
    Ale zadowolona jestem z Lidla, którego nie było, z basenu w Aninie, na który też narzekaliście.
    Dla mnie zmiany w dzielnicy są widoczne.
    Nikt nikomu nie każe mieszkać za karę w Wawrze. Można się przeprowadzić w lepsze miejsce.
  • Gość: Querto IP: *.scansafe.net 17.01.13, 13:23
    Wszystko będzie wyglądało lepiej niż budy w okolicy Żegańskiej, które stoją teraz. Mam nadzieję, że pracownia architektoniczna, która się projektem zajmuje zrobi to dobrze. Sama nie cierpię tłoku w takich miejscach, spędzania "rodzinnie" weekendów w ten sposób. Ale myślę, że taka galeria na siebie zarobi. Jest mnóstwo osób które w galeriach kupują - wystarczy spojrzeć na parkingi przed nimi - zawsze tłok. Oryginalne polskie wyroby młodych projektantów wspomniane we wcześniejszym wpisie są doceniane i stać na nie nisze, większość kupuje w sieciówkach, czy nam się to podoba, czy nie. Jeśli będą to popularne sieciówki to sądzę, że mieszkańcy Wawra będą tam robić zakupy bo jest na takie centrum w okolicy zapotrzebowanie. Decyzje o takim przedsięwzięciu to czysty (? ;-) biznes, nic innego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka