Dodaj do ulubionych

Euro 2012. Trzy zespoły mogą we wtorek zapewnić...

06.09.11, 19:08
Smutne te eliminacje, wszędzie na czele żelaźni faworyci, nie ma żadnego czarnego konia...
Obserwuj wątek
   • aps Holandia! 07.09.11, 16:07
    Też to sprawdziłem. Bo może istniałaby jakaś nieprawdopodobna możliwość teoretyczna, by Holandia jednak nie była najlepsza z drugich miejsc, jeśli takie zajmie...
    Jeśli Holandia przegra i z Mołdawią i ze Szwecją, to na pewno ostatnie miejsce w grupie mieć będzie San Marino i Holandia z nimi 2x wygrała. Czyliod 24 punktów trzeba odjąć 6, co daje 18. Czyli trzeba udowodnić, że w żadnej grupie druga drużyna nie nazbiera 18 punktów, po odjęciu punktów zdobytych z najsłabszą drużyną w grupach 6-drużynowych (A-F), lub tak po prostu 18 (G-I).
    Najłatwiej zacząć od 5-drużynowych grup. W G Anglia może być druga tylko wtedy jak będzie mieć 17 punktów, czyli gdy Czarnogóra wygra dwa mecze. No a sama Czarnogóra w ogóle może zdobyć najwyżej 17.
    W H Norwegia będzie mieć najwyżej 16. Portugalia i Dania niby 19 każda z osobna, ale nie obie, bo grają ze sobą. Czyli albo obie po 17 przy remisie, albo jedna najwyżej 19, a druga 16.
    W I Czechy góra 16, Szkocja jeszcze mniej.
    Rozważania dla grup A-F są trudniejsze, bo nie wiadomo na pewno, ile trzeba odjąć za mecze z najsłabszą drużyną, nie wiadomo zawsze, która będzie najsłabsza...
    Ale: w A Turcja może zdobyć góra 20. Ostatni może być Kazachstan, Azerbejdżan, nawet Austria. Z każdą z tych drużyn Turcy co najmniej raz wygrali, czyli co najmniej 3 byłoby do odjęcia, co daje góra 17. Podobnie Belgowie, którzy i tak mają jeszcze o 2 punkty mniej, więc max 15.
    W grupie B sytuacja jest niby zawikłana, ale: Andora (0 pkt) na pewno będzie ostatnia i każda z czterech walczących o awans drużyn wygrała z nią choć raz. Armenia i Słowacja nawet po 2 razy. Czyli 6 punktów na minus na dzień dobry, a mogą zdobyć najwyżej 20, co dałoby 14 wobec 18 holenderskich. Rosja i Irlandia grają jeszcze z Andorą i tych meczów dla naszych rozważań jakby nie było. Może więc Rosja mieć bez niego 20, minus 3 za to co już z Andorą było, to daje 17. Irlandia 2 punkty mniej. W dodatku grają ze sobą, a więc nie zdobędą maksa jednocześnie. Niezależnie więc co się w tej grupie wydarzy, Holandia jest spokojna.
    W grupie C ostatnie są już Wyspy Owcze, Serbia z nimi 2 razy wygrała, a więc Holandii przeciwstawi co najwyżej 14 (20-6). Estonia, Słowenia, Irlandia nie dobiją do 18 nawet licząc wyniki z Wyspami Owczymi.
    W grupie D ostatni będzie Luksemburg. Albania, Białoruś są bez szans. Rumunia jak wygra 2 mecze to mieć będzie 18 punktów, może 2. miejsce, ale z Luksemburgiem już 2 razy wygrali, czyli tylko 12 punktów się policzy. Bośnia raz już z Luksemburgiem wygrała i raz zagra, tak czy owak nawet gdy wygra z Francją, nie wyjdzie poza swoje obecne 16. Francja zaś ma 17 punktów, 2 mecze przed sobą, 2 wygrane z Luksemburgiem za sobą... nie muszę chyba kończyć, zresztą jak oba mecze wygra, to wygra też grupę.
    W ostatniej grupie F sprawa jest o tyle jasna, że walczą już tylko Chorwacja i Grecja. Ostatnia jest i będzie Malta. 6 punktów odbierze się Chorwatom bądź Grekom za 2 zwycięstwa z Maltą. No i grają ze sobą jeden z dwóch ostatnich meczów. Chorwacja ma teraz 19, Grecja 18, a więc druga drużyna w tej grupie będzie miała najwyżej 22 (Chorwacja jeśli przegra z Grecją, Grecja jeśli nie wygra z Chorwacją). 22-6 = 16 < 18.
    Nie ma zatem nawet teoretycznej najdziwniejszej z dziwnych możliwości, by Holandia nie awansowała. Ma awans na 100%, c.n.d.
  • maz-48 Euro 2012. Włosi i Hiszpanie pewni gry na Euro 07.09.11, 01:52
   Widać wyraźnie, że żarty się skończyły i o sensacje trudno. Na początku eliminacji zawsze sporo niespodzianek, ale gdy zbliża się ich koniec, to trudno o sensacje.
   Jedyną niespodzianką jest remis Francuzów z Rumunią, ale w październikowych meczach "tricolores" dokończą dzieła i pewnie awansują..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka