Dodaj do ulubionych

Liga Światowa. Jak Kurek góry przenosi. Polska ...

06.07.11, 23:18
To był jeden z najbardziej dramatycznych meczów w historii polskiej siatkówki. Całe szczęście, że ten horror skończył się happy-endem, bo w przeciwnym razie pomstowania na nasz ą reprezentację nie byłoby końca.
Ten mecz unaocznił wszelkie braki i niedostatki naszej reprezentacji, jak i jej wielkie atuty. Czy to wystarczy na rewelacyjnych Argentyńczyków i nieobliczalnych Włochów - zobaczymy.
Ogromna siła i determinacja, walka na całego, wytoczone najcięższe działa - tak wyglądał ten mecz.
Brakuje jednak stabilizacji, wyrachowania i zimnej krwi w końcówkach setów, a to, niestety, nie pozwala z optymizmem patrzeć na finał LŚ z udziałem naszej reprezentacji. W tamtej grupie przeciwnicy są zdecydowanie silniejsi, ale kto wie, może wreszcie stanie się cud?...
Edytor zaawansowany
  • Gość: kiks IP: *.toya.net.pl 06.07.11, 23:25
    Chyba inne mecze oglądaliśmy. Ja widziałem grupkę przestraszonych chłopców, którzy totalnym fartem wygrali to spotkanie. Pomyslec, że to niedawni mistrzowie Europy na wlasnym terenie... Jeszcze jeden mecz w tej "szczesliwie wylosowanej" grupie chyba powinniśmy wygrać i wejsc do 1/2 finalu, ale tam już bedzie 0-3, niewazne z kim.
  • maz-48 06.07.11, 23:34
    Nie wiem, o co ci chodzi. Przeczytaj jeszcze raz uważnie mój post...
  • Gość: Jędruś IP: *.238.rev.vline.pl 06.07.11, 23:36
    On odnosił się do samego artykułu...
  • gre-gol 07.07.11, 23:44
    panowie redaktorzy - ślepy niech nie pisze o kolorach !

Żygadło to wielka pomyłka Anastasiego .
  • Gość: bruno IP: *.adsl.inetia.pl 06.07.11, 23:39
    Wez pod uwage sklad mistrzow sprzed dwoch lat a ekipe obecna.Na tle innych zespolow gramy druzyna B i najprawdopodobniej kolejne dwa mecze przegramy ,gdyz nie posiadamy na pozycji atakujacego rezerwowego w jako takiej formie,bo to co wyprawia Jarosz to jest parodia siatkowki.Mam jedynie nadzieje,ze na mecz z Wlochami,a wiec zespolem,w ktorego kraju ma zamiar rozwijac swoj warsztat siatkarski wykaze sie odpowiednia ambicja i zagra na najwyzszym poziomie na jaki go stac.Wydaje sie jednak,ze bez Zagumnego,Wlazlego,Plinskiego,Winiarskiego ten zespol nie jest w stanie osiagnac wielkich celow,nawet grajac w pieknej gdansko-sopockiej hali.
  • Gość: Jędruś IP: *.238.rev.vline.pl 07.07.11, 15:16
    Co do Plińskiego się nie zgodzę, Nowakowski radzi sobie naprawdę dobrze. Jak dla mnie był jedynym zawodnikiem, który przez cały wczorajszy mecz utrzymywał porządny poziom.
  • Gość: freiman IP: *.elwico.pl 07.07.11, 09:46
    nie wiem dlaczego uważasz naszą grupę za słabszą, Włosi 3 razy wygrali z Kubą , my jesteśmy na równo z USA , Bułgaria lała Rosjan, tylko Brazylia jest naprawdę poza zasięgiem
  • Gość: wojtass16 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.11, 23:57
    Nie interesuje się specjalnie siatkówką. Zastanawiam się, dlaczego w naszej kadrze brakuje takich zawodników jak Gruszka,Wlazły czy Zagumny, którzy z tego co pamiętam byli czołowymi polskimi grajkami ??
  • maziarella 07.07.11, 00:05
    odpoczywają, a obecna drużyna, może jest i drużyną B, na pewno nie ma doświadczenia i ogrania jak inne zespoły, ale już pokazała, że mimo wszystko walczy i jest głodna zwycięstw. Mimo wszystko trener ma rację pozwalając temu składowi do końca grać w tym turnieju. Wystarczyło żeby nawiązać walkę z Brazylią, wygrać z USA- to i wystarczy żeby coś zwojować w tym turnieju, bo jak to turnieje- one rządzą się swoimi prawami, a my mamy 7 zawodnika na boisku;)
  • Gość: hehe IP: *.net.stream.pl 07.07.11, 00:05
    gruszka jest, wlazły kontuzja, zagumny nie mam pojecia, chyba tez kontuzja
  • Gość: simon IP: 178.73.49.* 07.07.11, 00:26
    Dajcie spokój. Tak naprawdę w siatkówkę na świecie bardzo dobrze gra ze 4 drużyny. Brazylia, Rosja, czasem Kuba, i nie dawno USA. Włochy zagrały dzisiaj totalny dziadostwo, a to bodaj 7 drużyna w rankingu. Efekt jest taki, że drugi garnitur reprezentacji Polski może wygrać prawie z każdym.
  • Gość: Mojastara IP: *.77.classcom.pl 07.07.11, 00:43
    Wiesz co?, idź se skomentować ostatni mecz Pelikana Łowicz, bo siatkówkę to chyba znasz tylko z lekcji w-f...
  • Gość: sołtys IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.07.11, 07:14
    raczej ty nie masz elementarnej wiedzy. MA racje - w świecie liczy się dzisiaj Brazylia, Rosja i Kuba czasem dorównują im USA reszta jest o klasę gorsza.
  • olewus.1 07.07.11, 01:20
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • Gość: mareqqq IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.11, 03:12
    To na pewno ten sam mecz? Bo ja osobiście nie zauważyłem "świetnego" Żygadły :| jedyne co zauważyłem to granie wahadłowe - lewy atak, prawy atak - jak w liceum. I wszystko na podwójny blok. To tyle w tym temacie... Żygadło = Łomacz

No i strasznie mnie ubodło, że autor nie napisał o kontuzji Bartmana. Chłopa znieśli z boiska a w artykule ani widu ani słychu
  • ko_menta_tors 07.07.11, 08:25
    jest osobny artyku na ten temat...

Gość portalu: mareqqq napisał(a):

...> No i strasznie mnie ubodło, że autor nie napisał o kontuzji Bartmana. Chłopa zn
    > ieśli z boiska a w artykule ani widu ani słychu
  • Gość: mareqqq IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.11, 12:10
    Osobny artykuł może i jest - ale gdyby ktoś czytał tylko ten to miałby troszkę inny obraz meczu
  • Gość: Karol IP: *.dynamic.chello.pl 07.07.11, 06:11
    Polacy graja bardzo nierowno. Ciezko cos wyrokowac odnosnie tego co moga osiagnac w tym turnieju. W zasadzie moga wygrac z kazdym, ale tez z kazdym przegrac. Ten sam sklad, jak mowicie, Polski B, byl w stanie w przekonujacym stylu ograc Amerykanow. Bulgarzy od lat zaliczani sa do swiatowej czolowki, wiec zwyciestwa z nimi bym nie bagatelizowal.

Co do publicznosci. Jeszcze pare lat temu na meczach kadry, nawet towarzyskich, byl komplet publicznosci, a teraz coraz czesciej widac puste miejsca, jakby moda i boom kibicowski na siatkowke przemijal. Z drugiej strony mamy teraz wieksze hale niz kiedys, ale mimo wszystko kiedys chetnych na obejrzenie meczow reprezentacji bylo czesto dwa razy wiecej niz miejsc.

Strata Bartmana jest bardzo duzym oslabieniem, ale moze pojawienie sie w jego miejsce Gruszki przyniesie jakas nowa jakosc w grze.

• Gość: kibic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.11, 06:59
    agresja Kurka wręcz niebywała! to nie jest zwykła sportowa zlośc
  • olias 07.07.11, 07:39
    zgłaszam obie drużyny do Księgi Rekordów. Jest to pierwszy przypadek w historii siatki by drużyna time-break straciła 8 punktów na 9 i wygrała mecz
    --
    władzy raz zdobytej nie odda żadna ze stron Okrągłego Stołu
  • aramba 07.07.11, 11:12
    Pewnie się czepiam, ale co tojest time-break?
  • ko_menta_tors 07.07.11, 08:22
    Jestem zdeecydowanym fanem siatarzy (a siatkarek jeszcze bardziej zdecydowanym). mecz oglądałem (bez 1-go seta). Proszę więc mi nie pieprzyć, że to był wspaniały mecz naszych siatkarzy. Emocji to było powyżej grzywki ale wspaniałości to była połowa. Jest to totalna, wieloletnia choroba siatkarzy (i to niezleżnie od składu) - grają szalenie nierówno: czasem jak zespół światowej klasy, czasem jak chłopcy na szkolnym boisku. Set przegrany do 14-tu!! W tie-breaku od 11:4 do 12:12!!!! Przecież to szkoleniowy skandal! Nie pierwszy; na każdym turnieju tak się dzieje (a zaryzykuję, że w każdym meczu)! Za czasów 3 szkoleniowców! W różnych składach! Czy rzeczywiście nie ma na to rady? Nie ma fachowca, który ustabilizuje drużynę na jednakim (najlepiej wysokim poziomie)? Drużyna może przegrać mecz, to jest sport, ale nie moze przypominać sinusoidy w meczu. Co byście mówili, gdyby Bułgarzy wygrali ten tie-break? a byli bardzo blisko...
  • Gość: tomaszek IP: *.komputersat.pl 07.07.11, 08:53
    Zgadzam się w stu proc.
  • Gość: karolaina IP: *.zax.pl 07.07.11, 08:58
    kto został MVP?
  • Gość: ygjg IP: *.28.189.72.aganet.pl 07.07.11, 09:14
    Nie wybierali MVP . Na pewno byłby to Kurek albo Nowakowski
  • Gość: karolaina IP: *.zax.pl 07.07.11, 10:22
    Gość portalu: ygjg napisał(a):

> Nie wybierali MVP . Na pewno byłby to Kurek albo Nowakowski

Aha, dziękuję ;)
  • Gość: 1 IP: *.static.szczecinek.net.pl 07.07.11, 10:40
    Ta.. Ale 12:12 było po kontuzji p. Zbyszka, kiedy zespół stracił jednego z dwóch utrzymujacych grę zawodników... Dobrze, że jeszcze został p. Bartek...
  • Gość: bruno IP: *.adsl.inetia.pl 07.07.11, 10:59
    Zgadzam sie .Ze zdrowym Bartmanem to pewnie byloby 15:8 w tie-breaku.
  • Gość: siatkarka99 IP: *.cdma.centertel.pl 07.07.11, 09:02
    Wyłączyłam telewizor w trzecim secie. Nie mogłam patrzeć...
    Dobrze, że wszystko zakończyło się szczęśliwie.
    Nie spodziewałam się
  • Gość: gość IP: *.lukman.pl 07.07.11, 09:15
    Trudno jest walczyć gdy nie ma czołowych zawodników.Chciałoby się wygrywać raz za razem ,a i to czasem zawodziło.Potrzebny jest rozsądek i opanowanie, bo umiejętności są ,ale liczy się psychika.Lepiej gdy jest spokój i pewne wygrane ,ale nam zawsze lepiej wychodzą horrory.Za ten turniej zapłaciliśmy wysoką cenę i oby okazało się ,że było warto.W reprezentacji powinni grać najlepsi ,a i w tej B coś się dzieje.Żeby wygrywać trzeba wielu czynników.Inne zespoły jakoś co rok wystawjają swoje gwiazdy w LŚ i nie mają z tym problemu.Trzeba kogoś o mocnych ,stalowych nerwach by to wszystko poskładać.A kibiców jakby mniej,bo może maja dosyć tego, co serwują nam czasem działacze.Ochłoneliśmy po tych MŚ ale oby nie było gorzej ,bo w tym środowisku dzieją się różne cuda ,nie zawsze na zdrowy rozsądek kibica.Dużo tych 'ale'.Życzę naszym i trenerowi zwycięstw,nawet takich jak to ostatnie,by poczuli się zespołem i żeby mogli te góry czasem przenosić.
  • trymerek 07.07.11, 10:50
    Ciekawe czy nastapi taki dzień że nie będą się wypowiadać na forum ci ,którzy nie mają żadnego pojęcia o sporcie,w szczególności ci wszyscy KIBOLE dla których suces naszych sportowców jest podstawą do krytyki bez znajomosci przedmiotu. WSZYSKO ŻLE TO NACZELNA DEWIZA POLAKA.
  • Gość: martina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.11, 11:15
    a gdzie Nowakowski? w kluczowych momentach nie zwiódł!! uważam,że on również zasługuje na wyróżnienie!!!!!
  • aramba 07.07.11, 11:15
    maz-48 napisał:

> To był jeden z najbardziej dramatycznych meczów w historii polskiej siatkówki.
    > Całe szczęście, że ten horror skończył się happy-endem, bo w przeciwnym razie
    > pomstowania na nasz ą reprezentację nie byłoby końca.

Młody chłopak z ciebie.

> Ten mecz unaocznił wszelkie braki i niedostatki naszej reprezentacji, jak i jej
    > wielkie atuty. Czy to wystarczy na rewelacyjnych Argentyńczyków

Wystarczy, wystarczy.

i nieobliczaln
    > ych Włochów - zobaczymy.

Nie możemy tego obliczyć.

> Ogromna siła i determinacja, walka na całego, wytoczone najcięższe działa - tak
    > wyglądał ten mecz.
    > Brakuje jednak stabilizacji, wyrachowania i zimnej krwi w końcówkach setów

Jak się gra właściwie drugim składem to chyba jest i tak nieźle?

, a t
    > o, niestety, nie pozwala z optymizmem patrzeć na finał LŚ z udziałem naszej rep
    > rezentacji. W tamtej grupie przeciwnicy są zdecydowanie silniejsi, ale kto wie,
    > może wreszcie stanie się cud?...

To tak czasamina pierwszy rzut oka wygląda. Wiesz, na pierwszy rzut oka to Bjoergen jest cieżko chora :).

• gre-gol 07.07.11, 21:20
    @aramba, nie zajmuj tyle miejsca. Nie masz czym.
  • aramba 07.07.11, 23:13
    Nie zazdrość. Ty ani "inaczej", ani nieinaczej.
  • Gość: janjag.21 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.11, 20:27
    Kurek!!! Przecież problemy reprezentacji to Kurek. Co z tego, że zdobywa dużo punktów jak jeszcze więcej traci.Serw -katastrofa - co 3 dobry, przyjęcie tragedia-co trzecie dobre no i atak. Atak raz jest raz nie ma, a w najważniejszych momentach nie ma.Pół roku przerwy od reprezentacji może nauczyłoby go koncentracji na boisku, a nie pajacowania.Gesty gwiazdy, a nie jest nią niestety.Owszem ma potencjał, ale jak na razie to denerwuje bardziej niż ktokolwiek inny.
  • Gość: janjag.21 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.11, 21:09
    Właśnie skończył się 2 set z Włochami. Wszystko sie potwierdza, a postawa Polaków fatalna. To nie Włosi wygrywają tylko Polacy przegrywają. Włosi grają swoją siatkę, a my nie gramy nic.Pojedyncze dobre akcje i to wszystko. I to ma być kandydat do zwycięstwa. Argentyna to dopiero sprawi nam lanie.
  • gre-gol 07.07.11, 21:24
    O kontuzji Bartmana nie napisali ani słowa - choć przez to o mało nie przegralismy meczu (od stanu 11:4 doszliśmy do 12 :12 !!!).

Jesli dla nich Żygadło jest "swietny" - to już niech więcej nie piszą o siatkówce - jest tyle innych zajęć ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka