Dodaj do ulubionych

zarekwirowany tytoń

10.11.10, 12:02
witam, kupiłam tytoń na allegro ale okazał się zbyt drobny więc postanowiłam się go pozbyć w taki sam sposób, gdy sprzedałam tytoń 2 kg wysłałam go pocztą polską do pani która go kupiła po tygodniu dostałam pismo iż urząd celny zarekwirował paczkę gdyż tytoń był bez akcyzy , wszystko się działo na terenie Polski, w piśmie pisze że z arty. 64$4 tytoń został zarekwirowany i wyceniony na 500 zł, dostałam również pismo z prokuratury o zatwierdzeniu zatrzymania przesyłki. Proszę o radę, pomoc co dalej będzie , czy stanę przed sądem czy będę musiała gdzieś jeździć i składać wyjaśnienia i jakiej kary mogę się spodziewać, z góry dziękuję
Obserwuj wątek
    • piotr_57 Re: zarekwirowany tytoń 10.11.10, 19:58
      Sprawa jest bardzo poważna.
      Tu masz linka do Kodeksu Karno skarbowego:
      karne.pl/skarbowy.html
      Przeczytaj art.64 i 65. Sprawa trafi do sądu. Nie musisz się przed nim stawiać osobiście(jeżeli sąd tak nie zarządzi), ale koniecznie weź prawnika który będzie Cię reprezentował .
      Rozważ dobrowolne poddanie się karze, ale o tym musisz już rozmawiać z prawnikiem. Nie lekceważ sprawy! Nie jestem adwokatem, nie mam prawa doradzać w sprawach karnych.
      • grzech_o_1 Wiesz co Piotr? Tak się teraz zastanawiam. 27.11.10, 23:20
        Jaką niewiedzą trzeba się wykazywać, by nie tylko tytoń, ale nawet nasze papierosy z banderolami akcyzy wysyłać za granicę? Bo nasze z banderolami w granicach UE jeszcze można wysłać w niewielkiej iliści. Ale tytoń?
        Przecie to jak narkotyki czy inne dragi. Tylko kara mniejsza.
        Ludzie są jednak beznadziejni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka