Dodaj do ulubionych

nagroda jubileuszowa po 30 latach

03.06.12, 12:55
Witam. Proszę o pomoc w pewnej sprawie. Zmieniłem pracę, tam gdzie pracowałem nagrody jubileuszowych nie było (umowy śmieciowe na umowa zlecenie). Przyjąłem się do zakładu, który wypłaca nagrody jubileuszowe. Złożyłem do kadrowej dokumenty z lat pracy i wyszło mi, że mam 30 lat i 8 miesięcy. Powiedzieli mi że nagroda mi się nie należy bo przekroczyłem o 8 miesięcy.
Czy to jest prawdą,czy jest jeszcze jakaś możliwość albo przepis, rozporządzenie gdzie mogę odzyskać te pieniądze.
Edytor zaawansowany
  • piotr_57 03.06.12, 15:05
    Nagroda jubileuszowa nie jest unormowana w żadnym przepisie prawa powszechnie obowiązującego. Dlatego go jedynym adresatem Twojego pytania może być ten, kto
    Ci prawa do tejże nagrody odmówił. Tam złóż pismo z prośbą o wskazanie przepisów, na podstawie których podjęto taką a nie inna decyzję.

wynagrodzenie.wieszjak.pl/premie-i-nagrody/84175,Kto-ma-prawo-do-nagrody-jubileuszowej.html
  • haki06 03.06.12, 16:25
    Panie Piotrze ja jestem objęty Ponadzakładowym Układem Zbiorowym Pracy dla pracowników wojskowych jednostek organizacyjnych sfery budżetowej z dnia 08.06.1998r (z póżn. Zm.)
    Przeczytałem, ale nie mogę tam dojść czy mi się należy czy nie. Proszę o odpowiedż.
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie moją sprawą.
  • piotr_57 05.06.12, 20:41
    haki06 napisał(a):

> Panie Piotrze ja jestem objęty Ponadzakładowym Układem Zbiorowym Pracy dla prac
    > owników wojskowych jednostek organizacyjnych sfery budżetowej z dnia 08.06.1998
    > r (z póżn. Zm.)
    > Przeczytałem, ale nie mogę tam dojść czy mi się należy czy nie. Proszę o odpow
    > iedż.

Na necie nie ma panów :)
    Nie chcę być niegrzeczny, ale darmowe porady na necie, przeznaczone są dla ludzi ubogich, zagubionych, w trudnej sytuacji, bezradnych. Nie spełniasz tych (nieformalnych) wymogów.
    Gdybym był na Twoim miejscu zwróciłbym się z pismem przedprocesowym, do decydenta w którego gestii jest decyzja o Twojej nagrodzie.
    Pisze się to mniej więcej tak : zwracam się z uprzejmą prośbą o precyzyjne wskazanie przepisu na podstawie którego odmówiono mi prawa do nagrody jubileuszowej. Jeżeli w ciągu 30 dni nie otrzymam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi skieruje sprawę do rozpatrzenia przez sąd właściwy miejscowo do rozpatrywania spraw pracowniczych.
    Możesz dodać kilka ozdobników i za pokwitowaniem przekaż do kancelarii lub wyślij pocztą.

Bez urazy.

• haki06 06.06.12, 18:17
    Witam. Dziękuję za dobre słowo, pokierowanie i wskazanie mi prawidłowej drogi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka