Dodaj do ulubionych

Odwołanie kuratora - możliwe? + godziny społeczne

05.08.12, 15:12
Witam, ostatnio pomknęła mi się noga, otrzymałem 2 pomyłkowe przelewy na swoje konto. Jeden z nich 1400 zł, drugi 730 zł. Pieniądze przez niewiedze przywłaszczyłem. Poszedłem na samoukaranie i za 1400 zł wymierzono mi prace społeczne 120 godzin, a za 730zł wymierzono mi 6 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata i nadzór kuratora. Nigdy wcześniej nie miałem problemów z prawem. W tym roku skończyłem szkołę średnią.
Mam dwa pytania:
1. Czy jest jakaś możliwość aby odwołać się od kuratora i jak tak to kiedy należy to zrobić(jeszcze nie otrzymałem żadnego pisma z sądu, wczoraj dopiero dobrowolnie poddałem się karze na posterunku policji?
2. Czy za te 120 godzin które muszę odpracować mogę poprostu zapłacić??
Pozdrawiam i z góry dziękuje
Edytor zaawansowany
 • piotr_57 05.08.12, 16:31
  cukierkowy12 napisał:

  > Witam, ostatnio pomknęła mi się noga, otrzymałem 2 pomyłkowe przelewy na swoje
  > konto. Jeden z nich 1400 zł, drugi 730 zł. Pieniądze przez niewiedze przywłaszc
  > zyłem. Poszedłem na samoukaranie i za 1400 zł wymierzono mi prace społeczne 120
  > godzin, a za 730zł wymierzono mi 6 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata i nadzór k
  > uratora. Nigdy wcześniej nie miałem problemów z prawem. W tym roku skończyłem s
  > zkołę średnią.

  Jakieś horrendum !! Po co zgodziłeś się na samo ukaranie ? ? Nie wyobrażam sobie żeby sąd Cię za to skazał! Jestem na 99% pewien, że sąd umorzył by postępowanie warunkowo na 2 lata i na tym sprawa by się zakończyła.


  > Mam dwa pytania:
  > 1. Czy jest jakaś możliwość aby odwołać się od kuratora i jak tak to kiedy nale
  > ży to zrobić(jeszcze nie otrzymałem żadnego pisma z sądu, wczoraj dopiero dobro
  > wolnie poddałem się karze na posterunku policji?

  Jak Ty chcesz się odwoływać od czegoś co sam zaproponowałeś? ?

  > 2. Czy za te 120 godzin które muszę odpracować mogę poprostu zapłacić??

  Nie możesz zapłacić. Po uprawomocnieniu się wyroku możesz prosić sąd penitencjarny o "zamianę" prac społecznych na grzywnę, ale w Twoim wieku sąd na 100% Ci odmówi (przeważy czynnik wychowawczy!).

  Gdybym był na Twoim miejscu napisałbym do prokuratury rejonowej która prowadzi sprawę, że wycofuję się z samo ukarania i zdecydował na sprawę w sądzie. Najgłupszy adwokat na świecie "załatwi" Ci warunkowe umorzenie sprawy.



  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,218523,Tawerna_Weteranow.html
 • cukierkowy12 06.08.12, 17:18
  ale sprawa odbędzie się 700 km od mojego domu. Jaki byłby koszt tego adwokata i czy musiałbym się obowiązkowo stawić na sprawie??
 • piotr_57 06.08.12, 20:55
  cukierkowy12 napisał:

  > ale sprawa odbędzie się 700 km od mojego domu. Jaki byłby koszt tego adwokata i
  > czy musiałbym się obowiązkowo stawić na sprawie??

  Jeżeli wszystko co napisałeś jest prawdą, możesz to załatwić samemu, pisząc pisma do sądu.
  Sąd może Cię zobowiązać do stawienia się osobiście ,ale nie musi. Jak będziesz mądrze argumentował to Cię nie wezwie (szkoła, zajęcia, brak kasy na bilet, szczery żal, nie karany, złamanie kariery itp.) Pomocy w pisaniu pism możesz szukać w necie, lub u adwokata w swoim miejscu zamieszkania. Koszt od kilkuset zł, do kilku tysięcy. Sprawa jest prosta, jesli jesteś uczniem, nie karanym i chodzi o małe sumy, sąd powinien to warunkowo umorzyć, tym bardziej, że błąd banku można podciągnąć pod sprowokowanie do przestępstwa .
  Idź do adwokata w swoim miejscu zamieszkania i skonsultuj sprawę, to koszt 150-250 zł. Wtedy zdecydujesz co robić. Ale pośpiesz się, albo najpierw wycofaj zgodę na ukaranie i dopiero zajmij sie rozmowami z adwokatem.
  Wpis do rejestru skazanych zrujnuje Ci życie na co najmniej 5 lat! A prawdopodobnie na zawsze. Broń się przed tym wszelkimi dostępnymi metodami!! Nawet ryzykując większą karę niż ta na którą się zgodziłeś.
  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,218523,Tawerna_Weteranow.html
 • cukierkowy12 07.08.12, 12:10
  Wielkie dzięki piotr_57, zmotywowałeś mnie bardzo. Pismo o wycofanie samoukarania mam wysłać jak najszybciej, zrobie to na dniach a co z pismem o zwolnienie z obowiązku stawienia się na sprawie, kiedy mam im to wysłać? zaraz po otrzymaniu wezwania na sprawe czy wcześńiej???
 • piotr_57 07.08.12, 20:02
  cukierkowy12 napisał:

  > Wielkie dzięki piotr_57, zmotywowałeś mnie bardzo.

  Sam jestem karany i wiem ile to później "kosztuje" i ile drzwi na zawsze przed człowiekiem zamyka.

  Pismo o wycofanie samoukaran
  > ia mam wysłać jak najszybciej, zrobie to na dniach a co z pismem o zwolnienie z
  > obowiązku stawienia się na sprawie, kiedy mam im to wysłać? zaraz po otrzymani
  > u wezwania na sprawe czy wcześńiej???

  Ja nie jestem karnista, nie jestem też adwokatem, a tylko adwokaci maja prawo udzielać porad w sprawach karnych. Ja, w sprawie karnej, mogę Ci poradzić tylko jako "znajomy" a nie jako prawnik.
  I jako znajomy, radzę Ci skonsultować się z prawnikiem. Jeżeli tego nie zrobisz to po odwołaniu "samoukarania" poczekaj aż odezwie się do ciebie sąd. Wówczas napisz pismo procesowe (sprawdź w googlu jakie musi spełniać warunki!) W piśmie tym szczerze przyznaj się do winy, wyraź żal z powodu popełnienia przestępstwa, nie kłam, że nie wiedziałeś, tłumacz się głupotą i młodym wiekiem!! Proś o warunkowe umorzenie sprawy na dwa lata!!
  Argumentuj młodym wiekiem, naprawieniem szkody, zadeklaruj wpłatę na cel społeczny w wysokości ewentualnej grzywny i tym podobnymi pierdołami. Możesz dodać, że niechlujstwo banku stanowiło pewien typ prowokacji do popełnienia przestępstwa, że podżegali Cię znajomi z którymi rozmawiałeś, że naśmiewali się z Ciebie kiedy deklarowałeś w rozmowach z nimi chęć dokonania zwrotu nienależnej kasy itd, itp.
  PAMIĘTAJ, ŻE DORADZAM cI TO JAKO ZNAJOMY Z FOR, A NIE PRAWNIK!!
  JESZCZE RAZ PODKREŚLAM, ŻE NIE MAM UPRAWNIEŃ ADWOKATA, A CO ZA TYM IDZIE, NIE MAM PRAWA UDZIELAĆ ŻADNYCH PORAD W SPRAWACH KARNYCH.


  --
  forum.gazeta.pl/forum/f,218523,Tawerna_Weteranow.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka