Dodaj do ulubionych

kredyt dla wspólnoty mieszkaniowej

30.01.13, 13:24
Moi rodzice na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej zostali poinformowani ze jeśli większość członków w czasie głosowania opowie się "za" ocieplaniem budynku muszą liczyć się z możliwością zaciągnięcia przez Wspólnotę kredytu bankowego - mam zatem pytanie czy jest to obowiązkowe nawet jeśli rodzice nie wyrażą na to zgody? Zaznaczę ze nie jest to mała kwota a obciąża ich na 20 lat...
dziękuję i czekam na odpowiedź...
Edytor zaawansowany
  • piotr_57 30.01.13, 15:26
    tarotka7 napisał(a):

> Moi rodzice na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej zostali poinformowani ze jeśli
    > większość członków w czasie głosowania opowie się "za" ocieplaniem budynku mu
    > szą liczyć się z możliwością zaciągnięcia przez Wspólnotę kredytu bankowego -
    > mam zatem pytanie czy jest to obowiązkowe nawet jeśli rodzice nie wyrażą na t
    > o zgody? Zaznaczę ze nie jest to mała kwota a obciąża ich na 20 lat...
    > dziękuję i czekam na odpowiedź...

Uchwała, prawidłowo podjęta, przez wspólnotę ma moc obowiązującą wszystkich jej członków.

Jeżeli ktoś nie zgadza się z treścią uchwały lub ma zastrzeżenia do prawidłowości jej podjęcia, może ją zaskarżyć do sądy w trybie powództwa (do sądu okręgowego!). Tu masz link do artykułu na ten temat :
    www.lemmonhouse.pl/poradnik/artykuly/czytaj/article/kazdy-wlasciciel-moze-zaskarzyc-uchwale-wspolnoty-mieszkaniowej.html?tx_ttnews[backPid]=54&cHash=4aa2dcf488
    Jak będziesz miała jeszcze jakieś wątpliwości, dopytuj.
  • tarotka7 30.01.13, 17:02
    dziekuję to mi wystarczy .pozdrawiam
  • bole-k74 09.07.13, 11:43
    Witam mam pytanie, jestem lokatorem budynku a zarazem członkiem zarządu we wspólnocie mieszkaniowej, która to obecnie stara się o kredyt na naprawę dachu. Pytanie moje jest takie, czy jako członek zarządu istnieje jakiekolwiek zagrożenie że bank w którym wspólnota bierze kredyt, może zapukać do moich drzwi i kazać spłacać kredyt za wspólnotę w przypadku np. nie spłacania przez wspólnotę.
    Dziękuje i czekam na odpowiedź.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka