Dodaj do ulubionych

boiro nieruchomości - prowizja - wynajem lokalu

22.04.13, 16:36
Witam, mam pytanie odnośnie płacenia prowizji pośrednikowi za wynajem lokalu.
Parę dni temu znalazłam ogłoszenie w internecie wynajmu lokalu z biura nieruchomości, zadzwoniłam i uzyskałam informacje że jeżeli chce zobaczyć lokal muszę najpierw przyjechać do siedziby firmy..(upewniłam się czy napewno zobacze lokal dzisiaj - uzyskałam odpowiedź że tak) więc pojechałam z nadzieją, że zobaczę lokal w tym konkretnym dni, na miejscu okazało się ze mam tylko podpisać umowę pośrednictwa a na miejsce lokalu pojechać sobie sama w innym dniu ponieważ narazie nie ma nikogo na miejscu.. Poprosiłam również pośrednika aby znalazł mi podobny lokal dla porównania chociaż jeden i uzyskałam odpowiedź że NIE MA mi nic do zaproponowania (w jednym z największych miast w Polsce).
Uważam, że pośrednikowi nie chciało się nawet zajrzeć do swojej oferty już nie mówiąc o wychodzeniu z biura!
Jestem bardzo niezadowolona z usług tego biura jednak lokal chce wynająć! czy mogę zgłosić się do innego biura w którym jest ten lokal ? lub rozwiązać umowę ?
Edytor zaawansowany
  • piotr_57 22.04.13, 16:56
    joannakorpik napisał(a):

> Jestem bardzo niezadowolona z usług tego biura jednak lokal chce wynająć! czy m
    > ogę zgłosić się do innego biura w którym jest ten lokal ? lub rozwiązać umowę ?

Móc możesz (nikt Ci nie jest w stanie zabronić), ale może to się okazać bardzo kosztowne. Nie wiem co jest napisane w umowie, która podpisałaś, ale znając takie umowy wiem, że nie dość że zapłacisz za usługę biura i jakąś kare umowną, to jeszcze nie wynajmą Ci tego lokalu. Dobrze czytaj umowę!! Tylko w niej możesz znaleźć odpowiedź na swoje pytania. Wszelkie prawa stron wynikają właśnie z tej umowy, a prawo powszechnie obowiązujące nie ma tu zastosowania.
    >
  • joannakorpik 22.04.13, 17:36
    Inne biura mają ten lokal w ofercie dlatego pytam czy to nie bedzie niezgodne z prawem ze mając juz jedną umowę na ten lokal podpisze drugą z innym biurem
  • piotr_57 22.04.13, 18:22
    joannakorpik napisał(a):

> Inne biura mają ten lokal w ofercie dlatego pytam czy to nie bedzie niezgodne z
    > prawem ze mając juz jedną umowę na ten lokal podpisze drugą z innym biurem

Oczywiście, że nie, ale na 100% w obu zapłacisz prowizje. Prawo nie reguluje takich rzeczy!!
    To wyłączna dziedzina umowy, którą podpisałaś.
  • joannakorpik 22.04.13, 18:44
    Nie zapłacę tak bezczelniej osobie prowizji.. czy jest może jakieś inne rozwiązanie ?
  • piotr_57 22.04.13, 18:59
    joannakorpik napisał(a):

> Nie zapłacę tak bezczelniej osobie prowizji.. czy jest może jakieś inne rozwią
    > zanie ?

Masz problem ze zrozumieniem prostego przekazu?
    Nie wiem!!
    Czytaj umowę. Przecież ja nie mam umowy którą podpisałaś!! A tylko w tej umowie można znaleźć odpowiedź!
    Wszystkie umowy, które znam, (a znam ich sporo!!), dość dobrze bronią interesów pośredników. Chcesz narazić się na kosztowny proces? - zrób jak chcesz; To Twoje pieniądze!!
  • joannakorpik 22.04.13, 19:14
    Pytanie nie jest kierowane tylko do ciebie, sama pracowałam w biurze nieruchomości także wiem jak to wszystko wygląda od kuchni ale PRAWNIKIEM nie jestem wiec moje pytanie jest kierowane do osób kompetentnych!!! a wszystkie umowy najmu zazwyczaj wyglądają tak samo

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka