dlaczego od ananasa szczypie język ? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • no wlasnie... wiecie ? zawsze jak zjem ananasa to mnie szczypie jezyk, chocbym
    nie wiem jak dokladnie go obrala. sprawdzilam, ze nie jestem jedynym
    osobnikiem, ktory obserwuje u siebie taki objaw, a wrecz ze jest to zjawisko
    masowe. macie jakies pomysly skad to szczypanie ? czy w ananasie sa jakies
    skladniki wywolujace taka reakcje czy moze to zupelnie cos innego ?
    • Gość: ania IP: *.net.autocom.pl 16.05.07, 14:53
      język szczypie nie od skórki ale od tego trzonu w środku, trzeba go wyciąć
    • Gość: piachoo IP: *.250-242-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be 21.05.07, 22:39
      ja tam zupelnie niesmiesznie: czasem mozna na BBCPrime czy innym Discovery trafic goscia, ktory podchodzi do kuchni naukowo i raz wyjasnial czemu ananas zzera (i czemu nei mozna zrobic z niego galaretki) otoz siezda tam jakies paskudne enzymy, ktore da sie ubic bardzo ostra papryczka (przy galaretce, przy jedzeniu swiezego to nie wiem, czy najlepszy pomysl)..

wyrazy,
      paichoo
    • mnie od laskowych orzechów swędzą całe usta..jakieś uczulenie chiba..
    • Gość: grzeslaw1wielki IP: *.icpnet.pl 03.01.08, 17:02
      Mnie język nie szczypie ale leci krew z dziąseł, no fakt trzonka nie wycinałem
      bo smaczny jak dla mnie. Pewnie dlatego krew mi leci z dziąseł bo trzonek jest z
      łyka labo innego paskudztwa ale jest dobry.To na przyszłość będę wiedział żeby
      tego nie "żreć".
    • Gość: zzz IP: *.sanok.biz 06.04.13, 18:35
      Papież kiedy umarł miał 85 lat - 8+5=13.

Godzina śmierci: 21:37 - 2+1+3+7=13.

Data śmierci: 02.04.2005 - 0+2+0+4+2+0+0+5=13.

Postrzelony 13 Maja.

9301 dni pontyfikatu - 9+3+0+1=13.

Zmarł w 13 tygodniu roku.

JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter.

czy to zbieg okoliczności?

prześlij to dalej niech inni myślą...

Sorry, ale musi się spełnić....

Pomyśl sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie...

Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz,

To funkcjonuje....Osoba, która mi wysłała ta wiadomość powiedziała, ze jej życzenie.

spełniło sie w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości.

Wypowiedz życzenie jak skończy sie.

odliczanie:

10...

09...

08...

07...

06...

05...

04...

03...

02...

01...

*Wypowiedz życzenie*

Wklej te wiadomość w ciągu 10 minut do 10 komentarzy.

Jeśli tego nie zrobisz stanie się.

przeciwność Twojego życzenia
      • Gość: jacek IP: *.wsinf.edu.pl 18.04.13, 18:47
        "Jeśli tego nie zrobisz stanie się przeciwność Twojego życzenia"

Zażyczyłem sobie, że NIE chcę być kure.wsko bogaty, i nie wysłałem 10 komentarzy w ciągu 10 minut. Moje życzenie spełni się?;)
      • Gość: ananasowa IP: *.dynamic.chello.pl 02.05.13, 21:11
        hmm... to chyba nie ma związku z ani ananasem ani szczypiącym językiem. Btw wlaśnie jjem aananasa i szczypie, zastanawiałam się czemu i wpadłam na to forum :)
        Nic mi nie jest, a ananas nie sfermentował.. uff
    • Gość: Pff IP: *.dynamic.chello.pl 02.05.13, 23:10
      Zyzyrafo,

Twój post zawiera poważne braki by móc się znaleźć na tym forum.

Musisz dopisać, że szczypie tylko Ciebie bo nie masz znajomości. Mieszkasz w małym miasteczku nie nie możesz zmienić ananasa na coś innego. Na żywo boisz się komukolwiek powiedzieć bo stracisz ananasa więc lepiej siedzieć cicho i dać się szczypać w język.

Ewentualnie możesz dopisać pytanie (retoryczne oczywiście) jak sprawić by bez znajomości można było zmienić ananasa na coś innego.

Ostatecznie ujdzie również łzawa historia, że wewnętrznie nie zgadzasz się z tym by ananas Cię szczypał ale boisz się powiedzieć mu to wprost - stąd pytanie na forum.

:)

• Gość: szalej IP: *.pools.arcor-ip.net 04.05.13, 19:10
      lizanie czekoladowego ptaka prezia lemingow jest malo zabawne
    • Gość: SromotnikBezwstydn IP: *.static.espol.com.pl 14.05.13, 18:06
      Ananasy w hipermarketach pochodzą z Vietnamu. Tam amerykańcy wszystkie grunta na 300 lat "zabezpieczyli" napalmem i defoliantami .....
    • Ja takich problemów nie mam. Może jesteś wrażliwa na sok ananasa.

--
      liposuction
    • Ludzie czy nikt z was nie wie, że ananas jest zbudowany z takich małych cienkich kłaczków, które gdy go jemy podrażniają i tworzą małe przecięcia na jezyku i dlatego tak piecze po zjedzeniu go?
      Dziwne, myślałam że więcej ludzi o tym wie...
      --
      „Ludzie idą do nieba nie za opanowanie i kontrolę nad swoimi żądzami, lub też za ich brak, lecz w nagrodę, że pracowali nad ich zrozumieniem” (William Blake, Wizja sądu ostatecznego).
    • Trzon ananasa (jak również ale w mniejszym stopniu skórka) zawiera mnóstwo cienkich i twardych włókien, więc się po prostu nimi kaleczysz. Tylko kto przy zdrowych zmysłach je ten trzon? Co prawda, jest on wykorzystywany m.in. do produkcji "tabletek odchudzających" (w wielkim uproszczeniu: łykasz wysuszone i pocięte włókna w formie tabletki, pęcznieje to to w żołądku i co ma dać uczucie sytości). Ale tak na surowo? Tylko dla desperatów.

PS. Pewnego razu sobie "possałem" bo sok tak dobry że mnie podkusiło. Widziałem czym to pachnie, ale nie myślałem że efekt będzie taki .... hmm ... bolesny?
    • Gość: japierdzieleMATOLY IP: *.icpnet.pl 09.12.13, 23:49
      ananas zawiera związki i kwasy które rozbijają białka w języku, stąd ta krew.. zupełnie niegroźne, po przepłukaniu wodą krwawienie znika. TROCHE WIEDZY.
    • Gość: Piotr728 IP: *.adsl.inetia.pl 08.06.14, 19:13
      Myślę, że w ananasie a szczegolnie w trzonie, znajduja sie mikrowlokna i one ranią jezyk choc sa malutkie i dlatego szczypie. Podobnie moze byc z trawą. Jak sie ja chwyci i szybko przejedzie palcami to potem szczypia palce, bo na niej sa malutkie zabki i ranią
    • Szczypie bo ananas zawiera bromelainę. Bromelaina to proteaza cysteinowa, enzym który rozcina wiązania peptydowe, czyli trawi białko. Szczypanie bierz się z trawienia białek jezyka.
      • Gość: bez_spamu IP: *.123.198.74.centrum.pirx.pl 10.08.14, 21:25
        Wreszcie prawdziwe wyjaśnienie kwestii. Niech Bóg Ci w dzieciach wynagrodzi :-)))
        P.s.
        Ci, którzy pitolili coś o niewycinaniu "rdzenia" z owoca niech się uczą i zaczną móżdżyć! Bez tego "rdzenia" tak samo szczypie wnętrze jamy ustnej!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.