Dodaj do ulubionych

Adam Michnik odznaczony! Tylko dlaczego tak póżno!

05.11.10, 19:29
Dlaczego nie odznaczyli tego człowieka, jednego z najbardziej zasłużonych w obaleniu ,komunizmu tacy prezydenci jak Wałęsa, czy Kaczyński?
No bo od Kwacha bym tego nie wymagał, choć po Jego dwóch kadencjach w tej chwili uważam go za najlepszego prezydenta po 89 roku.
Na szczęście po miernej i wstydliwej prezydenturze Lecha Kaczyńskiego, podwładnego swojego brata nadprezydenta na najwyższym stolcu zasiadł człowiek normalny i samodzielny, o czym swiadczy zreszta odznaczenie Adama Michnika- za całokształt.
Gratuluję!

Jak Michnik był tu:
open.info.pl/zbiory/FT004_09.jpg
To Jarkacz pączkami sie na UB opychał!
--
Wyższa półka ich mać:
tiny.pl/hrmqt
Kulturowa, ale chyba z Tworek!
Obserwuj wątek
  • wiosnaludzikow Re: co tam Adam Michnik 06.11.10, 07:01
   Najważniejsze dla PO,że dali medal dla jakiego purpurata. PO bardziej układa się z kościołem niż PIS.
   gratulacje , chociaż nie wiem dlaczego, panie biskupie !
   Hey purpuraci. PO i Komorowski dbali, dbają i będą dbali aby Wam się żyło lepiej.
  • mariner.4 Adam Michnik 06.11.10, 07:30
   W czasach PRL jedynym źródłem informacji dla mniebyły RWE, BBC i VOA. Stacje te były słyszalne na całym świecie. RWE na 21665 kHz było słychać w dzień nawet na środku Pacyfiku.
   Zawsze miałem dobre radio odbierające na falach krótkich.
   Władze PRL nienawidziły Adama Michnika. Jego nazwisko wymieniano jednym tchem z nazwiskiem Jacka Kuronia. To były sztandarowe postacie wrogów Polski Ludowej.
   Minęły lata. Kuronia już nie ma, a Michnik jest znów "wrogiem Polski"
   Po prostu jest on wrogiem ludzi o umysłach totalitarnych. Tych wszystkich, którzy myślą schematycznie, a właściwie powtarzają to, co im podają do myślenia.
   Adam Michnik oczywiście ma wiele wad. Po pierwszej kadencji w sejmie już nie kandydował. Pamiętam jego wypowiedź, kiedy powiedział, że się do tego nie nadaje. Mało jest tkich ludzi, którzy potrafią to przyznać.
   dzisiaj znów jest opluwany i to przez kogo? Przez tych co niczego dla kraju nie zrobili, albo ludzi młodych, którzy pojęcia o życiu w PRL nie maja. Jak się czyta, że Michnik siedział "tylko parę lat w więzieniu, to ręce opadają z powodu braku wyobraźni tych troglodytów, co tak myślą.
   Order otrzymał jak najbardziej zasłużenie. Bo odznaczeń nie powinno się przyznawać w/g poglądów politycznych. To, że wybaczył swoim dawnym prześladowcom, świadczy, że postępuje w/g prawdziwych zasad chrześcijaństwa, a nie jak ci co z Bogiem na ustach nienawidzą każdego, kto ośmiela się myśleć inaczej.
   Miał rację poeta, Marian Hemar pisząc w 1960 roku, że ludzie myślący zawsze maja wątpliwości i myślą różnie. Idioci natomiast wątpliwości nie mają i myślą tak samo. Dlatego tak łatwo zrobić z nich zdyscyplinowaną i destrukcyjna masę.
   M.
  • wdajcz Re: Adam Michnik odznaczony! Tylko dlaczego tak p 06.11.10, 08:13
   Pomijając Michnika, któremu dawno się wysokie odznaczenie należało prezydent rozpoczął akcję odznaczania solidarnościowych kolegów o orientacji liberalnej i słusznie. Lech Kaczyński odznaczał tylko zapiekłych prawicowych fanatyków.Kiedy skończy się rozdawanie zaszczytów i synekur według partyjnego klucza? Jak dotąd tylko Kwaśniewski starała się być prezydentem ponad podziałami i długo trzeba będzie czekać na następnego sprawiedliwego w Pałacu.
   • piotr7777 Re: Adam Michnik odznaczony! Tylko dlaczego tak p 06.11.10, 08:17
    > Pomijając Michnika, któremu dawno się wysokie odznaczenie należało prezydent ro
    > zpoczął akcję odznaczania solidarnościowych kolegów o orientacji liberalnej i
    > słusznie. Lech Kaczyński odznaczał tylko zapiekłych prawicowych fanatyków.

    Na przykład
    -Waldemara Kuczyńskiego
    -Seweryna Blumsztajna
    -Ewę Milewicz
    -Andrzeja Celińskiego
    -Henrykę Krzywonos.

    Toż to skrajna prawica była.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka