Dodaj do ulubionych

Dziś proces Rymkiewcza

17.03.11, 11:21
początek o 11.20 - zapowiada się długa, wielomiesięczna batalia

wyborcza.pl/1,76842,9224310,Jak_wyplenic_Michnika_.html

wpolityce.pl/view/3154/Rymkiewicz___Ten_proces_to_koniec_Michnika_i_jego_falszywego_mitu___Rysuje_Zawistowski.html

Edytor zaawansowany
  • obraza.uczuc.religijnych 17.03.11, 11:26
    Agora powinna polemizować z argumentami Rymkiewicza i to pomimo tego że Rymkiewicz żadnych argumentów nie przedstawia.
    --
    Karol Karski:
    "(Pietruczuk) wbrew woli przetrzymywał Prezydenta w samolocie wojskowym i pozbawiając wolności przetransportował do miejsca, gdzie Prezydent nie chciał się znaleźć".
    Na lotnisku zapasowym prezydent też nie miał woli się znaleźć. Jego wolą było znalezienie się w Smoleńsku.
  • indeed4 17.03.11, 13:33
    No, jakieś tam argumenty jednak może zapodać - o ile wpadnie na taki pomysł, bo prawica raczej nie jest specjalnie bystra, jeśli chodzi o potyczki sądowe

Te na przykład wypowiedzi śmiało mogą stanowić dowód

„Środowisko, z którego pochodzę, to liberalna żydo-komuna”
    Słowa Adama Michnika w 1988 r. w numerze 6. przytoczyło pismo „Powściągliwość i Praca”.
    „Środowisko, z którego pochodzę, to liberalna żydo-komuna w sensie ścisłym, bo moi rodzice wywodzili się ze środowisk żydowskich i byli przed wojną komunistami. Być komunistą znaczyło wtedy coś więcej niż przynależność do partii – to oznaczało przynależność do pewnego języka, do pewnej kultury, fobii, namiętności” – czytamy w „PiP”.

W podobnym duchu wypowiedział się zupełnie niedawno Seweryn Blumsztajn. – Wywodziliśmy się z lewicy, która wybudowała łagry – mówił w siedzibie „GW” na promocji książki Andrzeja Friszke.

forum.gazeta.pl/forum/w,28,123207448,123257950,Hmm_.html

• mike.recz 17.03.11, 16:02
    Próby ugody nie odniosły skutku. Rymkiewicz byłby skłonny wycofać się jedynie ze swoich niektórych twierdzeń. Zamiast "wielu" redaktorów "GW" było "spadkobiercami KPP", zmieniłby na "ci najważniejsi". - Taka postawa niczego nie zmienia - mówił Rogowski
    i wykluczył taką ugodę.
    newsweek.p

• indeed4 17.03.11, 16:06
    Tak - jest to już w linku, który podałem niżej ( z onet.pl )
  • mike.recz 17.03.11, 16:32
    Ja tego nie widziałem ale Brontozaurus z dużego pałacu popełnił był "obiat" jarkowy:
    jacwing.salon24.pl/288057,komorowski-sklada-kondolencje-z-bledem-ortograficznym
  • indeed4 17.03.11, 16:36
    A czego innego się spodziewać po kimś, kto gazety czyta do góry nogami ;-)
  • indeed4 17.03.11, 16:42
    Zoom, pls!

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80277,9273197.html?i=2
  • tadzap 17.03.11, 11:36
    Agora to zbiór bolszewickich Ćwoków.
    Tylko wodę PO nich spuścić,oszczędnie.
    III rp - rzeczPOsPOlita dla Ciemniaków
  • volupte01 17.03.11, 11:47
    Porazajace argumenty:-) Lecz sie :-)
    --
    Słowa miłości do braci Rosjan ,,Rosja zabija i to nie pojedynczo"- Jarosław Kaczyński, złota myśl.
  • mike.recz 17.03.11, 11:51
    Rymkiewicz ma rację bo Rymkiewicz zawsze ma rację.

Jasne?
  • volupte01 17.03.11, 11:55
    Nie wiem czy ma. On mnie nie interesuje:-) Ale skoro tak twierdzisz o jasne:-)
    --
    Słowa miłości do braci Rosjan ,,Rosja zabija i to nie pojedynczo"- Jarosław Kaczyński, złota myśl.
  • brysio76 17.03.11, 11:59
    ike.recz napisał:

> Rymkiewicz ma rację bo Rymkiewicz zawsze ma rację.
    >
    > Jasne?

Także wtedy kiedy w 1956 bronił "szkalowanych towarzyszy z bezpieki"? ;-DDDDDDD
  • mike.recz 17.03.11, 12:06
    brysio76 napisał:

> ike.recz napisał:
    >
    > > Rymkiewicz ma rację bo Rymkiewicz zawsze ma rację.
    > >
    > > Jasne?
    >
    > Także wtedy kiedy w 1956 bronił "szkalowanych towarzyszy z bezpieki"? ;-DDDDDDD

Jarosław Rymkiewicz mówi że chce odbudować Królestwo Wolnych Polaków, a skoro mówi
    że chce odbudować Królestwo Wolnych Polaków to musi mieć rację.
  • woda_woda 17.03.11, 12:11
    mike.recz napisał:

> Jarosław Rymkiewicz mówi że chce odbudować Królestwo Wolnych Polaków, a skoro m
    > ówi
    > że chce odbudować Królestwo Wolnych Polaków to musi mieć rację.

A nie Polnych Wolaków czasem?
  • wilk.podhalanski 17.03.11, 12:16
    :)

W.
    --
    Tu już nie ma sygnaturki. Bo i po co.
  • mike.recz 17.03.11, 12:23
    Ale skoro Jarosław Marek Rymkiewicz mówi - kto szkodzi Prawu i Sprawiedliwości, ten szkodzi niepodległości Polski to musi mieć rację skoro mówi - kto szkodzi Prawu i Sprawiedliwości, ten szkodzi niepodległości Polski!
  • nie_pis_mienny 17.03.11, 13:06
    mike.recz napisał:

> Ale skoro Jarosław Marek Rymkiewicz mówi - kto szkodzi Prawu i Sprawiedliwości
    > , ten szkodzi niepodległości Polski to musi mieć rację skoro mówi - kto szkodzi
    > Prawu i Sprawiedliwości, ten szkodzi niepodległości Polski!

Biorąc pod uwagę, że Prawu i Sprawiedliwośco najbrdziej szkodzi "panprezes"...........
    :-)
  • scoutek 17.03.11, 12:27
    :))))))))))))))))))))

--
    z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w d.....
  • martusia_krolowa_polski 17.03.11, 14:06
    tadzap napisał:

> Agora to zbiór bolszewickich Ćwoków.
    > Tylko wodę PO nich spuścić,oszczędnie.
    > III rp - rzeczPOsPOlita dla Ciemniaków
  • aniechto.only 17.03.11, 11:38

"To proces w obronie wolności słowa" - mówi Rymkiewicz

Więcej... wyborcza.pl/1,76842,9224310,Jak_wyplenic_Michnika_.html#ixzz1Gqs3gnjT

"Osip Mandelsztam, zamordowany przez Józefa Stalina, jest teraz największym rosyjskim poetą XX wieku. Jest chwałą cywilizacji rosyjskiej i chwałą cywilizacji europejskiej. A Józef Stalin jest teraz tym, kim był zawsze – nędznym pijaczkiem, nędznym ospowatym prześladowcą Osipa Mandelsztama. I tak to już zostanie – na wieki. Kto podnosi rękę na literaturę, temu ta rączka uschnie. "

wpolityce.pl/view/3154/Rymkiewicz___Ten_proces_to_koniec_Michnika_i_jego_falszywego_mitu___Rysuje_Zawistowski.html

To tak samo jest proces w obronie wolności słowa ,jak Rymkiewicz jest Mandelsztamem a Michnik Stalinem.
  • volupte01 17.03.11, 11:46
    Jesli naublizał to musi przeprosic , proste.
    --
  • wilk.podhalanski 17.03.11, 11:50
    w sprzątaniu Michnikowego mieszkania.

Zaś Ziemkiewicz lizanie biurka Durczoka, dzień w dzień, zaraz po Faktach.

Wiilk
    --
    Tu już nie ma sygnaturki. Bo i po co.
  • brysio76 17.03.11, 12:03
    galopujacymajor.wordpress.com/2011/03/15/rozprawa-rymkiewicza-odroczona/#comments
  • kecawa 17.03.11, 12:24
    Tylko tyle w tej kwestii
  • woda_woda 17.03.11, 12:27
  • kecawa 17.03.11, 12:31
    sądzę,że ten dżentelmen przesadził wytaczając proces poecie

Ośmieszył się i ośmiesza się w oczach Polaków.
    kecaw z wyrazami kwa kwa
  • woda_woda 17.03.11, 12:33
    Na starość stać się raperem - wstyd.
  • obraza.uczuc.religijnych 17.03.11, 12:33
    Ośmieszył się Rymkiewicz.
    --
    Karol Karski:
    "(Pietruczuk) wbrew woli przetrzymywał Prezydenta w samolocie wojskowym i pozbawiając wolności przetransportował do miejsca, gdzie Prezydent nie chciał się znaleźć".
    Na lotnisku zapasowym prezydent też nie miał woli się znaleźć. Jego wolą było znalezienie się w Smoleńsku.
  • ave.duce 17.03.11, 12:38
    Wg Sawy.com > przyszły Noblista! ŁOmatko ;)
    --
    Mam inne zdanie, a Twoje dla mnie niewiele znaczy. Uważam je za gorsze> autorka > anwad
    Freedom > Forum ze Dworum
  • woda_woda 17.03.11, 12:43
    ave.duce napisała:

> Wg Sawy.com > przyszły Noblista! ŁOmatko ;)

Sawa osobiście mu taką nagrodę ufunduje.
  • ave.duce 17.03.11, 15:30
    No nie. Michnik ma Rymkiewicza zarekomendować Komitetowi Noblowskiemu > forum.gazeta.pl/forum/w,151,117308440,117308440,Nobel_w_przyszlym_roku_dla_Rymkiewicza_.html

Sawy nie stać, skupuje cukier i mąkę.
    --
    ... nie mam kompleksów na punkcie swoich zdolności rozumowania ...> autorka > anwad
    Freedom > Forum ze Dworum
  • kecawa 17.03.11, 12:40
    Mylisz się-to Michnik okazał się być pieniaczem. To jego Agora to czyni.Jak można procesować się z poetą !
  • obraza.uczuc.religijnych 17.03.11, 12:44
    Normalnie można procesować się z poetą jeśli ten poeta kogoś obraża w wywiadzie dla usłużnej gazetki.
    --
    Karol Karski:
  • mike.recz 17.03.11, 12:49
    kecawa napisał:

Jak można procesować się z poetą !

Oczywiście że nie można, a już szczególnie z poetą który udzielił wywiadu.

Wtedy jest to szczególnie zabronione.

Ale ja listę bym rozszerzył jeszcze na guwernantki żeby poeci nie czuli się samotni.
  • kecawa 17.03.11, 13:33
    Ośmiesz to nie poetę lecz Michnika-Agorę

kecaw
  • mike.recz 17.03.11, 13:37
    kecawa napisał:

> Ośmiesz to nie poetę lecz Michnika-Agorę
    >
    > kecaw
    forum.gazeta.pl/forum/w,64,123315567,123316645,Dlaczego_kecawo_nienawidzisz_poetow_.html
    Najlepiej się wylogować i z braku argumentów nazwać trolem, nie kecawo?

• obraza.uczuc.religijnych 17.03.11, 13:37
    Ośmiesza to Rymkiewicza.
    --
    Karol Karski:
  • martusia_krolowa_polski 17.03.11, 13:40
    kecawa napisał:

> Tylko tyle w tej kwestii
  • anwad 17.03.11, 12:41
    Bo tak działają w Polsce sądy?
    Sprawa jest prosta i do załatwienia na jednej, maksymalnie dwóch rozprawach.

--
    Plan Putina i Tuska: kokos.salon24.pl/275198,rozbrojmy-te-bombe
    Co jeszcze wymyślają na 10 kwietnia i czas beatyfikacji Papieża?
  • obraza.uczuc.religijnych 17.03.11, 12:44
    Rymkiewicz liczy na ugodę?
    --
    Karol Karski:
  • indeed4 17.03.11, 13:24
    A ja obstawiam, że skończy się SN a potem Trybunałem w Strasburgu
  • anwad 17.03.11, 13:29
    Aha, w tym sensie. Bo mi chodziło o to, że sprawa jest prosta. Rymkiewicz miał prawo zamieścić na łamach "Gazety Polskiej" swoją opinię. W normalnym kraju opinie nie są karane jako myślozbrodnie. Choć w wypadku spraw wytoczonych przez Michnika dochodziło już do wydawania kuriozalnych wyroków.

--
  • obraza.uczuc.religijnych 17.03.11, 13:35
    Niestety, są ludzie którzy pozywają za opinie:
    link
    --
    Karol Karski:
  • obraza.uczuc.religijnych 17.03.11, 13:36
    Albo ten człowiek pozwał za opinię:
    link
    --
    Karol Karski:
  • mike.recz 17.03.11, 13:40
    A to nie ten sam przypadkiem?
    bi.gazeta.pl/im/6/8564/z8564706Z,-Nieprawdziwe-i-nieuprawnione-jest-stwierdzenie--jakoby.jpg
  • obraza.uczuc.religijnych 17.03.11, 13:51
    Myślozbrodnia to jest jak widać.
    --
    Karol Karski:
  • mike.recz 17.03.11, 14:03
    obraza.uczuc.religijnych napisał:

> Myślozbrodnia to jest jak widać.

Anwad zaraz wytłumaczy że Jarek mógł w stanie wyższej konieczności korzystać z usług
    rozgrzanego i niezlustrowanego sądu.
  • obraza.uczuc.religijnych 17.03.11, 14:18
    Ja sądzę że spisek służb specjalnych skłonił pana Kaczyńskiego do wniesienia sprawy do sądu.
    --
    Karol Karski:
  • mike.recz 17.03.11, 14:22
    A pozew w jego imieniu złożył jakiś kret, ukryty śpioch. Sporo się takich cały czas kręci przy Prezesie.
  • obraza.uczuc.religijnych 17.03.11, 14:32
    Może ktoś z Kluzików?
    Tych prowokacji było już wiele, począwszy od palenia kukły Wałęsy po rzucanie jajami w Kwaśniewskiego.
    Zresztą miesięcznice pod pałacem to też z inspiracji służb specjalnych.
    --
    Karol Karski:
  • indeed4 17.03.11, 13:41
    anwad napisała:

> Aha, w tym sensie. Bo mi chodziło o to, że sprawa jest prosta.

No właśnie moim zdaniem nie - dysponując dowodami jakie podałem wyżej, bez większych trudności powinien dowieść tego, że korzenie GW, jeśli chodzi o ich powiązania rodzinne rzeczywiście tkwią w KPP, natomiast udowodnić bezpośredni wpływ ideologii KPP na polityczny profil GW będzie b. trudno
  • anwad 17.03.11, 13:49
    A to opinii się dowodzi? Jak by tak było, to byśmy nie mogli nic powiedzieć:)

--
  • obraza.uczuc.religijnych 17.03.11, 13:52
    No i za swoją opinię (a okazało się że myślozbrodnię) Kutz musiał przeprosić pana Kaczyńskiego.
    --
    Karol Karski:
  • indeed4 17.03.11, 14:32
    W wolnym kraju publiczne oskarżanie kogoś o sprzyjanie komunistycznej ideologii jest obelgą, a nie opinią, anwad :-)
  • indeed4 17.03.11, 15:15
    polska, europejska ( i na całym świecie ) rękami i nogami zapiera przed przyjęciem tego do wiadomości, ale takie są fakty.

• anwad 17.03.11, 15:59
    Co z porównaniem do faszystów?

--
  • indeed4 17.03.11, 16:04
    a nie faszystów, anwad. Tradycyjnie już - w środę, bo w poniedziałki i piątki porównuje PiS do faszystów :-)

wyborcza.pl/1,75478,8521993,Michnik__PiS_jak_KPP_chce_unicestwic_panstwo_polskie.html
  • anwad 17.03.11, 16:07
    Dzięki za ten link:)
    Co za hipokryzja Michnika:)))

--
  • indeed4 17.03.11, 16:18
    Anwad, politycy do hipokryci - wszyscy, nie wyłączając prezesa, kłamstwo i hipokryzja są wpisane w ten zawód, nie wiedziałaś ?
  • anwad 17.03.11, 16:21
    A to Michnik jest politykiem?
    Jak myślisz, czy sędziowie też postąpią jak politycy?

--
  • indeed4 17.03.11, 16:28
    Michnik nie, ale jako opozycjonista kiedyś aktywnie zajmował się działalnością polityczną ; Kaczyński tak - jest politykiem. A jak zachowa się sędzia zobaczymy 7 lipca ;-)
  • anwad 18.03.11, 11:55
    Twoje spostrzeżenie już zostało rozpowszechnione:)
    "Agora pozywa Jarosława Marka Rymkiewicz za słowa, których wcześniej w stosunku do PiS użył Adam Michnik": www.wpolityce.pl/view/8668/Agora_pozywa_Jaroslawa_Marka_Rymkiewicz_za_slowa__ktorych_wczesniej_w_stosunku_do_PiS_uzyl_Adam_Michnik.html

--
  • indeed4 18.03.11, 12:19
    Widziałem, widziałem - domyśliłem się ;-)
  • mike.recz 17.03.11, 14:26
    W warszawskim Sądzie Okręgowym (IV Wydział Cywilny) przy Al. Solidarności odbyła się pierwsza rozprawa przeciwko pisarzowi prof. Jarosławowi Rymkiewiczowi. Poecie towarzyszyło ponad 100 osób tłoczących się w sądowym korytarzu. Szybko tłum urósł do ok. 250 osób. Rozprawa została wyznaczona w bardzo małej sali. Z powodu tłoku na salę rozpraw nie dostali się żona i syn Jarosława Rymkiewicza.

„Większa sala!, „Jawność zgromadzeń”, „Wolność narodu”, „Wolność Poety!”, „Wolność słowa!” i „Przyjdzie pora na Redaktora!" - skandowali zgromadzeni.

Gdy otworzyły się drzwi sali rozpraw, ludzie zaczęli pchać się do środka. - Bardzo Państwa proszę o opuszczenie sali, sprawa zostaje odroczona do 7 lipca - powiedział Poeta. W tłumie przed salą sądową czekali m.in. aktor i śpiewak operowy Barnard Ładysz z małżonką, pisarz Marek Nowakowski, red. Tomasz Sakiewicz, Grzegorz Braun, Andrzej Horubała.

- Strony podtrzymały swoje stanowisko, nie padły żadne oświadczenia, było nakłanianie do ugody. Jest odroczenie do 7 lipca, godzina 9:00, w tej samej sali. Nic innego nie dałam rady zrobić- powiedziała pani sędzia, wyraźnie zszokowana tłumem, który wparował do sali. Na rozprawie nie stawił się powód. Adam Michnik przebywa w Budapeszcie. Niezmiennie reprezentował go niestrudzony mec. Rogowski.
    rebelya.pl/discussion/21349/proces-poety-sad-nie-panowal-na-tlumem/#Item_0
  • obraza.uczuc.religijnych 17.03.11, 14:33
    Przecież to Agora jest powodem a nie żaden Michnik.
    --
    Karol Karski:
  • mike.recz 17.03.11, 14:38
    Ja to wiem ale oni udają że nie. Stąd te okrzyki o moralnym zwycięstwie.
  • indeed4 17.03.11, 14:38
    Tak wiem, tuż po 14 pojawiło się info na rp.pl

" Rozprawa została wyznaczona w bardzo małej sali. Jest odroczenie do 7 lipca, godzina 9:00, w tej samej sali. Nic innego nie dałam rady zrobić- powiedziała pani sędzia, wyraźnie zszokowana tłumem, który wparował do sali."

:-D .. bez komentarza
  • mike.recz 17.03.11, 14:47
    To jest chyba jeszcze lepsze:
    kijowski.salon24.pl/
    Gromadzi się Polska wykrzykuje swój żal.

- Michnik na Sybir !Ktoś zawołał. Nie wiele osób podchwyciło okrzyk ! Jednak przesada !

- Przyjdzie pora na Redaktora !Lepiej. Wołamy: - Przyjdzie pora na Redaktora ! - Przyjdzie pora na Redaktora ! Przyjdzie pora na Redaktora !

Drzwi sali się uchylają. A jednak tłuszcza ! W Niemczech w Szwajcarii nie do pomyślenia. Wdzieramy się na sądową salę. Ogłupiała Sędzina nie wie co czynić. Pewnie już wezwała Policję sądową. Kilku strażników plącze się gdzieś za tłumem. Ale jest ich za mało. By tę czeredę rozgromić trzeba by wprowadzić jakiś regularny oddział. Na taki skandal sąd jeszcze nie może sobie pozwolić.

Publiczność faktycznie przerwała kończącą się już rozprawę. Starszy Pan bezkarnie lży Sąd, obraża Michnika, jego ojca i jego brata – przeklina do trzeciego pokolenia.
  • indeed4 17.03.11, 14:52
    Właśnie to czytałem na s24, zachwycił mnie ten fragment :

"Drzwi sali się uchylają. A jednak tłuszcza ! W Niemczech w Szwajcarii nie do pomyślenia. Wdzieramy się na sądową salę."

Znaczy on tak o .... sobie ;-D
  • mike.recz 17.03.11, 15:04
    indeed4 napisał:

> Właśnie to czytałem na s24, zachwycił mnie ten fragment :
    >
    > "Drzwi sali się uchylają. A jednak tłuszcza ! W Niemczech w Szwajcarii nie do p
    > omyślenia. Wdzieramy się na sądową salę."
    >
    > Znaczy on tak o .... sobie ;-D

A jak "skrzeczący staruszek" coś tam wspomniał o "bydle i nie bydle" to się wielce urazili;)
  • obraza.uczuc.religijnych 17.03.11, 15:11
    Hodowca zwierząt futerkowych przebił wszystko. To myślozbrodnia była.
    --
    Karol Karski:
  • yoma 18.03.11, 12:10
    Łomatko, ten też już profesór?
    --
    ...uważali, że niepatriotyczne jest śpiewanie o tym, jakim się jest patriotą. Prezentowali raczej opinię, że ktoś śpiewający o tym, jak wielkim jest patriotą, albo coś kombinuje, albo jest Głową Państwa (czyli coś kombinuje).
  • indeed4 17.03.11, 15:12
    zero informacji, wstydzą się - czy nie chcą nagłaśniać tych stwierdzeń ?A może jedno i drugie

Poeta powiedział, że redaktorzy "GW" są "duchowymi spadkobiercami Komunistycznej Partii Polski". Według niego, "rodzice czy dziadkowie wielu z nich byli członkami tej organizacji, która była skażona duchem +luksemburgizmu+, a więc ufundowana na nienawiści do Polski i Polaków. Tych redaktorów wychowano tak, że muszą żyć w nienawiści do polskiego krzyża. Uważam, że ludzie ci są godni współczucia - polscy katolicy powinni się za nich modlić".

wiadomosci.onet.pl/kraj/ruszyl-proces-agory-przeciw-rymkiewiczowi,1,4212996,wiadomosc.html
  • mike.recz 17.03.11, 15:17
    Jarosław Marek Rymkiewicz, wielki poeta, na widok krzyża przed Pałacem Prezydenckim i jego obrońców poczuł szczególny przypływ emocji.

„Polacy stając przy nim, mówią, że chcą pozostać Polakami. I to właśnie budzi teraz taką wściekłość, taki gniew, taką nienawiść - na przykład w redaktorach » Gazety Wyborczej «, którzy pragną, żeby Polacy wreszcie przestali być Polakami”. Są bowiem „duchowymi spadkobiercami” Komunistycznej Partii Polski. „Tych redaktorów wychowano tak, że muszą żyć w nienawiści do polskiego krzyża” - powiedział poeta „Gazecie Polskiej” 11 sierpnia zeszłego roku.

Więcej... wyborcza.pl/1,76842,9269142,Nasz_proces_z_Owidiuszem.html#ixzz1Grmyv1vG
  • indeed4 17.03.11, 15:22
    mówię o portalu GW - nie ma dziś w ogóle tego tematu na jedynce ; artykułu, który podajesz pewnie też nie było ;-)
  • mike.recz 17.03.11, 15:31
    W sumie można mówić że pewnie też nie było bo właśnie teraz jest;) natomiast na gazeta.pl
    rządzą pedofile i ofiary śmiertelne w Japonii.
  • indeed4 17.03.11, 15:39
    > natomiast na gazeta.pl rządzą pedofile i ofiary śmiertelne w Japonii.

No właśnie :-) A coś mi mówi, że liczby odsłon gazeta.pl i wyborcza.pl bardzo się różnią :-)
  • indeed4 17.03.11, 16:14
    Jest ! Redaktory wystraszyły się indeeda i mike'a ;-)
  • mike.recz 17.03.11, 16:16
    Jest też w depeszach i zdjęciach dnia...ale wiem chodzi o jedynkę gazeta.pl;)
  • indeed4 17.03.11, 16:22
    Tak - chodzi o jedynkę gazeta.pl.

Warto zauważyć w jak "eksponowanym" miejscu znalazło się to info :-D Obstawiamy kiedy spadnie? ;-)
  • mike.recz 17.03.11, 16:29
    3,2,1....już?;)
  • indeed4 17.03.11, 16:32
    Co ciekawe w info nie ma nawet wzmianki o słowach Rymkiewicza o krzyżu - a to właśnie GW latem najmocniej atakowała obrońców krzyża.
  • mike.recz 18.03.11, 12:08
    Tyle że takich którzy wybierają co im wygodne jest więcej:
    Skwieciński tyle:
    „pragną, żeby Polacy przestali być Polakami”
    blog.rp.pl/skwiecinski/2011/03/17/stawka-jest-wolnosc-slowa/comment-page-1/#comment-8656
    Wildstein:
    Naczelny „Wyborczej” oskarżył poetę za to, że ten ośmielił się uznać działania jego środowiska za kontynuację programu Róży Luksemburg, której celem była likwidacja narodowej tożsamości.
    uwazamrze.pl/2011/03/poeta-i-cenzor-czyli-polska-rymkiewicza-polska-michnika/
  • wujaszek_joe 17.03.11, 15:21
    i tyle
    wo.blox.pl/2010/10/Wiwat-Stalin-precz-z-papiezem.html
    Jak już jednak Rymkiewicz rzucił hasło „Stalin”, z półki z książkami zleciało mi stare, pożółkłe wydanie „Hańby domowej” Trznadla. Zbiorku dość w sumie drętwych wywiadów z polskimi pisarzami i poetami zaangażowanymi w stalinizm. Jak na przykład z Jarosławem Markiem Rymkiewiczem, któremu poświęcono w tym zbiorku rozdział „Nieśmiertelny Stalin”.
    Rymkiewicz wspomina tam swoją młodość: Pamiętam takie wieczorne przemarsze przez Piotrkowską, z pochodniami. W zielonych koszulach z czerwonymi krawatami. To się nazywało tradycyjnie capstrzykiem. Spiewaliśmy „Bandiera rossa”, a w przerwach wznosiliśmy okrzyki „A bas papa, vivat Stalin”! Albo skandowaliśmy w przerwach „Li-syn-man skur-wy-syn!”.
    --
    nima
  • indeed4 17.03.11, 15:44
    Jaruzelskiego :-)
  • wujaszek_joe 17.03.11, 16:43
    na stare lata
    --
    nima
  • brysio76 18.03.11, 12:33
    Do tego stopnia żarliwym, że w okresie odwilży 1956 r., kiedy powszechnie już dystansowano się wobec „błędów i wypaczeń”, 20-letni Rymkiewicz, zaangażowany polonista i młody działacz Związku Literatów Polskich, jako jeden z ostatnich bronił dokonań UB, szydząc w jednym ze swoich tekstów z „inteligenckich szakali”, które zdradziły komunizm i próbują epatować Polaków „mitem o krwawym Urzędzie Bezpieczeństwa”. Ówczesne teksty Rymkiewicza nie były oportunistyczne. Bije z nich realny żar młodzieńczego idealizmu, nie najlepiej ulokowany, ale błąd Rymkiewicza był wtedy błędem wielu jego rówieśników.
    www.wprost.pl/ar/203315/Rymkiewicza-zemsta-na-Polakach/?I=1434
  • wujaszek_joe 18.03.11, 12:45
    żałosne
    --
    nima
  • ex.mila 18.03.11, 12:54
    (opis uczestnika hucpy urządzonej wczoraj przed sądem)

kijowski.salon24.pl/288095,zal-mi-michnika-rymkiewicz-przed-sadem
    --
    shit happens

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka