Adam Małysz - nie katolik a Polak! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Co na to Kobylański i spółka?
    Co na to Fiolety?Czarni?Prawica Polska?
    Protestantyzm marką jakości.
    • Orzeł
    • a co ma do rzeczy wyznanie???
      Skoczek -dobry w dodatku CHRZEŚCIJANIN
      gdzie problem??

Przepraszam, czy tu kogoś po...ło, czy tylko znów jakaś polityczna gierka
    • Właśnie na tych terenach w okresie zaborów katolicy byli zwykle Austriakami, a protestanci Polakami. CK monarchowie przecież byli katolikami.
    • Wiec moher nie wybaczy.
    • kucyk_trojanski napisał:

> Co na to Kobylański i spółka?
      > Co na to Fiolety?Czarni?Prawica Polska?
      > Protestantyzm marką jakości.

Ale bzdury opowiadasz.Protestantyzm to także katolicyzm.
      • contadore napisał:
        > Ale bzdury opowiadasz.Protestantyzm to także katolicyzm.

Ale erudyta!
        Papieżem protestantów...Luter

> contadore napisał:
          > > Ale bzdury opowiadasz.Protestantyzm to także katolicyzm.
          >
          > Ale erudyta!
          > Papieżem protestantów...Luter

Nie erudyta,ale potrafiący czytać m.innymi Wikipedię

Protestantyzm — jedna z głównych gałęzi chrześcijaństwa, obok katolicyzmu i prawosławia, na którą składają się wyznania religijne powstałe na skutek ruchów reformacyjnych wewnątrz Kościoła rzymskokatolickiego rozpoczętych wystąpieniem Marcina Lutra w XVI wieku oraz ruchów przebudzeniowych w łonie macierzystych wyznań protestanckich w kolejnych stuleciach..
          • No to przeczytaj to jeszcze ze dwa razy, poproś kogoś z rodziny o pomoc.
            Może wspólnie dojdziecie jaką bzdurę napisałeś.
            • pit_44a napisał:

> No to przeczytaj to jeszcze ze dwa razy, poproś kogoś z rodziny o pomoc.
              > Może wspólnie dojdziecie jaką bzdurę napisałeś.

Czyżby? Czy protestant nie należy do rodziny chrześcijańskiej? a katolik nie należy?

Współcześnie, wszystkie trzy wielkie nurty chrześcijaństwa: katolicyzm, prawosławie i tradycyjne wyznania protestanckie, jak luteranizm, kalwinizm, anglikanizm przyjmują nauczanie chrystologiczne i trynitarne pierwszych siedmiu soborów powszechnych za wyznacznik przynależności do chrześcijaństwa. Chodzi przede wszystkim o wiarę w dwie natury Chrystusa: boską i ludzką, oraz o uznanie współistotności Trzech Osób Boskich: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Wiarę tę wyznaje się przy chrzcie, który decyduje o przynależności do chrześcijaństwa.
              • A potem są już same różnice więc trudno stawiać znak równości pomiędzy protestantami, prawosławnymi i katolikami.
                --
                Przypominamy, że fora internetowe są szpiegowane przez oprychów z PiS i systemy szpiegowskie MSWiA.
                Kiedy wyżej wymienieni zaczną zaglądać ludziom do tyłków jeszcze nie podano.
          • contadore napisał:
            > Nie erudyta,ale potrafiący czytać m.innymi Wikipedię

;-)))))))))))))))))

> contadore napisał:
              > > Nie erudyta,ale potrafiący czytać m.innymi Wikipedię
              >
              > ;-)))))))))))))))))

Czytaj kucyku,a przekonasz się,że mam rację.Tak cię widocznie nauczyli na kółku różańcowym.Ale są jeszcze inne opinie na ten temat.
              • contadore napisał:
                > Czytaj kucyku,a przekonasz się,że mam rację.Tak cię widocznie nauczyli na kółku
                > różańcowym.Ale są jeszcze inne opinie na ten temat.
                Ja nie muszę czytać,ja wiem...z gimnazjum...
              • Nie musisz mnie przekonywać, że katolicyzm i protestantyzm to główne nurty chrześcijaństwa.
                To oczywiste.
                Spróbuj udowodnić, że

Protestantyzm to także katolicyzm.

Jak byłeś łaskaw napisać kilka postów wyżej.
                • Tyle ze protestanci nie czcza bałwanów.Nie uznają Matki Boskiej,niepokalanego poczęcia i Jezusa Chrystusa.A wiec nie są Polakami,ponieważ nie uznają Radyja Maryja,Maryji Królowej Polski i Chrystusa Króla.Na stos z nimi heretykami.
                  • x2468 napisał:

> Tyle ze protestanci nie czcza bałwanów.Nie uznają Matki Boskiej,niepokalanego p
                    > oczęcia i Jezusa Chrystusa.A wiec nie są Polakami,ponieważ nie uznają Radyja Ma
                    > ryja,Maryji Królowej Polski i Chrystusa Króla.Na stos z nimi heretykami

Ze mną by również pojechali na stos.Jestem ateistą.
                    • contadore napisał
                      >Jestem ateistą.
                      a ateista to katolik czy protestant?

> contadore napisał
                        > >Jestem ateistą.
                        > a ateista to katolik czy protestant?

Jak sama nazwa wskazuje ani jeden ani drugi. Teizm Teizm (gr. θεoς theos - bóg) to wiara w istnienie Boga, bogów lub bogiń, ateizm - Ateizm – odrzucenie teizmu[1] lub stanowisko, że bogowie nie istnieją[2]. W najszerszym znaczeniu jest to brak wiary w istnienie bóstw.

Ja również się świetnie z tobą bawię.
                        • contadore napisał;
                          > [2]. W najszerszym znaczeniu jest to brak wiary w istnienie bóstw.
                          > Ja również się świetnie z tobą bawię.
                          Ja jestem wierzącym ateistą;wierzę w brak bogów...
                • pit_44a napisał:

> Nie musisz mnie przekonywać, że katolicyzm i protestantyzm to główne nurty chrz
                  > eścijaństwa.
                  > To oczywiste.
                  > Spróbuj udowodnić, że
                  >
                  > Protestantyzm to także katolicyzm.
                  >
                  > Jak byłeś łaskaw napisać kilka postów wyżej.

Masz rację,zagalopowałem się ale pewnie mi nie uwierzysz,że myślałem gó...e że należy do jednej rodziny chrześcijańskiej.Potrafię się przyznać do błędu. Jeżeli chodzi o szczegóły to są to odmienne nurty tej samej wiary chrześcijańskiej.
                  • Zasadniczo odmienne.Protestanci czcza boga przez prace,rzymscy katolicy przez modlitwę czyli nieróbstwo.Wracając do Sląska Cieszyńskiego i Małopolski.Kiedy wojska Austriackie wkroczyly do Rzeczpospolitej w wszystkich katolickich kościołach śpiewano Te Deum w podzięce Cesarzowej Austriackiej za I rozbiór Polski.Odmieniło się kiedy Cesarscy urzędnicy zlikwidowali w Galicji ponad 8000 klasztorów tzw pasożytniczych.
                    • x2468 napisał:

> Zasadniczo odmienne.Protestanci czcza boga przez prace,rzymscy katolicy przez m
                      > odlitwę czyli nieróbstwo.Wracając do Sląska Cieszyńskiego i Małopolski.Kiedy wo
                      > jska Austriackie wkroczyly do Rzeczpospolitej w wszystkich katolickich kościoła
                      > ch śpiewano Te Deum w podzięce Cesarzowej Austriackiej za I rozbiór Polski.Odmi
                      > eniło się kiedy Cesarscy urzędnicy zlikwidowali w Galicji ponad 8000 klasztorów
                      > tzw pasożytniczych.

Jedni i drudzy czczą tego samego boga.Dla mnie z tych właśnie powodów nie widzę między nimi większej różnicy.
                      • Moim zdaniem wszystkie religie monoteistyczne czcza tego samego boga.A to dlatego ze wszystkie uznają ze jest tylko jeden bóg.
    • Jeśli obie religie wywodzą się z jednego pnia - chrześcijaństwa, to dlaczego pewien dostojnik polskiego kościoła nazwał protestantów " kundelkami"?
      • marbor1 napisała:

> Jeśli obie religie wywodzą się z jednego pnia - chrześcijaństwa, to dlaczego pe
        > wien dostojnik polskiego kościoła nazwał protestantów " kundelkami?
        Ależ musiał być skundlony ten "dostojnik".
        Czy to aby nie glempik?
      • Z tej prostej ze protestantyzm jest za odrzuceniem bizantyjskiego trybu życia duchownych i takiegoż wystroju kościołów.Czy wyobrażasz sobie Rydzyka czy tego arcy z Krakowa jeżdżących starymi samochodami, pociągami,żyjących z skromnych pensji,bez tronów,złota,szampana i kawioru?Wyobrazasz sobie kościół katolicki bez pedofilii i pederestow?Pastor ma mieć żonę,wiec jak pomiędzy nimi(pastorami)miałby się ktoś taki ukryć?
      • Z tej prostej ze protestantyzm jest za odrzuceniem bizantyjskiego trybu życia duchownych i takiegoż wystroju kościołów.Czy wyobrażasz sobie Rydzyka czy tego arcy z Krakowa jeżdżących starymi samochodami, pociągami,żyjących z skromnych pensji,bez tronów,złota,szampana i kawioru?Wyobrażasz sobie kościół katolicki bez pedofilii i pederestow?Pastor ma mieć żonę,wiec jak pomiędzy nimi(pastorami)miałby się ktoś taki ukryć?
    • Jest moim współwyznawcą. Od dziecka czułem swoją inność, W podstawówce była religia. Ja nie chodziłem. Ksiądz katecheta nastawił do mnie wrogo klasę. Mama zabrała mnie do innej szkoły, gdzie już udawałem katolika. Dla świętego spokoju. To nie prześladowania, bo takich w końcu nie było, ale szereg drobnych przykrości. na przykład w szpitalu ksiądz podchodzi do mnie z propozycją spowiedzi. Ja mu mówię co i jak. Zdziwione uniesienie brwi i reakcja współpacjentów.
      I setki takich drobnych incydentów w czasie mojego życia, sumujących się w poczucie inności.
      Nie jestem zbyt gorliwym wyznawcą, ale to wszystko powoduje, że coraz bardziej zamykam się na kler katolicki. Miałem kiedyś przyjaciela, proboszcza katolickiego. Popijaliśmy sobie czasem Jacka Danielsa. Nie indoktrynował mnie. Był kumplem. Niestety umarł. Jego następca próbował, mnie na katolika przerobić. Pogoniłem go!
      Tak soobie refleksja o życiu.
      M.
    • Ale słucha Radio Maryja:)

--
      Plan Putina i Tuska: kokos.salon24.pl/275198,rozbrojmy-te-bombe
      Co jeszcze wymyślają na 10 kwietnia i czas beatyfikacji Papieża?
    • Polak a nie katolik?!
      --
      Ach gdyby tak od razu każdy zrozumieć mógł,że lepsza droga bez drogowskazów niż drogowskazy bez dróg(SJ Lec)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.