Dodaj do ulubionych

Główny problem Polski

15.05.11, 10:58
Polega na tym, ze mali ludzie, powiem zwyczajnie, zas.rańcy chcą odstawiać monarchów i magnatów, a ich dwory i partie żądają dla siebie przywilejów i apanaży dawnej rzeczpospolitej szlacheckiej. Plus oczywiście wielkie fawory dla Kościoła Katolickiego.

Dla przypomnienia, szlachta to było ok. 15% społeczności. I takie proporcje mamy obecnie.

Mamy republikę na 15%.
Edytor zaawansowany
  • rydzyk_smigly 15.05.11, 11:34
    Głównym problemem Polski jest 25 procent obywateli ze stale wyciągniętą łapą i brak społeczeństwa obywatelskiego.
    --
    "Przyjrzyjcie się mi, bo patrzycie na Łukaszenkę" - Jarosław Kaczyński, konwencja PiS, marzec 2006
  • joannabarska 15.05.11, 11:57
    Częśc spleczenstwa mysli, ze rząd ma zakopane skarby. Podobnie ich przodkowie mysleli w casach tzw.komuny.
    --
    "Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga, powinni pokazać listy uwierzytelniające." (JULIAN TUWIM)
  • haen2010 15.05.11, 13:24
    Na proste pytanie:

Dlaczego nasze "elity" są coraz podlejsze, coraz bardziej chamskie i interesowne? Skąd się bierze w nich zażarta wojna o dostęp do koryta wszelkimi metodami i kompletny nihilizm ideowy? Kompletny brak zasad, morale i elementarza dobrego wychowania?

Dlaczego Kosciół został sprowadzony do struktury mafii watykańskiej, traktującej Polskę jako państwo obce, lenno Watykanu?

Takie pytania są dzisiaj zasadne. Bo to idzie od prezydenta i premiera do sołtysa. Od prymasa do wikarego w Koziej Wólce. Nazwę to oswojeniem Polaków z tolerancją powszechnego łajdactwa, z tolerancją dla powszechnej kradzieży grosza podatnika. Z tolerancją dla bezprawia prawa. Z pogardą dla Konstytucji wreszcie.
  • jon-ze-wsi 15.05.11, 15:04
    około 20 kilka procent kleru to agenci bezpieki. Elity mamy podłe, bośmy je w boju potracili.
  • jon-ze-wsi 15.05.11, 15:02
    wobec szlachty i dawnych elit. Główny problem polega na tym, że wielkie rody naszego narodu zostały wymordowane przez Sowietów, Niemców i Żydokomunę po wojnie, dlatego mamy takich hrabiów, jak bul-Komorowski.
  • haen2010 15.05.11, 15:20
    Ja własnie o tym piszę. Wielkie rodziny polskie od kołyski wprawiały potomstwo do widzenia spraw w skali państwa. Stąd się wzięła potęga jezuitów - wychowawców. Taki był system.

Dzisiaj mamy przypadkową, niemalże "bolszewicką" swolocz postrewolty solidarnościowej, która sprawy państwa traktuje ściśle z własnym stanem konta bankowego lub gotówki w schowku. Dóbr materialnych.

Ja piszę bardzo poważnie o zjawisku takim, że prawie każda gmina staje się odwzorowaniem państwa na samej górze. To stwierdzone w wielu badaniach. Metoda tzw powielacza.
  • swarozyc 15.05.11, 15:16
    1. Kosciol kat
    2. Zydzi
    3. Nierozliczeni "komunisci"
    4. Spoleczenstwo zdemoralizowane i oglupione komunizmem i katolicyzmem.

--
    "To któż moich groszy złodzij, czy Żyd jucha, cy xionc dobrodzij?"
    Whisky, moja zono, tys najlepsza z dam, juz mnie nie opuscisz, juz nie bede sam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka