Dodaj do ulubionych

Kara śmierci

25.08.11, 08:02
I powiedzcie mi w imię jakich durnych wzniosłych celów nie ma w Polsce kary śmierci dla zwyrodnialców którzy zabijają 13 letnie dzieci?? Przecież to chore, że na takiego sk....na idą podatki, zeby wygodnie siedział w więzieniu, a pewnie jeszcze w połowie kary go ułaskawią za dobre sprawowanie

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10169416,13_letnia_Iza_zamordowana__Zlapcie_zwyrodnialca_.html
--
Mój_blog
Edytor zaawansowany
  • lump-1 25.08.11, 08:06
    kontestatorbg napisał:

> I powiedzcie mi w imię jakich durnych wzniosłych celów nie ma w Polsce kary śmi
    > erci dla zwyrodnialców

To zasługa świrów mieniących się "obrońcami praw" bandytów.
    Doszło do tego, że bandzior ma większe prawa od ofiary.

• wlodzimierz.ilicz 25.08.11, 08:19
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • wlodzimierz.ilicz 25.08.11, 12:32
    Nie użyto rynsztokowych wyrazów, nikogo personalnie nie atakowano.
    To zwykła samowola cenzury, która po prostu ma inne zdanie i nie cierpi gdy jest ono bezlitośnie ośmieszane.
  • senior76 25.08.11, 08:31
    Jaka demokracja taki i Kodeks Karny w myśl powiedzenia "Jaki pan taki kram "
    --
    >"Fist think about it you type something"<
  • wariant_b 25.08.11, 08:47
    kontestatorbg napisał:
    > I powiedzcie mi w imię jakich durnych wzniosłych celów nie ma w Polsce kary śmierci...

Żeby nie trzeba było przepraszać powieszonych dla zaspokojenia żądań tłumu
    lub interesów politycznych władzy.
  • kontestatorbg 25.08.11, 09:04
    wariant_b napisał:

> Żeby nie trzeba było przepraszać powieszonych dla zaspokojenia żądań tłumu

Za co przepraszać?? Za to że są zwyrodnialcami i na taką karę zasłużyli??
    --
    Mój_blog
  • wariant_b 25.08.11, 09:54
    kontestatorbg napisał:
    > Za co przepraszać?? Za to że są zwyrodnialcami i na taką karę zasłużyli??

Za to, że zostali omyłkowo lub celowo wytypowani na zwyrodnialca,
    żeby lud ciemny miał swoją zemstę i nie musiał się zmieniać i zastanawiać,
    co zrobić z resztą zwyrodnialców, co żyją wśród nas, a nie mieli jeszcze
    okazji się zrealizować. "Bo to dobry chłopiec, tylko trochę nerwowy i lubi wypić".

Zbrodnia, to nie jest jednorazowe, incydentalne zdarzenie, które można potępić,
    odciąć się od niego i żyć dalej po staremu. To ciąg zdarzeń, który można było
    i należało przerwać wcześniej, gdyby społeczeństwo i władza umiały reagować.
  • wlodzimierz.ilicz 25.08.11, 12:41
    dziewczynkę na rowerze w drodze do szkoły (potrącił samochodem i porwał do lasu) przyznał się do swego czynu.

www.karasmierci.info.pl/Morderstwo_14-letniej_Eweliny_ze_Sluzewa_2010.htm
    Jakieś wątpliwości w sprawie kary śmierci dla niego?
    A może potraktować go "humanitarnie"?
  • lackzadek 25.08.11, 15:41
    Wykonam karę śmierci zasądzoną prawomocnym wyrokiem na zbrodniarzu.
    Pytania?
    --
    „Zaczęły wbijać od środka nóż w plecy naszym członkom”.
    Krzysztof Jurgiel. Poseł RP.
    Przynależący do PIS-u.
  • wanda43 25.08.11, 09:17
    Oko za oko, ząb za ząb, zycie za zycie? Zemsta! Zemsta! Zemsta!Zabił, to go zabić!
    A gdzie milosierdzie?Gdzie danie szansy na pokute i poprawe?
    --
    oto ja
  • zgred-zisko 25.08.11, 09:22
    Ależ miłosierdzie działa, jak najbardziej. Dla samobójców nie ma miejsca w poświęconej ziemi. Dla morderców i owszem.
  • 4.marouder.eu 25.08.11, 09:23
    Nadto typowemu polskiemu zwyrolowi wystarczy posluga przedsmiertna w postaci spowiedzi, rozgrzeszonka oraz spozycie cienkiego wafelka, by w wymiarze transcedentalnym byl niewinny oraz bezgrzeszny. Na co takiemu jakichcis wymyslone poprawy?!
  • wanda43 25.08.11, 09:30
    jest tylko male ale......w radosnej dzialalnosci polskiej policji, prokuratury oraz sadow ilosc pomylek, bądz celowych wrobien niewinnych jest tak ogromna, ze wlos sie na glowie jezy. I moze sie zdarzyc, ze trafi kiedys na wielbiciela kar ostrych i smierci, i co wtedy? Mord w majestacie prawa lub wieloletnia odsiadka za czyn niedokonany albo calkiem wirtualny?
    --
    oto ja
  • zgred-zisko 25.08.11, 09:36
    Prawdę mówiąc , nie jest to wyłączna przywara polskiego systemu, innym też się to zdarzało i ciągle zdarza.
  • kontestatorbg 25.08.11, 09:37
    wanda43 napisała:

> jest tylko male ale......w radosnej dzialalnosci polskiej policji, prokuratury
    > oraz sadow ilosc pomylek, bądz celowych wrobien niewinnych jest tak ogromna, ze
    > wlos sie na glowie jezy. I moze sie zdarzyc, ze trafi kiedys na wielbiciela ka
    > r ostrych i smierci, i co wtedy? Mord w majestacie prawa lub wieloletnia odsiad
    > ka za czyn niedokonany albo calkiem wirtualny?

Przy zabójstwie połączonym z gwałtem przy obecnej technice kryminalistycznej szansa pomyłki = 0,01%
    --
    Mój_blog
  • wos9 25.08.11, 11:02
    kontestatorbg napisał:

> wanda43 napisała:
    >
    > > jest tylko male ale......w radosnej dzialalnosci polskiej policji, prokuratury oraz sadow ilosc pomylek, bądz celowych wrobien niewinnych jest tak ogromna, ze wlos sie na glowie jezy. I moze sie zdarzyc, ze trafi kiedys na wielbiciela kar ostrych i smierci, i co wtedy? Mord w majestacie prawa lub wieloletnia odsiadka za czyn niedokonany albo calkiem wirtualny?
    >
    > Przy zabójstwie połączonym z gwałtem przy obecnej technice kryminalistycznej szansa pomyłki = 0,01%

Nie mówiąc już o seryjnych zabójcach.
    --
    Prezes Kaczyński ma sumienie czyste - nieużywane.

"Ja już napisałam,że ufam tylko sobie,a nie aŁtorytetom..." - by anwad 18.03.11 godz. 16.25.
  • wylogowany.pielegniarz 25.08.11, 09:38
    Niezasłużone, wieloletnie odsiadki już teraz mogą się zdarzać.
  • wos9 25.08.11, 11:08
    wylogowany.pielegniarz napisał:

> Niezasłużone, wieloletnie odsiadki już teraz mogą się zdarzać.

--

"Ja już napisałam,że ufam tylko sobie,a nie aŁtorytetom..." - by anwad 18.03.11 godz. 16.25.
  • alistair-p 25.08.11, 10:12
    A dowalić dożywocie w kamieniołomach bez prawa zwolnienia i bez listów,zakupów sklepiku i wizyt.Niech czuje co zrobił,a tak co? Bujną go i będzie miał tylko np.miesiąc sraczki czekając na wyrok
    --
    "Czerwona róża nie jest egoistką, pragnąc pozostać czerwoną różą. Byłaby straszną egoistką, gdyby chciała, by wszystkie kwiaty w ogrodzie były czerwone i były różami."
    Oscar Wilde
  • wos9 25.08.11, 11:11
    alistair-p napisał:

> A dowalić dożywocie w kamieniołomach bez prawa zwolnienia i bez listów,zakupów
    > sklepiku i wizyt.Niech czuje co zrobił,a tak co? Bujną go i będzie miał tylko n
    > p.miesiąc sraczki czekając na wyrok

To dobry pomysł. W każdym razie to bardziej dotkliwa kara.
    --

• lump-1 25.08.11, 11:17
    alistair-p napisał:

> A dowalić dożywocie w kamieniołomach bez prawa zwolnienia i bez listów,zakupów
    > sklepiku i wizyt
    .Niech czuje co zrobił,a tak co? Bujną go i będzie miał tylko n
    > p.miesiąc sraczki czekając na wyrok

Obrońcy praw bandyty zaraz podniosą larum, że to nieludzkie, że to sadyzm, że morderca to przecież też człowiek itd.
    Utylizacja sku...ela to nie kara tylko zabezpieczenie życia pozostałych.
  • mietowe_loczki 25.08.11, 12:48
    Ale u nas nie ma kamieniołomów, więc może czas skończyć z tym argumentem.
  • ewa12321 25.08.11, 13:55
    "Ale u nas nie ma kamieniołomów, więc może czas skończyć z tym argumentem."

Po przeczytaniu Archipelagu Gulag Solzenicyna z pewnoscia wpadna do glowy pomysly. Zeslanie z katorga to bylby swietny rewanz za zbrodnie.
  • lackzadek 25.08.11, 15:52
    Nigdy by mi nie przyszło do głowy karać zbrodniarzy!
    Ich trzeba eliminować!
    Ot co!
    --
    „Zaczęły wbijać od środka nóż w plecy naszym członkom”.
    Krzysztof Jurgiel. Poseł RP.
    Przynależący do PIS-u.
  • prawie_magister 25.08.11, 10:14
    ale jest za to prawo które POzwala zamordować bezbronne dziecko w łonie matki !!!

--
    ============--===========================
    Kto podniesie ręke na władze ...... niech wie, że ta ręka będzie mu odrąbana. - Józef Cyrankiewicz
    ---
    Nie wolno lżyć organów - Łukaszenko
  • wariant_b 25.08.11, 10:29
    prawie_magister napisał:
    > ale jest za to prawo które POzwala zamordować bezbronne dziecko w łonie matki !!

Albo w beczce po kapuście.
    Są bardziej chrześcijańskie metody na niechciane ciąże, niż legalna aborcja.
  • wylogowany.pielegniarz 25.08.11, 10:37
    wariant_b napisał:

> Albo w beczce po kapuście.
    > Są bardziej chrześcijańskie metody na niechciane ciąże, niż legalna aborcja.

O ile ci od beczek po kapuście to akurat potencjalni korzystający z możliwości aborcji.
  • wariant_b 25.08.11, 11:05
    wylogowany.pielegniarz napisał:
    > O ile ci od beczek po kapuście to akurat potencjalni korzystający z możliwości
    > aborcji.

Ponieważ wśród polskiego społeczeństwa opinie są podzielone - jedni twierdzą,
    że dzieci znajduje się w kapuście, a inni, że przynosi je bocian, mogę powiedzieć
    tylko jedno - prokuratura się skompromitowała i gniazd bocianich nie przeszukano -
    to musi być wina Tuska i to jest oczywista oczywistość.
  • prawie_magister 25.08.11, 12:29
    ciebie musieli znaleźć w kapuście boś głupi .....
    --
    Kto podniesie ręke na władze ...... niech wie, że ta ręka będzie mu odrąbana. - Józef Cyrankiewicz
    ---
  • wos9 25.08.11, 11:33
    prawie_magister napisał:

> ale jest za to prawo które POzwala zamordować bezbronne dziecko w łonie matk
    > i !!!

>

Chciałbyś, żeby twoja matka, żona, czy córka MUSIAŁY urodzić dziecko z gwałtu, kazirodztwa, lub umrzeć w wyniku porodu? Nasze prawo zezwala na aborcję tylko w takich przypadkach.
    --

• mietowe_loczki 25.08.11, 12:47
    Nie rozpoczynaj z nim dyskusji na ten temat. Próbowałam i serdecznie odradzam.
  • prawie_magister 25.08.11, 12:57
    a co temu winne dziecko?
    komuszym zwyczaje ukatrupić i PO sprawie?
    --
    ---
  • mietowe_loczki 25.08.11, 13:07
    nawet nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie.
  • prawie_magister 25.08.11, 13:19
    mietowe_loczki napisała:

> nawet nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie
    ====================
    prostaki zadaja głupie pytania i piszą że to proste pytanie.
    wyrazy współczucia.
    --
    ---
  • mietowe_loczki 25.08.11, 13:21
    No i taka z tobą rozmowa. Co było do udowodnienia.
  • prawie_magister 25.08.11, 13:53
    a jak ja mam z głupim rozmawiać, który ma na myśli tylko mordowanie dzieci i nic więcej?
    --
    ---
  • hal9000 25.08.11, 15:38
    a co temu winne dziecko? komuszym zwyczaje ukatrupić i PO sprawie?

rozumiem, że gdyby np. ciąża żony realnie zagrażała jej życiu to nie miał byś żadnych wątpliwości czyje życie wybrać?
  • kontestatorbg 25.08.11, 15:53
    hal9000 napisał:

> a co temu winne dziecko? komuszym zwyczaje ukatrupić i PO sprawie?
    >
    > rozumiem, że gdyby np. ciąża żony realnie zagrażała jej życiu to nie miał byś ż
    > adnych wątpliwości czyje życie wybrać?

A najdziwniejsze w tym wszystkim jest stanowisko KK które uslyszałem na naukach przedmałżeńskich, ze jeśli trzeba by ratować żonę albo dziecko, należy ratowac żonę, gdyz można z nią jeszcze kiedyś o inne dzieci się postarać.
    --
    Mój_blog
  • mike.recz 25.08.11, 11:19
    Ja wolę żeby skazany wiele lat cierpiał w więzieniu pozbawiony wolności i uroków życia.

Nie wiem skąd bierze się przekonanie o jakichś wygodach w zakładach karnych.

Nie wiem czy wiesz ale nie istnieje coś takiego jak "łaska za dobre sprawowanie".
  • wariant_b 25.08.11, 11:25
    mike.recz napisał:
    > Nie wiem czy wiesz ale nie istnieje coś takiego jak "łaska za dobre sprawowanie".

Ale istnieje coś takiego jak przepełnienie więzień, co sprawia, że trzeba
    wypuścić kogoś, by siedzieć mógł ktoś.
  • hr.adam 25.08.11, 11:40
    Jasne, proszę miłosiernych chrześcijan. Wszystko zgodnie z naukami JP2. A zwyrodnialca to nie wystarczy powiesić. Powinno się wbijać na pal. Jeśli mało, to jeszcze oczko wydłubać i rączęta zbrodnicze podpalić. No i oczywiście egzekucja publiczna, żeby motłoch miał uciechę. Jak w 1946 w Gdańsku, gdy wieszano kobiety, a spragnieni sprawiedliwości widzowie rzucili się na trupy i ukradli buty i sznury...
  • senior76 25.08.11, 11:52
    hr.adam napisał:..........Jak w 1946 w Gdańsku, gdy wieszano kobiety
    > , a spragnieni sprawiedliwości widzowie rzucili się na trupy i ukradli buty i s
    > znury...
    _
    _______
    Proszę napisać jaśniej bo nie mogę tego ostatniego rozszyfrować w żaden sposób .
    --
    >"Fist think about it you type something"<
  • hr.adam 25.08.11, 12:57
    Znana historia: Latem 1946 r. w Gdańsku odbywały się publiczne egzekucje, na które zwoływano i zwożono tłumy gapiów. M.in. wieszano funkcjonariuszki obozu w Stuthofie i to w sposób okrutny, bo ustawiono je na platformach ciężarówek, które wyjeżdżały spod szubienic. Motłoch zachował się tak, jak napisałem...
  • mike.recz 25.08.11, 12:21
    wariant_b napisał:

> mike.recz napisał:
    > > Nie wiem czy wiesz ale nie istnieje coś takiego jak "łaska za dobre spraw
    > owanie".
    >
    > Ale istnieje coś takiego jak przepełnienie więzień, co sprawia, że trzeba
    > wypuścić kogoś, by siedzieć mógł ktoś.

Oczywiście, zawsze tak było i będzie. To normalna kolej rzeczy.

Tylko kto wypuści tego gościa z omawianego artykułu.
  • mietowe_loczki 25.08.11, 12:35
    Poczekaj, zaraz ci tu dadzą popalić obrońcy życia od jego naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci. Strzeż się.
  • wanda43 25.08.11, 12:41
    Naturalnej smierci? Czyli jak rozumiem sluzba zdrowia w PiSdu!Leczenia zadnego, operacji i zarcia prochow nie bedzie, bo i na chuu. Jak naturalnie, to naturalnie!
    --
    oto ja
  • mietowe_loczki 25.08.11, 12:45
    Ja tam nie wnikam.
  • ponte_aronte 25.08.11, 14:42
    od naturalnego poczęcia
  • didjeridu 25.08.11, 12:52
    Jestem jej przeciwniczka ale dozywocie powinno byc faktycznie dozywociem bez mozlöiwosci opuszczenia wiezienia do konca zycia.
  • mariner4 25.08.11, 13:01
    Na tym polega miłosierdzie?
    Ale KK to najbardziej mordercza instytucja w dziejach Europy.
    M.
  • wlodzimierz.ilicz 25.08.11, 13:43
    Wyjaśnie ci to.
    Tzw. "katole" mają już coś 2000 lat doświadczenia życiowego.
    Dlatego wielu z nich już zweryfikowało teorię z praktyką i wielu z nich już realnie wie co jest potrzebne i właściwe dla społeczeństwa aby utrzymać je w moralnym zdrowiu.

A tzw. lewaccy homoniści to zwykłe oszołomy ze stosunkowo niewielkim doświadczeniem społecznym.
    Usprawiedliwiając się "dobrymi zamiarami" wymyślają różne szkodliwe szaleństwa.
    Promują pederastię i narkomanię, odbieranie dzieci rodzicom, zlikwidowali KS, dopieszczają zwyrodniałych morderców.

Homoniści
    "Homoniści już doprowadzili do zlikwidowania niehumanitarnej kary śmierci dla
    zwyrodniałych morderców.
    Obecnie te zbłąkane owieczki, ćwicząc muskulaturę w siłowniach i oko w
    strzelaniu do celu w komputerowych grach shooterach, w kulturalnych
    warunkach oczekują na koniec swojej kary.
    Ich ofiary w swych grobach już nie psują nikomu nastroju."
  • mariner4 25.08.11, 14:04
    Mamuśki i tatuskowie przyjdą z bachorami na barana. "Popatrz Jasiu jak ten pan śmiesznie buja się na sznurze".
    Po wprowadzeniu testów DNA okazało się w USA, że na egzekucję oczekiwalo sporo niewinnych.
    Ale to katolowego bydła nie przeraża. Ważna jest dobra zabawa.
    M.
  • wlodzimierz.ilicz 25.08.11, 14:35
    egzekucji.
    W Polsce chyba taka ostatnia to była egzekucja Rudolfa Hoessa komendanta Oświęcimia.
    Odbyła się na terenie obozu.
    W tych czasach - decyzja jak najbardziej słuszna.

Na egzekucję w Polsce oczekuję co tydzień kilka niewinnych osób.
    Te egzekucje odbywają się na zwykłych drogach.
    Mam na myśli śmiertelne wypadki.
    Jednak nikomu nie przyjdzie do głowy zakazać z tego powodu ruchu drogowego.
    Chyba oszołomom.
    A badania DNA umożliwiają dziś o wiele precyzyjniejsze wydawanie wyroków.
    To argument ZA karą śmierci dla zwyrodnialców, którym udowodniono w ten sposób i ich zbrodnie.

www.karasmierci.info.pl/Morderstwo_14-letniej_Eweliny_ze_Sluzewa_2010.htm
    "Jacek U. (26 l.) dokładnie zaplanował zbrodnię. Samochodem potrącił jadącą do szkoły Ewelinę Skwarę, później wywiózł ją do lasu. Tam zgwałcił biedne dziecko ze szczególnym okrucieństwem: gdy gwałcił dziewczynkę - nożem ciął jej ciało. Potem udusił. Policjantom powiedział, że nie wie, dlaczego to zrobił. Zwyrodnialec przyznał się do porwania, gwałtu i morderstwa, za co grozi mu dożywocie.

Ewelina była śliczną blondyneczką. Mieszkała z rodzicami w niewielkim domu w Służewie pod Toruniem. Do szkoły miała niecałe półtora kilometra i drogę pokonywała rowerem. Tak też było 8 grudnia. Gdy jechała do szkoły, została potrącona przez samochód. Upadła w zaspę.

Po prostu się stało

- Ewelinko, co ci się stało? - powiedział do niej Jacek U., wychodząc z samochodu. Dziewczynka go znała: to daleki krewny jej mamy, więc nie bała się wsiąść do jego samochodu. Ten jednak zamiast do szpitala wywiózł ją do lasu, niedaleko cmentarza w Chlewiskach.

- Tam przyłożyłem jej nóż do gardła. Kazałem się jej rozebrać i zrobiłem to z nią. Nie wiem, dlaczego przy tym zadawałem jej ciosy nożem. Ciąłem jej skórę, a ona krzyczała - wyznał ostatniej nocy podczas przesłuchania Jacek U. - Zabić jej nie chciałem. Naprawdę tego nie planowałem. Po prostu się stało. "

Są tacy, którzy preferują dobro takiego zwyrodnialca.
    Kosztem niewinnych ofiar.
  • mariner4 25.08.11, 15:33
    na śmierć zostanie skazany niewinny, to takiej kary nie powinno być. Być może Twoja wyobraźnie nie ogarnia tego co czuje niewinnie skazany idąc na szafot. Takimi sprawami zresztą mściwe prymitywy nie zaprzątają sobie głowy.
    A co do publicznych egzekucji, to jestem pewien, że gdyby na stadionie ją wykonano, to miejsc by zabrakło. Przeceniasz stanowczo ludzi.
    Dożywocie, bez amnestii by wystarczyło. I tylko nie bzdurz o kosztach utrzymywania skazanego, bo stanowią maleńki margines kosztów ogólnych utrzymania więźniów.
    M.
  • wlodzimierz.ilicz 25.08.11, 15:57
    ktoś zginie w czasie przejazdu samochodem lub lotu samolotem to wszystkie podróże powinny być zakazane...
    Bo to giną nawet nie mordercy ale zupełnie niewinni ludzie...

Ktos tu pieprzy jak oszołom.

Nie widzę powodu aby żyli w ramach więziennego dożywocia mordercy a ich ofiary nie.
    Pomijajac koszty.

• mariner4 25.08.11, 16:47
    Gdyby to Ciebie prowadzono przez "pomyłkę" to byś rzężąc zmienił zdanie.
    Ale do tego trzeba mieć IQ>50.
    <.
  • wlodzimierz.ilicz 25.08.11, 17:27
    to w ogóle nie wsiadłbyś do samochodu.
    Ale mimo to jeździsz i prawdopodobieństwo śmierci ci nie przeszkadza.
    Podejmujesz to ryzyko.
    Mnie więc nie przeszkadza prawdopodobieństwo kary śmierci.

Idź więc bracie i nie grzesz, sorry, nie bzdurz więcej.
  • wariant_b 25.08.11, 19:19
    wlodzimierz.ilicz napisał:
    > to w ogóle nie wsiadłbyś do samochodu.
    > Ale mimo to jeździsz i prawdopodobieństwo śmierci ci nie przeszkadza.
    > Podejmujesz to ryzyko.

A mógłbyś nam oszacować ile wynosi ryzyko śmierci kierowcy lub pasażera
    w wypadku drogowym i jak się ma ono do ryzyka w przypadku poruszania
    się pieszo. Dla przykładu na odcinku Kraków-Warszawa.
  • wariant_b 25.08.11, 15:36
    > A badania DNA umożliwiają dziś o wiele precyzyjniejsze wydawanie wyroków.

Cieszy mnie, że znalazł się pierwszy zwolennik pobrania próbek DNA od wszystkich
    i powołania instytucji upoważnionej do gospodarowania tym materiałem.
    Podobnie można by postąpić z wychodzącymi powoli z użycia odciskami palców.

> Jednak nikomu nie przyjdzie do głowy zakazać z tego powodu ruchu drogowego.

A mnie przychodzi na myśl zabawny projekt konfiskowania pojazdów osobom
    przyłapanym na jeździe po spożyciu alkoholu lub narkotyków oraz nagminnie
    łamiącym przepisy ruchu drogowego - odbieramy prawo jazdy i samochód.
    Taki wyższy mandat w naturze.

No i poniekąd już znany od Skandynawów sposób liczenia mandatów wg PIT.
    Z dodatkowych pieniędzy można by dofinansować strukturę drogową, by jeździło
    się nam bezpieczniej i rehabilitację ofiar wypadków drogowych do czego nikt się
    jakoś nie kwapi, więc albo jej nie ma, albo jest finansowana ze wspólnego worka.
  • wariant_b 25.08.11, 15:43
    > Są tacy, którzy preferują dobro takiego zwyrodnialca.

Są i tacy, którzy musieli wiedzieć i ukrywać, że delikwent ma zaburzenia
    psychiczne i seksualne w nadziei, że samo mu minie i nic się nie stanie.
    "Ożeni się i przejdzie mu po pierwszym dziecku" - albo coś podobnego.
    Ale wtedy był "nasz", dopiero zbrodnia uczyniła z niego kosmitę.

Nie da się uniknąć zbrodni. Część naszej przestępczości "wyeksportowaliśmy"
    (co nie jest powodem do dumy, ale krajowe statystyki spadły wyraźnie),
    sporą część jesteśmy w stanie ograniczyć sensowną prewencją i edukacją.

Nie jest prawdą, że ludzie zaczynają swoje przestępcze kariery od morderstwa,
    jak również nie jest prawdą, że problem dotyczy garstki "zwyrodnialców".
    Nie jest prawdą, że przemoc (poniżej morderstwa oczywiście*) nie jest aprobowana,
    że przyszli zbrodniarze nie mają rodzin, kolegów, dziewczyn i przyjaciół. Nie jest
    prawdą, że nie są akceptowani i nie stanowią dla innych wzorów do naśladowania.
    Jest prawdą - że wolelibyśmy o tym nie wiedzieć, by móc się odciąć i potępiać.

---
    * celowo przesadziłem, wystarczy przyjrzeć się temu, co dzieje się z więźniami
    w Stanach (i gdzie indziej podobnie) i jaką popularność potrafią zdobyć.
  • wlodzimierz.ilicz 25.08.11, 16:02
    chwyt homonistów.
    To nie on winien, to społeczeństwo.
    No niestety, przychodzi moment gdy trzeba za siebie odpowiadać samemu.
  • wariant_b 25.08.11, 17:13
    > To nie on winien, to społeczeństwo.
    > No niestety, przychodzi moment gdy trzeba za siebie odpowiadać samemu.

To są dwie zupełnie różne kwestie - praktyczna, czyli skuteczność przestrzegania prawa
    i moralna (jeśli ktoś wyznaje taką moralność) - czyli winy i karania winnych.

Do obowiązków państwa nie należy zajmowanie się kwestiami moralnymi.
    Do państwa należy stanowienie i egzekwowanie prawa, które zapewne ma swoje
    źródła w ogólnie pojmowanej "moralności", ale przede wszystkim zapewnia
    odpowiedni poziom funkcjonowania społeczeństwa. Jednym z najstarszych
    rozwiązań prawnych było odebranie jednostce prawa do zemsty i samosądów
    nakręcających spiralę zbrodni w imię "honoru" czy "poczucia sprawiedliwości".

Skuteczność prawa sprowadza się do powszechności jego stosowania
    i zapobiegania jego łamaniu. Nie o to chodzi, żeby obywatela karać, ale
    żeby skłonić go lub zmusić do działania zgodnego z istniejącym prawem.
    Oczywiście, najlepiej dobrowolnie, bo skuteczność kar przy powszechnym
    przyzwoleniu na łamanie prawa jest zerowa. Praktyczne znaczenie ma
    świadoma i konsekwentna działalność prewencyjna.

Jeden chuligan na stadionie nic nie zdziała. Będzie jednostkowym przypadkiem,
    który może się zdarzyć, ale praktycznie nie ma większego znaczenia.
    Banda kiboli traktowana jako zbiór pojedynczych i nie powiązanych ze sobą
    jednostek jest niemożliwa do zwalczenia - nie wiemy z góry, który z nich użyje
    noża lub kija, a czekanie aż to zrobi, by móc go ukarać, jest idiotyzmem Należy
    zwalczać środowiska patologiczne i mechanizmy prowadzące do patologii.
  • prawie_magister 25.08.11, 14:52
    a ty pewnie będziesz stał w pierwszym rzędzie.....
    --
    ---
  • pis_da_deby 25.08.11, 15:14
    pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Death_penalty_map.png&filetimestamp=20060624213918
    Do ktorej grupy chcialbys dolaczyc ?
  • ave.duce 25.08.11, 18:55
    --
    ... pozdrów ode mnie św. Blidę jak będziesz do niej pielgrzymować z kwiatami, flaszką i ogórcem, damo za dychę... > Autor: mors22 11.07.11, 19:30 do mnie...
    Forum ze Dworum/Freedom
  • tsuranni 25.08.11, 20:37
    i to tak, żeby to ludzkie gó... czuło że umiera.... Zabijałbym gnoja powolutku... po kawałeczku....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka