08.09.11, 11:42
... mi się przesłanie nowego spotu wyborczego PJN, a dotyczące terminów zawitych trzydziestodniowych na decyzje urzędnicze, i trzymiesięczne na decyzje sadu (gospodarczego). Jest to postulat tak potrzebny, jak i możliwy do zrealizowania. Myślę, że każdy kto miał do czynienia z urzędniczą, czy sądową biurokracją, a przy okazji i opieszałością tych instytucji, pochwali ten pomysł.
--
Każdy odmawia jakieś polityczne modły. Tylko ołtarze nas różnią.
-Władysław Loranc

www.youtube.com/watch?v=8a5y1oxmrUc
Edytor zaawansowany
  • allspice 08.09.11, 11:56
    > pochwali ten pomysł. <

pochwali i to wszystko:) kilka miesięcy byli w Sejmie i nie potrafili zainteresować swoim pomysłem?
  • simera16 08.09.11, 12:00
    allspice napisała:

> > pochwali ten pomysł. <
    >
    > pochwali i to wszystko:) kilka miesięcy byli w Sejmie i nie potrafili zainteres
    > ować swoim pomysłem?
    >
    Oczywiście, ze masz rację... Dla mnie "rybka" kto to zrobi, byle zrobił.

--
    -Władysław Loranc

• lump-1 08.09.11, 12:14
    simera16 napisał:

> ... mi się przesłanie nowego spotu wyborczego PJN, a dotyczące terminów zawityc
    > h trzydziestodniowych na decyzje urzędnicze, i trzymiesięczne na decyzje sadu (
    > gospodarczego). Jest to postulat tak potrzebny, jak i możliwy do zrealizowania.

Zgoda co do tego, że potrzebny.
    Gorzej z możliwością- aby to było możliwe należy zmienić sporo ustaw.
    W Polsce obowiązuje kilka tysięcy ustaw, rozporządzeń. A parlament nie ustaje w produkcji nowych i nowelizacjach starych.

To jest możliwe pod warunkiem, że politykom będzie się chciało.

• kontestatorbg 08.09.11, 12:21
    To ja dam Wam przyklad jak możliwe jest zakończenie prawy w ciagu 30 dni z mojej na szczęście byłej już dziedziny

Przy ustalaniu odszkodowania za działki ktore ida pod budowę drogi konieczna jest wycena rzeczoznawcy, na która ma 30 dni, samo wyłonienie rzeczoznawcy w trybie przetargowym 21- 30 dni, potem obowiązkowe zawiadomienie o wysokosci wyceny i przeprowadzenie rozprawy administracyjnej - 14 dni i dopiero potem mozna wydac decyzję ale tylko pod warunkiem że obie strony zgadzają się na wycene

I teraz przy obecnych przepisach niech ktoś skończy takie postepowanie w terminie zawitym 30 dni

Będzie kolejny martwy przepis, albo kolejny bat na to zeby się wyżywac na urzednikach ze posłowie radosną twórczość uprawiają

--
    Mój_blog
  • lump-1 08.09.11, 12:23
    kontestatorbg napisał:

> Będzie kolejny martwy przepis, albo kolejny bat na to zeby się wyżywac na urzed
    > nikach ze posłowie radosną twórczość uprawiają
    >

Tak się stanie jak "klepnie" się przepis pod publiczkę.
    Nie jestem fanem urzędników ale czasami są bezradni z powodu obowiązującego prawa.
  • simera16 08.09.11, 12:26
    kontestatorbg napisał:

> To ja dam Wam przyklad jak możliwe jest zakończenie prawy w ciagu 30 dni z moje
    > j na szczęście byłej już dziedziny
    >
    > Przy ustalaniu odszkodowania za działki ktore ida pod budowę drogi konieczna je
    > st wycena rzeczoznawcy, na która ma 30 dni, samo wyłonienie rzeczoznawcy w tryb
    > ie przetargowym 21- 30 dni, potem obowiązkowe zawiadomienie o wysokosci wyceny
    > i przeprowadzenie rozprawy administracyjnej - 14 dni i dopiero potem mozna wyda
    > c decyzję ale tylko pod warunkiem że obie strony zgadzają się na wycene
    >
    > I teraz przy obecnych przepisach niech ktoś skończy takie postepowanie w termin
    > ie zawitym 30 dni
    >
    > Będzie kolejny martwy przepis, albo kolejny bat na to zeby się wyżywac na urzed
    > nikach ze posłowie radosną twórczość uprawiają
    >
    To ja ci powiem tak; Jeśli chodzi o sądy, to termin ten ma wynosić 90 dni. Poza tym zwróć uwagę na post powyżej (lump-1), gdzie słusznie autor zauważa potrzebę zmiany wielu innych przepisów...

--
    -Władysław Loranc

• kontestatorbg 08.09.11, 12:30
    ALez ja się zgadzam, ze powinno być tak że sprawy załatwia się szybko tylko nie zabierajmy się do tego od dupy strony. Bo co z tego jak ktoś klepnie że sprawy ma sie załatwić w 30 dni albo w 90 jak nie pójdzie za tym zmiana przepisów które to blokują.
    A co do śądowego postępowania to z niektórych przepisów biegli mają na wydanie opinii 90 dni.
    --
    Mój_blog
  • simera16 08.09.11, 12:35
    kontestatorbg napisał:

> ALez ja się zgadzam, ze powinno być tak że sprawy załatwia się szybko tylko nie
    > zabierajmy się do tego od dupy strony. Bo co z tego jak ktoś klepnie że sprawy
    > ma sie załatwić w 30 dni albo w 90 jak nie pójdzie za tym zmiana przepisów któ
    > re to blokują.
    > A co do śądowego postępowania to z niektórych przepisów biegli mają na wydanie
    > opinii 90 dni.

>
    Z kolei organy ścigania (policja, prokuratura) na dochodzenie mają też 30 dni... Ale zgodnie z przepisami można je wielokroć przedłużać....

--
    -Władysław Loranc

• lump-1 08.09.11, 12:46
    Nie wdając się za bardzo w szczegóły powiem, idea jest dobra ale diabeł tkwi w szczegółach.
    Można powiedzieć , że pewne działania już podjęto e- Sąd, spółka s24.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka