Dodaj do ulubionych

Niech Palikot zajmie się gospodarką a nie krzyżem!

19.10.11, 10:12
Tak twierdzi wielu prawomyślnych: zajmij się Palikocie gospodarką, bez sensu jest twoja inicjatywa w sprawie krzyża bo masz tylko 40 posłów. Ale skoro ma zaledwie 40 posłów to co Palikot i jego ludzie mogą zdziałać w sprawie gospodarki? Przecież nie mają większości. Może lepiej żeby PO, PiS, RP, PSL i SLD zrezygnowały ze swej obecności w sejmie, ponieważ nie mają większości w sejmie, a PSL i SLD to już w ogóle nic nie mogą nie mając nawet 30 mandatów.
--
Co myślę o Polsce? Myślę podobnie jak Ty, bo nie jestem z tym krajem (jeszcze mniej niż TY) związany wspólnotą krwi. Ale ta Erde (ohne Blut) jest m o j a, jak zaraza albo choroba weneryczna i żebym nie wiem jak podskakiwał nie wyzwolę się od tego. - Zbigniew Herbert do Cz. Miłosza z 28.09.1964 r.
Edytor zaawansowany
  • dupetek 19.10.11, 10:21
    Oszołomstwo bredzi jak zwykle! Sukces wyborczy Palikota nie opierał się na receptach gospodarczych tylko na hasłach antyklerykalnych i światopoglądowych!
    --
    kaczka, jak to kaczka
    --
    Lubię lody!
  • humbak 19.10.11, 10:23
    Faktem jest że krzyż to mega temat zastępczy. Zwłaszcza że rząd zdecydowanie powinien wziąć się zaraz za reformy.
    --
    Iiiii tam...
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 10:26
    Jak rząd się ukonstytuuje to weźmie się do pracy, na razie mamy rząd który zaraz złoży dymisję. Ukonstytuuje się sejm i posłowie też się będą mogli wziąć do pracy. Tylko jaki sens ma udział polityków jakiejkolwiek partii w pracach nad ustawami w sejmie skoro żadna partia nie ma mniejszości? Ponoć inicjatywa Palikota w sprawie krzyża jest bezsensowna bo nie ma on większości. A która partia ma większość do tego by zajmować się gospodarką, reformami?
    --
    Co myślę o Polsce? Myślę podobnie jak Ty, bo nie jestem z tym krajem (jeszcze mniej niż TY) związany wspólnotą krwi. Ale ta Erde (ohne Blut) jest m o j a, jak zaraza albo choroba weneryczna i żebym nie wiem jak podskakiwał nie wyzwolę się od tego. - Zbigniew Herbert do Cz. Miłosza z 28.09.1964 r.
  • humbak 19.10.11, 10:36
    Część komentatorów (nie mam na myśli wyjątków typu Sakiewicza) twierdzi że brak znaczących zmian w rządzie do końca prezydencji należy odczytywać jako sygnał że reform raczej nie będzie. Tusk zresztą raczej twierdzi że kryzys nie jest dobrym momentem na przeprowadzenie roform.
    Nie zrozum mnie źle- nie uważam ze krzyż w Sejmie zostać powinien na sali plenarnej. Po prostu w obecnej konfiguracji politycznej go się nie usunie, a gra nie jest warta świeczki w kontekście wspomnianej potrzeby reform.
    --
    Iiiii tam...
  • ultimate.strike 19.10.11, 10:41
    Ale gra jest warta świeczki w kontekście szerszej dekrucyfiksacji, która jest Polsce potrzebna bez względu na wynik obecnej kłótni.
    --
    Strony kiltowe: główna newsy i komentarze foto-video linki forum
    30 października - Międzynarodowy Dzień Spódnicy
  • humbak 19.10.11, 10:44
    Traktowanie jako istotnego wyłącznie krzyża w Sejmie jest bezsensu. Nadal jednak jest to problem drugoplanowy w stosunku do reform. Zwłaszcza że w perspektywie czasu i tak one znikną. Społeczeństwo się laicyzuje. Politycy wkrótce już nie będą mieli interesu w graniu na tych nutach. Odkładanie zmian gospodarczych natomiast może skończyć się fatalnie.
    --
    Iiiii tam...
  • ultimate.strike 19.10.11, 10:47
    > będą mieli interesu w graniu na tych nutach.

Ten proces się właśnie odbywa, a spór o krzyż w Sejmie jest jego istotnym elementem.

> Odkładanie zmian gospodarczych na
    > tomiast może skończyć się fatalnie.

Palikot, jako niezyt liczna opozycja nie ma na to większego wływu. Podobnie jak my wszyscy, trzeba było mysleć przed postawieniem, nomen omen, krzyżyka na karcie do głosowania.
    --
  • humbak 19.10.11, 10:50
    > Ten proces się właśnie odbywa, a spór o krzyż w Sejmie jest jego istotnym eleme
    > ntem.

Za wcześnie. Palikot robi wokół tego hałas... bo w sumie tylko to potrafi w świecie polityki.

> Palikot, jako niezyt liczna opozycja nie ma na to większego wływu. Podobnie jak
    > my wszyscy, trzeba było mysleć przed postawieniem, nomen omen, krzyżyka na kar
    > cie do głosowania.

Kieruję Cię poniżęj- moja odpowiedź na post Obrazy.
    --
    Iiiii tam...
  • ultimate.strike 19.10.11, 11:00
    > Za wcześnie. Palikot robi wokół tego hałas...

Wyborcy Palikota wybrali go właśnie po to, by to robił, spełnia swoje zadanie. A biorąc pod uwagę, że dostał 10% głosów, nie jest za wcześnie, 10% to jeszcze mniejszość, ale dość istotna.

> Kieruję Cię poniżęj- moja odpowiedź na post Obrazy.

A po co miałby to robić? Nie po to został wybrany, nie za to został wybrany, a do tego nie jest wykluczone, że dostał namaszczenie Tuska do roli, którą aktualnie w Sejmie pełni.
    --
  • humbak 19.10.11, 11:04
    > Wyborcy Palikota wybrali go właśnie po to, by to robił, spełnia swoje zadanie.
    > A biorąc pod uwagę, że dostał 10% głosów, nie jest za wcześnie, 10% to jeszcze
    > mniejszość, ale dość istotna.

Myślę że woleliby gdyby zajął się bardziej ważkimi tematami z tej samej działki- pokłosie komisji majątkowej, konkordat, religia w szkołach i takie tam. Skoro już ma się zajmować tematem religia państwo, niech to będą te mające wpływ na życie wyborców... nawet pośredni.

> A po co miałby to robić? Nie po to został wybrany, nie za to został wybrany, a
    > do tego nie jest wykluczone, że dostał namaszczenie Tuska do roli, którą aktual
    > nie w Sejmie pełni.

Może i dostał... nie będę na ten temat spekulował.
    --
    Iiiii tam...
  • dupetek 19.10.11, 11:22
    Przypominam, że Sejm jeszcze nie podjął prac!!!
    --
    kaczka, jak to kaczka
    --
    Lubię lody!
  • humbak 19.10.11, 11:27
    Jakoś nie spodziewam się pozytywnego zaskoczenia.
    --
    Iiiii tam...
  • ultimate.strike 19.10.11, 13:24
    > Myślę że woleliby gdyby zajął się bardziej ważkimi tematami z tej samej działki
    > - pokłosie komisji majątkowej, konkordat, religia w szkołach i takie tam.

Mozliwe, ale to tematy mniej medialne.

> Może i dostał... nie będę na ten temat spekulował.

A ja sobie pospekuluję, bo jeżeli to prawda, to Tusk jest bardzo sprytnym graczem.
    --
  • humbak 19.10.11, 13:44
    > Mozliwe, ale to tematy mniej medialne.
    >

No i właśnie o tym piszę. To jest showman, nie polityk.
    --
    Iiiii tam...
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 10:44
    Reformy zaproponowane przez kogokolwiek też mogą nie przejść w obecnej konfiguracji politycznej, dlatego lepiej się nimi nie zajmować.
    --
    Jarosławie Kurski! Przeproś za brata!
  • humbak 19.10.11, 10:45
    Chodzi o to by wywierać presję na rząd by je zainicjował.
    --
    Iiiii tam...
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 10:47
    Palikotowi chodzi o presję na marszałka by zainicjował zdjęcie krzyża. I niech się to stanie zanim sejm się zorganizuje i będzie mógł zając się reformami.
    --
  • humbak 19.10.11, 10:51
    Nie ma na to szans. Palikot doskonale o tym wie. I pewnie dlatego to robi:/
    --
    Iiiii tam...
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 10:53
    Jego jedyną szansą było zdjęcie krzyża pod osłoną nocy. Chciał załatwić sprawę w cywilizowany sposób ale ci co mówią że nie dadzą zdjąć krzyża mają daleko do cywilizacji.
    --
  • humbak 19.10.11, 11:00
    Powiesiliby znowu. Co do reszty- nie przsadzaj, bo sam sobie wystawiasz złe świadectwo.
    --
    Iiiii tam...
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 11:03
    Tylko dlaczego mieliby to robić skoro ten krzyż jest tak nieistotny i wielu ma go, tak jak boblebowski, w rzyci. Czyli jakby krzyża nie było to jego nieobecność nie byłaby istotna.
    Nie uważam że wystawiam sobie złe świadectwo.
    --
  • humbak 19.10.11, 11:08
    Dla ludzi nie ma znaczenia. Dla polityków ma.
    --
    Iiiii tam...
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 11:17
    Ważniejsi jednak ludzie.
    --
  • humbak 19.10.11, 11:22
    Nie w sejmie:)
    --
    Iiiii tam...
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 11:27
    A szkoda
    --
    "Ja p... Palikot trzeci w Polsce. Polacy zwariowali. Pora szykować się na ostrą wojnę światopoglądową. Nie odpuszcze - przynajmniej ja - temu sk... i jego poplecznikom. I powiem krótko wstyd mi za tych, którzy zagłosowali na mendę w przebraniu trefnisia"-Tomasz Terlikowski na twitterze 9.10.2011 r.
  • humbak 19.10.11, 12:04
    Nie przeczę.
    --
    Iiiii tam...
  • dupetek 19.10.11, 10:53
    Palikot nie jest w koalicji rządowej, a jego inicjatywa dyskusji o deklerykalizacji państwa nie przeszkadza działaniom gospodarczym! Gadki o temacie zastępczym są godne oszołoma, a nie Ciebie Humbaku!
    --
    kaczka, jak to kaczka
    --
    Lubię lody!
  • humbak 19.10.11, 11:01
    Proszę Cię byś przejrzał moją wymianę zdań z Ultimate i Obrazą. Nie chcę powielać wpisów.
    --
    Iiiii tam...
  • dupetek 19.10.11, 11:05
    Ok!
    --
    kaczka, jak to kaczka
    --
    Lubię lody!
  • allspice 19.10.11, 10:24
    Nic tak nie rozrusza posłów,jak spór o krzyż:)
  • ultimate.strike 19.10.11, 10:44
    > Nic tak nie rozrusza posłów,jak spór o krzyż:)

Biekoniecznie, spora częśc posłów się w związku z tym zabetonowała.
    --
  • kontestatorbg 19.10.11, 10:47
    obraza.uczuc.religijnych napisał:

> Ale skoro ma zaledwie 40 posłów to co Palikot i jego ludzie mogą zdziałać w sprawie gospodarki?

To samo co w sprawie krzyża, a moze nawet wiećej. Przygotować projekt i robić wokół niego szum.
    No a jak nic nie moga bo jest ich za mało to po kiego wałka zostawali posłami - żeby kapuche brać??
    --
    Mój_blog
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 10:49
    No właśnie, to samo tyczy się posłów z pozostałych partii: nikt nic nie może bo nie ma większości. Pokrzyczą o swoich projektach i tyle z tego będzie.
    --
  • didjeridu 19.10.11, 10:56

> Tak twierdzi wielu prawomyślnych: zajmij się Palikocie gospodarką, bez sensu je
    > st twoja inicjatywa w sprawie krzyża bo masz tylko 40 posłów.

Takiego Palikota brakuje w USA
    Tam moglby zrobic kariere

"posiedzenia Sądu Najwyższego poprzedzane są wezwaniem „Niech Bóg chroni Stany Zjednoczone i ten wysoki sąd!”, a świadkowie w sądzie przed złożeniem zeznań składają przysięgę kładąc prawą rękę na egzemplarzu Biblii.

Ten ostatni przykład – rzecz jasna – jest raczej kwestią zwyczaju, niż prawa: jeśli jakiś świadek nie chciałby zeznawać na Biblię, to jego wola bezwzględnie musiałaby zostać uszanowana. Podobnie – prezydent USA, składając przysięgę przed objęciem urzędu miałby pełne prawo nie posłużyć się Pismem Świętym – i nie wypowiedzieć słów „tak mi dopomóż Bóg”. Ale sam fakt, że takie praktyki – nieznane w mających pod wieloma względami znacznie słabszy rozdział między państwem, a kościołem (a czasem z formalno-prawnego punktu widzenia nie mających go w ogóle) państwach europejskich – są w Stanach Zjednoczonych stosowane i cieszą się generalną akceptacją, świadczy o tym, jak złożone i pełne paradoksów są relacje między sferą świecką, a duchową w najstarszej współczesnej demokracji świata."

kalendarium.polska.pl/wydarzenia/article.htm?id=314069
  • didjeridu 19.10.11, 10:59
    didjeridu napisała:

> obraza.uczuc.religijnych napisał:
    >
    > > Tak twierdzi wielu prawomyślnych: zajmij się Palikocie gospodarką, bez se
    > nsu je
    > > st twoja inicjatywa w sprawie krzyża bo masz tylko 40 posłów.
    >
    > Takiego Palikota brakuje w USA
    > Tam moglby zrobic kariere
    >

To tak tylko apropos prawa i zywaczajow pod rozwage tych ktorym przeszkadza krzyz w Sejmie.
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 11:03
    No i co z tego? A we Francji tak nie zaczynają.
    --
    "Ja p... Palikot trzeci w Polsce. Polacy zwariowali. Pora szykować się na ostrą wojnę światopoglądową. Nie odpuszcze - przynajmniej ja - temu sk... i jego poplecznikom. I powiem krótko wstyd mi za tych, którzy zagłosowali na mendę w przebraniu trefnisia"-Tomasz Terlikowski na twitterze 9.10.2011 r.
  • didjeridu 19.10.11, 11:14

> No i co z tego? A we Francji tak nie zaczynają.

Nic z tego. To tylko dowod na to, ze symbole religijne w instytucjach panstwowych to nie jedynie polska specjalnosc.

A co Francji to zaczyna sie juz poddawac w watpliwosc czy mozna w okresie Bozego narodzenia stawiac choinki. Lepiej zeby w Polsce z Francji przykladu nie brano.
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 11:18
    Tak samo byłoby dobrze gdyby w Polsce nie grano przykładu z USA w zakresie symboli religijnych.
    --
  • didjeridu 19.10.11, 11:25

> Tak samo byłoby dobrze gdyby w Polsce nie grano przykładu z USA w zakresie symb
    > oli religijnych.

Takich przykladow nikt nie bierze. Polska tradycja nie opiera sie na amerykanskiej
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 11:28
    Tak samo nie opiera się na francuskiej a piszesz coś o choinkach.
    --
  • didjeridu 19.10.11, 11:31

> Tak samo nie opiera się na francuskiej a piszesz coś o choinkach.

To nie ja lecz wlasnie Ty wprowadziles do rozmowy przyklad Francji
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 11:41
    A ty wprowadziłeś do rozmowy temat USA.
    --
  • didjeridu 19.10.11, 11:50

> A ty wprowadziłeś do rozmowy temat USA.

Wprowadzilam by wykazac, ze Polska nie jest krajem wyjatkowym w ktorym pojawiaja sie symbole religijne w instytucjach panstwowych a po co ty Ty sie powolales na Francje ?
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 11:53
    Po to żeby pokazać że są w świecie kraje w których nie pojawiają się symbole religijne i nic złego z tego nie wynika.
    --
  • didjeridu 19.10.11, 12:12

> Po to żeby pokazać że są w świecie kraje w których nie pojawiają się symbole re
    > ligijne i nic złego z tego nie wynika.

Tak wiec moga sie pojawiac ale nie musza i nie wplylwa to na funkcjonowanie panstwa.
    W Polsce tez nie wiec o co ten caly krzyk ?
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 12:19
    No właśnie, po co ten krzyk o zdjęcie krzyża?
    --
  • didjeridu 19.10.11, 12:26

> No właśnie, po co ten krzyk o zdjęcie krzyża?

Mysle, ze po to samo po co byl swinski ryj i penis.
    Jeszcze jeden happening Palikota i zaistnial znowu w mediach
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 12:31
    Dzięki gumowemu penisowi skończyły się gwałty na komisariacie w Lublinie.
    A krzyż to nie świński ryj lub penis, nie obrażaj uczuć religijnych.
    --
  • didjeridu 19.10.11, 12:49

> A krzyż to nie świński ryj lub penis, nie obrażaj uczuć religijnych.

OK

Zobaczymy co osiagnie Palikot wraz ze swoja kolorowa gromadka.
    U Biedronia niestyty nie mam szans ale ta Anna Grodzka.... Fajna dziewczyna.
    Bede obserwowala jej dzialalnosc w Sejmie

• dupetek 19.10.11, 11:04
    Teksty o odwracaniu uwagi od gospodarki, o ataku na katolicyzm i inne takie są ogłupianiem ciemnego ludu.
    Problem jest szerszy i poważny, bo według mnie Polska dojrzewa do dyskusji o kształcie państwa i udziału w nim religii. Takie katharsis przeszły już wszystkie kraje Zachodu i najwyraźniej teraz kolej na nas. Palikot jest jedynie katalizatorem, a kler boi się takiego dyskursu jak ognia!
    --
    kaczka, jak to kaczka
    --
    Lubię lody!
  • didjeridu 19.10.11, 11:23
    dupetek napisał:

Takie katharsis przeszły już wszystkie
    > kraje Zachodu i najwyraźniej teraz kolej na nas. Palikot jest jedynie kataliza
    > torem, a kler boi się takiego dyskursu jak ognia!

Mozna o tym dyskutowac.
    Mnie sie dosc podoba modoel niemiecki.

Przynaleznosc do kosciola trzeba zdeklarowac i wtedy placi sie na jego rzecz podatki.
    Nie chcesz placic mozesz z kosciola wystapic.

Wiele szpitali jest prowadzonych przez koscioly i tam wisza krzyze i nikomu nie przeszkadzaja.
    Nie chcesz widziec krzyza mozesz wybrac inny szpital itd.

Mozna sie nad takim rozwiazaniem zastanowic.
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 11:28
    To temat zastępczy!!!
    --
  • didjeridu 19.10.11, 11:33

> To temat zastępczy!!!

Moim zdaniem forma finansowania kosciola to temat wazniejszy niz to czy bedzie wisial w Sejmie czy nie
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 11:42
    Nie, to również będzie temat zastępczy. Założymy się??
    --
  • didjeridu 19.10.11, 11:52

> Nie, to również będzie temat zastępczy. Założymy się??

Zobaczymy.
    Mysle, ze Palikot nie odpusci
    Od wielu miesiecy tak sie nim nie interesowano jak teraz
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 12:18
    Będzie ta sama mantra: "Po co pan teraz wyciąga ten temat? Są istotniejsze problemy..."
    --
  • prawie_magister 19.10.11, 11:31
    obraza.uczuc.religijnych napisał: Ale skoro ma zaledwie 40 posłów to co Palikot i jego ludzie mogą zdziałać w sprawie gospodarki?
    --
    znaczy się, ze mając tylko 40 posłów to może jedynie pokazywać głupotę swego ruchu?
    bo nic innego naród nie usłyszy?
    ============--===========================
    Kto podniesie ręke na władze ...... niech wie, że ta ręka będzie mu odrąbana. - Józef Cyrankiewicz
    ---
    Nie wolno lżyć organów - Łukaszenko
  • didjeridu 19.10.11, 11:41
    prawie_magister napisał:

> obraza.uczuc.religijnych napisał: Ale skoro ma zaledwie 40 posłów to co Palikot
    > i jego ludzie mogą zdziałać w sprawie gospodarki?

>znaczy się, ze mając tylko 40 posłów to może jedynie pokazywać głupotę swego ruchu?
    bo nic innego naród nie usłyszy?

Byla juz Polska Partia Przyjaciół Piwa czy Gamonie i krasnoludki.
    Jest wiec i miejsce dla RPP
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 11:43
    Była też PO z 60 posłami i PiS z 40. Był też SLD z 216 posłami.
    --
  • didjeridu 19.10.11, 11:54

> Była też PO z 60 posłami i PiS z 40. Był też SLD z 216 posłami.

panta rhei

Ale zeby poplynac w dobrym kierunku nie wystarczy w Polsce moim zdaniem jedynie antyklerykalizm, No ale moge sie mylic.
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 12:20
    Ano możesz.
    --
  • didjeridu 19.10.11, 12:29

> Ano możesz.

Jak kazdy z nas.

--
  • obraza.uczuc.religijnych 19.10.11, 11:42
    Można pokazywać swoją głupotę mając nawet 157 posłów, jak PiS.
    --
  • didjeridu 19.10.11, 12:15

> Można pokazywać swoją głupotę mając nawet 157 posłów, jak PiS.

Jaki Ppan taki kram

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka