Dodaj do ulubionych

A czego wy oczekujecie od rządu?

27.12.11, 17:11
Przyznam, że musiałabym się głęboko zastanowić, bo naprawdę nie wiem. W sumie niczego, wolę jak mnie pozytywnie zaskoczą od czasu do czasu, bo generalnie składem rządu jestem rozczarowana. Autostrady mnie nie obchodzą, euro2012 (to kopane) mnie nie obchodzi, czyli w sum nie oczekuję tego samego co od wielu lat - żeby rządzili tak, żeby Kaczyński nie wrócił do władzy. I wbrew pozorom nie jest to komplement.

Mogłabym wymieniać oczywiście - zniesienie gimnazjów, (generalnie reforma edukacji z prawdziwego zdarzenia), zalegalizowanie związków partnerskich, itd, itp ale po co skoro to nierealne. Polacy oczekują Polacy oczekują od rządu zmniejszenia bezrobocia, rozwoju gospodarczego i poprawy warunków życia - tak wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. Większość respondentów uznała jednak, że w najbliższym okresie sytuacja gospodarcza się nie poprawi. Czyli pytanie jest źle postawione, bo też nie oczekują niczego, wymienili rzeczy, które pozostają w zbiorze fantazji, czy jak kto woli pobożnych, wigilijnych życzeń.


Z coraz większą łapczywością patrzę na inicjatywę Kwaśniewskiego co do stworzenia wspólnej lewicy, ale jak patrzę na poszczególne pionki na tej szachownicy to też nie mam złudzeń.

Link

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10875600,CBOS__Czego_Polacy_oczekuja_od_rzadu_.html

Jak rząd zrobi coś co mnie zachwyci nie omieszkam was o tym poinformować. Jak mawia moja córka - Słowo Boga.
Obserwuj wątek
  • hrabia_manteufel Re: A czego wy oczekujecie od rządu? 27.12.11, 17:20
   Krótko i na temat.
   Ja po tym rządzie nie oczekuję niczego.
   Ten rząd nie ma sobie równego jeżeli chodzi o obietnice i o populizm.
   Chciałbym go tylko przetrwać.
   Przetrwać i wyjść z tego "zaklętego kręgu" w miarę nieokaleczony,co nie bedzie łatwe.

   Sześć efektownych zwycięstw, sześć razy strzeliły korki od szampana, sześć razy Donald Tusk dziękował Polakom za zwycięskie wyborcze poparcie - a mimo to PO za wyniki swoich rządów wciąż jeszcze odpowiedzialności nie ponosi, a wszelkie zarzuty przekierowuje na PiS.

   A na razie wszystkie pretensje, o biedę, bezrobocie, o emigrację za chlebem, o niskie zarobki i renty, o wysokie ceny - proszę adresować do Kaczyńskiego i do PiS.

   Tak na marginesie,jestem zadeklarowanym przeciwnikiem PO i PiSu.
   • hrabia_manteufel Re: A czego wy oczekujecie od rządu? 27.12.11, 17:45
    Rozczarowanie jest powszechne..

    {onad jedna trzecia badanych uważa, że sytuacja gospodarcza w kraju będzie się pogarszać - wynika z grudniowego sondażu CBOS. Ponad połowa respondentów przewiduje z kolei wzrost bezrobocia i uważa, że w Polsce będzie rodzić się mniej dzieci niż dotychczas. CBOS podkreśla tez, że obecna ekipa budzi coraz większe rozczarowanie.


    www.tvn24.pl/-1,1729368,0,1,gabinet-tuska-rozczarowuje--przyszlosc-w-ciemych-barwach,wiadomosc.html
    • ex.mila Re: A czego wy oczekujecie od rządu? 27.12.11, 17:55
     hrabia_manteufel napisał:

     > Rozczarowanie jest powszechne..
     >
     > {onad jedna trzecia badanych uważa, że sytuacja gospodarcza w kraju będzie się
     > pogarszać

     Myślę, ze jeśli chodzi o tę wirtualną mityczną sytuację meta- gospodarczą to rząd robi co może. Nie widzę powodu, żeby mu nie ufać w tej materii. Skoro w Brukseli twierdzą, zę dobrze nam idzie to ja im wierzę. Oczywiście nie przekłada się to na poszczególne kieszenie, ale wolę jak za granicą nas chwalą a "nasi" czyli odłam prawicowych paranoików podstawiają nogi, niż gdyby traktowali nas jak Grecję i Portugalię, a pisowcy chwalili, że jesteśmy blisko wyjścia z Unii.

     ps. Europosłowie Solidarnej Polski weszli do koalicji z najbardziej eurosceptyczną (mozna powiedzieć euro-nienawistną partią) jaka istnieje. To tak jak z Karolakiem - on też się wstydzi, ze gra w odmóżdżajacych filmach ale kasy, które zainkasował za te gnioty nie odda. Tak samo pisowcy europosłowie, plują na swoich żywicieli ale do kasy pierwsi w kolejce.


   • cymber.gaj Re: A czego wy oczekujecie od rządu? 27.12.11, 22:25
    hrabia_manteufel napisał:

    > Tak na marginesie,jestem zadeklarowanym przeciwnikiem PO i PiSu.

    Taak? To może chociaż raz, tak ćwiczebnie, spróbuj coś negatywnego napisać o PiS, bo do tej pory wyłącznie na PO nadajesz. Zobaczymy, jak Ci pójdzie. Na przykład coś w tym stylu.

    Sześć kompromitujących porażek, sześć razy strzeliły korki od szampana u przeciwników, sześć razy Donald Tusk dziękował Polakom za zwycięskie wyborcze poparcie - a mimo to Jarosław Kaczyński za wyniki swojej partii wciąż jeszcze odpowiedzialności nie ponosi, a wszelkie zarzuty przekierowuje na PO i tych w PiS, którzy go krytykują. W dodatku ta groteskowa figura nieustannie daje do zrozumienia, że to on jest prawdziwym reprezentantem Polaków.

    --
    "Pomysł i planowanie są jądrami naszego programu".
    /Jarosław Kaczyński/
   • adams96 Re: Myślę, że najważniejsze jest 27.12.11, 22:31
    Przyłaczam sie do zyczen Panow " hrabiego Mentojfla oraz "haen2010" i dodam ze wolałbym aby ten kiepski rzad złozył szybko dymisje bo przezycie nadchodzacego roku 2012 nie bedzie łatwe .Natomiast w nastepnym to przewiduje tylko wiece i zabawy uliczne z petardami w stylu Pana Jeruzalskiego.
  • sawa.com Re: A czego wy oczekujecie od rządu? 27.12.11, 22:52
   Oczekuję, zeby wreszcie spełnił, którąs ze swoich licznych i składanych ustami Tuska lub innych prominentnych tuzów PO obietnicę. Np tę o 300 miliardach ... już nie pamietam czy to miało być w euro czy w zlotówkach. Róznica wprawdzie kolosalna. Ale i za złotówki sie nie pogniewam.

   Oczekuje tez na obiecaną ofensywę reformatorską zapowiadaną w expose.

   Chociaz podejrzewam, ze mogę na nią czekać jak na Godota... i nie do czekać sie jak obiecywanej po katastrofie smoleńskiej jesiennej ofensywy legislacyjnej. Tuska miał sie nawet zainstalować w sejmie żeby przypilnować legislacyjnej maszynerii.

   Jak tak dalej pójdzie to premier Tusk trafi do księgi Guinessa i pobije rekord nie spełnionych obietnic.

   A może tym razem będzie miła niespodzianka.;)

   --
   Obiektywnie socjaldemokracja jest umiarkowanym skrzydłem faszyzmu.
   — Josif Wissarionowicz Dżugaszwili (Józef Stalin)
  • man_sapiens Re: A czego wy oczekujecie od rządu? 27.12.11, 23:44
   Wy jako my czy wy jako ja?
   Oczekujecie w sensie spodziewacie się czy w sensie domagacie się?
   Nie spodziewam się wiele ;/
   Domagam się sporo:
   - prawdziwej reformy lecznictwa, która musi zacząć się od rozpirzenia NFZ i oddania w ręce pacjentów decyzji o tym, który szpital/lekarz dostanie pieniądze za ich leczenie.
   - prawdziwej reformy emerytur (rozpirzenie KRUSU, włączenie księży, mundurowych i górników do normalnego systemu emerytur)
   - wyegzekwowanie rozdziału Kościoła od państwa, opodatkowanie dochodów Kościoła i koniec dofinansowywania KK przez państwo
   - usprawnienia działania sądów. W żadnym państwie w Europie sądownictwo nie pożera tak wysokiego procentu produktu krajowego brutto i w żadnym procesy nie wloką się tak, jak w Polsce
   - zamiany upadku kolei w ich odrodzenie.
   - wyrwanie Polski z uścisku lobby węglowego w energetyce
   Starczy na dzisiaj
   --
   Jarosław Kaczyński nie uznaje demokracji, uważa, że ta demokracja jest demokratyczna, które daje jemu władzę. Janusz Palikot
   • ex.mila Re: A czego wy oczekujecie od rządu? 28.12.11, 12:48
    man_sapiens napisał:

    > Wy jako my czy wy jako ja?
    > Oczekujecie w sensie spodziewacie się czy w sensie domagacie s
    > ię
    ?
    > Nie spodziewam się wiele ;/
    > Domagam się sporo:
    > - prawdziwej reformy lecznictwa, która musi zacząć się od rozpirzenia NFZ i odd
    > ania w ręce pacjentów decyzji o tym, który szpital/lekarz dostanie pieniądze za
    > ich leczenie.
    > - prawdziwej reformy emerytur (rozpirzenie KRUSU, włączenie księży, mundurowych
    > i górników do normalnego systemu emerytur)
    > - wyegzekwowanie rozdziału Kościoła od państwa, opodatkowanie dochodów Kościoła
    > i koniec dofinansowywania KK przez państwo
    > - usprawnienia działania sądów. W żadnym państwie w Europie sądownictwo nie poż
    > era tak wysokiego procentu produktu krajowego brutto i w żadnym procesy nie wlo
    > ką się tak, jak w Polsce
    > - zamiany upadku kolei w ich odrodzenie.
    > - wyrwanie Polski z uścisku lobby węglowego w energetyce
    > Starczy na dzisiaj


    A gdyby Premier powiedział - nie bądźmy śmieszni, wybierz jeden punkt z tej listy a ja go zrealizuję to (i teraz wszyscy się spodziewają, ze zadam ci pytanie, który byś wybrał) ale figa. Moje pytanie brzmi - gdybyś widział, ze przynajmniej się stara jeden z tych punktów zrealizować (ale tak bardzo stara, staje na głowie) ale mu nie wychodzi dałbyś mu kolejny kredyt zaufania w następnych wyborach?

    Mam cię:-)
  • yost5 Żeby nie wtryniał się w to, 28.12.11, 03:15
   co robię ze swoją forsą i czy czasem nie wydaję na świństwa typu poker czy blakcjack. Żeby nie próbował robić mnie w wała chwaląc się wskaźnikami wyczarowanymi za pomocą prymitywnej księgowości. Żeby odstosunkował się od internetu. Żeby dbał o interes polskiego podatnika (do czego został powołany), a nie włoskiego lesera czy niemieckiego bankiera. Żeby nie komplikował prawa gospodarczego, tylko przynajmniej zostawił jakie jest. Żeby nie traktował obywatela jak potencjalnego przestępcę co przejawia się w przyznawaniu kolejnych uprawnień bezpiece, fiskusowi czy milicji. Żeby nie traktował obywatela jako frajera do wydojenia na każdym kroku. Żeby nie traktował kolejnych instytucji państwa jako pola do partyjnych rozgrywek. I parę innych. Rząd Tuska leży tu na całej linii.
   • zoil44elwer Re: Żeby nie wtryniał się w to, 28.12.11, 04:26
    W Tok FM wiceminister Zdrowia(?) nawijał:Zużycie pasków oznaczających poziom cukru oraz "używanie" insuliny jest w woj mazowieckim(5 mln ludności) WYŻSZE niż w Republice Federalnej Niemiec(80 mln ludności)!?Dlatego też owe "paski" nie będą refundowane a insulina musi zdrożeć by położyć kres marnotrawstwu pieniędzy publicznych z NFZ.Prowadząca "redachturka" puszcza na antenę takie bzdety,fanka posłanki Muchy(PO),dr ekonomiki służby zdrowia?
    --
    Ach gdyby tak od razu każdy zrozumieć mógł,że lepsza droga bez drogowskazów niż drogowskazy bez dróg(SJ Lec)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka