Dodaj do ulubionych

Pakiet Klimatyczny -zły czy dobry?

02.01.12, 20:24
Od razu zaznaczam , że nie jest to powielenie wątku "ziobryści odpalili bombę". Autor tamtego wątku skupił się na problemie "czy to jest bomba?".
A ja zadaję pytanie merytoryczne: czy powinnismy popierać Pakiet Klimatyczny w sytuacji, gdy nasza gospodarka "węglem stoi" a Pakiet "lekceważą" np USA i Chiny?
Edytor zaawansowany
  • adams96 02.01.12, 20:31
    gospodarczej Polski oraz zadłozonej Eurupy.Ziobrysci maja racje aby zawiesic działanie tego pakietu klimatycznego do lepszych czasow w gospodarce.Tembardziej ze takie potegi gospodarcze jak USA,Kanada ,Chiny i Indie nie maja zamiaru go przestrzegac.
  • indeed4 02.01.12, 23:05
    bo tak to można dywagować latami: planowane obniżenie emisji CO2 o 20% w Europie to 3% ( słownie: trzy ) w skali globalnej, tymczasem według naukowców, żeby był jakikolwiek efekt należałoby obniżyć emisję o 80%

Pomysł z pozoru idiotyczny, w rzeczywistości wcale taki nie jest - to świetny sposób na biznes, niestety nie dla nas ( szczegóły w linku niżej )

www.rp.pl/artykul/9157,763153.html
  • indeed4 02.01.12, 23:11
    Bym zapomniał... pozdrowienia dla Al Gore'a i Adama Wajraka ;-)

forum.gazeta.pl/forum/w,902,103332972,103364169,Re_Panie_Wajrak_niech_Pan_BZDUR_nie_opowiada.html
  • trevik 03.01.12, 00:10
    > Pomysł z pozoru idiotyczny, w rzeczywistości wcale taki nie jest - to świetny
    > sposób na biznes, niestety nie dla nas ( szczegóły w linku niżej )

Mógłby być i dla nas, jeśli Polska użyła unijnych pieniędzy przeznaczonych na walkę z emisją CO2 ( czy ekologię i ochronę środowiska ) i do rozwoju nowych branż gospodarki. Chiny i Stany choć protokołu z Kioto nie podpisywały a intensywnie inwestują np. w energetykę wiatrową - ciekawe dlaczego? Przecież jak kto ma elektrownie jądrowe to się niby nie opłaca...

Niestety Polska to barania kraina a pieniędzmi unijnymi ( punktowanie i ocena merytoryczna wniosków ) nie rządzą ludzie z wizją tylko patentowe srule - każdy kto napisał wniosek do PARP dobrze wie o czym mówię - taki wniosek np. na budowę czegoś, co służyłoby pośrednio rozwojowi krajowej myśli technicznej a miał na nieszczęście ( albo przez swoją głupotę bo nie uważał do czego startuje ) konkurencję w postaci samorządu z zakupem importowanego wozu strażackiego, czy innej renowacji kanalizacji, który to samorząd podciągnął się jakimś cudem pod warunki któregoś z programów ekologicznych ,

T.

--
    "mądrej głowie dość dwie słowie ,a głupiemu to i referatu mało" - Stanisław Anioł
  • kzet69 02.01.12, 20:34
    Dla świata w ujęciu globalnym dobry, dla Polski zły, bo nasza energetyka węglem stoi...
    --
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania" Benjamin Franklin
  • adam111115 02.01.12, 20:46
    My na pewno nie. Jestesmy na dorobku i nie mamy czasu na bawienie się w pa
    kiety które bez chin. Indii itd są bez sensu i szans, ot wymysly eurokratow
  • pit_44a 02.01.12, 20:49
    Zły.
    Dopóki w Europie będzie kryzys ekonomiczny (co hamuje nasze PKB), dopóki do ochrony klimatu nie włączą się USA, Indie, Chiny, Brazylia i Rosja (tak na oko 90% emisji CO2), dopóki nie wybudujemy elektrowni atomowych, żeby ograniczyć spalanie węgla, dopóki Polska będzie balansowała na granicy konstytucyjnej długu publicznego, dopóty dobrowolne kupowanie emisji CO2 będzie szczytem idiotyzmu (i nic tu nie zmieni ujadanie ekologów).
    Miałem (i mam) Ziobrę za prawicowego oszołoma, ale tu ma rację.
  • zoil44elwer 02.01.12, 21:18
    Ludzka(?) produkcja CO2 to tylko 10 %,resztę wytwarza sama Matka Natura,przeważnie oceany.Jeden mały wulkanik na Islandii tylko swoją produkcją uboczną paraliżuje ruch lotniczy w Europie.Jedna mała przydomowa kotłownia gdzie pali się odpadami sprawia że na całym osiedlu jest smród palonych gumofilców.USA,Rosja,Chiny,Indie olewają pakiet klimatyczny,a wiatry znad USA czy Chin nie mają i nie uznają granic,nawet kontynentów.
    --
    Ach gdyby tak od razu każdy zrozumieć mógł,że lepsza droga bez drogowskazów niż drogowskazy bez dróg(SJ Lec)
  • qqazz 02.01.12, 22:27
    nie 10% tylko około 3% ale co z tego miałoby wynikać?

pozdrawiam
    --
    wiadomosci.wp.pl/gid,9847763,gpage,5,img,9847780,galeria.html
    "Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły."

-- Nicolas Gomez Davila
  • zygfryddezgryz 02.01.12, 20:52
    Dla świata- chyba dobry, dla Europy-zły ( ograniczenie konkurencyjności) dla Polski -tragiczny( 100% wzrost cen prądu), zahamowanie gospodarki, ograniczenie konkurencyjności.
    --
    Wyznanie ETTA2: Jak cię to interesuje, to myję kible Palikotowi i poczytuję to sobie za wielki zaszczyt.
  • derduch.antykatolik 02.01.12, 21:01
    Skoro to zero ziobro coś krytykuje znaczy że jest to dobre.

--
    Wieczorem siadam w fotelu, otwieram bogato oprawione "Dzieła Wybrane" Lenina i urywki czytam rodzinie... Zaraz, powiedziałem "rodzinie"? Przepraszam, to przejęzyczenie! Ja oczywiście nie mam rodziny! Dzieci wyskrobałem, a rodziców poddałem eutanazji. Czytam żonie i kochankom obu płci.
  • green_feldkurat_katz 02.01.12, 21:20
    Ideologiczny pomysł eurokracji. Potwornie kosztowny.
    --
    POważna załoga:
    www.youtube.com/watch?v=QyZzIinexiw
  • aniechto.only 02.01.12, 21:22
    Czy chodzi o pakiet klimatyczny wynegocjonowany przez Najwybitnejszego Prezydenta Wszechczasów i Wszechświata Lecha Kaczyńskiego?
  • remik.bz 02.01.12, 21:32
    aniechto.only napisała:

> Czy chodzi o pakiet klimatyczny wynegocjonowany przez Najwybitnejszego Prezyde
    > nta Wszechczasów i Wszechświata Lecha Kaczyńskiego?

Zapomniałem na początku napisać: "uprzejmie proszę o pozostawienie swoich preferencji politycznych poza wątkiem"
    PS a kto nie potrafi tego zrobić -zapraszam do wątku o "ziobryści odpalili bombę"
  • pies_na_czarnych 02.01.12, 21:37
    remik.bz napisał:

> aniechto.only napisała:
    >
    > > Czy chodzi o pakiet klimatyczny wynegocjonowany przez Najwybitnejszego P
    > rezyde
    > > nta Wszechczasów i Wszechświata Lecha Kaczyńskiego?
    >
    > Zapomniałem na początku napisać: "uprzejmie proszę o pozostawienie swoich pref
    > erencji politycznych poza wątkiem"
    > PS a kto nie potrafi tego zrobić -zapraszam do wątku o "ziobryści odpalili bomb
    > ę"

No to o co ciebie chodzi?

--
    fotoforum.gazeta.pl/3,0,806118,2,1.html Moje kocisko :)
    Jedynym pozytywnym aspektem Polski Ludowej było to, że zostały w niej stworzone teczki, dzięki którym Odnowiciele mogą teraz demaskować wrogów narodu.
  • remik.bz 02.01.12, 22:14
    pies_na_czarnych napisała:

> No to o co ciebie chodzi?

"Mnie chodzi" o merytoryczną dyskusję na temat Pakietu Klimatycznego ( jego konsekwencje dla nas w Polsce).
  • aniechto.only 02.01.12, 21:44
    remik.bz napisał:

Zapomniałem na początku napisać: "uprzejmie proszę o pozostawienie swoich pref
    > erencji politycznych poza wątkiem"

Szkoda, ze ci, dzięki którym przypomniałeś sobie o problemie, nie pozostawili swoich preferencji poza nawiasem. Inacze mówiąc, gdyby nie Ziobro z Kurskim, ponózki bliżniaków, twój wątek by nie istniał.
  • remik.bz 02.01.12, 22:11
    aniechto.only napisała:

> Szkoda, ze ci, dzięki którym przypomniałeś sobie o problemie, nie pozostawili s
    > woich preferencji poza nawiasem. Inacze mówiąc, gdyby nie Ziobro z Kurskim, pon
    > ózki bliżniaków, twój wątek by nie istniał.

Może by tak wrócic do tematu? Co myslisz o Pakiecie Klimatycznym?
  • green_feldkurat_katz 02.01.12, 21:36
    Na szczęście będziemy w dobrym towarzystwie... A nie bankrutow z U E...
    --
    POważna załoga:
  • pies_na_czarnych 02.01.12, 21:42
    green_feldkurat_katz napisał:

> Na szczęście będziemy w dobrym towarzystwie... A nie bankrutow z U E...

:o)))
    Ja jeszcze nie zbankrutowalem i moge cie kupic za pare cenyow i dlugo tak jeszcze bedzie. :o))

--
    Jedynym pozytywnym aspektem Polski Ludowej było to, że zostały w niej stworzone teczki, dzięki którym Odnowiciele mogą teraz demaskować wrogów narodu.
  • pies_na_czarnych 02.01.12, 21:43
    pies_na_czarnych napisała:

> green_feldkurat_katz napisał:
    >
    > > Na szczęście będziemy w dobrym towarzystwie... A nie bankrutow z U E...
    >
    > :o)))
    > Ja jeszcze nie zbankrutowalem i moge cie kupic za pare cenyow i dlugo tak jeszc
    > ze bedzie. :o))
    >

centow oczywizda :o

--
  • green_feldkurat_katz 02.01.12, 21:45
    A czy ja mówię o tobie? Dużo pieniędzy życzę.
    --
    POważna załoga:
  • qqazz 02.01.12, 22:29
    Równie dobrze moglibysmy wprowadzac pakiet zrównujacy długosc dnia i nocy w kazdej strefie klimatycznej.
    Jak mozna się w ogóle zastanawiać nad takimi debilizmami?

pozdrawiam
    --
    wiadomosci.wp.pl/gid,9847763,gpage,5,img,9847780,galeria.html
    "Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły."

-- Nicolas Gomez Davila
  • erte2 02.01.12, 23:19
    Oto parę liczb: CO2 jest zaledwie 2. procentowym składnikiem tzw. gazów cieplarnianych (największym i najważniejszym jest para wodna - rezultat parowania mórz, oceanów i innych jezior - wię co ? przykryć je folią ?) Równiez oceany są największym producentem CO2.
    Więc jeżeli przemnożymy owe dwa procenty razy nasze, niech będzie, cztery to:
    0,02 x 0,04 = 0,0008. Jeśli teraz pomnozymy sobie owe 0,0008 razy 0,2 to:
    0,0008 x 0,2 = 0,00016 (szesnaście stutysięcznych części ogólnej zawartości CO2 w atmosferze, a więc za taką jego ilość w wyniku ograniczenia jego emisji o 20 % zapłacimy grube miliony ( i to pod warunkem że dostosują się do tego Chiny, Rosja i jeszcze parę krajów). To przecież jest dużo mniej niż średnioroczne wahania a nawet jakikolwiek błąd pomiaru !
    I nie są to dane wyssane z palca, ale jak najbardziej rzetelne dane z pomiarów na które równiez powołują się "obrońcy atmosfery".
    Ty niemniej, choć akurat w tej materii zgadzam się z ziobrystami - to nie daj Bóg ich jakiegokolwiek powrotu do władzy !
  • erte2 02.01.12, 23:35
    remik.bz napisał:
    ....A ja zadaję pytanie merytoryczne: czy powinnismy popierać Pakiet Klimatyczny w sytuacji, gdy nasza gospodarka "węglem stoi" a Pakiet "lekceważą" np USA i Chiny?
    Powinniśmy głośno protestować nie dlatego że "węglem Stoimy" czy ze względu na Chiny - ale dlatego że jest to skrajna hucpa i oszustwo. Wystarczy policzyć opierając się na ogólnodostępnnych danych i jak drut wyjdzie nam że nawet ograniczenie emisji CO2 do zera nie ma najmniejszego znaczenia dla procesu oziębiania czy ocieplania się klimatu, bo wielkości te są mniejsze od rocznych wahań emisji tego gazu ze źródeł naturalnych - a więc wielkim wysiłkiem i kosztem nie uzyskamy dokładnie niczego.
    Żeby nie było nieporozumień - nie neguję samego zjawiska zmian klimatycznych, bo zachodzą one na Ziemi od milionów lat w pewnych cyklach. Ale mamy na nie taki sam wpływ jak na wymieranie dinozaurów lub wahania orbity Ziemi wokół Słońca.
  • trevik 02.01.12, 23:53
    Zły, bo powstawał pod polityczne dyktando z politycznymi założeniami konserwacji układów sił w gospodarkach krajów EU.
    Zły, bo nie chodzi o ekologię - ta wydaje się w tym wypadku być listkiem figowym.
    Zły, bo nie obowiązuje wszystkie państwa na świecie.

Obawiam się, że zanim na planecie nie dojdzie do katastrofy, to nie da się niczego w temacie ekologii ruszyć. Pewną nadzieją na przyszłość są huragany w US, choć jeszcze zbyt mało wykańczające - EU razem z US mogłyby doprowadzić do ogólnoświatowego rozwiązania,

T.

--
    "mądrej głowie dość dwie słowie ,a głupiemu to i referatu mało" - Stanisław Anioł
  • bo98 03.01.12, 21:38
    Pakiet jest zły, a nawet bardzo zły dla Polski.
    Bardzo dobry dla Francji i Niemiec
    CO2 jest w troposferze mniej niż cztery setne procenta. Dobrze, że w ogóle jest, bo rośliny bez niego by nie istniały.
    Chiny i USA produkują 40 razy więcej niż my, Indie i Japonia 10 razy więcej. Nawet Australia jest lepsza od nas, a per capita, nawet dwa razy. I wszyscy oni słusznie będą umierali ze śmiechu na wieść o naszych pomysłach.

Jesteśmy natomiast rekordzistą świata we frajerstwie w rozkładaniu swojej gospodarki.
    --
    "widzę i pochwalam to, co lepsze, ale idę za tym, co gorsze" Marcher ou mourir.
  • man_sapiens 03.01.12, 23:30
    Dobry, bo dzięki niemu:
    1. Oszczędzane są nieodtwarzalne surowce (ropa, gaz, węgiel), zamiast spalać można ich używać z większym sensem.
    2. Gospodarka w Europie przestawia się na oszczędzanie surowców, zwłaszcza energii, co przyniesie duże efekty gdy paliwa będą dalej drożeć - a będą na pewno.
    Zły, bo mydli ludziom oczy:
    1. Tym, że zmniejszenie emisji w niektórych najbardziej rozwiniętych państwach odwróci domniemane zmiany klimatu. Nie odwróci, bo to zaledwie parę procent światowej emisji CO2.
    2. Tym, że ocieplenie klimatu jest złe. Tego nikt nie udowodnił. Podniesienie poziomu mórz nawet o kilka metrów to kłopot tylko dla ludzi mieszkających blisko brzegów - można ich przesiedlić kosztem niższym niż ograniczenia emisji CO2. A klimat był bardzo ciepły w epoce dinozaurów, kiedy życie na Ziemi było w największym rozkwicie.
    --
    Wolę siebie lubiącą ludzi niż siebie kochającą ludzkość Wisława Szymborska
  • cwiercinteligentzpis 04.01.12, 09:00

Kiedyś trzeba zacząć, tylko dlaczego ku... znów JA? Już musiałem przeżyć komunę, potem obalić ją, potem Plac Balcerowicza, odnową moralna, i być bezrobotnym 2 dodatkowe lata.
  • remik.bz 04.01.12, 09:08
    cwiercinteligentzpis napisał:

>
    > Kiedyś trzeba zacząć, tylko dlaczego ku... znów JA? Już musiałem przeżyć komunę
    > , potem obalić ją, potem Plac Balcerowicza, odnową moralna, i być bezrobotnym
    > 2 dodatkowe lata.

Moja córka kiedys mi powiedziała: Ty to miałes ciekawe zycie- i komuna, i Solidarność, i stan wojenny, i dziki kapitalizm , i Unia Europejska.... A moje pokolenie? Praca i wyscig szczurów a po wyjściu z pracy siedzi sie w pubie i aby być trendy dyskutuje o stopach redyskontowych (czy jakos tak?) a samce kombinuja jakby tu laskę zerwać....
  • remik.bz 04.01.12, 09:01
    man_sapiens napisał:

> Dobry, bo dzięki niemu:
    > 1. Oszczędzane są nieodtwarzalne surowce (ropa, gaz, węgiel), zamiast spalać mo
    > żna ich używać z większym sensem.
    > 2. Gospodarka w Europie przestawia się na oszczędzanie surowców, zwłaszcza ener
    > gii, co przyniesie duże efekty gdy paliwa będą dalej drożeć - a będą na pewno.

Zwróciłes uwagę na bardzo ważny aspekt- oszczędność surowców. Rozsądny "gospodarz" oszczędza swoje surowce i kupuje od innych tak długo jak długo mu sie to oplaca (nie tylko finansowo). Taka oszczędność dzisiaj (nawet kosztem wyrzeczeń) może mieć duże znaczenie dla naszych "wnuków". Nie bardzo rozumiem dlaczego o tym aspekcie jakos cicho przy tej dyskusji o Pakiecie.

> Zły, bo mydli ludziom oczy:

Ano właśnie. Mydli sie ludziom oczy "ekologią" zamiast podnosic kwestie korzyści w przyszłości. Może dlatego , ze ludzie raczej nie mysla o odległej przyszlości.
  • zuzkazuzka111 04.01.12, 08:37
    Po pierwsze mocno wątpliwy naukowo jest powód wprowadzenia pakietu.
    Po drugie nasze europejskie handelki nie mają żadnego znaczenia w skali świata.
    Po trzecie Polski na to nie stać. Poszczególnych Polaków również.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka