Dodaj do ulubionych

2000-3000 (zł na godzinę)

14.05.12, 09:26
wyborcza.pl/56,75248,11699126,Najlepiej_wynagradzani_prezesi_gieldowych_spolek__Ranking_.html
Czy w demokratycznym państwie prawnym wynagrodzenia za pracę w sektorze prywatnym powinny (nie powinny) być ograniczon przez prawo od góry? Bo ustawowa pensja minimalna, jak wiadomo, istnieje.
Właśnie "GW" podała, że najlepiej zarabiający polscy biznesmeni zarabiają dziesięć do trzydziestu tysięcy złotych dziennie, czyli 2000-3000 złotych na godzinę (przy zazwyczaj 12-godzinnym dniu pracy). To pewnie szokuje ludzi, którzy tyle zarabiają przez miesiąc, ale też mozna przypuszczać, że zarobki biznesowej czołówki w bogatszych krajach są jeszcze większe.
Powtórzę: czy demokratyczne państwo prawne powinno ustawowo okreslić jakąś górną granicę takich prywatnych wynagrodzeń za pracę, czy nie? I jakie są argumenty?
Stanisław Remuszko
www.remuszko.pl
Edytor zaawansowany
  • ayran 14.05.12, 09:31
    ... też byś ograniczył z góry? Czy też nie uważasz Hiszpanii za demokratyczne państwo prawne?
    --
    Jaja w kraju niewyjęte - Solidarność dała ciała.

Jacek Kaczmarski
  • szwampuch58 14.05.12, 09:41
    to brzydkie cechy
  • tornson 14.05.12, 09:53
    szwampuch58 napisał:

> to brzydkie cechy
    Złodziejstwo jeszcze gorsze.
  • szwampuch58 14.05.12, 10:38
    zawistny nieudacznik czesto krzyczy:Zlodzieje....bo zazdrosci
  • tornson 14.05.12, 10:39
    szwampuch58 napisał:

> zawistny nieudacznik czesto krzyczy:Zlodzieje....bo zazdrosci
    Ale nie jestem zawistnym nieudacznikiem.
  • szwampuch58 14.05.12, 10:53
    moze,skad mam wiedziec?
  • mariner4 14.05.12, 09:49
    Prywatny pracodawca może płacić ile chce.
    M.
  • absurdello 14.05.12, 18:21
    jest w przybliżeniu stała więc te rozdęte do granic nieprzytomności płace powodują, że komuś trzeba wciskać kit, że jego praca jest niewiele warta choć delikwent siódme poty z siebie wyciska pracując w nadgodzinach i bynajmniej nie pierdząc w stołek, nie mając czasu dla rodziny, a często podupadając na zdrowiu co znów kosztuje, bo przecież leczenie nie jest za darmo, a taki zatrudniany za minimum, nie będzie się leczył prywatnie.
  • mariner4 14.05.12, 18:28
    Zamożni kupują inne dobra, albo inwestują pieniądze. Ogromny rynek towarów luksusowych, drogie domy, apartamenty. Ten rynek daje pracę innym.
    Nadwyżki ponad potrzeby konsumpcyjne nawet jak leżą w bankach, to też pracują.
    Powielasz przesądy.
    M.
  • trevik 15.05.12, 19:44
    > jest w przybliżeniu stała

Przeczytaj coś o monetaryzmie - przestaniesz pisać takie głupoty.

> komuś trzeba wciskać kit, że jego praca jest niewiele warta choć delikw
    > ent siódme poty z siebie wyciska

Jeśli zarabia słabo to albo jest beznadziejnym negocjatorem, albo jego praca faktycznie nie jest wiele warta.

T.

--
    "mądrej głowie dość dwie słowie ,a głupiemu to i referatu mało" - Stanisław Anioł
  • derduch.antykatolik 14.05.12, 09:51
    Nikomu nic do tego.

--
    Wieczorem siadam w fotelu, otwieram bogato oprawione "Dzieła Wybrane" Lenina i urywki czytam rodzinie... Zaraz, powiedziałem "rodzinie"? Przepraszam, to przejęzyczenie! Ja oczywiście nie mam rodziny! Dzieci wyskrobałem, a rodziców poddałem eutanazji. Czytam żonie i kochankom obu płci.
  • tornson 14.05.12, 09:53
    od dochodów 20-30 krotności płacy minimalnej.
  • mariner4 14.05.12, 10:02
    i projektować komputery?
    Trzeba było się uczyć.
    M.
  • tornson 14.05.12, 11:29
    mariner4 napisał:

> Trzeba było się uczyć.
    No właśnie, tępaku.
  • wkkr 14.05.12, 18:06
    czy udajsze że pracujesz w knajpie dziadka?
  • wkkr 14.05.12, 18:05
    Przy takim poziomie dochodów mamy odczynienia z ligą światowa. To są artyści, przywódcy, wizjonerzy. To nie są ludzie od zarządzania folwarkiem!
    Tacy menadżerowie po prostu podpiszą kontrakty w innym kraju jeśli w Polsce nie będą mogli zarobić takich pieniędzy.
    W ten sposób najzdolniejsi menadżerowie zostaną z polski "wygnani".
    Na takim interesie Polska na pewno straci.
  • douglasmclloyd 14.05.12, 18:18
    Takich menadżerów ze świecą trzeba szukać.

finance.yahoo.com/blogs/breakout/jp-morgan-trading-loss-still-more-questions-answers-154010320.html;_ylt=AkjqzW518MldeWF0qh_ZASuiuYdG;_ylu=X3oDMTQzOWdscjJvBG1pdANGaW5hbmNlIEZQIEp1bWJvdHJvbiBMaXRlBHBrZwNjMDJjZTdiMS0wMzZmLTM2NmUtYjkzNC04M2QyNDI0MDkxZTcEcG9zAzEEc2VjA2p1bWJvdHJvbgR2ZXIDMWNhZmFmYTAtOWRkYi0xMWUxLWJmNzctYzVhYzExZGE5ZGM2;_ylg=X3oDMTFpNzk0NjhtBGludGwDdXMEbGFuZwNlbi11cwRwc3RhaWQDBHBzdGNhdANob21lBHB0A3NlY3Rpb25z;_ylv=3
    --
    "Nastąpiła sytuacja modelowa, opisana w konstytucji, że jeżeli organa państwa nie są w stanie sprostać sytuacji, wtedy Sejm powołuje komisją śledczą" - podkreślił Macierewicz."
    Państwo nie przewidziało wariatów w swoich organach. Powołać komisję śledczą!
  • woda_woda 14.05.12, 09:54
    To by znaczyło, że kraj kwitnie.
  • tornson 14.05.12, 10:01
    woda_woda napisała:

> To by znaczyło, że kraj kwitnie.
    Bredzisz lemingu! Jak najwięcej osób powinno z zarobkami oscylować wokół średniej krajowej. Takie patologicznie wysokie zarobki to oznaka bantustanizacji społeczeństwa. By jedna menda mogła tyle zarabiać to setki jak nie tysiące osób muszą na to pracować swoją biedą. Te palanty niczego nie tworzą, żerują jedynie na pieniądzach wypracowywanych przez innych.
  • woda_woda 14.05.12, 10:05
    abyś zarabiał 2000 na godzinę a nie tak jak dziś dwa pięćdziesiąt.
  • tornson 14.05.12, 10:40
    woda_woda napisała:

> abyś zarabiał 2000 na godzinę a nie tak jak dziś dwa pięćdziesiąt.
    Ooo, lemingowi się wydaje że mnie "ynteligentnie" obraził! :D
  • tw_wielgus 14.05.12, 11:34
    A to komucha można obrazić..?!
    --
    Feminizm kończy się tam gdzie trzeba wnieść szafę po schodach.
  • wkkr 14.05.12, 18:08
    on jest na utrzymaniu dziadka którzy wyzyskuje klasę robotnicza w swojej, prywatnej knajpie.
    :)
  • douglasmclloyd 14.05.12, 18:23
    wkkr napisał:

> on jest na utrzymaniu dziadka którzy wyzyskuje klasę robotnicza w swojej, prywa
    > tnej knajpie.
    > :)

Skończył z przemytem benzyny z Białorusi?

--
    "Nastąpiła sytuacja modelowa, opisana w konstytucji, że jeżeli organa państwa nie są w stanie sprostać sytuacji, wtedy Sejm powołuje komisją śledczą" - podkreślił Macierewicz."
  • dupetek 14.05.12, 10:15
    Bredzisz lewaczku Tornsonie! Dzięki takim ludziom powstają miejsca pracy, a Tobie komuna wciąż się marzy i państwo jako jedyny pracodawca, chciałbyś łagier stworzyć i wszystkim rozdzielać odgórnie po równo, jak w przyśpiewce: "pada deszczyk równo, raz na ziemię, raz na goowno":)
    --
    kaczka, jak to kaczka
    --
    Lubię lody!
  • tornson 14.05.12, 10:39
    dupetek napisał:

> Bredzisz lewaczku Tornsonie! Dzięki takim ludziom powstają miejsca pracy,
    Jakie miejsca pracy? Dzięki tym mendom to miejsca pracy raczej odpływają. Jeśli już to miejsca pracy zawdzięczamy raczej drobnym przedsiębiorcom, a nie złodziejom-oligarchom.
  • dupetek 14.05.12, 10:51
    Nie masz pojęcia o kapitalistycznej gospodarce!! Istotny jest skumulowany kapitał, a nie tylko rozproszony plankton - też ważny zresztą.
    --
    kaczka, jak to kaczka
    --
    Lubię lody!
  • tornson 14.05.12, 11:12
    dupetek napisał:

> Nie masz pojęcia o kapitalistycznej gospodarce!! Istotny jest skumulowany kapit
    > ał, a nie tylko rozproszony plankton - też ważny zresztą.
    Jak widać mam większe pojęcie niż ty. Prawdziwy kapitalizm, do którego wzdychają ci którzy szczerze w niego wierzą, to małe rodzinne firmy, rozproszony kapitał tak by uniemożliwić monopolistyczne działania wielkiego kapitału. To o czym piszesz jest kapitalizm korporacyjny który ma tyle wspólnego z wyidealizowanym modelem kapitalizmu co zbrodniczy katolicyzm z prawdziwym chrześcijaństwem.
    Ja oczywiście nie uznaję ani wyidealizowanego kapitalizmu neoliberalnego ani jego realnej korporacyjnej wersji. Oczywiście skumulowany kapitał i wielkie korporacje są niezbędne, a muszą podlegać kontroli państwa, bo tylko demokratyczne państwo posiada odpowiedni mandat społeczny do tego typu działalności. Kumulacja kapitału w rękach oligarchii i korporacji to najzwyklejszy zamordyzm i dyktatura.
  • mariner4 14.05.12, 17:57
    W każdej wsi w rodzinnym warsztacie? Albo mikroprocesory, albo zaawansowane leki?
    Każdy sobie w kuchni produkuje antybiotyki?
    M>
  • tornson 15.05.12, 10:01
    mariner4 napisał:

> W każdej wsi w rodzinnym warsztacie? Albo mikroprocesory, albo zaawansowane lek
    > i?
    > Każdy sobie w kuchni produkuje antybiotyki?
    Umiesz czytać ze zrozumieniem? Wyraźnie chyba napisałem że ja nie uznaję tego modelu, a kumulucja kapitału jest niezbędna ale jedynie przez państwo. Jak mam pisać by nawet tacy jak ty zrozumieli?
  • mariner4 15.05.12, 10:04
    To się nie wróci!
    wolę "Audi" od "Syrenki".
    M.
  • wkkr 14.05.12, 18:11
    Rosja którą afirmujesz na wszystkich forach jest modelowym zaprzeczeniem twoich słów!
    Tam rządzi oligarchia, tam są monopole, a klasa średnia ZDYCHA!
  • tornson 15.05.12, 10:01
    wkkr napisał:

> Rosja którą afirmujesz na wszystkich forach jest modelowym zaprzeczeniem twoich
    > słów!
    > Tam rządzi oligarchia, tam są monopole, a klasa średnia ZDYCHA!
    Tak było za Jelcyna.
  • wkkr 14.05.12, 18:13
    W zdrowej gospodarce jest miejsce na mały, średni i wielki biznes.
    Każdy z tych eleatów wnosi swój wkład w gospodarkę.
  • tornson 15.05.12, 10:03
    wkkr napisał:

> W zdrowej gospodarce jest miejsce na mały, średni i wielki biznes.
    > Każdy z tych eleatów wnosi swój wkład w gospodarkę.
    A gdzie masz tą zdrową gospodarkę oszołomie? Jako tako zdrowa jest tylko tam gdzie wielki biznes trzymany jest krótko za mordę i ma bardzo ograniczone pole do samowolki.
  • derduch.antykatolik 14.05.12, 10:59
    Zarabia czyli złodziej, to wasza ideologia.
    Mam kumpla który zarabia na czysto jakieś 20 tysięcy dziennie, daje pracę ponad stu osobom, wolałbys żeby zarabiał 5 tysięcy a bezrobocie w tej okolicy drastycznie skoczyło?
    Typowe komunistyczne myślenie.

I nie pisz mi o znajomościach, oligarchach i temu podobnych bzdurach, życie jest proste: Jeżeli jesteś na prawdę inteligentny to nigdy nie będziesz biedny. Po prostu nie chcesz przed samym sobą przyznać sie do swojego nieudacznictwa, tak wygodniej.

--
    Wieczorem siadam w fotelu, otwieram bogato oprawione "Dzieła Wybrane" Lenina i urywki czytam rodzinie... Zaraz, powiedziałem "rodzinie"? Przepraszam, to przejęzyczenie! Ja oczywiście nie mam rodziny! Dzieci wyskrobałem, a rodziców poddałem eutanazji. Czytam żonie i kochankom obu płci.
  • tornson 14.05.12, 11:28
    derduch.antykatolik napisał:

> Zarabia czyli złodziej, to wasza ideologia.
    A kto tu mówi o zarabianiu? Mówimy o gnojkach którzy swoich pieniędzy nie zarabiają, a jedynie żerują na wartości dodanej wypracowanej przez innych.

> Mam kumpla który zarabia na czysto jakieś 20 tysięcy dziennie, daje pracę ponad
    > stu osobom, wolałbys żeby zarabiał 5 tysięcy a bezrobocie w tej okolicy drasty
    > cznie skoczyło?
    Gdyby zarabiał 15tys mniej to dałby pracę kolejnej setce, odciążając też trochę tych z których teraz zdziera. Tacy jak on nie dają pracy tylko ją zabierają, ograniczają zatrudnienie, robiąc z tych co zostali niewolników i strasząc ich widmem bezrobocia. Twój znajomek zdziera jakieś 40tys rocznie z każdego, a że wartość dodane zabierana pracownikom jest znacznie mniejsza niż ich zarobki, zatem płaci im pewnie płacę minimalną.

> Typowe komunistyczne myślenie.
    >
    > I nie pisz mi o znajomościach, oligarchach i temu podobnych bzdurach, życie jes
    > t proste: Jeżeli jesteś na prawdę inteligentny to nigdy nie będziesz biedny.
    Nie myl inteligencji z cwaniactwem.

> Po
    > prostu nie chcesz przed samym sobą przyznać sie do swojego nieudacznictwa, tak
    > wygodniej.
    Skąd te ataki personalne, inaczej nie potrafisz dyskutować?
  • derduch.antykatolik 14.05.12, 14:32
    i sobie dopisujesz ideologię.
    Średnia pensja u kupla we firmie to ponad 6 tysięcy netto, nie pierdziel więc o wyzysku, szczególnie że mówimy tu o ludziach z wykształceniem od podstawowego do średniego.

Ja stosuje podobny stosunek zysków do pensji, tyle że ja niestety na mniejszą skalę: Dzisiaj mam na czysto dwa tysiące, czyli chłopaki dostali jakieś 400 pln dniówki. Jaki to wyzysk? Żeruje to na mnie córka i żona.

--
  • a6294011z 14.05.12, 17:40
    nie ma cię jak zweryfikować towarzyszu ani twojego kumpla. pierwsza dziesiątka najlepiej zarabiających giełdowych jest podana przez wiarygodną "Gazetę" z imienia, nazwiska i stanowiska, a twój anonimowy kumpel nie wiadomo czy istnieje ani ile zarabia. może 20 zł, a nie 20 000? jak to sprawdzić?
  • derduch.antykatolik 14.05.12, 20:25
    Wpisz sobie mój nick w Panoramio, jesli wydaje rocznie spokojnie ponad 70 tysięcy na kilka wyjazdów wakacyjnych, zdecydowanie nie zarabiam średniej krajowej.

--
  • a6294011z 15.05.12, 16:02
    nie ma cię jak zweryfikować towarzyszu dyrdak ani twojego rzekomego kumpla. pierwsza dziesiątka najlepiej zarabiających giełdowych jest podana przez wiarygodną "Gazetę" z imienia, nazwiska i stanowiska oraz zdjęcia, a twój anonimowy kumpel nie wiadomo czy istnieje ani ile zarabia. może 20 zł, a nie 20 000? dokładnie tak samo jest z twoją weryfikacją, nie wiadomo nawet, czy w realu jesteś singlem czy zlepem
  • don.kichote 14.05.12, 18:27
    derduch.antykatolik napisał:

> Ja stosuje podobny stosunek zysków do pensji, tyle że ja niestety na mniejszą s
    > kalę:

Mam rozumieć, że "inteligencja" u Ciebie szwankuje?
    Wszak to Ty pisałeś wyżej o związku inteligencji z zarobkami?
    --
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

Stanisław Lem
  • wkkr 14.05.12, 18:14
    tak jak cały pisuar!
    Jesteś pisdziakiem i nawet sobie z tego sprawy nie zdajesz!
  • tornson 15.05.12, 09:58
    poyebów na określenie wszystkiego co im się nie podoba, zwykle nawet nie mają pojęcia co oznacza.
  • douglasmclloyd 14.05.12, 18:27
    dupetek napisał:

> Bredzisz lewaczku Tornsonie! Dzięki takim ludziom powstają miejsca pracy

Któryż to menadżer zbudował własny biznes od podstaw i stworzył miejsca pracy, a nie przyszedł na gotowe?

--
  • dupetek 14.05.12, 22:51
    To kto stworzył,to: "gotowe"?
    --
    kaczka, jak to kaczka
    --
    Lubię lody!
  • douglasmclloyd 15.05.12, 16:28
    dupetek napisał:

> To kto stworzył,to: "gotowe"?

W Polsce? Lud pracujący miast i wsi.

--
  • kzet69 15.05.12, 20:06
    W twojej najbliższej okolicy Douglas: Moczarski (Aleksandria), Klimas (Wkręt-Met), Myśliwiec (Dospel)
  • oldnick5 16.05.12, 02:44
    Agorę w dniu debiutu wyceniono na 3 miliardy dolarów. Agora dostała w prezencie od komuszego państwa zgodę polityczną, roczny monopol, papier, transport, teletransmisję, druk, kolportaż, łączność, i nawet lokal. Te dobra były własnością ludu pracującego miast i wsi, jak słusznie zauważył pan douglasmclloyd
    Stanisław Remuszko
    www.remuszko.pl
  • douglasmclloyd 16.05.12, 03:04
    kzet69 napisał:

> W twojej najbliższej okolicy Douglas: Moczarski (Aleksandria), Klimas (Wkręt-Me
    > t), Myśliwiec (Dospel)

No dobra, a co z miedzią, z kopalniami węglowymi, PKSem, PKP i innymi firmami?

--
  • tw_wielgus 14.05.12, 11:38
    Nie, nie powinno. Państwo może oczywiście odgórnie regulować dochody poprzez progresywne opodatkowanie wynagrodzeń. Tylko doświadczenie uczy, że to najprostrza droga od odpływu kapitału do krajów, w których na tych najlepiej zarabiającyc nie patrzy się jak na złodziei.
    --
    Dlaczego słoń ma ogon?
    Żeby się zbyt gwałtownie nie kończył.
  • lump-1 14.05.12, 12:15
    oldnick5 napisał:

> Czy w demokratycznym państwie prawnym wynagrodzenia za pracę w sektorze prywatn
    > ym powinny (nie powinny) być ograniczon przez prawo od góry?

Oczywiście, że nie.
  • oldnick5 14.05.12, 20:41
    ...Powtórzę: czy demokratyczne państwo prawne powinno ustawowo okreslić jakąś górną granicę takich prywatnych wynagrodzeń za pracę, czy nie? I jakie są argumenty?

Odpowiedź Forumowiczow na pierwsze pytanie została udzielona, dziękuję.
    A na drugie?
    Stanisław Remuszko
  • romad2447 14.05.12, 21:01
    Lepiej byc wolnym panstwem niz demokratycznym.
  • gszatek 14.05.12, 23:17
    państwo demokratyczne nie ale komunistyczne robią to do tej pory
  • humbak 16.05.12, 10:11
    Myślę że to zależy. W sytuacji gdy państwo w jakimś istotnym stopniu ogranicza możliwości prowadzenia działalności biznesowej danego typu, może moim zdaniem wprowadzić też pewne obostrzenia dotyczące limitów wynagrodzeń. Przykład- sektor bankowy.
    Szczerze mówiąc jednak wolałbym aby państwo wprowadzało jak najmniej regulacji.
    Co do zaś ogólnego ograniczenia pensji w sektorze prywatnym, to nie ma ono raczej podstaw.
    --
    Iiiii tam...
  • ossey 16.05.12, 10:19
    z jednej stroy panstwo nie powinno ingerowac poza podatkami w sfere zarobkow wlascicieli i prezedow prywatnych firm....
    ale jest druga strona....spekulcja na gieldzie( a tym zajmuja sie banki i tzw fundusze inwestycyjne) nie zwieksza bogactwa panstwa wrecz jest szkodliwa czesto jest forma wyprowadzania kapitalu z panstwa....nie mniej gielda jest instytucja potrzebna bo za jej posrednictwem firmy moga pozyskac kapital do rozwoju....
    --
    Nowe forum. Zapraszam
    forum.gazeta.pl/forum/f,168213,Spiskowa_Historia_Swiata.html
  • douglasmclloyd 16.05.12, 20:11
    I za to trzepią sporą kasę.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11737611,Prezesi_TVP_i_PR__Spolki_sa_w_katastrofalnej_sytuacji.html#opinion17486778
    --
  • humbak 16.05.12, 21:55
    Kuźwa... jakbym wiedział że moje pieniądze nie pójdą na produkcję tej kichy którą emituje polska telewizja w większości, albo na wspaniałe radiowe kalafiory pod tytułem Jedynka i Trójka to bym z chęcią 2 i 3 abonamenty płacił.
    --
    Iiiii tam...
  • douglasmclloyd 16.05.12, 22:17
    humbak napisał:

> Kuźwa... jakbym wiedział że moje pieniądze nie pójdą na produkcję tej kichy któ
    > rą emituje polska telewizja w większości, albo na wspaniałe radiowe kalafiory p
    > od tytułem Jedynka i Trójka to bym z chęcią 2 i 3 abonamenty płacił.

Kto teraz będzie naszą konomatografię i wspaniałe gwiazdy sponsorował? Kot mahoniowe dekoracje pali? No kto?

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.