Dodaj do ulubionych

multipleks pana Solorza

01.08.12, 01:03
w eufori z okazji uruchomienia cyfrowej telewizji naziemniej jakoś nikt nie zauważył jak sprytnie pan Solorz stworzył własny prywatny multipleks zręcznie nazywając to telewizją mobilną.Jakoś zainteresowane instytucje nie zauważyły tego,wręcz przeciwnie po faktcie zmieniły koncesje na korzyść pana Solorza.widać są równi i równiejsi.
Obserwuj wątek
    • narwit Re: multipleks pana Solorza 01.08.12, 02:27
      Możesz powiedzieć coś więcej ? Nie wiem o co Ci chodzi. Mam zainstalowany bezpłatny dostęp do Internetu (poprzez AERO2) i działa to całkiem nieźle. Wiem, że za tym stoi podobno właściciel, pan Solorz - ale mam to gdzieś kto jest właścicielem skoro to działa. Co do telewizji mobilnej i multipleksu to nie korzystam. A pana Solorza nie za bardzo lubię. Ale cóż tam i tak do nieba nie zabierze ze sobą nawet 1 grosza z tego co ma.
      --
      Nie znoszę partactwa, draństwa, matactwa i cwaniactwa. Jak powiedział pewien mądry człowiek ok. 70 lat temu: Dla triumfu zła wystarczy by zwykły, stojący po stronie dobra człowiek pozostał bezczynny.
      Oryginał: "The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke (1729-97)
      • wkkr Cwaniak korzysta z okazji, ale... 01.08.12, 07:12
        To co on oferuje pod nazwą telewizji mobilnej nie jest zgodne z duchem koncesji.
        Z literą owszem, ale to nie ma znaczenia.
        Koncesjonodawca powinien sprawdzić wszelkie możliwości odebrania koncesji lub też zmuszenia koncesjonobiorcy do postępowania zgodnie z duchem koncesji.
        ========
        Idea telewizji była taka, że będzie możliwość odbierania TV na telefonach komórkowych bez dodatkowego sprzętu (wyciągasz telefon z kieszeni i oglądasz...). Nie zostało to należycie zapisane i to właśnie wykorzystał Solorz.
        To co on oferuje to jest jawna kpina z wyzej opisanej idei. Kto rozsądny będzie tachał specjalny modem (kilka razy większy od komórki) by na komórce oglądać TV?
        Modem ten jest nawet większy od niektórych przenośnych telewizorów.
    • laki040 Re: multipleks pana Solorza 01.08.12, 05:32
      Mówiąc obrazowo to jest tak jak gdyby właśiciel sklepu otrzymał koncesje na sprzedaż piwa a....sprzedawał wódkę mówiąc że to piwo 40 procentowe..... już po fakcie wprowadzono poprawkę do koncesji na nadawanie zgdonie z zyczeniem wspaniałego biznesmena
        • laki040 Re: multipleks pana Solorza 01.08.12, 07:14
          To nie jest żadna telewizja mobilna! ma tylko taką etykietę z powodów prawnych,to zwykłe nadawanie w dvb-t,nie chodzi mi o sprawy techniczne ale o fakt swobodnego naginania prawa do własnych potrzeb
        • wkkr Fajna? 01.08.12, 07:18
          Fajnie to miało być - wyciągasz komórkę i oglądasz TV beż żadnych ceregieli.
          Ale pan Solorz zrobił tek że do oglądania TV na komórce będziesz potrzebował kilka razy większego od niej modemu.
          Śmieszne jest to, że modem ten jest większy od niektórych modeli przenośnych telewizorów.
          No i kwestia anteny. Prawdopodobnie bez anteny takiej jak w normalnych telewizorach modem ten nie będzie działał (ale tego nie jestem pewien).
          ===
          No więc by obejrzeć telewizję mobilną na komórce bedziesz musiał tacha plecak z modemem a na głowie będziesz miał antenę.
    • haen2010 Gdy Solorz przejął Polkomtel 01.08.12, 06:09
      Czyli państwową spółkę, to od ręki bez żadnego uszczerbku dla firmy wywalił co trzeciego tam etatystę, a raczej statystę. I dalej czyści.

Niech ten prosty fakt da wszystkim do myslenia, jaki rabunek państwa odbywa się pod rządami bękartów Okrągłego Stołu i ich kościelnego patrona. Gazety piszą tylko o radach nadzorczych i zarządach pomijając dojenie do spodu od zbędnej sprzątaczki z PSL, czy ciecia lub kierowcy powiązanego z platformą.

Pamiętajcie - samych urzędasów koalicja POPSL od ręki dorzuciła sto tysięcy. Ale firmy państwowe to nie tylko urzędasy. Jedno stanowisko pracy dla urzędasa to średnio 150 tysięcy rocznie razem z całą logistyką.
      • wiosnaludzikow Re: Gdy Solorz przejął Polkomtel 01.08.12, 07:51
        haen2010 napisał:

> Czyli państwową spółkę, to od ręki bez żadnego uszczerbku dla firmy wywalił co
        > trzeciego tam etatystę, a raczej statystę. I dalej czyści.
        > Niech ten prosty fakt da wszystkim do myslenia, jaki rabunek państwa odbywa się
        > pod rządami bękartów Okrągłego Stołu i ich kościelnego patrona. Gazety piszą t
        > ylko o radach nadzorczych i zarządach pomijając dojenie do spodu od zbędnej spr
        > zątaczki z PSL, czy ciecia lub kierowcy powiązanego z platformą.
        Otóż to !
        Dlatego nawet "rentowne" Uzdrowiska należy sprzedać.
            • laki040 Re: To że oni są durnie, nie oznacza, że 01.08.12, 07:42
              jest tu analogia do pseudo taksówkarzy np. z Warszawy którzy wożą pasażerów ale jak twierdzą taksówkami nie są.....ich jednak choc starają się ścigać,ma jednak racje stare przysłowie pszczół...duży może więcej.Przy okazji część obecnych pracowników KRRiT i UKE to byli/przyszli pracownicy pana Solorza.
              • wiosnaludzikow Re: To że oni są durnie, nie oznacza, że 01.08.12, 07:49
                laki040 napisał:

> jest tu analogia do pseudo taksówkarzy np. z Warszawy którzy wożą pasażerów ale
                > jak twierdzą taksówkami nie są.....ich jednak choc starają się ścigać,ma jedna
                > k racje stare przysłowie pszczół...duży może więcej.Przy okazji część obecnych
                > pracowników KRRiT i UKE to byli/przyszli pracownicy pana Solorza.
                W Twojej wypowiedzi jest "analogia" do PISowskiego piekła niekompetencji, posądzeń i ograniczania wolności działania człowieka w ramach prawa jako analogia do bolszewizmu. Nazywam to katobolszewizmem.

• wiosnaludzikow Re: To że oni są durnie, nie oznacza, że 01.08.12, 08:02
                    laki040 napisał:

> ok więc niech pieniądz rzadzi....prawo mamy w d...
                    Nie o to chodziło.
                    Wskaż gdzie tutaj zostało naruszone prawo. Tego nie rozumiesz ! Byłbym pierwszy, który krytykowałby takie fakty gdyby prawo było naruszone. Solorz bardzo dużo zainwestował w ten projekt. Jednak ocena tego wymaga trochę większej wiedzy w tym techniki aby to ocenić.
                    Przyjmij : technika , jej postęp wyprzedza koncesje i baranów z urzędów i parlamentu w Polsce.
                    To tak jak abonament raiowotelewizyjny, który musisz płacić jak masz TV ale jak masz tylko komputer to nie musisz płacić.
                    Pieniądz nie powinien rządzić państwem. Tak . Ale co innego państwo a co innego obywatel.
                    • laki040 Re: To że oni są durnie, nie oznacza, że 01.08.12, 08:09
                      pytanie za 100pkt,czym różni się technicznie tv mobilna w wykonaniu Polsatu od dvb-t ? w projekcie dvb-h wykorzystanie częstotliwości tvbyło przewidziane jedynie do dosyłu sygnału do stacji bazowych dla telefonów komórkowych a nie do nadawania standardowych transmisji jak to ma miejsce,inna sprawa że sam projekt dvb-h okazał się niewypałem w całej europie co nie znaczy że można naginać prawo
            • wkkr Ależ ja mu tego nie bronię 01.08.12, 08:00
              Tylko że koncesjonodawca powinien stać na straży prawa i ducha koncesji.
              Jeśli wykonanie koncesji jest sprzeczne z pierwotną ideą to koncesjonodawca powinien interweniować - nawet kosztem wielomilionowych odszkodowań, bo to i tak będzie bardziej opłacalne niż tolerowanie cwaniactwa.
              ==========================
              Jeśli dostaniesz koncesję na wydobycie żwiru ale trafisz na węgiel to fakt rozdrobienia węgla do rozmiarów żwiru nie upoważni cię do prowadzenia eksploatacji..
              Urząd Górniczy od razu wlepi ci kary za nielegalna eksploatację choć teoretycznie można sobie wyobrazić "żwir węglowy".
              A Solorz tak właśnie działa - wydobywa węgiel mając koncesję na żwir....
              • zgred-zisko Re: Ależ ja mu tego nie bronię 01.08.12, 08:13
                Widzę, że znasz się na rzeczy. To wytłumacz mi, w czym to jest sprzeczne z pierwotną ideą?
                Od dłuższego czasu są na rynku kieszonkowe dekodery DVB-T podłączane do gniazda USB i wyposażone w mini antenę (sam ma taki). Nikt nie mówi, że trzeba ich zakazać lub wprowadzić jakąś szczególną koncesję.
                • laki040 Re: Ależ ja mu tego nie bronię 01.08.12, 08:28
                  mówimy o kwestii nadawania a nie odbioru,a pierwotna idea przewidywała korzystanie z sygnału dvb-h na telefonach komórkowych przystosowanych do tego bez pośrednictwa dodatkowych urządzeń jak to ma miejsce w tej wersji,tak jak to robi Polsat to sam mogę uruchomić "tv mobilną" w domu w ciągu 5 min. za pomocą kompa, tunera dvb-t na usb ,routera wifi i np programu vlc i wszyscy sąsiedzi mający tel z wifi będą cieszyć się "tv mobilną,ale nie o to chodziło w pierwotnym zamiarze
                    • laki040 Re: Ależ ja mu tego nie bronię 01.08.12, 08:56
                      fakty są takie że to zwykła telewizja dvb-t i żadne chwyty marketingowe tego nie zmienią,mam pretensje tylko o to że powinno sie otwarcie powiedzieć- projekt dvb-h to trup,przekazujemy częstotliwości dla dvb-t i ogłaszamy otwarty konkurs na ich wykorzystanie,i tu pan Solorz mógłby wystartować w takim konkursie na równych zasadach z innymi nadawcami a nie kombinować z omijaniem prawa
              • wiosnaludzikow Re: Ależ ja mu tego nie bronię 01.08.12, 08:40
                Natomiast jeżeli masz koncesję na wydobycie żwiru i odnajdujesz węgiel, jeżeli wystąpisz o koncesję na węgiel lub kupisz spółkę z tają koncesją na węgiel to wszystko jest OK. Wszystkie działania są tutaj zgodne z prawem.
                Właśnie Solorz musi to robić inteligentnie i sprytnie bo nie ma takiego wsparcia rządu i jedynej kierowniczej partii jak ma TVN.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka