• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Kiedy Ukraińcy przeproszą za zbrodnie na Wołyniu? Dodaj do ulubionych

• 31.12.12, 10:27
    Ukraińcy ciągle dopominają się o przeprosiny za Akcję Wisła, zapominając o tym, że była konsekwencją zbrodni ukraińskich na Polakach.
    Jednak zapominają, że polski Senat i prezydent już za Wisłę przeprosili, natomiast Ukraińcy za Wołyń nigdy, oni nawet nie przyznają się do tej czystki etnicznej, kłamiąc o wojnie domowej.

Zbrodnia wołyńska to 100.000 polskich ofiar, zarżniętych narzędziami rolniczymi niemowlaków, kobiet, mężczyzn. Ofiary zawiniły polskim pochodzeniem.
    Edytor zaawansowany
    • 31.12.12, 10:52
      A kiedy Polska przeprosi za "nawracanie" Ukrainy? 150.000 ofiar.

--
      Wieczorem siadam w fotelu, otwieram bogato oprawione "Dzieła Wybrane" Lenina i urywki czytam rodzinie... Zaraz, powiedziałem "rodzinie"? Przepraszam, to przejęzyczenie! Ja oczywiście nie mam rodziny! Dzieci wyskrobałem, a rodziców poddałem eutanazji. Czytam żonie i kochankom obu płci.
      • 31.12.12, 10:59
        A kiedy Ukraińcy przeproszą za zajęcie Grodów Czerwieńskich? Z pewnością nie obyło sie bez ofiar.
    • 31.12.12, 12:25
      Zmiana nastawienia zależy tylko od nich samych. Wymuszone przeprosiny są nieprawdziwe, nic nie warte.
      Mnie bardziej porusza to, że urzędnicy prezydenta RP Kaczyńskiego przyjmowali odznaczenia gloryfikujące morderstwa UPA.
      --
      buldog.
    • 31.12.12, 13:07
      pewnie nigdy i nie ma nawet takiej potrzeby.UPA jeszcze nie wywietrzała im z głowy i cały czas lubią paradować w mundurach dywizji SS Hałyczyna.
      w cholerę z nimi.41% Ukraińców chce połączenia z Rosją i Białorusią.chyba nie dorosli jeszcze do posiadania samodzielnego państwa.mordobicia w parlamencie najlepiej to potwierdzają.
      --
      Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj
      • 31.12.12, 13:28
        99venus napisał:

> pewnie nigdy i nie ma nawet takiej potrzeby.UPA jeszcze nie wywietrzała im z gł
        > owy i cały czas lubią paradować w mundurach dywizji SS Hałyczyna.
        > w cholerę z nimi.41% Ukraińców chce połączenia z Rosją i Białorusią.chyba nie d
        > orosli jeszcze do posiadania samodzielnego państwa.mordobicia w parlamencie naj
        > lepiej to potwierdzają.

"Ciekawa" opinia .
        są tez tacy co o Plakach podobne zdanie maja.
        • 31.12.12, 13:41
          z obwodu lwowskiego - matecznika OUN/UPA. Może do nich dotrze...

--
          "Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie." (Na plebanię)
        • 31.12.12, 13:45
          "są tez tacy co o Plakach podobne zdanie maja" - bardzo możliwe.tyle tylko,że są opinie mniej lub bardziej uzasadnione.nie słyszałem żeby 41% Polaków dobrowolnie wyrzekało się własnej państwowości i o ile mi wiadomo to w Polsce nie było polskiej dywizji SS nie wspominając już o innych drobnych różnicach.
          pan hrabia z rezunów?
          --
          • 31.12.12, 15:59
            dlaczego obrażasz ?
            "pan hrabia z rezunów? " nie raczej, z rezanych ,ale to w tej dyskusji nie ma najmniejszego ...

piszesz o 41%, a może powiesz mi ile ,dobra nie będzie tysięcy ale setek lat był byt pod
            tytułem Ukraina ,i powiedz mi w takim razie pod jaką państwowość powinni się podłączyć.
            • 31.12.12, 16:15
              41% to dane z przeprowadzonych ostatnio badań na Ukrainie.moim zdaniem bytu państwowego pod nazwą Ukraina nie było nigdy,pierwsze państwo powstało w 1991 roku po rozpadzie Zw.Radzieckiego.jakieś szczątkowe,krótkie byty w latach 1918-1921 to przelotne zjawiska.
              czyli Ukraina to było raczej pojęcie geograficzne,również ludność tamtejszą nazywano Rusinami a
              nie Ukraińcami.
              powinni stworzyć swoje własne państwo ale czy oni chcą mieć własne państwo?
              nie wiem.niech sobie żyją jak chcą.im dalej od nas tym lepiej.
              niezależnie od różnicy zdań drogi hrabio-najlepszego w 2013 roku.
              --
              • 31.12.12, 16:29
                i tobie wszystkiego......
                mimo .....
                z Tobą to nawet różnić się warto .
                idę się uchlać :))))))))))))))) a co mi tam .
                będą piski mogły gadać żem pijak :)))
                • 31.12.12, 16:32
                  proponuję jednak bez przesady.
                  polecam nalewkę na piołunie i pigwie.żadnego kaca następnego dnia drogi hrabio.
                  --
                  • 02.01.13, 10:10
                    Absynt tu siem propaguje.
      • 31.12.12, 18:48
        Na Wschodzie nienawidzą Bandery jak i u nas, na Zachodzie stawiają pomniki, ale na Wschodzie chcą do Rosji. Poplątane to wszystko. Jednak o zbrodniach na Wołyniu najlepiej rozmawia się z Ukraińcami z ... Donbasu. Szczerze i bez ogródek nazywają upowców po prostu faszystami.

• 31.12.12, 18:53
          Szczerze i bez ogródek nazywają upowców po prostu faszystami.
          >
          czyli zgodnie z prawdą.
          --
      • 06.01.13, 23:11
        Po co nam te przeprosiny? Zbrodnia zostanie zbrodnią.
        Przeprosiny są potrzebne zbrodniarzowi, bo dają mu nadzieję na rozgrzeszenie. Ofiara nie potrzebuje przeprosin.
        --
        Jestem skrajnym ateistą. Nie wierzę nawet w nieistnienie Boga.
    • 31.12.12, 16:12
      Co nam te przeprosiny dadzą?
      Może niektórym lepsze samopoczucie i nic więcej.
      --
      "Ludzie mają niezwykłą potrzebę szukania diabła u innych,żeby nie musieć dostrzegać go w sobie samych."
      Javier Cercas
      • 31.12.12, 16:24
        uważam,że oczekiwanie przeprosin a nawet domaganie się ich to absurd.ani tego nie zrobią szczerze bo do dzisiaj oberbandytów Banderę i Szuchewycza uważają za bohaterów a bestialskie wymordowanie przeszło 100 ludzi ich zdaniem nie miało miejsca a nawet jak kogoś zamordowali to w słusznej sprawie.
        to po co nam takie przeprosiny?
        niech idą w cholerę.
        natomiast uważam,że polityka rozgrzeszania Ukraińców,przemilczania zbrodni i zapominania jest nie do przyjęcia.
        --
    • 31.12.12, 16:16
      pokój z Rosją w 1920 i wydanie Ukraińców, sojuszników na zemstę komunistów?
      My też mamy swoje za uszami, kmiotku.
      M.
      • 31.12.12, 16:30
        pokój z Rosją został zawarty w 1921 roku a nie 1920.
        warunki pokoju ustaliła polska delegacja reprezentująca rząd endecki.stanowisko Piłsudskiego było całkowicie inne czego najlepszym dowodem jest fakt,że Marszałek miał odwagę stanąć przed ukraińskimi oficerami i powiedzieć "Panowie,ja was bardzo przepraszam"
        natomiast można zastanowić się dlaczego w latach 1918-1920 Ukraińcy nie poparli powstających rządów ukrańskich ani pod przewodem hetmana Skoropadskiego ani atamana Petlury.woli walki o własne państwo w nich nie było.
        myslę marynarzu,że w tej sprawie za uszami nie mamy zbyt wiele.
        a propos kmiotka:jedni orzą inni pływają.każdy ciagnie swoje.
        --
    • 31.12.12, 16:36
      to wszystko tłumacz, bo ja wiem. Przekonaj chłopa ukraińskiego, któremu dziadkowie i rodzice opowiadali o wielkim głodzie i subiektywnie nawet przedstawili winę Polaków. Tak jak my, którzy zarzucamy zachodnim aliantom zdradę, że po 9 maja 45 nie chcieli w naszym interesie wojny z ZSRR.
      Mamy swoje za uszami. Jak wszystkie narody.
      M.
      • 31.12.12, 18:15
        chłop ukraiński to głód cierpiał w sowieckiej Ukrainie gdzie Stalin zagłodził kilka milionów ludzi.
        natomiast nawet gdybyś miał rację większą niż masz,bo ja nie twierdzę,że my jesteśmy święci, to powiedz czy to o czym piszesz usprawiedliwia bestialskie wymordowanie przeszło 100 tysięcy bezbronnych kobiet,dzieci,starców?
        jakie masz argumenty na usprawiedliwienie lub wytłumaczenie ludobójstwa?
        --
        • 31.12.12, 19:02
          Ja tylko chcę zrozumieć przyczyny.
          Nie ważne, że Ukraińcy mają subiektywne odczucia. W końcu Polska nie miał sił i środków do dalszego prowadzenia wojny. Ale spróbuj to wytłumaczyć ukraińskiemu chłopu. Dla niego sprawa jest oczywista. Piłsudski zdradził Petlurę.
          Zupełnie podobnie, jak my zarzucamy aliantom zachodnim to, że nas zdradzili. Nie ważne są okoliczności. Liczy się powszechne przekonanie.
          Zauważyłem z Twoich postów, że temat Cię boli. I chyba rozumiem dlaczego.
          M.
          • 31.12.12, 19:14
            Sytuacja na Kresach wszędzie była podobna - Ukraińcy mordowali Polaków, Białorusini tego nie robili. Białorusini nie mieli swojego Bandery i UPA. Nic i nigdy ludobójstwa nie tłumaczy.
            Wytłumacz, mariner, Żydom powody Holocaustu i napisz, że część winy jest po ich stronie - odwagi!
            • 31.12.12, 19:33
              że byli Żydami.
              M.
              • 31.12.12, 19:59
                mariner4 napisał:

> że byli Żydami.
                > M.

Dokładnie jak polskich chłopów na Wołyniu. Dziwię się, że szukasz usprawiedliwienia dla ludobójstwa.
                • 01.01.13, 10:28
                  Ja gttylko pisałem, że my też mamy swoje za uszami.
                  Nie jesteśmy żadnym "królewskim szczepem piastowym" tylko przeciętnym narodem europejskim s wszystkimi wadami i zaletami.
                  Byliśmy np wspólnikami Hitlera w rozbiorze Czechosłowacji.
                  M.
                  • 03.01.13, 11:00
                    > Ja gttylko pisałem, że my też mamy swoje za uszami.

Niepotrzebnie, bo pozostaje to bez związku z ludobójstwem.
                • 01.01.13, 10:29
                  obywatelami polskimi i z punktu widzenia prawa byli Polakami.
                  M.
                  • 02.01.13, 10:40
                    np w Nalibokach?

mariner4 napisał:

> obywatelami polskimi i z punktu widzenia prawa byli Polakami.
                    > M.
              • 02.01.13, 10:39
                ktoś w końcu odpowie za Koniuchy? Katyń? Naliboki?? itp?

mariner4 napisał:

> że byli Żydami.
                > M.
            • 31.12.12, 19:35
              Arogancja, buta i pogarda polskiej kresowej szlachty.
              M.
              • 01.01.13, 10:34
                Nieźle. Koledzy powoli wypracowywują prawidłową definicje słowa LUDOBÓJSTWO.
                • 01.01.13, 12:47
                  Zapoznaj się może najpierw z definicją ludobójstwa, potem zastanów:

pl.wikipedia.org/wiki/Ludob%C3%B3jstwo
                  • 01.01.13, 15:04
                    kiemlicz88 napisał:

> Zapoznaj się może najpierw z definicją ludobójstwa, potem zastanów:
                    >
                    > pl.wikipedia.org/wiki/Ludob%C3%B3jstwo
                    Ja bidulku akurat tę definicję znam od dawna, więc mi szczurze nie pie...krów.
              • 01.01.13, 11:38
                na Ukrainie w znacznej części szlachta kresowa,moznowładcy to byli Rusini czyli dzisiejsi Ukraińcy.
                o wrogim stosunku do Rusinów najlepiej świadczy fakt,że powołali na tron polski(niestety,bo był to wyjatkowo mały człowiek) syna Jaremy - Michała.nie ulegajmy stereotypom.
                --
                • 06.01.13, 13:17
                  Panowie Rusini, którzy przeszli na katolicyzm. A spora część chłopstwa to było chłopstwo małopolskie, które przeszło na prawosławie. Prawda jest o wiele bardziej skomplikowana niż się lemingom wydaje.
    • 01.01.13, 12:48
      W polskim Sejmie za mniejszości narodowe i stosunki z Ukrainą odpowiada syn upowca i kontakt operacyjny SB - Miron Sycz. Znak czasów.
      • 01.01.13, 12:55
        A kiedy kaczor przeprosi za czystki etniczne na wschodzie Polski. Jego dziadek był oficerem białej armii, pochodzenia żydowskiego. Jadwige, powstanke jak widzę, to od razu mie na oczach staje martylorogia ludu skarżysko-ostrowskiego. Kieleckiego w porywach.
    • 01.01.13, 21:49
      jak widać Polakom w Polsce mniej wolno:

Lista „intelektualistów” sprzeciwiających się budowie w Warszawie pomnika ofiar ludobójstwa dokonanego przez faszystów ukraińskich z OUN-UPA, SS Gallizien...
      Inicjatorką protestu była Bogumiła Berdychowska, doradca Prezydenta RP:

dr hab. Elżbieta Aranowska, Marek Balicki, Edwin Bendyk, Bogumiła Berdychowska, Michał Bilewicz, Bartłomiej Biskup, Seweryn Blumsztajn, Magdalena Bocheńska-Chojecka, Teresa Bogucka, prof. Barbara Bokus, Wojciech Borowik, Marek Borowski, Halina Bortnowska, Anna Borucka, Jacek Borucki, Danuta Borucka-Brukwicka, Stefan Bratkowski, Jerzy Brukwicki, Artur Buczyński, Grażyna Cieślak, Mirosław Chojecki, prof. Andrzej Chojnowski, dr hab. Teresa Chynczewska-Hennel, Ewa Dobrowolska, Katarzyna Dobrowolska, Waldemar Dubaniowski, Irena Dierzgowska, Sergiusz Dzierzgowski, prof. Andrzej Friszke, Cezary Gawryś, prof. Bronisław Geremek, Jolanta Gołaś, Agnieszka Grudzińska, Adam Grzegrzółka, dr hab. Ola Hantiuk, Agnieszka Holland, Michał Jagieło, Andrzej Jagodziński, Zbigniew Janas, Andrzej Janiszewski, prof. Andrzej Janowski, dr Jacek Jarymowicz, prof. Maria Jarymowicz, Tomasz Jastrun, prof. Jerzy Jedlicki, dr Grażyna Kmita, prof. Mirosław Kofta, Katarzyna Kołodziejczyk, dr Joanna Konieczna, Piotr Kościński, Maciej Kozłowski, prof. Marcin Król, Stanisław Kryciński, prof. Ireneusz Krzemiński, Jan Kułakowski, Andrzej F. Kuroń, Danuta Kuroń, Maria Lehman, prof. UW Maria Lewicka, prof. Maria Lis-Turlejska, Regina Lityńska, Jan Lityński, Maciej Łętowski, prof. Piotr Madajczyk, Andrzej Mandalian, Andrzej Mańkowski, Wojciech Mańkowski, dr Mariusz Maszkiewicz, Wojciech Maziarski, Tadeusz Mazowiecki, prof. Andrzej Mencwel, prof. UW Włodzimierz Mędrzecki, Martyna Michalik, dr Alina Molisak, dr Grzegorz Motyka, prof. Zdzisław Najder, Zbigniew Nosowski, Katarzyna Nowak, Janusz Onyszkiewicz, ks. Stanisław Opiela, prof. Jerzy Osiatyński, prof. Wiktor Osiatyński, Grzegorz Pac, Elżbieta Petrajtis-O'Nell, Adam Pomorski, Sławomir Popowski, Danuta Przywara, Wacław Radziwinowicz, prof. Adam Daniel Rotfeld, Anna Monika Rómmel, K. Rómmel, Paula Sawicka, Mirosław Sawicki, ks. Aleksander Seniuk, Witold Sielewicz, Magdalena Smoczyńska, prof. Elżbieta Smułkowa, dr Danuta Sosnowska, prof. Tytus Sosnowski, dr Wojciech Stanisławski, Joanna Staręga-Piasek, Tomasz Stryjek, Piotr Syrowiński, prof. Barbara Szacka, Anna Szeptycka, prof. Maria Szeptycka, dr Andrzej Szeptycki, dr hab. Anna Szuster-Kowalewicz, Joanna Szwedowska, gen. bryg. Zbigniew Ścibor-Rylski, Krzysztof Śliwiński, Marcin Święcicki, dr Adam Tarnowski, dr Zuzanna Toeplitz, Andrzej Wajda, dr Katarzyna Walewska, Piotr Wertenstein-Żuławski, Katarzyna Winiarska, Paweł Winiarski, Andrzej Wielowieyski, Zofia Winawer, Jolanta Wiszowata, Marcin Wojciechowski, Piotr Wojciechowski, Natalia Woroszylska, Henryk Wujec, Ludwika Wujec, Jakub Wygnański, Krystyna Zachwatowicz-Wajda, prof. Leszek Zasztowt.

Drogą elektroniczną podpisy złożyli: Michał Boni, Jacek Kastelaniec, Piotr Kosiewski, prof. UKSW Piotr Mitzner, prof. Jerzy Pomianowski, Paweł Smoleński, Joanna Szczęsna, Barbara Toruńczyk.

Ciekawostką jest to że w tym samym czasie na Krymie (Ukraina), 17.09.2007r został odsłonięty taki sam pomnik poświęcony wszystkim ofiarom faszyzmu ukraińskiego (OUN-UPA,SS Gallizien, Legion Ukraiński) bez względu na nację zamordowanych.
      --
      • 02.01.13, 03:21
        rez bys tak intensywnie popieral? Pamiec to pamiec, o zbrodniarzach, bez wzgledu na ich narodowosc i o ofiarach, bo wszyscy jestesmy ludzmi. Kiedy przprosza za te morderstwa Polacy?
        • 02.01.13, 09:40
          jak powszechnie wiadomo nacjonalisci ukraińscy brali pieniądze od Niemców i Adolfa popierali do końca wojny.po wojnie niedobitki upowskich bandytów schroniły się na terenie Niemiec a teraz stają w obronie swoich mocodawców.
          pomnika Niemcom bym nie postawił bo nie ma ku temu żadnego powodu.domagam sie postawienia pomnika moim rodakom bestialsko pomordowanym przez upowców.
          --
    • 01.01.13, 22:59
      W tym roku 70 rocznica początku mordów na Wołyniu.
      Rocznica, która chętnie byłaby przemilczana przez salon i polityków.
      Katyń - 22 tysiące ofiar, Wołyń - 100.000 Polaków zarżniętych bestialsko przez faszystów z UPA kosami, piłami, zarąbanych siekierami.
    • 01.01.13, 23:13
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13129546,_Bandera_przyjdzie_i_zrobi_porzadek___Nacjonalisci.html?t=1357078094765&v=1&pId=20419678&send-a=1#opinion20419678
      bohaterem Ukrainy tego oberbandytę zrobił Janukowicz-przyjaciel kolejnych polskich prezydentów i ulubieniec GW.
      --
      • 02.01.13, 09:46
        Coś mi przypomina, coś mi przypomina widok znajomy ten ;)
        --
        ... I’m the leader, I’m the leader, I’m the leader of the gang I am ...
        > Forum ze Dworum/Freedom
        • 02.01.13, 09:50
          kominiarki i twarze..takie subtelne i inteligentne?
          --
          • 03.01.13, 08:38
            11 listopada.
            Nacjonaliści wszystkich krajów - łączcie się.
            --
            ... Ave duce ptaszku pisowski tak sobie plujesz? ...> Ruski99
            Forum ze Dworum/Freedom
            • 11.01.13, 22:03
              Każdy nacjonalizm jest debilny: ukraiński, polski, eskimoski...
              Wiele jest zbrodniczych.
              --
              Wolę siebie lubiącą ludzi niż siebie kochającą ludzkość Wisława Szymborska
      • 02.01.13, 10:37
        99venus napisał:

> bohaterem Ukrainy tego oberbandytę zrobił Janukowicz-przyjaciel kolejnych polsk
        > ich prezydentów i ulubieniec GW.

Juszczenka, reszta się zgadza. Na Ukrainie nacjonaliści rosną w siłę, polscy politycy starają się tego nie zauważać. Ciekawe, co na to poseł PO Miron Sycz.
    • 02.01.13, 10:40
      W sprawie Wołynia można liczyć jedynie na PSL. Tam zginęli przede wszystkim polscy chłopi, reszta klasy politycznej tematu nie podejmuje i to jest smutne.
      • 02.01.13, 10:46
        ja naiwnie myślałem,że to jest sprawa ogólnonarodowa a nie partyjna.będą teraz cmentarze partyjne?
        --
        • 02.01.13, 11:28
          Upartyjnienie już prawie takie jak za PRL-u.
          Słyszałem nawoływania, żeby wyborcy PO nie jeździli do Zakopanego, bo tam wybierają PiS.
          Chore.
          70. rocznica zbrodni wołyńskiej to dla większości świadków tamtych mordów ostatnia okrągła rocznica. Pochylmy się nad tym tematem.
          • 02.01.13, 13:12
            my się możemy pochylać.sejm sie nie pochyli.potomkowie upowskich bandytów nie pozwolą.
            --
    • 03.01.13, 08:26
      7. (przekład z ukraińskiego)

Chwała Ukrainie

Ściśle tajne

Rozporządzenie specjalne.

Rozkazuję Wam niezwłocznie przeprowadzenie czystki swojego rejonu z elementu
      polskiego oraz z agentów ukraińsko-bolszewickich. Czystkę należy przeprowadzić w
      stanicach słabo zaludnionych przez Polaków. W tym celu utworzyć przy rejonie
      bojówkę z naszych członków, której zadaniem będzie likwidacja wyżej
      wymienionych. Większe stanice zostaną oczyszczone z tego elementu przez oddziały
      wojskowe nawet w biały dzień.

Jak już przekazywałem w rozkazie z 5 kwietnia, przypominam jeszcze raz o
      prowadzeniu na swoim terenie systematycznego rozpoznania w celu wytropienia
      bolszewickich band. Codziennie musicie wysyłać kuriera z meldunkiem do naszego
      oddziału. Gdyby nie było żadnych ruchów, to o tym też należy powiadamiać.
      Meldunki wysyłać codziennie na Sokal do druha Orła. W meldunkach odpowiadać na
      następujące pytania.
      1. Miejsce kwaterowania bolszewickiej bandy.
      2. W jakim czasie banda kwaterowała i skąd przybyła.
      3. Liczebność tej bandy.
      4. Jaką ciężką broń posiada.
      5. W jakim kierunku odeszła i skąd przybyła.
      O wszystkim informować z każdej stanicy.

Zmobilizować do tej pracy wszystkich członków, a także młodzież i kobiety.
      Wykonywać wszystkie polecenia dokładnie i natychmiast. Dlaczego ciągle to
      zaniedbujecie? Oczyszczenie terenu musi być zakończone jeszcze przed naszą
      Wielkanocą, żebyśmy świętowali już bez Polaków. Pamiętajcie, że jak bolszewicy
      zastaną nas z Polakami na naszych terenach, wtedy wszystkich nas wyrżną. Działać
      szybko i mądrze. Mamy w tych sprawach określone pełnomocnictwa od Niemców. Nie
      trzeba zachowywać konspiracji aż do nieróbstwa. Czemu mnie w ogóle nie
      informujecie o wykonaniu wysłanych do was rozkazów i różnych instrukcji? Z
      wykonania każdego rozkazu trzeba szczegółowo zdać sprawę według dat i zagadnień.
      Chcę to wszystko mieć.

Przyślijcie mi szczegółowe informacje na temat czystki, jaka przeprowadzona jest
      na Waszym terenie. Zbliża się 10-ty, a więc przypominam o miesięcznych
      sprawozdaniach. Sprawozdań liczbowych teraz mi nie przysyłajcie aż do odwołania.
      Informujcie szczegółowo o ruchach Polaków i ich ewakuacji z naszych terenów.
      Prowadzić z nimi twardą i bezpardonową walkę. Nikogo nie oszczędzać, nawet w
      przypadku małżeństw mieszanych wyciągać z domów Lachów, ale Ukraińców i dzieci w
      tych domach nie likwidować. Przypominam jeszcze raz, że musi to być wykonane
      jeszcze przed naszymi świętami.

Powyciągać cała broń, a także amunicję, bo jest teraz potrzebna. Niech broń nie
      leży na strychach. Jest przecież rewolucja i w całym kraju osiąga ona wysoki
      stopień.

Wydobyć broń. Śmierć Polakom.
      Sława bohaterom!

Postój, 6 kwietnia 1944 r.
      Orest Karat

PS Wysyłajcie natychmiast każdą liczbę ludzi do oddziału Orła. O wymarszu ludzi
      z bronią każdorazowo mnie informować. Ludzi zdolnych do noszenia broni nie
      magazynować.

„Karta” nr 23, Warszawa1997, s. 65-66.
      • 03.01.13, 10:41
        kiedyś tylko mordowali.dzisiaj kłamią,zaprzeczaja,zacierają ślady.
        nie-potepieniuoperacjiwisla.pl/
        --
    • 03.01.13, 19:24
      A kogo to w ogóle obchodzi?
      • 03.01.13, 19:55
        tych,którzy nie popadli w kundlizm.
        --
    • 03.01.13, 20:58
      Nie przeproszą. Nic ich do tego nie motywuje.
      --
      "Wake up! Time to die."
      Wiadomokto
      • 03.01.13, 21:22
        to prawda,brak motywacji.przecież nikt ich o jakieś wyższe uczucia nie podejrzewa.
        --
        • 03.01.13, 21:25
          A kogo podejrzewasz o wyższe uczucia, jeśli mówimy o całych nacjach?
          --
          "Wake up! Time to die."
          Wiadomokto
          • 03.01.13, 21:42
            nie znam takiej nacji albowiem w każdej ludzie są różni.wielokrotnie spotykałem Ukraińców przesympatycznych.osobiscie tytuł wątku uważam za niezbyt szczęśliwy ponieważ sprawa zbrodni ludobójstwa dotyczy nie całego narodu ukraińskiego ale jego nacjonalistycznej części a konkretnie upowskich bandytów.
            ja takie rozróżnienie staram się zawsze zaznaczyć w tym co piszę.
            --
            • 03.01.13, 22:03
              Kwaśniewski przepraszał w imieniu Polaków za Jedwabne, choć to swołocz uczyniła.
              • 03.01.13, 22:20
                Kwąsniewski przepraszał w imieniu tych Polaków którzy odczuwają taką potrzebę.tak było w oryginale.sam fakt przeprosin spotkał się z falą protestów kościoła,endeków i nacjonalistów.
                --
              • 06.01.13, 13:20
                Czy podziękowałeś NKWD za zlikwidowanie UPA?
                • 06.01.13, 14:36
                  Nikt nie miałby pretensji do Ukraińców, że walczą o swoje suwerenne państwo, ale oni dokonywali aktów ludobójczych na Polakach. Polacy wówczas szukali schronienia u okupanta niemieckiego, wielu Polaków przeżyło dzięki temu, że schronili się w miasteczkach, gdzie stacjonowały posiłki Wermachtu.
                  • 06.01.13, 17:37
                    Ja nie pytam o Niemców (którzy notabene wyszkolili i uzbroili wielu upowców) lecz o to czy podziękowałeś żołnierzom NKWD którzy zawsze walczyli z UPA i wielu z nich w tych walkach poległo.Oni naprawdę uratowali życie wielu Polakom.
                • 06.01.13, 18:41
                  za likwidowanie upowców nawet NKWD mogę dziekować.
                  --
                  • 06.01.13, 21:57
                    Również mogę(moja rodzina przeżyła wojnę w Galicji) lecz pytam pryncypialnego jedynego sprawiedliwego Kiemlicza H H.
    • 06.01.13, 14:43
      Ociec, ty masz jakiegoś świra na punkcie Ukrainy i posła Mirona Sycza? Jesteś antyrusinem?
      • 06.01.13, 18:54
        nie wiem jak inni ale ja nie mam świra ani nie jestem antyrusinem.ja tylko jestem pamiętliwy-na punkcie UPA i Bandery.
        --
    • 06.01.13, 22:42
      Jak Mańce wuj stanie!!!
      --
      "Jeżeli w 2011 roku wyborów nie wygramy, to JA pozostawię miejsce innym, pewnie młodszym, oni dalej będą to prowadzili"
      (-)Jarosław Zbawiciel
    • 06.01.13, 22:44
      Marzy ci się zboczku? Chciałbyś dać czy podziobać?
    • 06.01.13, 23:08
      która była przyczyną akcji na Wołyniu.

S.
      --
      Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
      Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
      • 06.01.13, 23:11
        jak się dowiesz co to jest okupacja i nauczysz sie historii to będziesz mógł zabierać głos.a teraz poproś mamę żeby ci zmieniła pampersa.
        --
      • 11.01.13, 21:47
        snajper55 napisał:

> która była przyczyną akcji na Wołyniu.

A przed zaborami to Wołyń gdzie leżał?
      • 04.02.13, 02:26
        Jak Polacy mogli okupować swoją własną ziemię? 600 lat okupacji? Dobre!
        Poza tym co Ukraińcy mają do Wołynia? Wołyń i Podole to nie Ukraina. Ukraina to jest koło Kijowa.
        --
        www.polskaflaga.pl/
        o ruchach ślązakowskich
        poradziMy sobie!
        • 04.02.13, 10:13
          adam81w napisał:

> Poza tym co Ukraińcy mają do Wołynia?

Skład etniczny za II RP polecam sobie przypomnieć. Ta cała reszta w woj. wołyńskim oprócz 19% Polaków to pewnie Eskimosi byli.

--
          No witamy Ciebie serdecznie. Wiesz co, ogólnie rzecz biorąc, to πzda tutaj jest.
    • 06.01.13, 23:12
      zenek,nie demonstruj tutaj upowskiej kultury.
      --
      • 02.02.13, 11:42
        Wojtek Smarzowski szykuje film o Wołyniu. Szacun dla reżysera za odwagę.
    • 02.02.13, 11:45

--------------
      Cytat: "kecawa: coraz częściej lemingi milczą i zaczynają coś kojarzyć - ostatnio przemykają ze spuszczonymi głowy zaciskają zęby, że zrobiono z nich idiotów"

m.c.hrabia napisał: bo jako leming się gubię.
      • 02.02.13, 12:00
        Miron Sycz - poseł PO, szef komisji ds. mniejszości narodowych to syn upowca, były współpracownik bezpieki, więc o czym tu mówimy.

Miron Sycz został zarejestrowany w Wydziale „C”, czyli archiwum SB, już 16 lutego 1980r. We wniosku napisano: „Wymieniony jest narodowości ukraińskiej. Reprezentuje postawę agresywną i kłótliwą. Nadużywa alkoholu. W 1978 r. za kierowanie rowerem po spożyciu alkoholu został ukarany grzywną 500zł. przez K ds. Wykroczeń”.[xxi] O Mironie Syczu SB miała też wcześniejsze materiały: „Znany mi jest uczeń IV Kl.LO w Górowie Iław. Sycz Miron. Podczas kilkukrotnego pobytu w tej szkole słyszałem kilka uwag i wypowiedzi rodziców i uczniów odnośnie tego ucznia słyszałem, że jeszcze będąc uczniem II klas wdrapał się oknem do sypialni dziewcząt, gdzie przebywał w łóżku z którąś uczennicą do rana. Również na spotkaniu z rodzicami kl. IV jesienią 1977 wychowawca tejże klasy T.Szczerba w obecności wszystkich rodziców powiedział do ojca tego ucznia, że syn jest chuliganem i że o ile się nie poprawi w zachowaniu, nie przestanie pić alkoholu, to postawi wniosek o wyrzucenie go ze szkoły ...”

iukraina.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=182&Itemid=79
        • 02.02.13, 12:22
          jeszcze będąc uczniem II klas wdra
          > pał się oknem do sypialni dziewcząt, gdzie przebywał w łóżku z którąś uczennicą
          > do rana

Powinien za to dostać karę śmierci.

--
          "Wy, w imię naszych zasad, domagacie się dla siebie takich praw, jakich - w imię waszych zasad - nam odmawiacie"
          (Blaise Pascal do jezuitów, w sporze jansenistów z jezuitami)
          • 02.02.13, 12:32
            tadeusz.4 napisał:

> jeszcze będąc uczniem II klas wdra
            > > pał się oknem do sypialni dziewcząt, gdzie przebywał w łóżku z którąś ucz
            > ennicą
            > > do rana
            >
            > Powinien za to dostać karę śmierci.
            Nawet SB nie stosowała ukraińskich metod.
            • 02.02.13, 13:22
              > Nawet SB nie stosowała ukraińskich metod.

I dlatego masz o to do niej pretensję...

--
              "Wy, w imię naszych zasad, domagacie się dla siebie takich praw, jakich - w imię waszych zasad - nam odmawiacie"
              (Blaise Pascal do jezuitów, w sporze jansenistów z jezuitami)
              • 02.02.13, 14:01
                tadeusz.4 napisał:

> > Nawet SB nie stosowała ukraińskich metod.
                >
                > I dlatego masz o to do niej pretensję...
                Kaszpirowski znad Wisły?
    • 02.02.13, 12:17
      To był klasyczny, podręcznikowy przykład zbrodni Holokaustu. A pomysł PO, uchwały Sejmu potępiającej akcję "Wisła", jest haniebny. A czym warto pamiętać przy urnach wyborczych.
      • 02.02.13, 13:47
        remez2 napisał:

> To był klasyczny, podręcznikowy przykład zbrodni Holokaustu. A pomysł PO, uchwa
        > ły Sejmu potępiającej akcję "Wisła", jest haniebny. A czym warto pamiętać przy
        > urnach wyborczych.

Zupełna zgoda i Sycz chciał to przeprowadzić w 70. rocznicę rzezi wołyńskiej. Wyjątkowo ohydny pomysł.
    • 04.02.13, 02:19
      Też czekam aż Ukraińcy przeproszą ale by do tego doszło oni musza zrozumieć, że zrobili coś ohydnego a na razie to stawiają banderze pomniki.
      --
      www.polskaflaga.pl/
      o ruchach ślązakowskich
      poradziMy sobie!
      • 04.02.13, 10:04
        nie bądź naiwny-oni nigdy tego nie zrobią.i nigdy niczego nie zrozumieją.
        --
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.