Dodaj do ulubionych

Lemingi na lodzie czyli ta wstęptna kawa

19.01.13, 10:58
z dyskonta.

Czy jest wyjscie z tej matni? Tusk obiecywał... no ale przeciez Vincent ostrzegał od samego początku: Oszczędzać, oszczędzać! Ciąć wydatki, zaciskać pasa... ale lemingi słyszały, ze są warte cudu gospodarczego

Mam dom, mieszkanie, dwa samochody i dzieci w prywatnej szkole – opowiada Adam. – Jestem doradcą klienta prestige w banku. Żona nauczycielka nie zarabia za dużo. Cała odpowiedzialność finansowa spoczywa na mnie. Przed kryzysem w 2008 r., kiedy panowało ogólne rozpasanie, byłem królem życia. Zaciągnąłem wiele zobowiązań. Teraz moje dochody skurczyły się, wartość nieruchomości obciążonych kredytami spadła, czesne w szkole dzieci wzrosło. Raty przez franka też poszły w górę, a ja z trudem dopinam budżet. Pieniędzy wystarcza mi do połowy miesiąca. Potem zaczyna się wyjadanie zapasów i mrożonek, na obiad kanapka z serem topionym, a potem tania, wstrętna kawa z dyskontu. Są dni, kiedy panicznie boję się wyjść z domu.

gospodarka.dziennik.pl/twoje-finanse/artykuly/416881,wszystkie-cierpienia-kredytobiorcow.html
No i co teraz bedzie?
--
Nie mamy kryzysu gospodarki światowej, mamy kryzys modelu europejskiego (Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha - debata ekonomistów zorganizowana przez PiS)
Edytor zaawansowany
 • mietowe_loczki 19.01.13, 11:04
  Skąd wiesz, jakie poglądy polityczne ma ten smutny pan?
 • sawa.com 19.01.13, 11:15
  mietowe_loczki napisała:

  > Skąd wiesz, jakie poglądy polityczne ma ten smutny pan?

  Ten smutny pan jest niewatpliwie przedstawicielem polskiej klasy sredniej. A to ta klasa ludzi glosowała na PO a PO obiecywalo realizować jej interesy i aspiracje.

  Bo nie wyobrazasz sobie, zeby ktos taki glosował na PiS i żeby mu przypinano latke mohera lub wolaka!


  --
  Nie mamy kryzysu gospodarki światowej, mamy kryzys modelu europejskiego (Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha - debata ekonomistów zorganizowana przez PiS)
 • witek.bis 19.01.13, 11:33
  A więc uważasz, że cała polska klasa średnia głosuje na PO? Bardzo odważna koncepcja :-))
  --
  "Boże, uchroń Polskę przed moimi synami narwańcami"

  Rajmund Kaczyński
 • sawa.com 19.01.13, 11:44
  witek.bis napisał:

  > A więc uważasz, że cała polska klasa średnia głosuje na PO? Bardzo odważna konc
  > epcja :-))

  Wiesz doskonale, ze nie cała. Ale wiekszość tak... zostala uwiedziona przez PO.


  --
  Nie mamy kryzysu gospodarki światowej, mamy kryzys modelu europejskiego (Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha - debata ekonomistów zorganizowana przez PiS)
 • witek.bis 19.01.13, 12:33
  A więc na jakiej podstawie uważasz, że człowiek, którego przypadkiem się zajęłaś, nie może być wyborcą PiS-u?
  --
  "Boże, uchroń Polskę przed moimi synami narwańcami"

  Rajmund Kaczyński
 • sclavus 19.01.13, 12:36
  ... to raczej pielęgniarka została uwiedziona ... przez dużego agenta Tomka... :D:D:D:D:D
  --
  Tylko(!) pod krzyżem, tylko pod tym znakiem,
  będzie Polak mógł z Polką a Polka z Polakiem????
 • adam111115 19.01.13, 12:36
  gdyby nie ta leminża klasa średnia to byście pisiaki gó... jedli a nie kiełbasę z emerytury bo tej by nie było z czego płacić bo wasz socjalizm sprzed 89 roku nic nie oszczędził
 • adam111115 19.01.13, 11:06
  po pierwsze pisz po polsku a nie wolsku,

  a po drugie co do meritum to ten pan jest typowym przykładem braku myślenia a przed tym nie obroni Tusk, Barack czy Benedykt któryśtam. chciał ten pan mieś rozpasaną knsumpcję no to miał. Ja w czasach prosperity oszczędzałem i teraz jestem spokojny.
 • x2468 19.01.13, 11:16
  Dodam ze do tego niezbyt rozgarnietym.Kazdy rozsadny wie ze "zaciaga sie kredyt w walucie w ktorej sie zarabia".Wzial w frankach niech sie zglosi do Szwajcarow.
 • trevik 19.01.13, 11:12
  > No i co teraz bedzie?

  No i masz już powód do radości - człowiek, któremu powodziło się lepiej ma teraz gorzej .... pod rządami Tuska oczywiście.

  Takich przykładów jest jeszcze do podania setki tysięcy, jak nie miliony i większość z tego, to tzw. "lemingi" - nic więc, jak tylko się cieszyć!

  Słyszałaś jednak może o tym, że na świecie panuje kryzys w połączeniu z gospodarczą recesją? Że wszędzie na świecie są problemy z utrzymaniem poziomu życia? Że problem utrzymania kształtu klasy średniej mają najbardziej uprzemysłowione państwa świata i nie tylko z powodu kryzysu a też z powodu technicznego postępu i koncentracji kapitału? Jest to w tej chwili poważny powód do zmartwień w Stanach Zjednoczonych oraz Niemczech - dwóch bardzo silnych gospodarczo państwach...

  Jak sądzę słyszałaś o tym, albo czytałaś, ale nie ma to dla Ciebie znaczenia - w swoim własnym, małym i ciasnym podwórku jedyne, co widzisz to Tusk, więc pozostaje Ci jak psu na łańcuchu poszczekać na Tuska i wrócić do ciasnej ( przede wszystkim umysłowo) budy,

  T.

  --
  "mądrej głowie dość dwie słowie ,a głupiemu to i referatu mało" - Stanisław Anioł
 • m.c.hrabia 19.01.13, 11:16
  tobie sawo już całkiem się poprzestawiało pod deklem.
 • x2468 19.01.13, 11:18
  Oto dom pana Adama z Detroit. Czy twojemu sie tez tak wiedzie?
  twistedsifter.files.wordpress.com/2011/02/ruins-of-detroit-yves-marchand-romain-meffre-16.jpg?w=760
 • sawa.com 19.01.13, 11:27
  trevik napisał:

  > No i masz już powód do radości - człowiek, któremu powodziło się lepiej ma tera
  > z gorzej .... pod rządami Tuska oczywiście.

  Nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie uważasz, ze ta sytuacja mnie cieszy. Bo chyba nie uwazasz za oznake radości fakt, ze poruszam ten temat...

  > Słyszałaś jednak może o tym, że na świecie panuje kryzys w połączeniu z gospoda
  > rczą recesją? Że wszędzie na świecie są problemy z utrzymaniem poziomu życia? Ż
  > e problem utrzymania kształtu klasy średniej mają najbardziej uprzemysłowione p
  > aństwa świata i nie tylko z powodu kryzysu a też z powodu technicznego postępu
  > i koncentracji kapitału? Jest to w tej chwili poważny powód do zmartwień w Stan
  > ach Zjednoczonych oraz Niemczech - dwóch bardzo silnych gospodarczo państwach..

  Zawsze wystepuja napięcia. Trzeba sobie umieć z nimi radzić i wychodzic z nich obronna reką. Taka jest istota kapitalizmu. Wymaga permanentnej aktywności... i pewnie dlatego jest taki produktywny. Niemcy mają się zupełnie nieźle i chyba wychodzą obronna reką z zawirowań w strefie euro. Ciekawe, ze teraz ściagaja swoje zloto.

  A co u nas? Wobec dramatycznego zalamania produkcji. W budownictwie aż o jedna czwartą!
  Bedzie trzecie expose? Tyle, ze to tylko slowa... slowA... słowa...


  --
  Nie mamy kryzysu gospodarki światowej, mamy kryzys modelu europejskiego (Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha - debata ekonomistów zorganizowana przez PiS)
 • trevik 19.01.13, 11:37
  > Nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie uważasz, ze ta sytuacja mnie cieszy. Bo
  > chyba nie uwazasz za oznake radości fakt, ze poruszam ten temat...

  Ponieważ bardzo arbitralnie dobierasz przykłady - dlaczego nie napiszesz o prawdziwej ludzkiej krzywdzie, jeśli jesteś taka wrażliwa? he?
  Bo lepiej pisać o tzw. lemingu, który miał lepiej a teraz ma gorzej i oczywiście za Tuska, który opowiadał, jak będzie cudownie.

  Nie widzę w tym przypadku najlepszego przykładu do użalania się na nim - znam osobiście wiele "lepszych". No, ale jak mamy publice zaserwować "zwarzonego leminga" to ten jest całkiem niezły.

  > Niemcy mają się zupełnie nieźle i chyba
  > wychodzą obronna reką z zawirowań w strefie euro. Ciekawe, ze teraz ściagaja sw
  > oje zloto.

  Może i mają się nieźle, ale w tym kraju w ostatnich dziesięcioleciach widocznie ginie / zanika klasa średnia i wiele się mówi o tym, że poprzednie pokolenie miało lepsze życie, niż jest obecnie. Na skutek połączenia inflacji oraz spowolnienia relatywnego wzrostu dochodów obywateli w przeciągu ostatnich 20 lat zdecydowanie tąpnęło jeśli chodzi o średni poziom życia - czy Niemcy mają za to spalić na stosie Angelę?

  BTW decyzja o fizycznym przeniesieniu złota do Niemiec to zagranie nieco pod publiczkę...

  T.

  --
  "mądrej głowie dość dwie słowie ,a głupiemu to i referatu mało" - Stanisław Anioł
 • kiemlicz88 19.01.13, 11:18
  Rzeź lemingów
 • rccc 19.01.13, 11:24
  szkoda, ze reszcie tez sie obrywa za te "zabierz babci dowod"
 • haen2010 19.01.13, 11:34
  Solidaruchy i komuchy wybrali bogate i rozrzutne państwo, z jeszcze bogatszą mafią watykańską zwaną dla niepoznaki Kościołem.

  Czyimś kosztem musiało się to stać. Dobrobyt obywateli nie jest dla tych elit najwyższym nakazem dla tych krzywoprzysięzców.
 • rccc 19.01.13, 11:37
  wiecznie mylisz Synagoge z Kosciolem :)
 • kiemlicz88 19.01.13, 11:40
  Oni Polskę traktują jak żerowisko. Los obywateli mają w d... Dziwne, że niewielu to rozumie.
 • wanda43 19.01.13, 12:24
  > No i co teraz bedzie?

  A co ma być? Facet pracuje w banku, doradza klientom, a sam sobie nie potrafił? To on nie wiedział, że zobowiązania trzeba spłacac? Wcale mi takich nie żal. Zyć trzeba wedle stanu posiadania i mozliwosci, a nie na kredyt i ponad stan.
  --
  oto ja
 • haen2010 19.01.13, 12:33
  To nie jest tak, jak piszesz. O tym decydują warunki narzucone i stymulowane przez politykę państwa. Ty przedstawiasz sprawę jak platfusia propaganda - pożyczyłeś Amber Gold, to sam sobie jesteś winien. Tyle, że państwo wspaniałe warunki dla działania Amber Gold stworzyło.

  Za lichwę na olbrzymią skalę odpowiada państwo, jego prawodawstwo.
 • wanda43 19.01.13, 14:30
  Haen, nie obrażaj mnie platfusia propagandą. Blizej mi lewicy, niz talibow z prawicy. Co innego ludzie naciągnięci przez Amber Gold czy inne tego typu firmy, a co innego mlody, zdrowy byczek, doradca bankowy, ktory bezmyslnie zaciaga kredyty. Znam takiego, co w ten sposob dorobil sie ponad miliona kredytow i nic go to nie nauczylo, dalej struga pana. Ja po prostu uwazam, ze jak mnie nie stac na dwa samochody, to mam jeden. Jak mnie nie stac na utrzymanie jednego, to nie mam go wcale. Szkoly są panstwowe rowniez i wcale nie trzeba dzieciakow posylac do prywatnych. Zamiast żreć frykasy przez dwa tygodnie, a potem serki topione na obiad, mozna tak rozplanowac, aby miec na caly miesiąc. Trzeba tylko chciec i troche myslec.
  --
  oto ja
 • haen2010 20.01.13, 07:38
  Piszesz o jednostkowym przykladzie i jednostkowe wnioski wyciągasz. Ja piszę o tym, że Polską rządzi bogata i dorobiona elita, prokurator, bankier, komornik i zblatowane z nimi sądy. Ustanowione przez nich przepisy są egzekwowane z całą bezwzglednością. Nie są to przepisy dla maluczkich.

  Życie ciężko pracującego Polaka kompletnie ich nie interesuje. Ma być tylko dostawcą taniej i wykwalifikowanej siły roboczej. Mamy niby demokrację, ale jest ona ograniczona do koscielnych elit władzy i pieniądza. Nawet dobry przedsiębiorca jest traktowany z pogardą, ma tylko dostarczać zdegenerowanemu państwu podatki.
 • wanda43 20.01.13, 08:27
  Aaaaa, tu to sie z tobą gadzam. Państwo stalo sie wrogiem obywateli, nie tylko biednych, starych i schorowanych, ale i dla drobnego biznesu, rzemiosla. Caly system jest nastawiony na wyzysk i niszczenie, a nie pomoc w rozwoju.
  --
  oto ja
 • sclavus 19.01.13, 12:34
  ... są idioci, co to uważają, że jak jest to szelest... (a jak nie ma, to sie przeleż) :D
  Przydałoby im się (nie tylko im zresztą), dokładniej przeczytać bajkę o mrówce i świerszczu a tobie ... zważanie na to, czy cytat jest zasadny, żeby go wkleić, czy też idiotyczny...
  PeeS - cóś mi się zdaje, że masz dużo wspólnego z owym Adamem :D:D:D
  --
  hipokryzją (wyraźnie!) jest, kiedy zarówno sacrum (kościół), jak i profanum (państwo), posługuje się ... nieważnym konkordatem, doskonale zdając sobie sprawę, że jest on nieważny!... a Suchocka właśnie wraca...
 • cookies9 19.01.13, 13:16
  sawa.com napisała:

  >No i co teraz bedzie? <

  Będzie dobrze. Frank potaniał,a i lepszą kawę zacznie pić już w kwietniu...trochę optymizmu:-)

  "Prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista Business Centre Club (BCC) oczekuje dodatniego tempa wzrostu PKB w czwartym kwartale 2012 r. oraz w pierwszym kwartale roku 2013."
 • sawa.com 19.01.13, 13:28
  cookies9 napisała:

  > Będzie dobrze. Frank potaniał,a i lepszą kawę zacznie pić już w kwietniu...troc
  > hę optymizmu:-)

  Byle do wiosny powiadasz...

  > "Prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista Business Centre Club (BCC) oczek
  > uje dodatniego tempa wzrostu PKB w czwartym kwartale 2012 r. oraz w pierwszym k
  > wartale roku 2013."


  No ta optymistyczna prognoza w polowie juz jest nie aktualna.
  wyborcza.biz/biznes/1,100896,13258470,Fatalny_koniec_roku__Produkcja_zawalila_sie__budowlanka.html

  --
  Nie mamy kryzysu gospodarki światowej, mamy kryzys modelu europejskiego (Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha - debata ekonomistów zorganizowana przez PiS)
 • x2468 19.01.13, 14:41
  Bedziecie walczyli o nastepne dni wolne od pracy?
 • aniechto.only 19.01.13, 13:21
  sawa.com napisała:

  > z dyskonta.
  >
  > Czy jest wyjscie z tej matni? Tusk obiecywał...

  Tusk obiecywał,że nie bedzie kryzysu i frank nie zdrożeje. A potem wredny typ, zrobił kryzys, i franka podrożył:)
 • x2468 19.01.13, 14:42
  Kiedy baranie Tusk to obiecywal?
 • aniechto.only 19.01.13, 15:31
  Zapytaj się sawy, owco.
  ---
  Istnieje wielkie zapotrzebowanie na czcionkę do sarkazmu i ironii.
 • x2468 19.01.13, 19:10
  Przepraszam najmocniej.
 • dystans4 19.01.13, 15:23
  W 2005 na pewno było. Na początku 2006 oszukany w kampanii '2005 Tusk zadeklarował, że poprze wszystkie reformy, w tym reformę finansów, byle Kaczyński nie wchodził w koalicję z Samoobroną Leppera i tamtą częścią agentury. Nie przeszło.
  W 2008/2009 Kaczyński i reprezentanci całej postępowej części ludzkości w PiS żądali powiększenia wydatków - i deficytu. Postępowy ekonomista Bugaj Ryszard też żądał i zapowiadał, że bez realizacji programu PiS w 2010 Polsce grozi straszliwy kryzys, z grabieżą sklepów, walkami ulicznymi, rozruchami itd. Dobre. Rozruchów i grabieży sklepów mu się zachciało! Pewnie czuł, że trudniej będzie o małpki i tych nowych, (nowych!), kolejnych barków alkoholowych już nie będzie. A gdyby były, to pewnie tylko na każdy jeden nowy barek przypadałaby butelka czegoś tam (plus małpki!) i by było fajnie.
  Później mieliśmy b. intensywne inwestowanie w infrastrukturę i przekręty z nim związane. Przede wszystkim przekręty PiSowskie (osłony dźwiękochłonne w szczerym polu).
  Ogromne powiększenie liczby etatów urzędniczych to wina rządu obecnego, ale łamanie kręgosłupa moralnego i likwidacja służby cywilnej to "zasługa" PiS. Agentura wpływu własna, PiSSowska i z SAmoobrony na najważniejszych stanowiskach w państwie też.
  Jakże by inaczej!

  Początkiem restytucji państwa musi być eliminacja sił antypaństwowych z życia publicznego.
  --
  buldog.
 • savage_sid 19.01.13, 15:24
  Ogolna zasada jest taka, ze dziennikarze sa glupi i leniwi i ogolnie ida po linii najmniejszego oporu. Jezeli taki artykul moga napisac nie wychodzac z domu i zmyslajac "Adama" - a moga - to nie beda tracic czasu na wydzwanianie po ludziach, spotykanie sie z informatorami etc.
 • sawa.com 19.01.13, 18:25
  savage_sid napisał:

  > Ogolna zasada jest taka, ze dziennikarze sa glupi i leniwi i ogolnie ida po lin
  > ii najmniejszego oporu. Jezeli taki artykul moga napisac nie wychodzac z domu i
  > zmyslajac "Adama" - a moga - to nie beda tracic czasu na wydzwanianie po ludzi
  > ach, spotykanie sie z informatorami etc.

  Nie to nie jest wymysł, W tym watku pisze wanda, ze osobiscie zna taki przypadek. Ja tez ci zaręczam, ze znam takie przypadki. Bez opowiesci o stanach lekowych jakie takim sytuacjom towarzyszą. Mogę sie ich tylko domyslić.

  Niestety skala tego jest na tyle wielka, ze bedzie miala wpływ i to niestety negatywny na stan naszej gospodarki. Co ja mowię, to juz ma negatywny skutek. Gospodarka sie zwija bo zwija sie konsumpcja. Obawiam się ze wpadlismy w spirale "blednego koła".
  --
  Nie mamy kryzysu gospodarki światowej, mamy kryzys modelu europejskiego (Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha - debata ekonomistów zorganizowana przez PiS)
 • kiemlicz88 19.01.13, 18:31
  Gospodarka miesiąc do miesiąca - 14%, rok do roku - 10,6%.

  Rzeź lemingów coraz bliżej.
 • mietowe_loczki 19.01.13, 18:42
  No i powiedz, kto wtedy będzie na ciebie zarabiał.
 • fiu-bzdziu2010 19.01.13, 18:40
  Marta Dziewica PIS-u też brała kredyt we frankach, na dodatek nie pracuje i dobrze się ma... i z pewnością kawy z dyskontu nie pija....
  i czy Marta jest lemingiem na lodzie?????

  - taka oto Twoja logika
 • sawa.com 19.01.13, 18:46
  i jemu podobni dawał pracę nauczycielom prywatnej szkoly. W takich szkolach klasy sa mniejsze a nauczyciele lepiej zarabiają niż w szkolach samorzadowych. Limingi nakręcali koniunkturę w budownictwie. Skala zalamania rynku nieruchomości i budownictwa to skala rozleglości kryzysu jaki dotknął tę grupe spoleczną. Ci ludzie zapewniali miejsca pracy w biurach turystycznych i w montowniach samochodów. Bo to oni byli konsumentami wymienionych dobr.

  PO jesli chce ratowac wlasny tyłek to przede wszystkim musi uratować lemingi. Żeby rzadzić musi tak zorganizować panstwo, zeby ta grupa społeczna powiekszala się.

  Jesli tego PO nie zrobi to czekają nas rządy moherów i... szariat Terlikowskiego.

  --
  Nie mamy kryzysu gospodarki światowej, mamy kryzys modelu europejskiego (Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha - debata ekonomistów zorganizowana przez PiS)
 • fiu-bzdziu2010 19.01.13, 18:56
  no to powinnaś się cieszyć, nastanie Twoja upragniona władza
  niebo (terlikowski) na ziemi.....
 • ateizm.antyteizm 18.02.16, 10:01
  Klasa zamożna od wielu lat udaje inteligentną, a tymczasem nasza klasa zamożna jest tą samą klasą, która była w czasie socjalizmu. Socjalistów wytrzebiło trochę to się i kapitalizmu nauczą. Brakuje jeszcze walki z nepotyzmem to i klasa zamożna zauważy, że nie przez rozum, a przez znajomości się dorabia, a to nie służy Polsce i polakom. ;)
 • woda_woda 19.01.13, 18:55
  sawa.com napisała:


  > [i]Mam dom, mieszkanie, dwa samochody i dzieci w prywatnej szkole – opowi
  > ada Adam. – Jestem doradcą klienta prestige w banku. Żona nauczycielka ni
  > e zarabia za dużo.

  Sawcia nie wie o tym, że gdy ktoś żyje ponad stan i w sposób mało odpowiedzialny, to musi ponosić - w razie jakby co - tego konsekwencje?

  A gdyby ten rozrzutnik zmarł i żonę zostawił w niemałym kłopocie, to tez byłaby wina Tuska?

  Sawcia taka głupia, czy udaje?
 • sawa.com 19.01.13, 19:04
  woda_woda napisała:
  > Sawcia nie wie o tym, że gdy ktoś żyje ponad stan i w sposób mało odpowiedzialn
  > y, to musi ponosić - w razie jakby co - tego konsekwencje?

  Wygodne mieszkanie i dwa samochody to nie jest rozrzutnośc, to wyższy standard. Nie mozna całe zycie mieć aspiracje na poziomie piwnicznej izby czy M3 w bloku z wielkiej płyty.

  > A gdyby ten rozrzutnik zmarł i żonę zostawił w niemałym kłopocie, to tez byłaby
  > wina Tuska?

  Kredyty sa ubezpieczone. Tusk jesli nie jest w stanie sprostać aspiracjom ambitnych Polakow to niech nie trzyma sie kurczowo stołka tylko ustapi pola zdolniejszemu w PO. Nie wiem któ tam jest madrzejszy od Tuska? Ale niech próbuja  --
  Nie mamy kryzysu gospodarki światowej, mamy kryzys modelu europejskiego (Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha - debata ekonomistów zorganizowana przez PiS)
 • woda_woda 19.01.13, 19:08
  sawa.com napisała:


  > Wygodne mieszkanie i dwa samochody to nie jest rozrzutnośc, to wyższy standard.

  Dom, mieszkanie, dwa samochody i dzieci w prywatnej szkole to jest luksus. Szczególnie, gdy pracuje na to jedna osoba. • fiu-bzdziu2010 19.01.13, 19:14
  ale Marunia tak ma!!!!
 • wlodzimierz.ilicz 20.01.13, 21:56
  >Sawcia nie wie o tym, że gdy ktoś żyje ponad stan i w sposób mało odpowiedzialny, to musi >onosić - w razie jakby co - tego konsekwencje?

  Święte słowa.
  Problem tylko w tym, że za rządów PO to CAŁY KRAJ żyje nad stan.
  Jakie poniesiemy konsekwencje za to, że Tusk nas zadłużył jak ten facet siebie, z tytułowego artykułu wątku?
 • douglasmclloyd 19.01.13, 23:41
  Od razu czuć, że to jakiś pisior pisał.

  --
  "Jakże byście chcieli dowodami obalić to, w co motłoch bez dowodów uwierzył?!"

  Friedrich Nietzsche
 • hordol 20.01.13, 06:57
  zakupy w lidlu ciuchy w szmateksie kołki w zęby i morda w kubeł
  --
  Janina Paradowska :"Przecież nie wszystko w raporcie MAK było zafałszowane"
 • calun_torunski 20.01.13, 08:39
  z tej trojki to najlatwiej sprzedac dzieci - bo nie sa cudza wlasnoscia w odroznieniu od odmu i samochodu
 • wlodzimierz.ilicz 20.01.13, 21:59
  Człowiek, który musi kupować w Lidlu nie będzie już wyborcą PO i lemingiem.
 • zapijaczony_ryj 20.01.13, 08:42
  sawa.com napisała:
  > No i co teraz bedzie?

  Bo nie ma zadnej poważnej opozycji co mogłaby PO zagrozić.
  A Naczelny Idiota będzie się nadal bawił w Wolcse równoległej w wirtualne rzadzenie wirtualnym premierem, a Polsce bedzie szkodził comiesięcznymi zadymami na których to jak zwykle bedzie robił z siebie idiote!
  --
  No niesprawiedliwe, żeby odwalić taki numer:
  tiny.pl/htd75
  I nie dostać co najmniej tytułu idioty roku?
 • calun_torunski 20.01.13, 08:42
  www.se.pl/wydarzenia/kraj/adam-hofman-podpisal-z-zona-intercyze-bo-jest-zadluzony-na-ponad-pol-miliona-zlotych_187199.html
  zycie na kredyt ...
 • fiu-bzdziu2010 20.01.13, 16:14
  jakoś cicho siedzi i nie wyje, że to wina Tuska????
 • erte2 20.01.13, 17:25
  calun_torunski
  Typowy gangsterski numer....
 • neoretronick 20.01.13, 16:17
  ... ale nie wszyscy są takimi Adamami.
  --
  PIS jest sprzeczny z matematyką - podzielił się przez Zero.
 • ave.duce 20.01.13, 20:57
  sawa.com napisała:

  > No i co teraz bedzie?

  Pan Adam jest doradcą klienta prestige w banku? Gdybym była jego szefową - natychmiast bym go zwolniła.
  --
  ... I’m the leader, I’m the leader, I’m the leader of the gang I am ...
  > Forum ze Dworum/Freedom
 • smutas13 20.01.13, 21:49
  Pan Adam przeszacował swoje zamiary.

  (Ave - musiałam:-) )

  --
  ...bo gdy się trzyma fason, to się nawet spada z klasą - Piotr Bukartyk
 • buldog2 18.02.16, 09:51
  Niebawem Prezes uszczęśliwi naród, przewalutuje wszystko w ruble i się poprawi.

  --
  Пyтин этo нaше вcё!! – © ПиС(б) - PiS(b).
 • buldog2 18.02.16, 10:12
  Dobre zmiany już już...

  Пyтин предлaгaет oткaзaтьcя oт дoллaрa и еврo
  Putin proponuje odejść od dolara i euro


  live-smi.ru/another/15281-putin-predlagaet-otkazatsya-ot-dollara-i-evro-v-sng,full.html
  Wystarczy przejść do WNP i będą mieli spokój frankowicze.

  Czekamy na decyzję Pana Prezesa...

  --
  Sztandar PiS dumnie powiewa - © xyz_xyz1, "Krótka historia PiS(b)". PiS(b) jak ВКП(б).
  Пyтин этo нaше вcё!! – © ПиС(б) - PiS(b).
  Opozytura to bardzo ładne słowo, bo zawiera i działanie PiS w charakterze ekspozytury - © Magdolot. "Opozyturę" wymyślił ukos. - © Miętowe Loczki.
  To nieprawda, że Anwad ma czarne podniebienie i że patrzy na ciebie - © Prezes PiS. PiS nie robi, tylko mówi, a jak robi, to odwrotnie, niż mówi - © Piq.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.