Dodaj do ulubionych

Generał Jaruzelski -prawdziwy Polak i patriota

02.06.13, 05:55
wielki człowiek
--
kim oni są ? jakim cudem przeniknęli nam do życia ?

fragment
Edytor zaawansowany
  • zgred-zisko 02.06.13, 06:06
    A przynajmniej człowiek, który miał to nieszczęście, że znalazł się w fatalnym miejscu i czasie.
  • pistosekta11 02.06.13, 06:13
    zrobił wiele dla Polski
    --

fragment
  • zgred-zisko 02.06.13, 07:27
    Musiał. Przecież nie mógł udawać, że nic się nie dzieje.
  • adamusb 02.06.13, 07:29
    a pomógł mu w tym Kiszczak.
    Wielcy z nich Polacy.
    Tak jak Bierut, Gomułka, Moczar, czy Rokossowski.
  • para.doxx 02.06.13, 21:55
  • polska_tuska_na_sprzedaz 02.06.13, 07:45
    jaruzelski to zwykły zbrodniarz, taki jak dzierżyński, różańsk czy kwaśniewski vel stolzmann.
    Piszę z małej litery by nie dodawać tym nazwiskom powodów do pamięci o nich. Przyjdą czasy, może już niedługo, a zostaną oni sprawiedliwie osądzeni. Kto tego jeszcze dzisiaj nie chce oficjalnie uznać, to znaczy, że wychowany został wśród takich samych jak i oni zbrodniarzy.
    msp.money.pl/grupa-pl_soc_prawo/kim;byl;ojciec;prezydenta;aleksandra;kwasniewskiego;-;zdzislaw;kwasniewski,watek,92089.html
    --
    rccc 25.05.13, "Gdyby S.Michnik zrobil Zydom to co zrobil Polakom to juz dawno Weasel tal by go powiesil"
  • zgred-zisko 02.06.13, 07:57
    I co ja Ci mogę na to poradzić?
  • m.c.hrabia 02.06.13, 08:04
    zgred-zisko napisał:

> I co ja Ci mogę na to poradzić?

Możesz .
    Poleć mu dobrego psychiatrę.
  • polska_tuska_na_sprzedaz 02.06.13, 08:27
    już ci hrabia tyle razy tłumaczyłem; napisz coś od siebie...a jeszcze lepiej, coś na temat.

--
    rccc 25.05.13, "Gdyby S.Michnik zrobil Zydom to co zrobil Polakom to juz dawno Weasel tal by go powiesil"
  • m.c.hrabia 02.06.13, 08:43
    ...a jeszcze lepiej, c
    > oś na temat.

twoja choroba psychiczna jest jak najbardziej w temacie.
    Ktoś kto argumentując swą tezę ,podpiera się publikacjami niejakiego Bubla,musi być
    totalnym kretynem.
  • polska_tuska_na_sprzedaz 02.06.13, 08:04
    zgred-zisko 02.06.13, 07:27
    Musiał. Przecież nie mógł udawać, że nic się nie dzieje.

... musiał? a co on takiego musiał?

--
  • zgred-zisko 02.06.13, 08:27
    Nie moja wina, że nie było Cię wtedy w kraju a wiadomości na ten temat masz raczej - delikatnie rzecz ujmując - niepełne.
  • polska_tuska_na_sprzedaz 02.06.13, 08:29
    to proszę uzupełnij...

--
  • zgred-zisko 02.06.13, 08:55
    No to uzupełniam (choć mi się cholernie nie chce). Na początku wątku napisałem, że generał - na swoje nieszczęście - znalazł się w złym miejscu i czasie.
    Gdy jakikolwiek kraj znajdzie w tak gwałtownym stanie rozkładu jak Polska w tym czasie, to każdy rząd, władca czy przywódca, ma psi obowiązek nie dopuścić do całkowitego upadku. I to stosując wszystkie dostępne mu siły. A że padło na niego? Miał pecha.
  • erte2 02.06.13, 09:44
    zgred-zisko napisał:
    ...Na początku wątku napisałem, że generał - na swoje nieszczęście - znalazł się w złym miejscu i czasie. Gdy jakikolwiek kraj znajdzie w tak gwałtownym stanie rozkładu jak Polska w tym czasie, to każdy rząd, władca czy przywódca, ma psi obowiązek nie dopuścić do całkowitego upadku. I to stosując wszystkie dostępne mu siły

Może i racja, ale to tylko pół prawdy. Druga jej część jest taka że do tego rozkładu jako wieloletni i prominentny uczestnik tzw. "władzy ludowej" i współrządzacy PRL-em walnie się przyczynił. Kierując "zbrojnym ramieniem partii" pomagał utrzymywać w ryzach niesforne społeczeństwo a także nie wahał się udzielić "pomocy" bratniej Czechosłowacji.
    Z perspektywy lat i na spokojnie mogę powiedzieć że stan wojenny w Polsce miał przebieg stosunkowo łagodny, nieporównywalny z tym co działo się choćby w Chile czy Argentynie. Nie było masowych mordów czy strzelania do tłumów. To prawda. Ale to tylko statystyka. Zupełnie inaczej wyglądało to wtedy, kiedy dotykało to nas bezpośrednio (mnie osobiście też, byłem w tej grupie dotkniętych represjami); wtedy człowiek miał ochotę zatłuc "ich" gołymi rękami.
    Ale od tego czasu minęło już ponad trzydzieści lat, emocje wygasły, od ćwierćwiecza prawie mamy wolna Polskę. A Jaruzelski ? Cóż, stary, schorowany człowiek, z niechlubna przeszłością i już bez przyszłości. Najlepiej byłoby o nim zapomnieć, tak jak o niegdyś toczącym człowieka nowotworze z którego udało się szczęśliwie wyleczyć. Ale też należy uważać aby nie dopuścić do następnego, bo taka groźba zawsze niestety istnieje. Bo następna litera alfabetu po "J" to jest "K".
  • polska_tuska_na_sprzedaz 02.06.13, 09:48
    zgred-zisko napisał:
    No to uzupełniam (choć mi się cholernie nie chce). Na początku wątku napisałem,że generał - na swoje nieszczęście - znalazł się w złym miejscu i czasie. Gdy jakikolwiek kraj znajdzie w tak gwałtownym stanie rozkładu jak Polska w tym czasie, to każdy rząd, władca czy przywódca, ma psi obowiązek nie dopuścić do całkowitego upadku. I to stosując wszystkie dostępne mu siły. A że padło na niego? Miał pecha.

... kto wg. Ciebie ( ktoś przecież musiał) do tego rozpadu dążył ?

--
  • niegracz 02.06.13, 11:07
    twór czasów stalinowskich
    całuśnik Breżeniwa

wierny do konca ZSRR
    --
    .
  • tornson 02.06.13, 12:04
  • simera16 02.06.13, 14:06
    polska_tuska_na_sprzedaz napisał(a):
    >
    > Kto tego
    > jeszcze dzisiaj nie chce oficjalnie uznać, to znaczy, że wychowany został wśród
    > takich samych jak i oni zbrodniarzy.
    >
    No i poprzez takiego dictum ustawiłeś interlokutorów wzorem Kaczyńskiego tam, gdzie stało ZOMO i pączków nie dawali... Twoje posty, to wzór erystyki.

--
    Każdy odmawia jakieś polityczne modły. Tylko ołtarze nas różnią.
    -Władysław Loranc

www.youtube.com/watch?v=8a5y1oxmrUc
  • cookies9 02.06.13, 08:56
    Zgoda - tylko bez przymiotnika prawdziwy;-) To okreslenie nalezy pozostawić PiSsowi...
  • zgred-zisko 02.06.13, 09:10
    ... oraz grzybom - borowikom.
  • zapijaczony-ryj 02.06.13, 08:57
    do Wolski nie wracał, tylko do Polski
    --
    No niesprawiedliwe, żeby odwalić taki numer:
    wiecie co tu powinno być? Wpisz w Google "Premier w Niemczech"
    I nie dostać co najmniej tytułu idioty roku?
  • pistosekta11 02.06.13, 09:27
    gdyby nie Generał ,wielu Solidaruchów by po prostu wąchało kwiatki od spodu
    --

fragment
  • humbak 02.06.13, 09:05
    W zasadzie tak... tylko czy można jego wkład w naszą historię oceniać pozytywnie jest już inną sprawą.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • pistosekta11 02.06.13, 09:32
    więcej na sumieniu ma niejaki Piłsudski
    --

fragment
  • humbak 02.06.13, 10:43
    Pod pewnymi względami z pewnością. A jednak to on był wielkim przywódcą naszego narodu.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • remez2 02.06.13, 09:48
    humbak napisał:

> W zasadzie tak... tylko czy można jego wkład w naszą historię oceniać pozytywni
    > e jest już inną sprawą.
    Moim zdaniem - tak.
  • humbak 02.06.13, 10:45
    Przyznasz jednak że nie jest to kwestia oczywista?
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • remez2 02.06.13, 10:49
    humbak napisał:

> Przyznasz jednak że nie jest to kwestia oczywista?
    Jak dla kogo - dla mnie nie ulega wątpliwości - posługując się metodą Temidy, że był/jest polskim patriotą.
    Ktoś inny ma inne zdanie, jego ocena, jego sprawa.
  • humbak 02.06.13, 10:52
    Hmmm... oceniasz jakim pobudkami się kierował? Odważne. Również twoja sprawa.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • remez2 02.06.13, 11:06
    humbak napisał:

> Hmmm... oceniasz jakim pobudkami się kierował? Odważne. Również twoja sprawa.
    Nie masz racji. Nie mam narzędzi aby dotrzeć do pobudek. Oceniam za efekt. Oczywiście argumenty, że można było zrobić więcej/lepiej/inaczej są uprawnione.
  • humbak 02.06.13, 11:11
    Patriotyzm to kwestia intencji, nie efektów. Co do efektów właśnie ocena jest moim zdaniem niezwykle trudna. Trudno ocenić jak wyglądałby na przykład 1981/82, gdyby Jaruzelski nie zrobił tego co zrobił.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • wariant_b 02.06.13, 11:31
    humbak napisał:
    > Patriotyzm to kwestia intencji, nie efektów.

Oprotestuję - intencje to tylko słowa i mierzyć się ich nie da.
    Liczy się to, kto był i co zrobił, a nie co chciałby i zrobiłby,
    gdyby mu mamusia pozwoliła.
  • remez2 02.06.13, 11:38
    humbak napisał:

> Patriotyzm to kwestia intencji, nie efektów. Co do efektów właśnie ocena jest m
    > oim zdaniem niezwykle trudna.
    Masz rację. Tylko, że intencji nie poznasz. Ja tej oceny dokonałem na własny użytek. Podobnie corocznie dokonuję rachunku sumienia - mojego.
    > Trudno ocenić jak wyglądałby na przykład 1981/82, gdyby Jaruzelski nie zrobił tego co zrobił.
    Tego nigdy się nie dowiemy. Ale (w dużym skrócie):
    - kiedy skończyła się I WŚ, w Rosji była (niepokonana) pół milionowa armia niemiecka, która musiała wrócić do kraju. Sławoj Składkowski z kilkoma podobnymi sobie 'bohaterami" postanowił wywołać w Warszawie powstanie przeciwko Niemcom. Na szczęście był Marszałek, który przywołał towarzystwo do porządku,
    - w 1981 r. po obu stronach były siły dążące do konfrontacji. Generał temu zapobiegł,
    - w 1944 r. nie było Marszałka ani Generała i ca 200 000 osób straciło życie a większa część miasta zniknęła z powierzchni ziemi.
    Oddaję Generałowi cześć za to, że nie musieliśmy przekonać się co by było.
  • humbak 02.06.13, 12:48
    Niby nie wiesz, ale wiesz że było by źle.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • remez2 02.06.13, 12:58
    humbak napisał:

> Niby nie wiesz, ale wiesz że było by źle.
    Dziwną konwencję rozmowy przyjąłeś dzisiaj. Napisałem wyraźnie - w 1981 r. po obu stronach były siły dążące do konfrontacji. Generał temu zapobiegł,
    Jeżeli potrafisz wyobrazić sobie taką konfrontację z dobrymi skutkami, napisz. Chętnie przeczytam.
  • niegracz 02.06.13, 13:32
    remez2 napisał:

>
    >- w 1981 r.
    > po obu stronach były siły dążące do konfrontacji. Generał temu zapobiegł,

> Jeżeli potrafisz wyobrazić sobie taką konfrontację z dobrymi skutkami, n
    > apisz. Chętnie przeczytam.
    .
    zapobiegł>
    Stan wojenny to była Jedna Wielka Konfrontacja
    to podział Polaków
    to cofniecie cywilizacyjne Polski

Gdyby rzeczywiście chciał zapobiec konfrontacji
    to mogłby np. jako niezalezny Arbiter
    zarządzic Stan wyjatkowy
    ( przepisy mozna uchwalic- równolegle)
    zakazac na 3 m-ce strajków ,działalnosci zwiazkowej i politycznej
    a więc i PZPR
    a równolegle zaprosic liderów stron do rozmów

byłby to własnie sygnał przeciw konfrontacji a za poprozumieniem

-wtedy mozna by uznac ze próbuje działać dla dobra Polski i społeczenstywa

ale on zrobił stan wojenny dla obrony partyjnych stołków
    a przeciwko innym rozwiązaniom dla Polski niż
    proponowane przez partyjny betopn

--
    Fizyka wg Naciskowców z forum katastrofa: W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli gdy stoimy na jednej nodze, kolano przenosi czterokrotny ciężar naszego ciała-przy 100 kg wynosi to aż 400 kg.[/i] Ludzie nie mający wiedzy są podatni na manipulacje mediów.
  • remez2 02.06.13, 13:40
    Ślicznie. Pamiętasz może kto był I sekretarzem KPZR?
  • humbak 03.06.13, 00:07
    Pytanie nie brzmi, czy były chęci, ale czy mogło do niej dojść.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • remez2 03.06.13, 09:27
    humbak napisał:

> Pytanie nie brzmi, czy były chęci, ale czy mogło do niej dojść.
    Odpowiedź brzmi - o tym też się nigdy nie dowiemy.
    Oddaję Generałowi cześć za to, że nie musieliśmy przekonać się co by było.
  • zbysio45 02.06.13, 09:47
    Ha,Ha czy to kawał aby agent rosyjski został polskim patriotą ?
  • remez2 02.06.13, 09:50
    zbysio45 napisał:

> Ha,Ha czy to kawał aby agent rosyjski został polskim patriotą ?
    Chodzi Ci o "dwóch takich co .. "? Masz rację, to żart.
  • polska_tuska_na_sprzedaz 02.06.13, 09:59
    dla was - ryj, remez i in. - trzeba długo powtarzać, może kiedyś i do was dotrze:

"jaruzelski to zwykły zbrodniarz, taki jak dzierżyński, różańsk czy kwaśniewski vel stolzmann.
    Piszę z małej litery by nie dodawać tym nazwiskom powodów do pamięci o nich. Przyjdą czasy, może już niedługo, a zostaną oni sprawiedliwie osądzeni. Kto tego jeszcze dzisiaj nie chce oficjalnie uznać, to znaczy, że wychowany został wśród takich samych jak i oni zbrodniarzy."

msp.money.pl/grupa-pl_soc_prawo/kim;byl;ojciec;prezydenta;aleksandra;kwasniewskiego;-;zdzislaw;kwasniewski,watek,92089.html

--
  • remez2 02.06.13, 10:10
    Fajny jest Twój świat. Ja mam rację, wobec tego inni jej nie mają. Ma też dodatkową zaletę - zwalnia od analizy nie swoich poglądów, tworzy dogmaty, zostawia wiele czasu na obmyślanie strategii - jak uniknąć punktów stycznych. Nie jestem jedynie pewien czy ma przyszłość.
  • simera16 02.06.13, 14:23

> dla was - ryj, remez i in. - trzeba długo powtarzać, może kiedyś i do was dotr
    > ze:
    >
    moze i do ciebie dotrze, że świat nie jest czarno-biały, a ty nie masz monopolu na nieomylność.

--
    -Władysław Loranc

• simera16 02.06.13, 14:22
    zbysio45 napisał:

> Ha,Ha czy to kawał aby agent rosyjski został polskim patriotą ?
    >
    Może zostać agent amerykański, to dlaczego nie inny?

--
    -Władysław Loranc

• hordol 02.06.13, 11:22
    www.wykop.pl/link/1143261/jaruzelski-i-order-lenina/
    --
    Janina Paradowska :"Przecież nie wszystko w raporcie MAK było zafałszowane"
  • obeznany44 02.06.13, 11:24
    ...Nicolae Ceauşescu -- wielkiego patriotę rumuńskiego i Ericha Honeckera -- wielkiego patriotę Niemieckiej Republiki Demokratycznej...

--
    PRAWDZIWE OBLICZE PLATFORMY OBYWATELSKIEJ
  • nominaobscura 02.06.13, 11:37
    nt
  • obeznany44 02.06.13, 11:41
    mowskiewska pacynka dmuchana...

--
  • nominaobscura 03.06.13, 11:52
    dokładnie

obeznany44 napisał:

> mowskiewska pacynka dmuchana...
    >
  • eres2 02.06.13, 11:50
    równie wielki i prawdziwy Polak, jak jego rodak - Feliks Dzierżyński
  • hamerykano 02.06.13, 12:45
    możecie Pana Generała
    w dupę pocałować.
    Tylko najpierw, porządnie wyszorujcie
    szczurze pyski.
  • zbysio45 02.06.13, 13:38
    Dlatego komnuchy moga wypisywac swoje bzdury i nic nie zmieni opini obywateli polskich.
  • remez2 02.06.13, 14:00
    zbysio45 napisał:

> Dlatego komnuchy moga wypisywac swoje bzdury i nic nie zmieni opini obywateli
    > polskich.
    Bez obrazy ale rozmowa w tym stylu to jak szukanie kostki lodu, która wpadła do wrzątku.
  • simera16 02.06.13, 14:29
    Dodaj, ze wychował sobie jeszcze takiego Kuklińskiego, którego informacje dla CIA, pozwalały Amerykanom na wyznaczanie na terenie Polski celów strategicznych, które należy w momencie ataku w pierwszej kolejności zniszczyć...Szło tu nie tylko o obiekty wojskowe, ale i wielkie aglomeracje miejskie.
    --
    -Władysław Loranc

• zgred-zisko 02.06.13, 14:04
    Przykro mi, że wasza pani od historii ciągle chorowała. Jak widać nic was nie nauczyła, a samemu czytać się nie chciało.
  • zdybex 02.06.13, 14:22
    Nawet Wojtyła-Parkinson sciskał się i docenial.
  • yost87 02.06.13, 14:33
    docenci? Pewnie do dziś z rozrzewnieniem wspominacie jak ów Najprawdziwszy z Polaków wraz z innym wielkim prawdziwkiem, Moczarem Mieciem, dzielnie Polskę oczyszczali z wrogiego elementu syjonistycznego w 68'?
  • zgred-zisko 02.06.13, 14:54
    Co może jeszcze warto wspomnieć to fantastyczną wręcz organizację armii. Całość była przeprowadzona bezbłędnie i zupełnej tajemnicy.
    Coś podobnego w obecnych czasach byłoby wykluczone. Przy rozchrzanionych dokumentnie wojskowych służbach specjalnych i panującej powszechnie praktyce: "jak chcesz coś upublicznić, to to utajnij" akcję diabli by wzięli zanim by cokolwiek zrobiono.
  • remez2 02.06.13, 15:04
    zgred-zisko napisał:

> Co może jeszcze warto wspomnieć to fantastyczną wręcz organizację armii. Całość
    > była przeprowadzona bezbłędnie i w zupełnej tajemnicy.
    I tego najbardziej "bohaterowie" nie mogą przeboleć.
  • simera16 02.06.13, 15:29
    remez2 napisał:

> zgred-zisko napisał:
    >
    > > Co może jeszcze warto wspomnieć to fantastyczną wręcz organizację armii.
    > Całość
    > > była przeprowadzona bezbłędnie i w zupełnej tajemnicy.

> I tego najbardziej "bohaterowie" nie mogą przeboleć.

>
    Nawet zdrajca Kuklinowski...ups...Kukliński niewiele zdziałał.
    --
    -Władysław Loranc

• zgred-zisko 02.06.13, 16:48
    Teraz to nawet żaden Kukliński nie jest potrzebny. Wystarczy powołać urząd likwidatora czego trzeba i powierzyć odpowiedniemu człowiekowi.
  • simera16 02.06.13, 16:49
    zgred-zisko napisał:

> Teraz to nawet żaden Kukliński nie jest potrzebny. Wystarczy powołać urząd likw
    > idatora czego trzeba i powierzyć odpowiedniemu człowiekowi.
    >
    Fakt... No i założyć subkonto w MON, by później było z czego odszkodowania płacić.

--
    -Władysław Loranc

• eres2 04.06.13, 21:22
    forum.gazeta.pl/forum/w,28,144925411,144940698,Wielbicielom_PRL_i_jej_wladcow.html
  • 2kecaw 02.06.13, 21:23
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • remez2 02.06.13, 22:10
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • romad2447 03.06.13, 01:53
    doprowadzil komune do upadku,tego prawdziwi patrioci nie powinni mu wybaczyc.
  • obeznany44 03.06.13, 10:40
    w donosie na jednego kumpla to nawet taki misterny szlaczek pier...ął

miał chłop fantazję.... tylko leki ch...we

--
  • leon320 03.06.13, 10:42
    > miał chłop fantazję.... tylko leki ch...we

coś tak podobnie jak jego fani powyżej z forum :d
  • obeznany44 03.06.13, 10:43
    oj tak, dzieciarnia ma dziś do dyspozycji asortyment, nie to co kiedyś... to i szaleje....

--
  • etta2 04.06.13, 22:23
    O tak, wieeeeelki sqrwiel, jakich paru się nam w historii przytrafiło. Wierny sługus KCPZPR, do końca, zasr.anego.
    Tylko mam pytanie: skąd się biora takie mendy, które jaruzela uważają za "wielkiego"????? No skąd, do chUlery??????? Kto "toto" zrodził, że takie szmatławe i zwyczajnie głupie?
  • remez2 04.06.13, 22:28
    "Próżnoś repliki się spodziewała
    Nie dam ci przytyczka ani klapsa.
    Nie powiem nawet pies cię je..ł,
    Bo to mezalians byłby dla psa."
  • trevik 04.06.13, 22:48
    Pewna część obywateli Naszego pięknego kraju nie potrafi przedstawić swojego PRLowskiego
    funkcjonowania w pięknych barwach bez usprawiedliwienia działań i postaci Jaruzelskiego, bo w zasadzie inaczej się tego zrobić nie da,

T.

--
    "mądrej głowie dość dwie słowie ,a głupiemu to i referatu mało" - Stanisław Anioł
  • trevik 04.06.13, 22:45
    Nigdy!
    To, co można o nim powiedzieć pozytywnego to człowiek silnego charakteru i samodyscypliny, jednak i podobne cechy miał Adolf Hitler, więc to chyba za mało, aby pisać peany.

Jeśli spojrzeć na historię Polski z odrobiną dystansu, to właśnie to, co ten człowiek w Polsce urządził można określić wyłącznie jako forma względnie łagodnej (i to często pozornie) dyktatury - skupił władzę w jednym ręku bez zaufania do kogokolwiek i w czymkolwiek nie korzystając z władzy do przeprowadzenia niezbędnych w kraju reform a do zaoferowania miał tylko zamordyzm.

Dlaczego Jaruzelski nie przeprowadził reform na wzór Kadara? Miał już przecież pierwowzór, jak można tego dokonać a do tego czas po stanie wojennym charakteryzował się m.in. tym, że w KC KPZR brakowało Chruszczowa!
    Gdyby po wprowadzeniu stanu wojennego użył swojej władzy do pchnięcia Polski na ścieżkę Węgier, to dzisiaj może i ja napisałbym, że był wielkim człowiekiem a pewne jego czyny można próbować uzasadnić, bo Kadar przynajmniej pokazał, do czego doszedł w finale (z wszechmocnym ZSRR z KPZR wypełnionym po same brzegi zramolałymi, imperialnymi dziadkami z odpałem).

Jaruzelski zdecydowanie nie był Kadarem...

T.

--
    "mądrej głowie dość dwie słowie ,a głupiemu to i referatu mało" - Stanisław Anioł
  • polska_tuska_na_sprzedaz 04.06.13, 22:47
    ( ... )

--
  • polska_tuska_na_sprzedaz 04.06.13, 23:13
    Zauważcie: te zagrania, te fragmenty z rozmów przy Okrągłym Stole, te zdjęcia podczas Nocnej Zmiany, te komentarze, a wszystko sprytnie ubrane i opatrzone jakże przekonywującą konkluzją: te decyuje zapweniły nam rozwiązanie problemu transformacji; jakiś ważny Profesor tłumaczy, że to był: "zgniły kompromis, ale jednak kompromis" itd. ... itd. ...

A przecież ... to była zwykła zdrada Narodu Polskiego w Kiszczakowo-Jaruzelskich białych rękawiczkach. Kto zaprzeczy ...???

--
  • remez2 04.06.13, 23:17
    > A przecież ... to była zwykła zdrada Narodu Polskiego w Kiszczakowo-Jaruzelskic
    > h białych rękawiczkach. Kto zaprzeczy ...???
    Każdy kto ma minimum rozumu i wiedzy. O przyzwoitości nie wspomnę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.