Jest doniesienie do prokuratury Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • W sprawie niewywiązania się HGW z obowiązków:
    - Brak obwieszczeń przedreferendalnych w większości dzielnic,
    - Zniechęcanie do dopisywania się na listy referendalne strasząc strażą miejską, policją i wywiadem środowiskowym.

Poza tym referendum odbyło się w trybie niekonstytucyjnym. W wyniku m.in. interwencji premiera i prezydenta referendum w praktyce było jawne. Poszli tylko przeciwnicy władzy, którzy nie bali się do tego przyznać. Raport w tej sprawie być może trafi też do Rady Europy.

--
    Zapraszam do czytania moich wątków na forum "Katastrofa w Smoleńsku": forum.gazeta.pl/forum/f,1157,Katastrofa_w_Smolensku.html
    • co wczoraj wygral przegrywajac,buhahahahaha

• --
      Stenogram z 10.04.2010 r. wg IES:
      8:37:51,6 - Siadajcie (wypowiedź mężczyzny)
      8:37:52,6 - ...siadaj (wypowiedź mężczyzny)
    • Aż zajrzałem na niezależną, bo nie chciało mi się uwerzyć. Ale jazda. A komentarz Kaczyńskiego wręcz genialny. Opary absurdu tak gęste, że czubka nosa nie widać.
      --
      "Wake up! Time to die."
      Wiadomokto
    • kto je złożył?
      BTW gdzie są donosy do prokuratury Maciory i Hofmana?

--
      fotoforum.gazeta.pl/3,0,806118,2,1.html Moje kocisko :)
      Jedynym pozytywnym aspektem Polski Ludowej było to, że zostały w niej stworzone teczki, dzięki którym Odnowiciele mogą teraz demaskować wrogów narodu.
    • Tak ???
      Jak to udowodnisz ?

Dowody ..... czy tylko umiesz bzdury pisać.
      • Brak dowodów,to dowód,że zostały zniszczone.To z klasyka pisuarowych mądrości.
        --
        "Czerwona róża nie jest egoistką, pragnąc pozostać czerwoną różą. Byłaby straszną egoistką, gdyby chciała, by wszystkie kwiaty w ogrodzie były czerwone i były różami."
        Oscar Wilde
      • mila2712 napisała:
        Dowody na stół!
        Nie na jakiś tam stół. Na wycieraczkę !!
    • tutaj nie prokurator jest potrzebny ale psychiatra.
      --
      Paranoja i Schizofrenia siłą przewodnią motłochu.
    • anwad napisała:
      > W sprawie niewywiązania się HGW z obowiązków:
      > - Brak obwieszczeń przedreferendalnych w większości dzielnic,
      > - Zniechęcanie do dopisywania się na listy referendalne strasząc strażą miejską
      > , policją i wywiadem środowiskowym.
      >
      > Poza tym referendum odbyło się w trybie niekonstytucyjnym. W wyniku m.in. inter
      > wencji premiera i prezydenta referendum w praktyce było jawne. Poszli tylko prz
      > eciwnicy władzy, którzy nie bali się do tego przyznać. Raport w tej sprawie być
      > może trafi też do Rady Europy.

A co sobie żałujecie! Do ONZ, do Rady Bezpieczeństwa, do Trybunału w Strasburgu, do Papieża z radą kardynałów a nawet do samego diabła wysyłajcie!

Powstanie znowu się nie udało!

--
      GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM
      ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM. (K.I. Gałczyński - 1953)
      Zapraszam na - mój blog
      Zobacz - fotoforum.gazeta.pl/a/51835.html
    • Co tam prokuratura - z pasku tuskowych siepaczy.
      ONZ, a najlepiej niech Macierewicz Antoni z Fotygą Anną lecą do Hameryki o ratunek błagać!
    • A inne referenda to były niejawne?
      Anwad, masz świetna pamieć. Przypomnij nam jak to było, gdy w Łodzi odwolywali Kropiwnickiego? Co wykrzykiwał wtedy prezes? :-)

Ale zabawa. A macie dowody na te wywiady srodowiskowe i zastraszania? Czasami bywa, że oskarżający zamienia się na miejsca z oskarżonym. :)
    • Dlaczego tak bezosobowo?

niezalezna.pl/47137-zlozono-zawiadomienie-do-prokuratury-ws-hanny-gronkiewicz-waltz

Złożono zawiadomienie do prokuratury ws. Hanny Gronkiewicz-Waltz

Szef stołecznych struktur PiS Mariusz Kamiński oświadczył, że do prokuratury złożone zostało zawiadomienie do prokuratury w sprawie niewywiązywania się z obowiązków przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Jak to czasami mówią przyłapani "na gazie" kierowcy - nie zaprzeczam, że było wypite.

--
      Nie kłam sobie, a nikt ci nie skłamie.

Jacek Kaczmarski
    • Pan prezes powinien natychmiast poskarżyć się do instytucji międzynarodowych na niesłuszną przegraną z Ukrainą. Trawa była zbyt zielona!
      • Uważasz, że to normalne, że w wielu dzielnicach nie ma ogłoszeń o referendum, a prezydent i premier namawiają do niepójścia, gdy kluczowa jest frekwencja? To jest demokracja?

--
        Zapraszam do czytania moich wątków na forum "Katastrofa w Smoleńsku": forum.gazeta.pl/forum/f,1157,Katastrofa_w_Smolensku.html
    • O co chodzi Skarbie z tą jawnością?
      Ja byłem na referendum i nikt mnie nie zmuszał do pokazywania, którą kratkę zakreśliłem na kartce do głosowania.
      --
      Niejednego karła własna małość zżarła. - J.Sztaudynger
      • Wezma listę wyborcza , a tam 94% że byłeś przeciw i w nagrodę wypowiedzenie, tak sugeruje niejaki Kamiński.
        • I to jest wina HGW że jej zwolennicy, słoiki i osoby dyżurnie mające wszystko w d. nie poszły na referendum?

PS. Gdy o godzinie 5 rano do twoich drzwi kolbami zastuka Straż Miejska to zawsze można się bronić, iż się było w tej 5% mniejszości.
          --
          Dlaczego słoń ma ogon?
          Żeby się zbyt gwałtownie nie kończył.
      • Wiadomo, że jesteś przeciwnikiem HGW. Proste. U Ciebie były ogłoszenia, tak jak przed wyborami?

--
        • No nie do końca, bo mogłem oddać głos przeciw lub głos nieważny.
          Także ten wniosek wyciągnął jakiś cymbał. Założę się i wygram, że był to cymbał z PiS.
          --
          Fałszywe argumenty zwalcza się najlepiej nie przeszkadzając w ich wykładaniu.
          • Nikt się nie będzie zastanawiał, jak Ci będzie nasyłał np. kontrolę skarbową:)

WIDZIAŁEŚ TE OGŁOSZENIA O REFERENDUM?

--
            • Widzisz... Jeżeli tak by się sało za rządów PiS to byłbym pewien że kontrolę mam jak 2x2 bo wiem jak straszliwie mściwe potrafią być karakany.
              W przypadku PO mamy do czynienia z ugrupowaniem typu papka. Taki proszek dla dzieci do, którego wlewa się wodę i otrzymuje nieapetyczną mieszankę, która niemniej nie jest szkodliwa.

Szczerze powiedziawszy ogłoszenia o referendum nie rzucały się w oczy. Niemniej ja ich nie szukałem i może dlatego nie zwróciłem uwagi.
              --
              Dlaczego w morzu jest woda?

Żeby statki nie kurzyły przy hamowaniu
              • No widzisz, a ja szukałam i też nie widziałam. A przed wyborami nie szukam i widzę .

--
                • Trudno porównywać wybory do lokalnego referendum.
                  --
                  palikot nie pokazywał kut*sa, palikot pokazywał rekwizyt w sposób campistyczny. - /thank's 8macek/
                  • A dlaczego? Przepisy są inne?

--
                    • anwad napisała:

> A dlaczego? Przepisy są inne?

Tak, przepisy są całkiem inne. Dokształć się, ignorantko.

S.
                      --
                      Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
                      Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
                      • forum.gazeta.pl/forum/w,1157,147364260,147364260,Rzekomo_sfalszowane_zdjecie_pochodzi_z_raportu_MAK.html
                        na której stronie ???
                        --
                        "Popierałam Pana Jarosława Kaczyńskiego wówczas, gdy pluto na Paba Prezydenta i Pana Prezesa PiS. Bardzo żałowałam, gsy Pan Premier Jarosław Kaczyński oddał władzę. Polska na tym straciła i nie jestem pewna, czy się podniesie. Teraz Polsce grozi powrót pod but Moskwy. Popieram Pana Jarosława Kaczyńskiego i będę na niego głosować, tylko czy da Pan radę odsunąć od rzeczywistej władzy tych, którzy umocnili się przez te dwa lata? .... 2010"
                    • Przepisów nie czytałem. Niemniej na pewno inny jest organizator.

anwad napisała:

> A dlaczego? Przepisy są inne?
                      >

--
                      Dlaczego w morzu jest woda?

Żeby statki nie kurzyły przy hamowaniu
                      • tw_wielgus napisał:

> Przepisów nie czytałem. Niemniej na pewno inny jest organizator.

To są inne ustawy i przed referendum lokalnym nie ma tego obowiązku.

pkw.gov.pl/ustawy-referendalne/ustawa-z-dnia-15-wrzesnia-2000-r-o-referendum-lokalnym.html
                        S.
                        --
                        • Dzięki za wyrękę. Moje lenistwo mogło sobie chwilkę odpocząć.
                          Trochę to nielogiczne, ale skoro tak stanowią przepisy to krzykacze z PiS i inne pisolubne osobniki kłapią dziobami tylko dlatego, że jest przestrzegana litera prawa a im w tym wypadku paragrafy są nie na rękę.
                          --
                          Puree to tłuczone ziemniaki.
                          • tw_wielgus napisał:

> Dzięki za wyrękę. Moje lenistwo mogło sobie chwilkę odpocząć.
                            > Trochę to nielogiczne, ale skoro tak stanowią przepisy to krzykacze z PiS i inn
                            > e pisolubne osobniki kłapią dziobami tylko dlatego, że jest przestrzegana liter
                            > a prawa a im w tym wypadku paragrafy są nie na rękę.

Jest obowiązek ogłoszenia różnych rzeczy, ale nie miejsc głosowania. Zresztą te obowiązki są obowiązkami... inicjatora referendum. :) Na przykład:

Art. 13. 1. Inicjator referendum, na swój koszt, podaje do wiadomości mieszkańców danej jednostki samorządu terytorialnego przedmiot zamierzonego referendum, przy czym podanie do wiadomości w gminie następuje w sposób zwyczajowo przyjęty w danej gminie

Fakt, jest to nielogiczne i inicjator powinien mieć obowiązek podania do publicznej wiadomości gdzie można głosować, choć muszą to być te same miejsca co przy wyborach.

S.
                            --
                • anwad napisała:

> No widzisz, a ja szukałam i też nie widziałam. A przed wyborami nie szukam i widzę .

Gdyż przed wyborami jest obowiązek wywieszania takich ogłoszeń a przed lokalnym referendum nie ma takiego obowiązku.

S.
                  --
                  • JEST OBOWIĄZEK INFORMOWANIA PRZED REFERENDUM. Stąd wniosek do prokuratury.

--
                    • anwad napisała:

> JEST OBOWIĄZEK INFORMOWANIA PRZED REFERENDUM. Stąd wniosek do prokuratury.

Nie ma. Jeśli twierdzisz, że jest to zacytuj odpowiedni paragraf. Dla ułatwienia link do ustawy:

pkw.gov.pl/ustawy-referendalne/ustawa-z-dnia-15-wrzesnia-2000-r-o-referendum-lokalnym.html

No i nie wrzeszcz, to twych kłamstw nie zamieni w prawdę.

S.
                      --
                      • ART. 10 UST. 1. I jest tam napisane - NIEZWŁOCZNIE.

--
                        • anwad napisała:

> ART. 10 UST. 1. I jest tam napisane - NIEZWŁOCZNIE.

Ten artykuł dotyczy referendum przeprowadzanego z inicjatywy organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego a nie referendum przeprowadzanego na wniosek mieszkańców. Czytać nie umiesz?

Szukaj dalej tego, czego nie ma.

S.
                          --
                          • Rozdział 5

Referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego

Art. 25. 1. Postanowienie komisarza wyborczego o przeprowadzeniu referendum zawiera:

1) termin przeprowadzenia referendum;

2) wzór i treść karty do głosowania;

3) kalendarz czynności związanych z przeprowadzeniem referendum.

2. Postanowienie, o którym mowa w ust. 1, podlega opublikowaniu zgodnie z art. 10 ust. 1.

--
                            • > Referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego[/b]

No, to teraz wyjaśnij wszystkim, proszę, jaka jest w tym zadaniu rola Krajowego Biura Wyborczego?
                            • anwad napisała:

> Rozdział 5
                              >
                              > Referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego
                              >
                              > Art. 25. 1. Postanowienie komisarza wyborczego o przeprowadzeniu referendum zaw
                              > iera:
                              >
                              > 1) termin przeprowadzenia referendum;
                              >
                              > 2) wzór i treść karty do głosowania;
                              >
                              > 3) kalendarz czynności związanych z przeprowadzeniem referendum.
                              >
                              > 2. Postanowienie, o którym mowa w ust. 1, podlega opublikowaniu zgodnie z
                              > art. 10 ust. 1
                              .

W postanowieniu komisarza nie ma listy lokalów wyborczych, więc nie o tym mówimy. Postanowienie komisarza zostało opublikowane w wojewódzkim dzienniku urzędowym zgodnie z art. 10 ust. 1.

S.
                              --
                              • I zgodnie z tym samym art. nie musi być rozplakatowane. Amen.
                                --
                                Stenogram z 10.04.2010 r. wg IES:
                                8:37:51,6 - Siadajcie (wypowiedź mężczyzny)
                                8:37:52,6 - ...siadaj (wypowiedź mężczyzny)
                              • A ja mówiłam o plakatach informujących o referendum, dacie, godzinach, oraz miejscu referendum. Tego nie było w większości dzielnic Warszawy. A jeśli było, to prawie nikt tego nie widział. To jest działanie antydemokratyczne, utrudniające Polakom korzystanie z ich praw.

--
                                • anwad napisała:

> A ja mówiłam o plakatach informujących o referendum, dacie, godzinach, oraz mie
                                  > jscu referendum.

Nie ma obowiązku wywieszania takich plakatów. Swoje postanowienie o referendum komisarz wyborczy publikuje w w wojewódzkim dzienniku urzędowym. Nie ma tam listy lokali wyborczych.

Co to znaczy "informowanie o miejscu referendum"? Oczekiwałaś plakatów, że referendum jest w Warszawie a nie w Pacanowie?

S.
                                  --
                            • Ten sam art. 10 mówi że postanowienie nie musi być rozplakatowane, może być przekazane w innej formie.
                              --
                              Prezydent Kaczyński nie miał w zwyczaju przebywać w kokpicie: www.wiadomosci24.pl/artykul/dlaczego_prezydent_kaczynski_zegarek_nosi_odwrotnie_74543.html
    • Jak przyjdą po ciebie z toporem , zawsze bedziesz mógł powiedzieć że byłeś tym kwiatkiem do kożucha ( te 6%)
    • Autorce nerwy puszczają.......zaczyna krzyczeć

hahahahahaha
      • Desperacja połączona z dyspepsją.I jak tu nie wrzeszczeć?
        --
        "Czerwona róża nie jest egoistką, pragnąc pozostać czerwoną różą. Byłaby straszną egoistką, gdyby chciała, by wszystkie kwiaty w ogrodzie były czerwone i były różami."
        Oscar Wilde
    • znalazł zdjecie, ktore później pokazywai w swoich gebelsowskich prezentacjach ???
      --
      "Popierałam Pana Jarosława Kaczyńskiego wówczas, gdy pluto na Paba Prezydenta i Pana Prezesa PiS. Bardzo żałowałam, gsy Pan Premier Jarosław Kaczyński oddał władzę. Polska na tym straciła i nie jestem pewna, czy się podniesie. Teraz Polsce grozi powrót pod but Moskwy. Popieram Pana Jarosława Kaczyńskiego i będę na niego głosować, tylko czy da Pan radę odsunąć od rzeczywistej władzy tych, którzy umocnili się przez te dwa lata? .... 2010"
      • Zdjecie przeciez znalazl podrzucone na swej wycieraczce.... :-)))))
        • ale ta ruska agentka anwad udawadniala, ze dr. Bidaznedza wzial te zdjecie z raporu MAK
          --
    • żal .
    • anwad napisała:

> W sprawie niewywiązania się HGW z obowiązków:
      > - Brak obwieszczeń przedreferendalnych w większości dzielnic,

Nie ma takiego obowiązku. To nie wybory.

S.
      --
      • Art. 10 ust. 1 ustawy o referendum lokalnym.

--

• --
          www.tonieprzejdzie.pl/2013/07/17/zespol-ekspertow-antoniego-macierewicza-to-farsa/
        • anwad napisała:

> Art. 10 ust. 1 ustawy o referendum lokalnym.

Cytujesz paragraf dotyczący referendum przeprowadzanego z inicjatywy organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego.

S.
          --
        • Art. 10 dotyczy referendum przeprowadzanego z inicjatywy organu stanowiącego j.s.t., a w dodatku chodzi o uchwałę w sprawie przeprowadzenia referendum.
          • A Ty znasz się na prawie? Umiesz czytać ustawę całościowo?

--
            • > A Ty znasz się na prawie? Umiesz czytać ustawę całościowo?

Wskazałaś art. 10 ustawy, a nie całą ustawę. Nie znam się na prawie na tyle, by z obowiązku publikacji uchwały w sprawie przeprowadzenia referendum wyciągać obowiązek (i sankcje karne) wójta w sprawie ogłaszania terminu i miejsca przeprowadzenia referendum.
              • Ten przepis stosuje się do różnych trybów. To oczywiste. Przecież chyba na logikę nie wyobrażasz sobie, że nie ma urzędowych ogłoszeń o referendum?

No, tylko w państwie niedemokratycznym tak się dzieje.

I dlatego jest doniesienie do prokuratury.

--
                • anwad napisała:

> Ten przepis stosuje się do różnych trybów. To oczywiste. Przecież chyba na logi
                  > kę nie wyobrażasz sobie, że nie ma urzędowych ogłoszeń o referendum?

Nie ma obowiązku publikowania listy lokali wyborczych w przypadku referendum lokalnego przeprowadzanego na wniosek mieszkańców.

S.
                  --
                • > Ten przepis stosuje się do różnych trybów.

Ale wynika to z innych przepisów. Gdybyś miała samodzielne o tym pojęcie, to na pytanie snajpera wskazałabyś na art. 25 od razu, a nie po wyśmianiu cię. Kolejny raz zdradzasz, że klepiesz tylko to, co ci centrala podpowie.
    • > Poza tym referendum odbyło się w trybie niekonstytucyjnym.

A Jarosław zachęcał do udziału. To też był tryb niekonstytucyjny? Donieśliście już na szefa?
    • Przecież to była oczywista oczywistość, że Kaczyński pójdzie do prokuratury, jeśli referendum nie pójdzie po jego myśli. Prezesie, zrozum że HGW zostaje na stanowisku tylko i wyłącznie dzięki waszym "umiejętnym" akcjom promującym referendum!
      --
      biogazowanie - polska
      • morgana87 napisał(a):

> Przecież to była oczywista oczywistość, że Kaczyński pójdzie do prokuratury, je
        > śli referendum nie pójdzie po jego myśli. Prezesie, zrozum że HGW zostaje na st
        > anowisku tylko i wyłącznie dzięki waszym "umiejętnym" akcjom promującym referen
        > dum!

On chyba nie z własnej woli strzela sobie w stopę. Ma wrażenie, że musi. Przed każdymi wyborami sobie strzela.

S.
        --
      • Zostały dopełnione obowiązki przez władze samorządowe? Nie. Więc stąd doniesienie do prokuratury. Warszawski PiS alarmował w tej sprawie jeszcze przed referendum.

--
        • Chyba PiSuarowe bojówki zrywały te ogłoszenia.U mnie wisiało miesiąc przed terminem referendum.Na całej Pradze Północ też.Z twoich wypowiedzi wynika,że obeszłas pół Warszawy i nie widziałas ogłoszeń.Nie wiem gdzie u ciebie przyjmuje okulista,ale polecam wizytę.A zaraz potem u psychiatry.
          --
          Oscar Wilde
przejdź do: 1-100 101-114
(101-114)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.