Dodaj do ulubionych

milczenie które mówi

29.10.13, 16:38
śmierć człowieka,który zmienił Polskę i przy tym był osobą pełną skromności,człowieczeństwa i życzliwości zjednoczyła w żalu wiele tysięcy osób.słyszeliśmy i czytaliśmy wiele komentarzy i opinii wypowiadanych przez osoby,które nie zawsze się z poglądami Zmarłego utożsamiały wly widziały w nim wielką osobowość i wielkie zasługi.
dzisiaj w gazetach wiele nekrologów-urzędowych i od osób prywatnych.ich ton i ilość pokazują skalę zasług Wielkiego,Rozumnego Polaka.
znamienne,że brak w tym powszechnym żalu jednego odłamu-prawdziwych Polaków,
prawdziwych patriotów. jedni,spośród nich milczą,inni zapełniają internet jadem,plwocinami,
szambem-mam nadzieję,że w tym utoną.
--
Paranoja i Schizofrenia siłą przewodnią motłochu.
Edytor zaawansowany
  • bew-is 29.10.13, 16:47
    Nie widzę tu wysypu nienawistnych i opluwających nieboszczyka komentarzy. A że niektórzy milczą?......Chwała im za to. To lepiej, że milczą , skoro nie są dobrego zdania o zmarłym. Wykazują się jednak kulturą i nie wylewają na zmarłego nienawiści. Może łaskawie przypomnisz sobie ile brudu i nienawiści wytoczyły lemingi na tym forum po śmierci Lecha Kaczyńskiego. A milczenie może być nienawistne?...Znamy to, wiemy, tak nienawistnie milczy Kaczor.

99venus napisał:
    > śmierć człowieka,który zmienił Polskę i przy tym był osobą pełną skromności,czł
    > owieczeństwa i życzliwości zjednoczyła w żalu wiele tysięcy osób.słyszeliśmy i
    > czytaliśmy wiele komentarzy i opinii wypowiadanych przez osoby,które nie zawsze
    > się z poglądami Zmarłego utożsamiały wly widziały w nim wielką osobowość i wie
    > lkie zasługi.
    > dzisiaj w gazetach wiele nekrologów-urzędowych i od osób prywatnych.ich ton i i
    > lość pokazują skalę zasług Wielkiego,Rozumnego Polaka.
    > znamienne,że brak w tym powszechnym żalu jednego odłamu-prawdziwych Polaków,
    > prawdziwych patriotów. jedni,spośród nich milczą,inni zapełniają internet jadem
    > ,plwocinami,
    > szambem-mam nadzieję,że w tym utoną.
  • 99venus 29.10.13, 16:54
    akurat,jeżeli mowa o Kaczyńskim to chwile milczenia w jego życiu są bardzo krótkie.znacznie dłużej niestety mówi.
    --
  • ave.duce 29.10.13, 17:21
    Gdyż albowiem jest tak, jak ma Kocica w swojej sygnaturce:

Jarosław Kaczyński to jedyny polityk, który ma wizję. Fonię niestety też.
    --
    @ nie chce mi się @ <<< Michaił Bułhakow >>>
    „Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus i nigdy w małej ilości”
    > Forum ze Dworum/Freedom
  • man_sapiens 29.10.13, 17:23
    > ienawiści. Może łaskawie przypomnisz sobie ile brudu i nienawiści wytoczyły lem
    > ingi na tym forum po śmierci Lecha Kaczyńskiego.

Bez wątpienia nie więcej było tego szamba niż po śmierci Geremka czy teraz Mazowieckiego
    --
    Nie ma też etycznego ani prawnego uzasadnienia dla finansowania przez państwo nauczania religii. Z etycznego punktu widzenia nie można zaakceptować sytuacji, gdy podatnicy będący przeciwnikami Kościoła i doktryn katolickich zmuszeni są łożyć na ich krzewienie w szkołachHartman
  • gtxl 29.10.13, 17:33
    Może łaskawie przypomnisz sobie ile brudu i nienawiści wytoczyły lem
    > ingi na tym forum po śmierci Lecha Kaczyńskiego.

Kpisz? czy tylko o drogę pytasz?

> Bez wątpienia nie więcej było tego szamba niż po śmierci Geremka czy teraz Mazo
    > wieckiego

Po śmierci Geremka owszem, po śmierci Mazowieckiego nie aż tak wiele.
    Wszyscy i tak daleko w tyle po tym co się działo po śmierci L.Kaczyńskiego,który nie był politykiem z mojej bajki.
    Ale niektórych jak zwykle dopadła siostra rodzona- skleroza.,

• 99venus 29.10.13, 20:41
    po śmierci Lecha była ogólnopolska żałoba i powszechne współczucie.skończyło się w momencie Wawelu i rozpoczęcia widowiska na Krakowskim.
    rzeczywiście skleroza niektórych dopada,co gorsze na spółkę z zakłamaniem.
    --
  • gtxl 29.10.13, 20:43
    99venus napisał:

> po śmierci Lecha była ogólnopolska żałoba i powszechne współczucie.skończyło si
    > ę w momencie Wawelu i rozpoczęcia widowiska na Krakowskim.
    > rzeczywiście skleroza niektórych dopada,co gorsze na spółkę z zakłamaniem.

Na forum była ta żałoba?
  • 99venus 29.10.13, 21:02
    ludzie przyzwoici mają żałobę w sobie.nie muszą jej eksponować i się z nią obnosić.ale faktem jest,że na forum też była przez kilka pierwszych dni.
    --
  • simera16 29.10.13, 20:46
    gtxl napisał:

> Może łaskawie przypomnisz sobie ile brudu i nienawiści wytoczyły lem
    > > ingi na tym forum po śmierci Lecha Kaczyńskiego.
    >
    > Kpisz? czy tylko o drogę pytasz?
    >
    > > Bez wątpienia nie więcej było tego szamba niż po śmierci Geremka czy tera
    > z Mazo
    > > wieckiego
    >
    > Po śmierci Geremka owszem, po śmierci Mazowieckiego nie aż tak wiele.
    > Wszyscy i tak daleko w tyle po tym co się działo po śmierci L.Kaczyńskiego,któr
    > y nie był politykiem z mojej bajki.
    > Ale niektórych jak zwykle dopadła siostra rodzona- skleroza.,
    >
    >
    >
    Dupa tam...Porównujesz Kaczyńskiego z Mazowieckim? A co do plucia na "Żółwia"...poczytaj prawicowe portale, a już najlepiej komentarze tam zamieszczone.

--
    Każdy odmawia jakieś polityczne modły. Tylko ołtarze nas różnią.
    -Władysław Loranc

www.youtube.com/watch?v=8a5y1oxmrUc
  • gtxl 29.10.13, 20:49

Dupa tam...Porównujesz Kaczyńskiego z Mazowieckim?

Nie porównuję,mam swoja opinię o obu politykach.
    Uważam jednak,że po śmierci nie należy już nikogo opluwać.
    Jestem w tym konsekwentny.

• simera16 29.10.13, 21:00
    gtxl napisał:

>
    > Dupa tam...Porównujesz Kaczyńskiego z Mazowieckim?
    >
    > Nie porównuję,mam swoja opinię o obu politykach.
    > Uważam jednak,że po śmierci nie należy już nikogo opluwać.
    > Jestem w tym konsekwentny.
    >
    >
    Opluwać powiadasz...hmmmm...a sprawiedliwie oceniać można?

--
    -Władysław Loranc

• gtxl 29.10.13, 21:03
    Opluwać powiadasz...hmmmm...a sprawiedliwie oceniać można?

Jak najbardziej.
    Jednak wielu nie ma tej klasy i raczej opluwa niż ocenia.
  • simera16 29.10.13, 21:05
    gtxl napisał:

> Opluwać powiadasz...hmmmm...a sprawiedliwie oceniać można?
    >
    > Jak najbardziej.
    > Jednak wielu nie ma tej klasy i raczej opluwa niż ocenia.
    >
    A skoro ocena jest tak radykalna?

--
    -Władysław Loranc

• 99venus 29.10.13, 21:06

--
  • 99venus 29.10.13, 21:03
    sugerujesz,że jest to powszechne?
    --
  • man_sapiens 29.10.13, 22:28
    > Kpisz? czy tylko o drogę pytasz?
    Teraz akurat nie kpię. O drogę nie pytam, fakty jakie są każdy widzi.
    --
    Kardynał Dziwisz ... ma dwa życia: to niedobre–doczesne i to nieskończenie szczęśliwe – pozagrobowe. Ja mam jedno. I bardzo bym chciał, aby prezydent, parlament i rząd to uszanowali. Tym
  • sclavus 29.10.13, 21:06
    temu Lechowi (Kaczyńskiemu) pchać się na Wawel???
    A kto kazał bliźniakowi, który nigdzie nie Poleciał i nie Spadł, wrzeszczeć - i to od następnego już dnia - ZAMACH!!! ???
    Żeby poznać walory Mazowieckiego (i jako polityka, i jako człowieka - choć nie przepadam za żaro-gorliwymi katolikami), wystarczy przypomnieć jego życiorys...
    Żeby dowaloryzować Lecha Kaczyńskiego, trzeba było z nie zrobić ofiarę zamachu (to za mało!!!) i wsadzić go między króle.... (a i tak nie wyszło - kłamstwo i intryga, na krótkich nóżkach skacze)
    --
    Tylko(!) pod krzyżem, tylko pod tym znakiem,
    będzie Polak mógł z Polką a Polka z Polakiem????
  • gtxl 29.10.13, 17:37
    99venus napisał:

> śmierć człowieka,który zmienił Polskę i przy tym był osobą pełną skromności,czł
    > owieczeństwa i życzliwości zjednoczyła w żalu wiele tysięcy osób.słyszeliśmy i
    > czytaliśmy wiele komentarzy i opinii wypowiadanych przez osoby,które nie zawsze
    > się z poglądami Zmarłego utożsamiały wly widziały w nim wielką osobowość i wie
    > lkie zasługi.
    > dzisiaj w gazetach wiele nekrologów-urzędowych i od osób prywatnych.ich ton i i
    > prawdziwych patriotów. jedni,spośród nich milczą,inni zapełniają internet jadem
    > ,plwocinami,

Coś mi Wołkiem zajeżdża ten tekst.
    Tak, tym Wołkiem,który z misiem Kamińskim jechał w odwiedziny do Pinocheta.

• simera16 29.10.13, 20:47
    gtxl napisał:
    >
    >
    >
    > Coś mi Wołkiem zajeżdża ten tekst.
    > Tak, tym Wołkiem,który z misiem Kamińskim jechał w odwiedziny do Pinocheta.
    >
    >

Fajansiarze.... :(
    --
    -Władysław Loranc

• 99venus 29.10.13, 21:05
    a dlaczegoż Wołkiem?
    --
  • gtxl 29.10.13, 21:13
    99venus napisał:

> a dlaczegoż Wołkiem?

Bo jak słyszę Wołka to mi się zaraz podnosi ciśnienie.
    Na poważnie, to uznałem Twój tekst podobny do jego wielu "wiernopoddańczych" deklaracji.
    Bez urazy.

• 99venus 29.10.13, 21:17
    ja nie w ramach urazy.jest mi to uczucie obce.pytałem z ciekawości ponieważ na forum w przeszłości wielokrotnie krytykowałem Wołka za wizytę u Pinocheta i w dodatku w takim towarzystwie.
    daleki jestem od uczucia wiernopoddaństwa natomiast mam silne poczucie lojalności w stosunku do osób które lubię,szanuję.
    --
  • gtxl 29.10.13, 21:28
    99venus napisał:

> ja nie w ramach urazy.jest mi to uczucie obce.pytałem z ciekawości ponieważ na
    > forum w przeszłości wielokrotnie krytykowałem Wołka za wizytę u Pinocheta i w d
    > odatku w takim towarzystwie.
    > daleki jestem od uczucia wiernopoddaństwa natomiast mam silne poczucie lojalnoś
    > ci w stosunku do osób które lubię,szanuję.

Ja też nie mam nic do T.Mazowieckiego.
    Wykonał tytaniczną pracę jako premier.
    Popełnił wiele błędów,ale kto by ich wtedy nie popełnił.
    Wcale nie uważam za błąd tzw."grubą kreskę",raczej za racjonalne posunięcie w tamtym okresie.

• 99venus 29.10.13, 21:39
    jestem tego samego zdania.
    dziekuję za wyjaśnienie.
    --
  • dr.krisk 29.10.13, 21:14
    Powiem wprost - to obszczymury są zwykłe. Trudno, żeby zachowali się inaczej.
  • herr7 29.10.13, 23:07
    Mam stosunek ambiwalentny. Właściwie łza się woku kręci, ale nie nad zmarłym Tadeuszem, któremu jest już wszystko jedno, ale nad tym co się z nami po 89 r stało. A przede wszystkim nad tym, czego wówczas oczekiwaliśmy, a co w rzeczywistości mamy.

Nie potrafię powiedzieć, czy Zmarły był taki, jak Pani pisze. Myślę jednak, że te cechy charakteru (o ile je posiadał?) mają niewielkie znaczenie dla osoby piastującej tak poważne stanowisko. Przeciwnie, tzw. dobry charakter wręcz przeszkadza w osiągnięciu istotnych celów. Pani robi z Tadeusza Mazowieckiego poczciwca. Takim poczciwcem był np. Jerzy Buzek - najgorszy premier w historii Polski i zarazem "twórca" czterech nieudanych i niepotrzebnych "reform". Jedno wydaje mi się pewne, że w 89 r Tadeusz Mazowiecki, jak prawie wszyscy Polacy nie pojmował natury zachodzących w Polsce procesów. Jak pokazuje dalszy rozwój wypadków, Polska w 89 r nie została wyzwolona (przez wspieraną przez Zachód Solidarność), a jedynie przejęta i to było raczej "wrogie przejęcie".
  • giulia123 29.10.13, 23:09
    99venus napisał:

> lkie zasługi.
    > ,plwocinami,

Powiem najdelikatniej jak w tym wypadku można:
    Zamilcz proszę dwulicowa szujo. Przejrzyj swoje posty w których łżesz i obrażasz zmarłego tragicznie Prezydenta Kaczyńskiego i inne ofiary tej katastrofy. Taki nikczemnik jak ty nie ma prawa pouczać innych, przynajmniej w takich kwestiach.

• silesius.monachijski.16 29.10.13, 23:12
    kazdy musi po nim plakac; w koncu to nie Stalin, i nie rok 1953

99venus napisał:

> lkie zasługi.
    > ,plwocinami,
  • wiosnaludzikow 30.10.13, 04:07
    Interesuje mnie czy Jarosław uda się na pogrzeb lub mszę pożegnalną Tadeusza Mazowieckiego.
    Czekam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.