Dodaj do ulubionych

Strzał w stopę-ks. Isakowicz-Zalewski

06.11.13, 10:50
Strzał w stopę
Od wczoraj trwa wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Izraelu. Nie jest ona łatwa, bo relacje polsko-żydowskie nigdy nie były aksamitne. Dlatego też tym bardziej dziwi fakt, że kancelaria prezydencka zmarnowała okazję do uczczenia ofiar Holokaustu.

Tą okazją była 70. rocznica „krwawej środy”, czyli 3 listopada 1943 r., kiedy to na Lubelszczyźnie odbyła się największa w historii niemieckich obozów egzekucja. W obozie niemieckim na Majdanku esesmani rozstrzelali 18 tys. Żydów, będących obywatelami II Rzeczypospolitej. W tym samym dniu w podobny sposób niemieccy oprawcy zgładzili żydowskich więźniów w obozach w Trawnikach i Poniatowej. Łącznie zginęło tego dnia 42 tys. osób. Działo się to w ramach akcji nazwanej ironicznie „Erntefest” (dożynki). Na niedzielnych uroczystościach rocznicowych na Majdanku pojawiła się tylko garstka osób. Żadnych ważnych dygnitarzy z rządu i kancelarii prezydenckiej. Kto zawalił? Minister Tomasz Nałęcz, chlubiący się swoją wiedzą historyczną, i Henryk Wujec, rodem z Lubelszczyzny, który ma się za przyjaciela mniejszości narodowych. Strzelili oni w stopę swojemu pryncypałowi, który wcześniej czy później będzie musiał się z tego tłumaczyć.

niezalezna.pl/47926-strzal-w-stope
No, to jak jest, Panie ministrze Nałęcz - dopiero co Pan wrzeszczał, ile sił w płucach, że "Polen Erwache" to jest BE, a teraz Pan cicho siedzisz?
Edytor zaawansowany
  • iq-ok 06.11.13, 12:59
    To rzeczywiście potworne co się tego dnia przed 70 laty wydarzyło.
    Problem w tym, że takich dni w latach II wojny światowej było bez liku.

A ja nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ani księdzu ani witrynie której się wywnętrza tak naprawdę nie chodzi o godne uczczenie pamięci ofiar tego dnia
    Raczej chodzi o dowalenie nielubianym politykom i to jest obrzydliwe.
  • chateau 06.11.13, 13:04
    Pan ksiądz Isakowicz-Zaleski wpadł już dawno temu w tunel poznawczy. Szkoda.

--
    Iron Sky
  • wasilko 06.11.13, 13:31
    Nie podejrzewam ks. Isakowicza, aby pielęgnując pamięć, np. o wymordowanych Kresowiakach, chciał w ten sposób komukolwiek "dowalać". To raczej prof. Nałęcz w pewnych obszarach pamięci porusza się z gracją słonia, budząc powszechną antypatię.
  • iq-ok 06.11.13, 13:39
    Wszelako to nie Nałęcz wypowiada się do niezależnej.pl a ks.Isakowicz właśnie o Nałęczu między innymi.
    Czyż nie?

• wasilko 06.11.13, 13:55
    Problem z Nałęczem jest taki, że niezręcznie wypowiada się o pewnych sprawach publicznie, poprzez mn. TVP. Trudno oczekiwać od zainteresowanych, których obraża (np. Kresowiaków określił w lipcu delikatnie jako warchołów), aby nie odnieśli się do jego "złotych myśli" bezkrytycznie.
  • iq-ok 06.11.13, 14:09
    Ja tam nie jestem fanem Nałęcza.
    Ale odnoszę się do konkretnej wypowiedzi Issakowicza i słusznie (ty to potwierdzasz) odczytuję ją jako powodowany personalnymi animozjami atak ad personam, przy użyciu jako pretekstu rzeczywistej tragedii jak się wydarzyła 70 lat temu.
    I to niezależnie od tego co myślę o Nałęczu jest dla mnie obrzydliwe.
  • wasilko 06.11.13, 14:16
    Ciekawe. Nie brzydzisz się ignorancją i hipokryzją Nałęcza, tylko tymi, którzy zwracają mu na to uwagę
  • iq-ok 06.11.13, 14:55
    A nawet gdybym się brzydził (choć to akurat przesada) to zmieniało by to coś w ocenie wypowiedzi Issakowicza?
    Stałoby się przez to eleganckim instrumentalne wykorzystywanie rocznic mordów sprzed 70 lat w bieżącym sporze politycznym z intencją ataku personalnego?
  • dystans4 06.11.13, 14:59
    Podzielam.
    --
    buldog.
  • chasyd_z_czerskiej 06.11.13, 20:02
    > A ja nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ani księdzu ani witrynie której się wywnę
    > trza tak naprawdę nie chodzi o godne uczczenie pamięci ofiar tego dnia
    > Raczej chodzi o dowalenie nielubianym politykom i to jest obrzydliwe.

Każdy sądzi po sobie , iq...

--
    www.naszdziennik.pl/mysl/58817,jak-niszczono-akta-sb.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka