Dodaj do ulubionych

Towarzysz generał dał głos

05.02.14, 12:01
Wierny sługa sowieckiej armii - Czempiński - dał głos. To oczywiste, że dla Czempińskiego Kukliński był zdrajcą - zdradził przecież plany sowieckiego dowództwa, któremu Czempiński był wierny jak długo się dało.
--
Wolę siebie lubiącą ludzi niż siebie kochającą ludzkośćSzymborska
Edytor zaawansowany
  • remez2 05.02.14, 12:21
    man_sapiens napisał:

> Wierny sługa sowieckiej armii - Czempiński To oczywiste, że dla Czempińskiego Kukliński był zdrajcą - zdradził przecież plany sowieckiego dowództwa, któremu Czempiński był wiern
    > y jak długo się dało.
    A skąd miał te plany? Bo polski Sztab Generalny ich nie miał.
  • przeciwnik_klamstwa 05.02.14, 12:34
    tylko mącą wodę te wyrwane z kontekstu pytania typu" a skąd miał plany..."
    Remez: jest pytanie dot. Czempińskiego, jak nie zrozumiałeś pytania to się zamknij.
    ( pewnie, że zrorumiałeś, ty tylko tak w ramach propagandy pełowskiej...A może ty jeszcze wrócisz do normalnego życia?)
    ...
    1. "Zaskakują dane o wykształceniu (podzieliło się nimi 70 proc. działaczy PO) - aż 14,1 tys. ukończyło tylko podstawówkę"
    2.ryj:bo nigdy nie byłem ani milicjantem ani ormowcem i nawet nie dlatego ... posiadam kat D! symulowałem i mnie się udało.
  • remez2 05.02.14, 12:41
    przeciwnik_klamstwa napisał:

> tylko mącą wodę te wyrwane z kontekstu pytania typu" a skąd miał plany..."
    Nie sądzisz, że jest to podstawowe pytanie?
    > Remez: jest pytanie dot. Czempińskiego, jak nie zrozumiałeś pytania to się zamknij.
    Nie ma pytania do gen. G. Czempińskiego, jest jego stwierdzenie - R.Kukliński to zdrajca. I nakręcenie kolejnych filmów tego faktu nie zmieni.
    PS - nie sądzisz, że na FK produkuje się wystarczająco dużo potomków najmłodszego syna Noego? Musisz do nich dołączyć?
  • zbysio45 05.02.14, 15:12
    remez2 napisał:

> man_sapiens napisał:
    >
    > > Wierny sługa sowieckiej armii - Czempiński To oczywiste, że dla Czempińs
    > kiego Kukliński był zdrajcą - zdradził przecież plany sowieckiego dowództwa, kt
    > óremu Czempiński był wiern
    > > y jak długo się dało.
    > A skąd miał te plany? Bo polski Sztab Generalny ich nie miał.
    Chyba Pan o nicku man_sapiens brdzo sie pomylł bo skad posiada takie wiadomosci ?chyba od KGB lub GRU.Zapomniał ze Polska nalezała do Układu Warszawskiego i w planach ZSRR miała zając i okupowac Danie .
  • 99venus 05.02.14, 12:37
    łatwo rzucasz oskarżenia.Kukliński był dezerterem i zdrajcą.żadne zaklinanie rzeczywistości tego faktu nie zmieni.
    jak się składalo przysięgę-dobrowolnie w dodatku to należy jej przestrzegać.
    --
    Paranoja i Schizofrenia siłą przewodnią motłochu.
  • przeciwnik_klamstwa 05.02.14, 12:47
    przysięgę ??? - KOMU!
    venus, wynoś się najlepiej z Polski z taką przysięgą!

--
    ...
    1. "Zaskakują dane o wykształceniu (podzieliło się nimi 70 proc. działaczy PO) - aż 14,1 tys. ukończyło tylko podstawówkę"
    2.ryj:bo nigdy nie byłem ani milicjantem ani ormowcem i nawet nie dlatego ... posiadam kat D! symulowałem i mnie się udało.
  • 99venus 05.02.14, 12:52
    ja bym się chetnie z takiej Polski wyniósł ale nie mogę zostawić jej w takich rękach jak twoje i podobnych tobie.
    każdy oficer składa przysięgę swojemu narodowi.Kukliński też ją składał.nikt go nie zmuszał do wstąpienia do szkoły oficerskiej.sam się zgłosił.
    --
  • przeciwnik_klamstwa 05.02.14, 12:56
    czy ty jesteś nienormalny? przepraszam, ale składać przysięgę na rzecz
    nie swojego, ale OBCEGO kraju...?
    ...
  • az43 05.02.14, 13:06
    "Przysięgam uroczyście Narodowi Polskiemu"
    czy ty jesteś analfabetą?
  • przeciwnik_klamstwa 05.02.14, 19:34
    ... no, a dalej ...???!
    --
    ...
  • der-chef 05.02.14, 13:54
    Dz.U.52.46.310 - Ustawa z dnia 22 listopada 1952 r. o przysiędze wojskowej. (Dz. U. z dnia 1 grudnia 1952 r.)

Ja, obywatel Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, stając w szeregach Wojska Polskiego, przysięgam Narodowi Polskiemu być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem, wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminów, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, zawarowanych w Konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej".
  • bew-is 05.02.14, 15:19
    Jest normalny....Dla wenus Rosja to ojczysty kraj. Najlepiej jak tam wyjedzie. Polska tez odetchnie, gdy się pozbędzie takich "patriotów" jak wenus.

przeciwnik_klamstwa napisał:

> czy ty jesteś nienormalny? przepraszam, ale składać przysięgę na rzecz
    > nie swojego, ale OBCEGO kraju...?
    > ...
    > 1. "Zaskakują dane o wykształceniu (podzieliło się nimi 70 proc. działaczy PO)
    > - aż 14,1 tys. ukończyło tylko podstawówkę"
    > 2.ryj:bo nigdy nie byłem ani milicjantem ani ormowcem i nawet nie dlatego ... p
    > osiadam kat D! symulowałem i mnie się udało.
  • remez2 05.02.14, 12:57
    Obawiam się, że próbujesz rozmawiać z zegarynką.
  • man_sapiens 05.02.14, 12:56
    > jak się składalo przysięgę-dobrowolnie w dodatku to należy jej przestrzegać
    A co jeżeli przekonasz się, że to coś, czemu przysięgałeś, zdradziło tych, którym ma służyć?
    Kukliński wstępując do LWP składał taką przysięgę:
    Przysięgam uroczyście Narodowi Polskiemu: walczyć do ostatniego tchu w obronie Ojczyzny wyzwolonej z przemocy niemieckiej i niezłomnie strzec wolności, niepodległości i mocy Rzeczypospolitej Polskiej. Przysięgam wypełniać rzetelnie i sumiennie obowiązki żołnierza, wykonywać wiernie rozkazy przełożonych, przestrzegać ściśle regulaminów i dochować tajemnicy wojskowej. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Rzeczypospolitej Polskiej, bronić niezłomnie Jej ustroju demokratycznego i dochować wierności Prezydentowi Rzeczypospolitej. Przysięgam stać nieugięcie na straży praw Ludu Polskiego, mieć wszystkich obywateli w równym poszanowaniu i nigdy nie splamić godności Polaka. Tak mi dopomóż Bóg.
    Nie przysięgał służyć sowieckiemu dowództwu, ale narodowi polskiemu - i tej przysięgi dochował.
    --
    Niewolnicy niech będą poddani swoim panom we wszystkim, niech się starają im przypodobać, niech się im nie sprzeciwiająNowy Testament Tt 2
  • remez2 05.02.14, 12:59
    Przysięgam wypełniać rzetelnie i sumiennie obowiązki żołnierza, wykonywać wiernie rozkazy przełożonych, przestrzegać ściśle regulaminów i dochować tajemnicy wojskowej.
    To mu się najbardziej udało.
  • az43 05.02.14, 13:09
    jeżeli zmienia mi się optyka to zwalniam się ze służby.tak robią ludzie honoru.ale diety dewizowe(Vietnam),jacht,willa w Warszawie-to wszystko kusi.
  • pies_na_czarnych 05.02.14, 13:15
    Zdrajca to zdrajca zwłaszcza, ze nie robił tego dla idei tylko za szmal. Gruby szmal.
    Jak generał powiedział było wielu innych, którzy robili to wcześniej, ale sie nie afiszują i nie chcą byc bohaterami.
    Solidaruchy wykreowali K. na bohatera i tak ma być. :)))

--
    fotoforum.gazeta.pl/3,0,806118,2,1.html Moje kocisko :)
    Jedynym pozytywnym aspektem Polski Ludowej było to, że zostały w niej stworzone teczki, dzięki którym Odnowiciele mogą teraz demaskować wrogów narodu.
  • gat45 05.02.14, 13:39
    Hej, Sapiensie, jesteś pewien, że to jest tekst przysięgi LWP ? Z którego roku ? Bo mi ta wzmianka o prezydencie RP zupełnie nie pasuje. Kukliński z pewnością nie wsępował do wojska przed rokiem 1952, a od tego roku urzędu prezydenta w PRL nie było.

O końcówce wzywającej siły najwyższe na świadka, nawet nie wspomnę.

> Kukliński wstępując do LWP składał taką przysięgę:
    > [i]Przysięgam uroczyście Narodowi Polskiemu: walczyć do ostatniego tchu
    > w obronie Ojczyzny wyzwolonej z przemocy niemieckiej i niezłomnie strzec wol
    > ności, niepodległości i mocy
    Rzeczypospolitej Polskiej. Przysięgam wypełnia
    > ć rzetelnie i sumiennie obowiązki żołnierza, wykonywać wiernie rozkazy przełożo
    > nych, przestrzegać ściśle regulaminów i dochować tajemnicy wojskowej. Przysięga
    > m służyć ze wszystkich sił Rzeczypospolitej Polskiej, bronić niezłomnie Jej ust
    > roju demokratycznego i dochować wierności Prezydentowi Rzeczypospolitej. Przysi
    > ęgam stać nieugięcie na straży praw Ludu Polskiego, mieć wszystkich obywateli w
    > równym poszanowaniu i nigdy nie splamić godności Polaka. Tak mi dopomóż Bóg.[/
    > i]
    > Nie przysięgał służyć sowieckiemu dowództwu, ale narodowi polskiemu - i tej prz
    > ysięgi dochował.
  • remez2 05.02.14, 13:41
    W 1948 r. rozpoczął naukę w Oficerskiej Szkole Piechoty nr 1 we Wroclawiu.
  • wydrwiwdowigrosz 05.02.14, 13:12
    Przynajmniej jest konsekwentny.
  • wtopek 05.02.14, 13:17
    no i to robił, robiąc towarzyszy w jajo :)))

no bo chyba nikt zdrowy na umyśle, nie stwierdzi, że służba w LWP miała na celu "strzeżenie wolności, niepodległości i mocy" :)))
    --
    "Ja uważam, że dramatem Rosji nie jest fakt, iż Czechy odłączyły się od niej"
    eva15
  • remez2 05.02.14, 13:21
    wtopek napisał:

> no i to robił, robiąc towarzyszy w jajo :)))
    Towarzyszy Amerykanów.
    > no bo chyba nikt zdrowy na umyśle, nie stwierdzi, że służba w LWP miała na celu
    > "strzeżenie wolności, niepodległości i mocy" :)))
    Czy PRL była państwem uznanym na arenie międzynarodowej? Czy była w tym czasie inna Polska?
  • wtopek 05.02.14, 13:24
    a jaki związek ma uznanie międzynarodowe z wolnością i niepodległością?

była wtedy Polska wolna i niepodległa czy nie?

odpowiedz prosto, bez forumowego bełkotu i słownych gierek
    --
    "To, że Macierewicz nie umie udowodnić zamachu, nie zmienia faktu że zamach był"...by aetrucośtam
  • remez2 05.02.14, 13:28
    wtopek napisał:

> a jaki związek ma uznanie międzynarodowe z wolnością i niepodległością?
    Zasadniczy.
    > była wtedy Polska wolna i niepodległa czy nie?
    Tak, na ile to było możliwe w istniejących warunkach geopolitycznych, które były efektem porozumień z Jałty i Teheranu.
  • wtopek 05.02.14, 13:36
    czy Polska była wtedy wolna i niepodległa?
    --
    "Rasza garantis yt łil ffffulfil de komplit reńcz of rekłajerments set baj de internejszonyl egzibiszyn biuroł"...W.W. Putin
  • remez2 05.02.14, 13:39
    wtopek napisał:

> czy Polska była wtedy wolna i niepodległa?
    To jakaś nowa zabawa?
  • wtopek 05.02.14, 13:42
    zaczyna się...

kończę, nie potrafisz/nie chcesz odpowiedzieć, tak/nie na jedno proste pytanie
    --
    Magna już buduje dziesiątki tys. domów...by eva15
  • remez2 05.02.14, 13:45
    wtopek napisał:

> zaczyna się...
    >
    > kończę, nie potrafisz/nie chcesz odpowiedzieć, tak/nie na jedno proste pytanie
    Odpowiedziałem dwa posty wyżej ale to nie ma znaczenia ponieważ Ty masz swoją definicję niepodległości.
  • pies_na_czarnych 05.02.14, 13:45
    wtopek napisał:

> czy Polska była wtedy wolna i niepodległa?

Była bardziej wolna i niepodległa niż teraz pod sutanną Watykanu.

--
    Jedynym pozytywnym aspektem Polski Ludowej było to, że zostały w niej stworzone teczki, dzięki którym Odnowiciele mogą teraz demaskować wrogów narodu.
  • wtopek 05.02.14, 13:49
    a teraz wracaj do nauki wojowniku internetu antyklerykalnego

powiedz mamie, że kompulsywną nerwice natręctw się leczy
    --
    "Rasza garantis yt łil ffffulfil de komplit reńcz of rekłajerments set baj de internejszonyl egzibiszyn biuroł"...W.W. Putin
  • pies_na_czarnych 05.02.14, 13:57
    wtopek napisał:

> a teraz wracaj do nauki wojowniku internetu antyklerykalnego
    >
    > powiedz mamie, że kompulsywną nerwice natręctw się leczy

Ty dzieciaku znasz historię Polski taką jaką ci IPN podał na talerzu. Ja w tamtych czasach żyłem i rownież musiałem składać i podpisać przysięgę wojskową tak jak wiele milionów młodych Polaków.

--
  • wtopek 05.02.14, 14:01
    forum to w ogromnej gimbaza i emeryci zabijający czas przed komputerem

przepraszam dziadku, że nazwałem cię emerytem, rozumiem, cię pierwszy papieros, pierwsza wódka i pierwszy seks zawsze kojarzyć ci się będą z czasami kiedy budowałeś Polskę Ludową,a propaganda prała ci mózg w temacie religii :)))
    --
    "Ja uważam, że dramatem Rosji nie jest fakt, iż Czechy odłączyły się od niej"
    eva15
  • pies_na_czarnych 05.02.14, 17:07
    wtopek napisał:

> forum to w ogromnej gimbaza i emeryci zabijający czas przed komputerem
    >
    > przepraszam dziadku, że nazwałem cię emerytem, rozumiem, cię pierwszy papieros,
    > pierwsza wódka i pierwszy seks zawsze kojarzyć ci się będą z czasami kiedy bud
    > owałeś Polskę Ludową,a propaganda prała ci mózg w temacie religii :)))

IPNowska propaganda, na którą ty jesteś narażony jest jeszcze gorsza o tej PRL.

--
  • humbak 05.02.14, 14:16
    > Czy PRL była państwem uznanym na arenie międzynarodowej? Czy była w tym czasie
    > inna Polska?

Niedorzeczna argumentacja.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • remez2 05.02.14, 14:28
    humbak napisał:

> > Czy PRL była państwem uznanym na arenie międzynarodowej? Czy była w tym c
    > zasie
    > > inna Polska?
    >
    > Niedorzeczna argumentacja.
    Serio? Pozwól, że się z tak druzgocącą oceną nie zgodzę.
  • humbak 05.02.14, 14:33
    Powiedz mi Remez... już pomijaąc kwestie logiczności tego twierdzenia, czym jest zasada samostanowienia narodów i skąd się wzięła?
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • remez2 05.02.14, 14:45
    humbak napisał:

> Powiedz mi Remez... już pomijaąc kwestie logiczności tego twierdzenia, czym jes
    > t zasada samostanowienia narodów i skąd się wzięła?
    Widzisz Humbak, wątek jest o tym czy R.Kukliński był zdrajcą. Ja uważam, że był.
    A co do samostanowienia. Piękna zasada, sformułował ją m.in. W.I.Lenin. Jest tylko jedno ale. Muszą istnieć obiektywnie sprzyjające warunki aby ją wcielić w życie. Tych nie było a kwestionowanie tego faktu prowadzi do wypowiedzi ,typu wypowiedź pewnego historyka z Wybrzeża - "II WŚ skończyła się 4 czerwca 1989 r.".
  • humbak 05.02.14, 14:51
    > Widzisz Humbak, wątek jest o tym czy R.Kukliński był zdrajcą. Ja uważam, że był
    > .

Znaczy się nie można podważać argumentów, którymi się posługujesz?

> A co do samostanowienia. Piękna zasada, sformułował ją m.in. W.I.Lenin. Jest ty
    > lko jedno ale. Muszą istnieć obiektywnie sprzyjające warunki aby ją wcielić w ż
    > ycie. Tych nie było a kwestionowanie tego faktu prowadzi do wypowiedzi ,typu wy
    > powiedź pewnego historyka z Wybrzeża - "II WŚ skończyła się 4 czerwca 1989 r.".

Przepraszam, że jak? Jakież to niby obiektywne warunki mają sprzyjać temu, by jakaś władza przestrzegała zasad, które sama sformułowała?
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • remez2 05.02.14, 15:08
    Przepraszam, że jak? Jakież to niby obiektywne warunki mają sprzyjać temu, by jakaś władza przestrzegała zasad, które sama sformułowała?
    Rozminęliśmy się. Ja o niepodległości, Ty o ... właśnie o czym? Demokracji w Polsce w latach 1945 - 1989? Nieprzestrzeganie jakich zasad "usprawiedliwia" zdradę? Dodam dla jasności - za pieniądze.
  • humbak 05.02.14, 16:47
    Jakiej demokracji? Zasada, którą podałem była stosowana w prawie międzynarodowym. Była zasadą autorstwa władz ZSRR. Jeśli władze bloku wschodniego łamały zasady przez sibie stanowione, to śmiało można powiedzieć że nadrzędność zasady samostanowienia nie powinna budzić żadnych wątpliwości. W związku z tym można śmiało uznać, że niezależnie od opinii międzynarodowej, Polska nie była niepodległym krajem, ergo Kukliński z pewnością jej nie zdradził. Nie twierdzę że nie zdradził wcale, ale z pewnością nie zdradził ojczyzny.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • remez2 05.02.14, 18:31
    humbak napisał:

> Jakiej demokracji? Zasada, którą podałem była stosowana w prawie międzynarodowy
    > m. Była zasadą autorstwa władz ZSRR. Jeśli władze bloku wschodniego łamały zasa
    > dy przez sibie stanowione, to śmiało można powiedzieć że nadrzędność zasady sam
    > ostanowienia nie powinna budzić żadnych wątpliwości.
    Na czym polegało to łamanie? Zasada samostanowienia narodów realizowana jest przez prawo danego narodu (jest kilka warunków szczegółowych) do posiadania własnego państwa. Polacy po 1945 r. nie posiadali własnego państwa?
    > W związku z tym można śmia
    > ło uznać, że niezależnie od opinii międzynarodowej, Polska nie była niepodległy
    > m krajem, ergo Kukliński z pewnością jej nie zdradził. Nie twierdzę że nie zdra
    > dził wcale, ale z pewnością nie zdradził ojczyzny.
    Można również uznać, że można być (dotyczy raczej kobiet) trochę w ciąży.
    PS - pojęcie ojczyzny nie jest pojęciem prawnym i poczucie tożsamości czyjejś ojczyzny jako własnej przynależy wyłącznie do człowieka.
  • humbak 06.02.14, 07:26
    Jesteś zbyt mądrym facetem, bym Ci odpowiadał na takie pytania.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • remez2 06.02.14, 10:53
    humbak napisał:

> Jesteś zbyt mądrym facetem, bym Ci odpowiadał na takie pytania.
    Bardzo dziękuję za komplement. Widocznie jednak nie tak mądrym skoro stawiam takie pytania. Naprawdę chciałbym poznać odpowiedź.
  • wydrwiwdowigrosz 05.02.14, 13:24
    Miałem na myśli Czempińskiego.
  • zapijaczony_ryj 05.02.14, 13:34
    Dlatego w kilku słowach tego nie opiszesz.
    A poza tym zawsze punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
    Płk Kukliński słusznie postąpił przekazując te dane Amerykanom, ale z drugiej strony składał przysięgę socjalistycznej ojczyźnie, którą potem zdradził.
    Najlepiej to ocenią historycy, byle tylko nie ci z IPNu, bo oni są od zakłamywania historii
    --
    No niesprawiedliwe, żeby odwalić taki numer:
    tiny.pl/htd75
    I nie dostać co najmniej tytułu idioty roku?
  • remez2 05.02.14, 13:43
    zapijaczony_ryj napisał:

> Płk Kukliński słusznie postąpił przekazując te dane Amerykanom,
    Dane, którymi nie dysponował polski Sztab Generalny.
  • pies_na_czarnych 05.02.14, 13:47
    remez2 napisał:

> zapijaczony_ryj napisał:
    >
    > > Płk Kukliński słusznie postąpił przekazując te dane Amerykanom,
    > Dane, którymi nie dysponował polski Sztab Generalny.

Może dostał je od GRU?

--
  • wtopek 05.02.14, 13:53
    "Ja, obywatel Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, stając w szeregach Wojska Polskiego, przysięgam Narodowi Polskiemu być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem, wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminów, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, zawarowanych w Konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej".
    --
    "To, że Macierewicz nie umie udowodnić zamachu, nie zmienia faktu że zamach był"...by aetrucośtam
  • pies_na_czarnych 05.02.14, 13:59
    Przysięga w tej formie powstała pózniej K. składał taką jaką podał sapiens.

--
  • der-chef 05.02.14, 14:01
    Dz.U.47.52.267 - Ustawa z dnia 3 lipca 1947 r. o rocie przysięgi Wojska Polskiego (Dz. U. z dnia 8 sierpnia 1947 r.)

Przysięgam uroczyście Narodowi Polskiemu: walczyć do ostatniego tchu w obronie Ojczyzny wyzwolonej z przemocy niemieckiej i niezłomnie strzec wolności, niepodległości i mocy Rzeczypospolitej Polskiej. Przysięgam wypełniać rzetelnie i sumiennie obowiązki żołnierza, wykonywać wiernie rozkazy przełożonych, przestrzegać ściśle regulaminów i dochować tajemnicy wojskowej. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Rzeczypospolitej Polskiej, bronić niezłomnie Jej ustroju demokratycznego i dochować wierności Prezydentowi Rzeczypospolitej. Przysięgam stać nieugięcie na straży praw Ludu Polskiego, mieć wszystkich obywateli w równym poszanowaniu i nigdy nie splamić godności Polaka. Tak mi dopomóż Bóg.
  • wtopek 05.02.14, 14:03
    "bronić niezłomnie Jej ustroju demokratycznego i dochować wierności Prezydentowi Rzeczypospolitej"

co wersja to lepiej :)))
    --
    Magna już buduje dziesiątki tys. domów...by eva15
  • wtopek 05.02.14, 14:02
    i co z tego, "wolność i niepodległość" była, prezydent też :)))
    --
    "Komunizm chciał zniszczyć indywidualizm i wolność człowieka, ale uwalniając go od gonienia za pieniądzem, jak żaden system przyczynił się do jego rozwoju duchowego. Stąd taki rozkwit kultury wyższej, której dziś nie sposób odnaleźć." eva15
  • der-chef 05.02.14, 14:05
    Dz.U.1992.77.386 - Przysięga wojskowa. Ustawa z dnia 3 października 1992 r. o przysiędze wojskowej.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.
  • wtopek 05.02.14, 14:09
    jasno prosto i czytelnie, bez bełkotu o Armii Radzieckiej czy "demokratycznym ustroju". od razu widać klasę :)
    --
  • remez2 05.02.14, 14:11
    wtopek napisał:

> jasno prosto i czytelnie, bez bełkotu o Armii Radzieckiej czy "demokratycznym u
    > stroju". od razu widać klasę :)
    Widać klasę ponieważ przygotowały ją "komuchy".
  • der-chef 05.02.14, 14:11
    Ta przysięgo do niczego nie zobowiązuje. To dopiero bełkot w którym jakiś bóg ma dopomóż.
  • remez2 05.02.14, 14:13
    der-chef napisała:

> Ta przysięgo do niczego nie zobowiązuje. To dopiero bełkot w którym jakiś bóg ma dopomóż.
    Jak trwoga to do Boga i do ... Zaleszczyk.
  • 99venus 05.02.14, 14:33
    wynika z tego,że zostało stworzone wojsko wyznaniowe a nie ogólnonarodowe.
    --
  • zgred-zisko 05.02.14, 14:12
    Taką i podobne przysięgi składali wszyscy żołnierze. Pewnie ładne parę milionów. Ale przypuszczam, że ci "na wiersycku" - dopuszczeni do tajemnic - składali również inne, treści nie znamy ale możemy się domyślić.
  • rzewuski1 05.02.14, 14:21
    Przynajmniej służył państwu polskiemu czy to socjalistycznemu czy kapitalistycznemu.
    Gdzie byśmy doszli gdybyśmy wpierali i wynagradzali takie postępowanie szpiega amerykańskiego Kuklińskiego?Odpowiedz oczywista do anarchii i upadku dyscypliny w służbach mundurowych.
    Kukliński przekazywał amerykanom głównie polskie plany mobilizacyjne i rozwinięcia naszych sil zbrojnych w wypadku wojny czy mobilizacji , amerykanie i niemiecka bundeswera mogłaby łatwiej zniszczyć te siły w razie wojny.
  • douglasmclloyd 05.02.14, 17:21
    rzewuski1 napisał:

> Przynajmniej służył państwu polskiemu czy to socjalistycznemu czy kapitalisty
    > cznemu.
    > Gdzie byśmy doszli gdybyśmy wpierali i wynagradzali takie postępowanie szpiega
    > amerykańskiego Kuklińskiego?Odpowiedz oczywista do anarchii i upadku dyscypliny
    > w służbach mundurowych.

O kurna, nasi żołnierze mogliby do robotników nie strzelać! To byłaby prawdziwa tragedia.

--
    Homofobia - "To postawa rażąco nieetyczna, amoralna. Nie choroba. Ale też na pewno nie coś, co można by uznać za normę. Nie jest normą postawa oparta na nienawiści do innych ludzi i nieodpartym pragnieniu ich dyskryminowania." - spokojny.zenek prawnik
  • rzewuski1 05.02.14, 19:38
    O kurna, nasi żołnierze mogliby do robotników nie strzelać! To byłaby prawdziwa
    > tragedia.

Pewnie lepiej skazać cele w postaci żołnierzy LWP do łatwiejszego zniszczenia
    w końcu do robotników strzelali.
    wyborcza.pl/1,87648,15394589,W_cieniu_manewrow_Sojuz__80.html#MT
    choćby ta mapka frontu nadmorskiego

• man_sapiens 05.02.14, 23:12
    rzewuski1 napisał:
    > Pewnie lepiej skazać cele w postaci żołnierzy LWP do łatwiejszego zniszczenia
    > w końcu do robotników strzelali.
    Ci żołnierze "Ludowego" (czytaj: sowieckiego) Wojska Polskiego przygotowywali zbrodniczy plan wojny. Zbrodniczej, bo w tej wojnie Polska miała być ofiarą zmasowanego ataku nuklearnego. Uczciwy i honorowy żołnierz miał obowiązek wskazać ich jako cel. Kukliński przysięgał służyć przede wszystkim narodowi polskiemu i dochował tej przysięgi. Czempiński i podobni mu dochowywali wierności kontrolowanemu przez sowietów dowództwu, ale nie polskiemu narodowi.
    Wyobraź sobie sytuację, gdy polski sztab generalny będzie przygotowywał przewrót wojskowy jak w bananowej republice. Oficera, który te plany zdradziłby powinieneś potępić tak samo, jak potępiasz Kuklińskiego, przecież zdradził wspaniałą armie. A że ona miała akurat zbrodnicze plany, to dla ciebie bez znaczenia.
    W komunizmie latami indoktrynowano poborowych LWP wmawiając im, że ta armia to nie jest marionetka w rękach sowieckich sztabowców. Chodziło o to, żeby żołnierze robili cokolwiek - ot, choćby strzelali do robotników na Wybrzeżu czy tłumili Praską Wiosnę - myśląc, że w ten sposób służą polskiemu narodowi. Żeby im do głowy nie przyszło, że to służba komunistycznej władzy a nie Polakom. Wyzwól się z tego, ten koszmar się skończył 25 lat temu. ]
  • remez2 05.02.14, 23:22
    Wyzwól się z tego, ten koszmar się skończył 25 lat temu. ]
    W oparciu o Twój post stwierdzam - nie u wszystkich.
  • der-chef 05.02.14, 14:31
    Gra wojenna z 1979 r. pod nazwą „Siedem dni do Renu” zakładała, że aby powstrzymać przemarsz sowieckich wojsk przez Polskę, siły NATO dokonają uderzenia nuklearnego na wszystkie przeprawy przez Wisłę – od Gdańska po Kraków. W wyniku tego uderzenia o mocy ok. 300 kiloton miała być zniszczona w 60 proc. Warszawa. Przewidywano, że w tych atakach zginie od razu ok. 2 mln Polaków. Jak przekonywał Kukliński, atakowanie przez Amerykanów „bronią jądrową dywizji radzieckich na terytorium ZSRR było zbyt ryzykowne, gdyż oznaczało automatyczną ripostę na kontynent amerykański. Użycie tej broni na terytoriach państw NATO mijałoby się z celem obrony, gdyż oznaczałoby wysadzenie samego siebie w powietrze. Czy była jeszcze jakaś możliwość? Tak. Pomiędzy terytorium ZSRR a państwami NATO był pas ziemi niczyjej – terytorium Polski i Czechosłowacji”.
  • rzewuski1 05.02.14, 14:35
    Amerykanki szpieg Kukliński znał szczegóły planów nie tylko sowieckich ale amerykańskich.
    Musiałby być naprawdę super szpiegiem.
  • der-chef 05.02.14, 14:38
    Zauważ, że w tym tekście Kukliński sugeruje by amerykanie nie atakowali związku Radzieckiego a to znaczy tylko tyle "rozpierdzielcie Polskę na amen".
  • remez2 05.02.14, 14:47
    der-chef napisała:

> Zauważ, że w tym tekście Kukliński sugeruje by amerykanie nie atakowali związku
    > Radzieckiego a to znaczy tylko tyle "rozpierdzielcie Polskę na amen".
    Teraz Ci się dostanie. :-)
  • rzewuski1 05.02.14, 14:49
    Czy będzie wojna czy nie to i tak Kukliński miał na to zerowy wpływ jak i na plany tych dwóch supermocarstw. Jak by wybuchła wojna to nikt tej wojny by nie wygrał a Polska została by zmieciona z powierzchni ziemi.
  • der-chef 05.02.14, 14:51
    rzewuski1 napisał:

> Czy będzie wojna czy nie to i tak Kukliński miał na to zerowy wpływ jak i na pl
    > any tych dwóch supermocarstw. Jak by wybuchła wojna to nikt tej wojny by nie wy
    > grał a Polska została by zmieciona z powierzchni ziemi.

I to jest prawidłowe podsumowanie.
  • remez2 05.02.14, 15:14
    der-chef napisała:

> rzewuski1 napisał:
    >
    > > Czy będzie wojna czy nie to i tak Kukliński miał na to zerowy wpływ jak i
    > na pl
    > > any tych dwóch supermocarstw. Jak by wybuchła wojna to nikt tej wojny by
    > nie wy
    > > grał a Polska została by zmieciona z powierzchni ziemi.
    >
    > I to jest prawidłowe podsumowanie.
    Paru by ocalało. I jakie piękne obchody rocznicy przez najbliższe 500 lat.
  • zgred-zisko 05.02.14, 16:22
    > Amerykanki szpieg Kukliński znał szczegóły planów nie tylko sowieckich ale amer
    > ykańskich.
    > Musiałby być naprawdę super szpiegiem.

A może tylko kurierem?
  • netowski 05.02.14, 16:29
    Kukliński nie dość że zdrajca, to jeszcze szuja nad szujami.
    Dla kasy sprzedałby każdego i w każdych okolicznościach.
    Kolegów dla osobistej kariery też podwalał do przełożonych pewnie też w imię "wyższych wartości".
  • douglasmclloyd 05.02.14, 17:18
    Zdrajcą to jest Jaruzel, który skamlał, żeby kacapy do Polski weszli.

--
    Homofobia - "To postawa rażąco nieetyczna, amoralna. Nie choroba. Ale też na pewno nie coś, co można by uznać za normę. Nie jest normą postawa oparta na nienawiści do innych ludzi i nieodpartym pragnieniu ich dyskryminowania." - spokojny.zenek prawnik
  • remez2 05.02.14, 18:32
    douglasmclloyd napisał:

> Zdrajcą to jest Jaruzel, który skamlał, żeby kacapy do Polski weszli.
    Kłamiesz - dlaczego?
  • douglasmclloyd 05.02.14, 19:04
    remez2 napisał:

> douglasmclloyd napisał:
    >
    > > Zdrajcą to jest Jaruzel, który skamlał, żeby kacapy do Polski weszli.
    > Kłamiesz - dlaczego?

Dlaczego, dlaczego? Chciał, żeby kacapy dupy towarzyszy ratowali.

--
  • remez2 05.02.14, 19:13
    Piaskownica. ;-(
  • douglasmclloyd 05.02.14, 19:15
    remez2 napisał:

> Piaskownica. ;-(

Masz wiadereczko?

--
  • grba 05.02.14, 18:40
    Ja, obywatel Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, stając w szeregach Wojska Polskiego, przysięgam Narodowi Polskiemu być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem, wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminów, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, zawarowanych w Konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej".
  • remez2 05.02.14, 18:46
    ???
  • zgred-zisko 05.02.14, 18:54
    Ja też. I co z tego?
  • douglasmclloyd 05.02.14, 19:06
    grba napisał:

> Gdybym
    > nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny z
    > łamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej".

Kuklińskiego zamiast sprawiedliwości ludowej dopadło GRU.

--
  • remez2 05.02.14, 19:14
    douglasmclloyd napisał:

> grba napisał:
    >
    > > Gdybym
    > > nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojcz
    > yzny z
    > > łamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej".
    >
    > Kuklińskiego zamiast sprawiedliwości ludowej dopadło GRU.
    I wysłało do USA z "dokumentami".
  • douglasmclloyd 05.02.14, 19:16
    I wysłało do USA swoich morderców.

--
  • remez2 05.02.14, 19:20
    douglasmclloyd napisał:

> I wysłało do USA swoich morderców.
    I kogo zamordowano w Imperium Dobra?
  • douglasmclloyd 05.02.14, 19:27
    remez2 napisał:

> douglasmclloyd napisał:
    >
    > > I wysłało do USA swoich morderców.
    > I kogo zamordowano w Imperium Dobra?

Nawet tego nie wiesz?

--
  • remez2 05.02.14, 19:33
    douglasmclloyd napisał:

> remez2 napisał:
    >
    > > douglasmclloyd napisał:
    > >
    > > > I wysłało do USA swoich morderców.
    > > I kogo zamordowano w Imperium Dobra?
    >
    > Nawet tego nie wiesz?
    Nie śledzę na bieżąco wydarzeń a zwłaszcza morderstw w USA.
    PS - nie pisz o synach zdrajcy bo to zasłona dymna CIA.
  • man_sapiens 06.02.14, 10:34
    > PS - nie pisz o synach zdrajcy bo to zasłona dymna CIA
    Ty ją organizowałeś? Opowiedz.
    --
    Wszyscy przedsiębiorcy mają umowę śmieciową z rynkiem. Rynek nawet jej nie wypowiada, po prostu przestaje płacić. Nie ma umów śmieciowych, są śmieciowi pracodawcyBlikle
  • remez2 06.02.14, 10:55
    man_sapiens napisał:

> > PS - nie pisz o synach zdrajcy bo to zasłona dymna CIA
    > Ty ją organizowałeś? Opowiedz.
    Opowiedz? Napisz do Langley chociaż pewnie Ci nie odpowiedzą.
  • veglie 06.02.14, 19:53
    Ma rację. Kukliński to zdrajca i kanalia.
  • simera16 06.02.14, 20:19
    veglie napisał:

> Ma rację. Kukliński to zdrajca i kanalia.
    >
    Taka współczesna reinkarnacja Kuklinowskiego...nawet nazwiska podobne.

--
    Każdy odmawia jakieś polityczne modły. Tylko ołtarze nas różnią.
    -Władysław Loranc

www.youtube.com/watch?v=8a5y1oxmrUc

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.