Dodaj do ulubionych

Hasło PO: wszyscy jesteśmy Macierewiczami

20.06.14, 13:38
Zamachy (stanu), ruskie spiski, zielone ludziki, długie macki Kremla. Umysły po macierewiczowsku skonstruowane - po co się umęczać rozterkami, skoro spiskologią można sobie wszystko prościutko wytłumaczyć?
Edytor zaawansowany
  • mistrz_polski 20.06.14, 13:39
    nie wiadomo tylko czy to Rosjanie czy Marsjanie...
  • zapijaczony-ryj 20.06.14, 14:51
    mistrz_polski napisał:

> nie wiadomo tylko czy to Rosjanie czy Marsjanie...

Raczej PiSdjanie
    --
    No niesprawiedliwe, żeby odwalić taki numer:
    wiecie co tu powinno być? Wpisz w Google "Premier w Niemczech"
    I nie dostać co najmniej tytułu idioty roku?
  • yost89 20.06.14, 15:43
    rządowej szpicy intelektualnej, Żakowskiego. Wyraźnie widać u pacjenta zaawansowane i rozległe stany paranoidalne, można by rzec, że uczeń przerósł mistrza Macierewicza:

Mam wrażenie, że mamy do czynienia z uruchomieniem się partii rosyjskiej w Polsce, w obliczu konfliktu polsko-rosyjskiego wokół Ukrainy. Ponieważ chodzi o bardzo ważne interesy państwowe, o to, kto dyktuje scenariusze polityczne w Polsce, Polacy czy ktoś inny.

A co pan rozumie, przez "partię rosyjską"?

Polska nie leży bardzo daleko od Ukrainy, choć jest oczywiście w dużo lepszej sytuacji. Widzimy w jaki sposób Rosja budowała tam swoje wpływy w polityce, biznesie i mediach. Przez wiele lat mieliśmy różne sygnały opisywane przez prasę, że w Polsce takie próby też były podejmowane. Byłoby kompletną naiwnością sądzić, że przygotowując się do tak gigantycznej operacji, jaką jest operacja Ukraińska, nasz sąsiad nie próbował zbudować podobnego zaplecza w Polsce. Bardzo ważne jest pytanie o jego skalę i jaka jest efektywność tego zjawiska w sytuacji takiej jak obecny kryzys. A czy to co obserwujemy było wywołane takim zapleczem i jaka jest jego rola? Tego nie wiemy.

Jak doda się różne elementy z biografii Latkowskiego, to w sytuacji gdy taka postać staje się kluczową w przedsięwzięciu, o którym rozmawiamy, gdzie przedmiotem ataku jest akurat wyjątkowo nielubiany przez naszych niektórych sąsiadów minister Sienkiewicz, pojawiają się wątpliwości.

Sugeruje pan, że nie przypadkiem to właśnie Sylwester Latkowski i jego redakcja ujawnili taśmy?

Ja nie chcę tego sugerować. Chcę tylko zwrócić uwagę, że zanim zaczniemy oceniać różne działania, musimy mieć trochę wiedzy. Ja dziś nic nie wiem na temat tego, w jaki sposób tygodnik "Wprost" dostał te taśmy. Od kogo, dlaczego po takim czasie. Dlaczego zdecydowali się na taką formę publikacji, czyli nie opublikowali wszystkiego jednocześnie, tylko zastosowano metodę uporczywego kapania, która zwiększa destrukcję polityczną i emocje, a jednocześnie utrudnia zrozumienie. Nie wiem co oni wiedzą o swoim źródle. Trudno wydawać werdykty, natomiast zachowanie części kolegów jest dla mnie niepokojące, symptomatyczne, stawiające pytania.

ROTFL?
  • dobreuczynki 20.06.14, 16:29

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka