Dodaj do ulubionych

Dzięki zastosowaniu "Pendolino"

15.12.14, 18:22
Wydaniu miliardów PLN, dopłatom Unijnym, wytężonej pracy armii urzędników, kolejarzy i górników!
Czas podróżny z Warszawy do Krakowa skrócił się o 10 min.

"WARTO BYĆ NOWAKIEM!" Wróć - chciałem napisać:Polakiem.
--
Im większy biust tym trudniej zapamiętać twarz.
Edytor zaawansowany
  • douglasmclloyd 15.12.14, 18:28
    tw_wielgus napisał:

> Wydaniu miliardów PLN, dopłatom Unijnym, wytężonej pracy armii urzędników, kole
    > jarzy i górników!
    > Czas podróżny z Warszawy do Krakowa skrócił się o 10 min.

A z Częstochowy do Krakowa o dobre pół godziny, jak nie więcej. Pociąg leci chyba z Wrocławia, więcej ludzi skorzysta z udogodnienia na tej trasie.

--
    At least 960,000 Jews were killed in Auschwitz. Other victims included approximately 74,000 Poles, 21,000 Roma (Gypsies), and 15,000 Soviet prisoners of war; United States Holocaust Memorial Museum www.ushmm.org
  • tw_wielgus 15.12.14, 18:33
    Moim skromnym zdaniem najpierw się buduje drogę a później zamawia samochód. Ale czy ja się aby wyznaję na tej infrastrukturze?
    --
    Za komuny władza deprawowała ludzi. Teraz do władzy dochodzą już uformowane kadry.
  • douglasmclloyd 15.12.14, 18:36
    tw_wielgus napisał:

> Moim skromnym zdaniem najpierw się buduje drogę a później zamawia samochód. Ale
    > czy ja się aby wyznaję na tej infrastrukturze?

Tak oczywiście, to też przerobiliśmy, sam zobacz jaki odnieśliśmy sukces.

news.yahoo.com/special-report-eu-funds-help-poland-build-ghost-082335225.html
    --
    At least 960,000 Jews were killed in Auschwitz. Other victims included approximately 74,000 Poles, 21,000 Roma (Gypsies), and 15,000 Soviet prisoners of war; United States Holocaust Memorial Museum www.ushmm.org
  • tw_wielgus 15.12.14, 18:42
    Struzik wybudował port Modlin dla jednej linii lotniczej. W porównaniu z tym peron we Włoszczowej to "rurka z kremem".
    --
    Dlaczego mleko zawiera tłuszcz?
    Żeby krowa nie skrzypiała podczas dojenia.
  • douglasmclloyd 15.12.14, 18:48
    tw_wielgus napisał:

> Struzik wybudował port Modlin dla jednej linii lotniczej. W porównaniu z tym p
    > eron we Włoszczowej to "rurka z kremem".

... ale infrastruktura jest!

--
  • tw_wielgus 15.12.14, 18:55
    A jest i to całkiem zacna. Jest się czym pochwalić, jak przyjedzie delegacja z bratniej Ukrainy.
    --
    Dlaczego słoń ma ogon?
    Żeby się zbyt gwałtownie nie kończył.
  • dystans4 05.03.15, 12:36
    A tu niekoniecznie. Na Ukrainie opracowano system najszybszego na świecie pociągu na poduszce magnetycznej, o prędkości ok. 900 km/h.
  • kolter 15.12.14, 18:56
    tw_wielgus napisał:

> Moim skromnym zdaniem najpierw się buduje drogę a później zamawia samochód.

Gdyby ludzie tak myśleli ,nadal wołami byś po wsi jeździł .

--
    www.youtube.com/watch?v=qhOMXO92_Ys

„Być ateistą to żaden wstyd.Wprost przeciwnie:wyprostowana postawa,która pozwala spoglądać dalej,powinna być powodem do dumy - bo ateizm prawie zawsze świadczy o zdrowej niezależności umysłu..."
  • tw_wielgus 15.12.14, 18:59
    Ta pulsująca żyłka na twojej skroni ma być dowodem na to, że ty myślisz, czy jedynie nieudaną próbą nadania sobie wyglądu intelektualisty.
    --
    Dlaczego słoń ma ogon?
  • dobry-termin 15.12.14, 20:58
    kolter jeździ wołami i dlatego nie myśli, nie ma takiej potrzeby.

--
    Motto obecnie rządzących:
    KORYTO JEST NAJWAŻNIEJSZE, RESZTA TO CH*J, D*PA I KAMIENI KUPA
    rof. Andrzej Nowak: "Wyborczy wynik możemy zaakceptować, tylko „jeśli uznajemy, iż jesteśmy narodem kretynów, którymi mają prawo rządzić łajdacy”
  • dystans4 05.03.15, 12:46
    "Jeżeli chcecie wiedzieć, co myślę, zapytajcie Jarosława Kaczyńskiego" - to wzór niedościgły i idealny.

Taka jest prawda i innej prawdy nie ma.
    /Władysław Gomułka/

Oczywista oczywistość
  • dobry-termin 15.12.14, 20:55
    najbardziej ubawić może ten zwrot: ..."pociąg leci..."
    Zapominasz że jest "on" wolniejszy niż ten sprzed wojny.... he, he, he, he....!!!

--
    Motto obecnie rządzących:
    KORYTO JEST NAJWAŻNIEJSZE, RESZTA TO CH*J, D*PA I KAMIENI KUPA
    rof. Andrzej Nowak: "Wyborczy wynik możemy zaakceptować, tylko „jeśli uznajemy, iż jesteśmy narodem kretynów, którymi mają prawo rządzić łajdacy”
  • spokojny.zenek 15.12.14, 21:33
    Jest znacznie szybszy, niż jakikolwiek pociąg przed wojną.
  • tw_wielgus 16.12.14, 13:18
    W sensie możliwości -tak. Potencjalnych możliwości oczywiście.
    Możemy sobie również kupić F-18 a później ogłosić przetarg na budowę lotniskowca.
    Możemy oczywiście również kupić skroplony gaz, a później zastanowić się jak go odebrać od dostawcy...
    --
    Feminizm kończy się tam gdzie trzeba wnieść szafę po schodach.
  • religijnych.uczuc.obraza 16.12.14, 13:34
    A co to wszystko ma do pendolino?
    --
    Pan Min. Stasiak prosił, aby znaleźć jakieś rozwiązanie w celu
    wykonania lotu bezpośrednio do Tbilisi argumentując to względami politycznymi. bi.gazeta.pl/im/3/9193/m9193303.pdf
  • tw_wielgus 16.12.14, 13:45
    Wolny mianownik. Pytasz o wspólny mianownik?
    --
    Stosowanie środków antykoncepcyjnych to zabójstwo dziecka, które mogło zostać poczęte.
  • religijnych.uczuc.obraza 16.12.14, 13:46
    Wspólnego nie ma więc nie pytam.
    --
    - Więcej szkody niż pożytku może spowodować założenie, że akta SB są niczym Biblia – mówił szef Kancelarii Prezydenta Aleksander Szczygło, przedstawiając wczoraj w Sejmie prezydencki projekt zmian w ustawie lustracyjnej.
  • dystans4 05.03.15, 12:42
    OK. Jeszcze ważne jest, o ile krócej jechałoby na tej trasie Pendolino, niż polskie składy o szybkości 200 km/h (co najmniej taką szybkość mogą zaoferować polscy producenci).

Ile krócej? Trzy minuty? Dwie?
  • religijnych.uczuc.obraza 05.03.15, 12:46
    Polscy producenci mogą zaoferować takie składy o takiej prędkości? Którzy to producenci?
    --
    „W tekście „Pendolino nie mieści się na torach” z 24 czerwca 2014 r. popełniłem błąd. Pociąg Pendolino nie jechał przez linię średnicową, ani przez dworzec Centralny, bo od marca 2014 r. trwa tam remont. W związku z tym nie mógł doznać podczas tej jazdy uszkodzeń, o których napisałem. Za pomyłkę przepraszam. Konrad Majszyk”
  • dystans4 05.03.15, 21:45
    Tego nie pamiętam (wielkiego wyboru nie ma - PESA?). Czytałem, że zadeklarowali możliwość wykonania składów o szybkości 200 km/h.
    Z własnego doświadczenia wiem, że SKM (tam gdzie może) rozwija szybkość ok. 170 km/h (tyle się wyświetla), Flirt pewnie jeszcze trochę więcej.
  • religijnych.uczuc.obraza 05.03.15, 22:23
    Zadeklarować to ja mogę i 300 km/h tylko co z tego? gdy był przetarg to pesa jeszcze nie myślała o takich szybkich pociągach a sadząc po tym jak wykonali pociągi dla netinery to jeszcze dużo czasu im zajmie stworzenie czegoś w typie produktów Alstomu lub Siemensa.
    --
    Minister Szczygło wyjaśniał, że powodem złożenia projektu jest sprzeciw Lecha Kaczyńskiego wobec nadania aktom służb PRL “walorów prawdziwości”
  • mn7 06.03.15, 06:37
    Ja zadeklaruję 400.
    Na razie niech Pesa popracuje nad tym 160, bo się coraz bardziej oddala.
  • mn7 05.03.15, 12:53
    Skoro mogą to czemu nie oferują a nawet nie zapowiadają?
  • humbak 15.12.14, 18:29
    A co ma Nowak do rzeczy? Krytykuj z sensem.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • tw_wielgus 15.12.14, 18:31
    Przecież się poprawiłem. W sumie nic, pomijając to, że nim mu się zegarek z łokcia zsunął, dumnie wypinał pierś do orderów.
    --
    Feminizm kończy się tam gdzie trzeba wnieść szafę po schodach.
  • humbak 15.12.14, 18:33
    W sumie kompletnie nic. Jak przyszedł na stołek było już po ptokach.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • tw_wielgus 15.12.14, 18:33
    Czyli: " wykonywałem tylko rozkazy"...
    --
    Dlaczego słoń ma ogon?
  • humbak 15.12.14, 18:36
    O kurde... dobra. Trzymaj się ciepło. Szkoda mi czasu.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • spokojny.zenek 15.12.14, 20:01
    Nowak nie miał nic wspólnego z przetargiem na Pendolino.
    Którego z wyrazów w powyższym zdaniu nie rozumiesz?
  • tw_wielgus 16.12.14, 13:19
    Jednego. Tego którego użyłeś w swoim nicku. Chodzi mi o wyraz - "spokojny"
    --
    Niejednego karła własna małość zżarła. - J.Sztaudynger
  • aw2139 15.12.14, 18:45
    Jeszcze do tego dostaną po kieszeni zwykli ludzie, którzy zapłacą więcej, bo zabiera się połączenia innym przewoźnikom, aby Pokazać, że projekt pendolino był sukcesem. Priorytety priorytetami, ale za bezdennie głupie pomysły powinni zapłacić Ci, którzy dopuścili do takiego stanu rzeczy, a nie za swoje decyzje teraz karzą zwykłych obywateli!
  • tw_wielgus 15.12.14, 18:49
    Dokładnie. Władze PKP przy wsparciu rządowych min. będą się usilnie starały udowodnić opłacalność przedsięwzięcia. Nawet kosztem pasażerów do tej pory korzystających w tańszych przejazdów. Już mamy przykłady tego stare zabawki musiały ustąpić miejsca na torach nowej zabawce.
    --
  • douglasmclloyd 15.12.14, 18:50
    aw2139 napisał:

> Jeszcze do tego dostaną po kieszeni zwykli ludzie, którzy zapłacą więcej, bo za
    > biera się połączenia innym przewoźnikom, aby Pokazać, że projekt pendolino był
    > sukcesem. Priorytety priorytetami, ale za bezdennie głupie pomysły powinni zapł
    > acić Ci, którzy dopuścili do takiego stanu rzeczy, a nie za swoje decyzje teraz
    > karzą zwykłych obywateli!

Ludzi w naszym mocarstwie stać na wszystko. Wystarczy wyjrzeć przez okno.

--
  • religijnych.uczuc.obraza 16.12.14, 08:31
    Nie zabiera się połączeń innym przewoźnikom. Nie jest winą PKP IC że PKP PR nie mają taboru na takiego np. "Matejkę".

--
    Minister Szczygło wyjaśniał, że powodem złożenia projektu jest sprzeciw Lecha Kaczyńskiego wobec nadania aktom służb PRL “walorów prawdziwości”
  • adam.eu 16.12.14, 08:38
    Nikt, a już na pewno ja, nie ma domaga się pendolino dla REGIO.
    Tu chodzi o to, że najtańszemu przewoźnikowi zabrano możliwość korzystania z torów w godzinach, w których przejazd pociągu byłby opłacalny.

--
    Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu Sądów Prokuratur ZUS
  • religijnych.uczuc.obraza 16.12.14, 08:44
    Ale problem polega na tym że to same PKP PR zabrały ludziom tego Matejkę przesuwając ten skład do obsługi połączeń w Wielkopolsce. Zwalanie winy na pendolino to zasłona dymna a usłużni dziennikarze z np. GW się podłączają.
    --
    wykonania lotu bezpośrednio do Tbilisi argumentując to względami politycznymi. bi.gazeta.pl/im/3/9193/m9193303.pdf
  • adam.eu 16.12.14, 08:55
    A co Twoim zdaniem "matejko" miał wozić powietrze?
    Są godziny opłacalne i nieopłacalne.
    I kto pozbawił opłacalnych godzin "matejce"?

--
    Niepokonani 2012
  • religijnych.uczuc.obraza 16.12.14, 09:01
    PKP PR się pozbawiło nie posiadając taboru. przecież w poprzednim rozkładzie na trasie Warszawa-Kraków również co godzinę odjeżdżały EIC i nie stanowiło dla nikogo funkcjonowanie Matejki. Czyli nie problem w ilości pociągów tylko w samym PKP PR.
    --
    - Więcej szkody niż pożytku może spowodować założenie, że akta SB są niczym Biblia – mówił szef Kancelarii Prezydenta Aleksander Szczygło, przedstawiając wczoraj w Sejmie prezydencki projekt zmian w ustawie lustracyjnej.
  • adam.eu 16.12.14, 18:55
    W związku z remontem torów zmniejszono liczbę pociągów na trasie Kraków Warszawa.
    Usunięto REGIO z dobrej godziny, wyjazd około 7-mej, a jeździł pociąg o 9 tej.
    A teraz zaproponowano jeszcze późniejsze godziny. Tak, że zimą być może przed zmrokiem można by dotrzeć do Warszawy. A więc? Gdzie jest problem?
    W taborze?

--
    Faktyczne afery, czy pomówienia?
  • mn7 16.12.14, 19:10
    Jak się okazuje - w taborze.
  • adam.eu 16.12.14, 19:11
    Dotyczy to "Matejki"?

--
    Niepokonani 2012
  • mn7 16.12.14, 19:29
    Jeszcze nie zauważyłeś, czego dotyczy ta odnoga dyskusji?
  • adam.eu 16.12.14, 19:44
    mn7 napisała:

> Jeszcze nie zauważyłeś, czego dotyczy ta odnoga dyskusji?

Nad moim postem pisałaś poprzednio.
    A więc co mam zauważyć?!!

--
  • religijnych.uczuc.obraza 16.12.14, 22:56
    No przecie piszę że w taborze. Jeden Matejko rozwalił się pod Szczekocinami, kolejny skład idzie na razie obsługiwać połączenia w Wielkopolsce. Ale to wszystko wina pendolino.
    --
    Pan Prezydent Lech Kaczyński przyszedł do kabiny pilotów i zapytał, czy wiem kto jest zwierzchnikiem Sił zbrojnych RP. (...)-Tak wiem, Pan - Panie Prezydencie", prezydent odpowiedział: „w takim razie polecam wykonać lot do Tblisi
  • mn7 16.12.14, 11:03
    Nic takiego nie nastąpiło.
  • religijnych.uczuc.obraza 16.12.14, 11:09
    swoje braki taborowe przysłonili startem pendolino. A gawiedź i dziennikarzyny z GW uwierzyły.
    --
  • mn7 16.12.14, 19:12
    Niestety, nie pierwszy i nie ostatni to raz, gdy gawiedź bezkrytycznie wierzy w każda bzdurę podrzuconą przez dziennikarzy. Nawet w "niemieszczenie się na zakrętach na Centralnym" i "walnięcie w słup" wierzyła.
  • adam.eu 16.12.14, 19:16
    Może jednak odniesiesz się do postu nad którym piszesz oraz do postu:
    forum.gazeta.pl/forum/w,28,155906054,155919435,Re_Dzieki_zastosowaniu_34_Pendolino_34_.html?wv.x=2
    --
    Niepokonani 2012
  • mn7 16.12.14, 19:30
    Właśnie to zrobiłam.
  • adam.eu 16.12.14, 18:58
    mn7 napisała:

> Nic takiego nie nastąpiło.

Wypadało by jeszcze napisać, co nastąpiło.
    Albo dlaczego Twoim zdaniem nic takiego nie nastąpiło.
    Albo wymyśl jeszcze coś innego.
    --
    Dług publiczny jawny oraz ukryty. Sprawdź swoje zadłużenie
  • mn7 16.12.14, 19:34
    Wymyślanie zostawiam Tobie i trollowi wiosence.
  • spokojny.zenek 17.12.14, 09:46
    Jakie połączenia "zabrano innym przewoźnikom", kłamco?
  • adam.eu 17.12.14, 21:06

spokojny.zenek napisał:

> Jakie połączenia "zabrano innym przewoźnikom", kłamco?

Pewności z "drzewka" postów nie mam, ale zapewne do mnie pijesz.
    Kto, jak kto, ale Tobie wybitnie nie wypada nazywać kogoś innego kłamcą.

A to dlatego, że to Ty kłamałeś w zaparte w sprawie chociażby z Claudiu Crulicem.
    W zaparte powtarzałeś, że na monitoringu był Claudiu Crulic jak kradnie.
    Jesteś zdolny pośmiertnie kogoś poniżać w celu obrony ludzi, którym wydawało się, że można 4 miesiące żyć i to zapewne bez większego uszczerbku na zdrowiu bez jedzenia.

Do Twojego zdania odniosę się być może, jak będziesz miał odwagę przeprosić mnie za nazwanie mnie kłamcą.

--
    Niepokonani 2012
  • wiosnaludzikow 18.12.14, 05:00
    >A to dlatego, że to Ty kłamałeś w zaparte w sprawie chociażby z Claudiu Crulicem.
    > W zaparte powtarzałeś, że na monitoringu był Claudiu Crulic jak kradnie.
    >Jesteś zdolny pośmiertnie kogoś poniżać w celu obrony ludzi, którym wydawało się, że można 4 miesiące >żyć i to zapewne bez większego uszczerbku na zdrowiu bez jedzenia.
    Zasadą tej biurwy jest brak zasad.
    >Do Twojego zdania odniosę się być może, jak będziesz miał odwagę przeprosić mnie za nazwanie mnie >kłamcą.
    Do tego są zdolni tylko ludzie z honorem i zasadami.
  • spokojny.zenek 18.12.14, 09:41
    Na nagraniu był tymczasem adam.eu ucharakteryzowany na Crulica. Tak świetnie grał a ten zenek tego nie docenił.
  • adam.eu 18.12.14, 21:49
    spokojny.zenek napisał:

> Na nagraniu był tymczasem adam.eu ucharakteryzowany na Crulica. Tak świetnie gr
    > ał a ten zenek tego nie docenił.

Dla mnie ludzie tak myślący i reagujący jak Ty nie są w pełni normalni. Zastanów się człowieku. A już szczególnie ludzie widzący Claudiu Crulica jak się wykancza i nic nie zrobili.

Zauważ, że Esesmani w swoich domach rodzinnych i w swoim środowisku uchodzili za kochających rodzinę i faktycznie dla swoich najbliższych tacy byli.
    W Sądach po wojnie tłumaczyli się, że robili wszystko z obowiązującym prawem w III Rzeszy. I w tej sprawie trudno było im zarzucać kłamstwo.
    --
  • wiosnaludzikow 19.12.14, 05:34
    adam.eu napisał:

> Zauważ, że Esesmani w swoich domach rodzinnych i w swoim środowisku uchodzili z
    > a kochających rodzinę i faktycznie dla swoich najbliższych tacy byli.
    > W Sądach po wojnie tłumaczyli się, że robili wszystko z obowiązującym prawem
    > w III Rzeszy.
    I w tej sprawie trudno było im zarzucać kłamstwo.
    Proste! Sens dokładnie oddany.
    Dodam, że w III Rzeszy ale nie tylko bo też np w komunizmie było wielu obrońców, raczej manipulantów, tamtych praw. Takich służalczyków władzy.
  • spokojny.zenek 19.12.14, 18:11
    A jak się tłumaczył Crulic gdy był po raz kolejny zatrzymywany? Napisz coś na ten temat.
  • adam.eu 19.12.14, 20:12
    spokojny.zenek napisał:

> A jak się tłumaczył Crulic gdy był po raz kolejny zatrzymywany? Napisz coś na t
    > en temat.
    Tak się tłumaczył

--
    Niepokonani 2012
  • bew-is 30.01.15, 09:30
    Masz racje adamie, pewnych granic etycznych nie wolno przekraczac, bo czlowiek przestaje byc czlowiekiem. A zenek - prawnik z bozej laski zdaje sie tego nie rozumiec.

adam.eu napisał:

> spokojny.zenek napisał:
    >
    > > Na nagraniu był tymczasem adam.eu ucharakteryzowany na Crulica. Tak świet
    > nie gr
    > > ał a ten zenek tego nie docenił.
    >
    > Dla mnie ludzie tak myślący i reagujący jak Ty nie są w pełni normalni. Zastanó
    > w się człowieku. A już szczególnie ludzie widzący Claudiu Crulica jak się wykan
    > cza i nic nie zrobili.
    >
    > Zauważ, że Esesmani w swoich domach rodzinnych i w swoim środowisku uchodzili z
    > a kochających rodzinę i faktycznie dla swoich najbliższych tacy byli.
    > W Sądach po wojnie tłumaczyli się, że robili wszystko z obowiązującym prawem
    > w III Rzeszy.
    I w tej sprawie trudno było im zarzucać kłamstwo.
  • witek.bis 15.12.14, 18:53
    Nie można nadmiernie skracać czau przejazdu, bo Jojo nie zdąży obrobić wszystkich pasażerów.
    --
    Dlaczego marsz Niesłusznie Nieinternowanych rusza 13 grudnia o godzinie 13.00? Ano dlatego, że 33 lata wcześniej, gdzieś między 13.00 i 14.00 Jarosławowi Kaczyńskiemu zaczęło coś świtać pod czuprynką:

"W kościele panował potworny tłok, ale akurat tego dnia był u nas Obraz NMP. Kazanie ks. Boguckiego wydawało mi się też jakieś dziwne. I powoli zacząłem się orientować co się stało..."
  • tw_wielgus 15.12.14, 18:57
    Słusznie! Ilość tras na jakich supernowoczesne pendolino może rozpędzić się do prędkości ponad 160 km/h aktualnie wynosi 8% ( słownie: osiem procent)
    --
    Fałszywe argumenty zwalcza się najlepiej nie przeszkadzając w ich wykładaniu.
  • witek.bis 15.12.14, 19:04
    I co z tego wynika? To, że pendolino nie jest przeznaczone do obsługi tras Ustrzyki - Przemyśl, albo Mława - Małkinia? No, owszem - nie jest.
    --
    Dlaczego marsz Niesłusznie Nieinternowanych rusza 13 grudnia o godzinie 13.00? Ano dlatego, że 33 lata wcześniej, gdzieś między 13.00 i 14.00 Jarosławowi Kaczyńskiemu zaczęło coś świtać pod czuprynką:

"W kościele panował potworny tłok, ale akurat tego dnia był u nas Obraz NMP. Kazanie ks. Boguckiego wydawało mi się też jakieś dziwne. I powoli zacząłem się orientować co się stało..."
  • tw_wielgus 15.12.14, 19:08
    A nie jest - to fakt niezaprzeczalny. Rozumiem, że w podanym przykładzie (trasa W-wa -KR) rolę Małkini pełni Kraków.
    --
    Stosowanie środków antykoncepcyjnych to zabójstwo dziecka, które mogło zostać poczęte.
  • douglasmclloyd 15.12.14, 19:14
    tw_wielgus napisał:

> A nie jest - to fakt niezaprzeczalny. Rozumiem, że w podanym przykładzie (trasa
    > W-wa -KR) rolę Małkini pełni Kraków.

Czas przejazdu na tej trasie zawsze był przyzwoity. Jak tylko pociąg, jadąc z Krakowa) mijał Zawiercie, pędził po magistrali węglowiej. Za komuny robił ją w trzy godziny.

--
  • spokojny.zenek 15.12.14, 20:02
    W podanym przykładzie zwyczajnie skłamałeś o tych 10 minutach.
  • douglasmclloyd 15.12.14, 19:08
    tw_wielgus napisał:

> Słusznie! Ilość tras na jakich supernowoczesne pendolino może rozpędzić się do
    > prędkości ponad 160 km/h aktualnie wynosi 8% ( słownie: osiem procent)

Pomyśl o tym z pozytywnej strony. Na 92% tras będziesz moógł jeźdić taniej, starym taborem.

--
  • tw_wielgus 15.12.14, 19:10
    "Stary tabor" na dzień dobry ma wychylne wagony w przeciwieństwie do zakupionej przez nas( albo przez nich) wersji "Pendolino".
    --
    lepiej mieć parkinsona i połowę rozlać niż alzheimera i zapomnieć wypić.
  • douglasmclloyd 15.12.14, 19:11
    tw_wielgus napisał:

> "Stary tabor" na dzień dobry ma wychylne wagony w przeciwieństwie do zakupione
    > j przez nas( albo przez nich) wersji "Pendolino".

To jeszcze jeden argument aby jeździć starym taborem, taniej, ale za to dłużej.

--
  • witek.bis 15.12.14, 19:17
    Stary tabor ma wychylne wagony do czasu zlikwidowania luzów na osiach.
    --

• mn7 16.12.14, 19:41
    witek.bis napisał:

> Stary tabor ma wychylne wagony do czasu zlikwidowania luzów na osiach.

:-))
    Były tak wychylne, że aż na zakrętach zahaczały o drzewa.
  • spokojny.zenek 15.12.14, 20:03
    Mocne. I odlotowe...
  • mn7 16.12.14, 19:31
    Ciekawe, czy te wychylne pudła były tylko w TLK czy też w regio.
  • spokojny.zenek 17.12.14, 08:45
    Dlatego miały napisy "uwaga, zachodzi przy skręcie".
  • adam.eu 15.12.14, 19:02
    Dzięki (?) pendolino zlikwidowano najtańszy pociąg "Matejko"
    --
  • spokojny.zenek 15.12.14, 20:02
    W to miejsce wprowadzając do rozkładu dwa inne, o czym jakoś dziwnie "zapomniałeś".
  • adam.eu 15.12.14, 20:09
    spokojny.zenek napisał:

> W to miejsce wprowadzając do rozkładu dwa inne, o czym jakoś dziwnie "zapomniał
    > eś".

A Ty specjalnie "nie zauważasz, że usunięty "Matejko" kolei regionalnych był najtańszym połączeniem kolejowym Krakowa z Warszawą?

W zasadzie, to koleje regionalne same zrezygnowały, bowiem "Matejce" zaproponowano takie godziny, aby skład jechał pusty.
    --
  • spokojny.zenek 15.12.14, 20:42
    Nowo wprowadzone również są najtańsze.
  • adam.eu 15.12.14, 21:41
    Zenku, szanuj Ty się, albo kogoś szanuj czyjeś zdanie.
    REGIO na trasie Kraków Warszawa było najtańsze.

--
  • religijnych.uczuc.obraza 15.12.14, 22:18
    Szkoda że PKP PR nie ma taboru na obsługę tego połączenia. Winę zwalają na pendolino ale to tylko zasłona dymna.
    --
  • adam.eu 19.12.14, 20:36
    Biorę pod uwagę następującą wersję.

Oficjalnie Intercity twierdzi, że przewozy regionalne mają możliwość korzystania z linii Kraków Warszawa.
    Przewozy regionalne tłumaczą się, że w godzinach, w których nie nie ma ruchu.

Jedną z wersji, jaką biorę pod uwagę to taka, że aby Regio nie konkurowało w Pendolino doszło do umowy, że Regio zabierze swoje zabawki z obsługi tej linii a w zamian dostało coś i siedzi cicho. Fakt jest taki, że najtańsze połączenia we wrześniu przenieśli na późniejsze mniej chodliwe godziny, a teraz całkowicie zlikwidowali.

W każdym bądź razie na pewno wiemy, że niektórzy zaciekle bronią tezy, że Regio stwierdziło, że jest nieopłacalnie obsługiwać linię Kraków Warszawa i ot tak samo się wyniosło.
    Nie rozumiem, dlaczego aż tak zaciekle walczą o to.

Piszcie, jakie macie prawdziwe powody.
    Albo co źle dedukuję.
    --
    Niepokonani 2012
  • religijnych.uczuc.obraza 21.12.14, 21:43
    Jedyne co PR stwierdziły to to, że to co stanowiło Matejke idzie na obsługę połączeń z Poznania.
    --
  • adam.eu 21.12.14, 22:52
    religijnych.uczuc.obraza napisał:

> Jedyne co PR stwierdziły to to, że to co stanowiło Matejke idzie na obsługę poł
    > ączeń z Poznania.

Pierwszy lepszy link odnośnie Matejki.:
    m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,106541,17098710,Przez_Pendolino_znika__Matejko___Kasuja_tani_pociag.html
    i fragment tekstu:

Przeciwko likwidacji Interregio "Matejko" protestują podróżni, którzy często jeżdżą na trasie Warszawa - Kraków. Mieszkańcy tego ostatniego miasta na Facebooku założyli profil "Nie dla drogich połączeń kolejowych", który polubiło już prawie dwa tysiące internautów. Opisują niekorzystne zmiany w rozkładzie na tej trasie, które wejdą w życie 14 grudnia. Dla mieszkańców Krakowa likwidacja "Matejki" jest bardzo dotkliwa, bo skład jeździ o korzystnej porze. Wyrusza o godz. 7 rano i dojeżdża do stolicy na godz. 10.30. Cena biletu na to połączenie jest dość przystępna - kosztuje 54 zł. Mieszkańcy Krakowa narzekają też, że znika poranny TLK "Pobrzeże", który odjeżdżał do Warszawy ok. godz. 6 rano.

Nie wierzę, abyś Ty, Zenek, Mn7 nie byli w stanie wyłuskać takiej informacji.
    A piszę o tym po raz kolejny, Zenek Mn7 na razie zamilkli. Ty dalej forsujesz to co Zenek mi przypisuje i nazywa "kłamstwem"

Nie wierzę, aby cała Wasz trójca nie była w stanie tak prostej informacji wyszukać, którą ciągle mimo zwracanej uwagi forsujecie.
    --
  • adam.eu 21.12.14, 23:01
    Zbyt mało tekstu wkleiłem, to jeszcze z tego samego artykułu dodam wypowiedź szefa spółki Przewozy Regionalne. Tu pisze też o cenach różnicach cen biletów.

m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,106541,17098710,Przez_Pendolino_znika__Matejko___Kasuja_tani_pociag.html
    "Zostaliśmy zmuszeni"

Tomasz Pasikowski, szef spółki Przewozy Regionalne, do której należą pociągi Interregio, przyznał niedawno branżowemu portalowi Rynek Kolejowy, że z powodu częstych kursów składów Pendolino i innych pociągów spółki PKP Intercity zarządca torów zaproponował bardzo nieatrakcyjne godziny kursowania składu "Matejko". - Mając na uwadze wyniki finansowe i preferencje naszych podróżnych, zostaliśmy zmuszeni zrezygnować z uruchamiania tego pociągu w przyszłym roku - przyznali w spółce Przewozy Regionalne.

Ci, którzy chcą do Krakowa pojechać niedrogo pociągiem, mogą próbować polować na najtańsze bilety w Pendolino, które kosztują 49 zł. Do połowy stycznia w każdym składzie ma być ok. 60 biletów w tej cenie. Później ich liczba spadnie do 20. Po wyczerpaniu się najtańszej puli w sprzedaży pojawią się bilety za 105 zł, a następnie za 120 i 135 zł. Najdroższe bilety - kupowane tuż przed odjazdem - mają kosztować 150 zł.

--
  • religijnych.uczuc.obraza 22.12.14, 08:17
    Zabawny tern rzecznik, temu akurat się wierzy bo mówi rze4czy które niektórzy chcą usłyszeć a przecież PRy to ciągle to wredne niereformowalne PKP z urzędasami i związkami zawodowymi. Słowem się gość nie zająknął o brakach w taborze no ale taką ma robotę że niewygodne dla firmy kwestie będzie pomijał a winę zwali na konkurencję.
    --
    Pan Prezydent Lech Kaczyński przyszedł do kabiny pilotów i zapytał, czy wiem kto jest zwierzchnikiem Sił zbrojnych RP. (...)-Tak wiem, Pan - Panie Prezydencie", prezydent odpowiedział: „w takim razie polecam wykonać lot do Tblisi
  • adam.eu 22.12.14, 16:34

> Zabawny tern rzecznik, temu akurat się wierzy bo mówi rze4czy które niektórzy c
    > hcą usłyszeć a przecież PRy to ciągle to wredne niereformowalne PKP z urzędasam
    > i i związkami zawodowymi. Słowem się gość nie zająknął o brakach w taborze no a
    > le taką ma robotę że niewygodne dla firmy kwestie będzie pomijał a winę zwali n
    > a konkurencję.

I to mają być Twoje argumenty? Pewnie są na potrzeby dyskusji.

Tobie, Zenkowi i Mn7 piszę, a raczej pytam, dlaczego Matejko nie ma prawa wyjeżdżać z Krakowa tak, aby w Warszawie być na godzinę 9 do 10:30?
    Czy po to, aby z Pendolino mogli korzystać rodziny na kartę dużych rodzin? I zapłacić drożej z kartą, niż bez karty jadąc REGIO Matejko?

--
  • spokojny.zenek 22.12.14, 18:53
    adam.eu napisał:

> Tobie, Zenkowi i Mn7 piszę, a raczej pytam, dlaczego Matejko nie ma prawa wyjeż
    > dżać z Krakowa tak, aby w Warszawie być na godzinę 9 do 10:30?

Może dlatego, że wtedy PR straciłoby pretekst do likwidacji tego deficytowego połączenia i musiałyby poszukać nowego pretekstu dla naiwnych? No i jakoś usprawiedliwić to, że zamiast zajmować się tym, do czego są powołane (i na co dostają pieniądze od samorządów lokalnych) bawiły się tak długo w dublowanie TLK?
  • religijnych.uczuc.obraza 22.12.14, 08:15
    Ale co wynika z tej onformacji? Dziennikarz GW pominął istotną kwestię, a mianowicie taką, że t6abor stanowiący Matejkę poszedł do Poznania i okolic a innego PRy nie mają. Taka praca dziennikarza nie wzbudza twojego niepokoju, skoro dziennikarz ów pomija istotę sprawy?
    --
  • adam.eu 22.12.14, 16:11

> Ale co wynika z tej onformacji? Dziennikarz GW pominął istotną kwestię, a miano
    > wicie taką, że t6abor stanowiący Matejkę poszedł do Poznania i okolic a innego
    > PRy nie mają.

> Taka praca dziennikarza nie wzbudza twojego niepokoju, skoro dzie
    > nnikarz ów pomija istotę sprawy?

Mój niepokój wzbudza fakt, że Ty Mn7, Zenek POmijacie usunięcie Matejki z dobrej godziny.

Nie wierzę, że wszyscy naraz tego nie widzicie.

A w zasadzie to widzicie tylko świadomie uprawiacie propagandę.

Sam tam poszedł do Poznania?
    --
  • religijnych.uczuc.obraza 22.12.14, 19:52
    Ja nie pomijam faktu, że Matejko wyleciał z dobrych godzin z powodu braków tanorowych. Decyzją PRow poszedł biedak do Poznania.
    --
  • spokojny.zenek 22.12.14, 19:57
    Największą złośliwością byłoby teraz zaproponować Przewozom Regionalnym na przykład 6.30. Ciekawe, co wtedy by wymyślili żeby propozycji nie przyjąć?
  • adam.eu 22.12.14, 20:36
    spokojny.zenek napisał:

> Największą złośliwością byłoby teraz zaproponować Przewozom Regionalnym na przy
    > kład 6.30. Ciekawe, co wtedy by wymyślili żeby propozycji nie przyjąć?

Jeżeli masz tylko możliwość to proponuję zaproponować :)
    Proponuję też podać datę.
    I nie będziesz się musiał domyślać.

A jeżeli jesteś czegoś pewny, to może w przeciągu tygodnia coś napiszesz racjonalnego, realnego i sprawdzalnego :)
    Wesołych Świąt oponentom, zwolennikom i obojętnym :)
    --
    Niepokonani 2012
  • adam.eu 22.12.14, 20:28

> Ja nie pomijam faktu, że Matejko wyleciał z dobrych godzin z powodu braków tano
    > rowych. Decyzją PRow poszedł biedak do Poznania.

Faktycznie biedak REGIO, bowiem to INTECITY są dotowane!!! a REGIO nie.

Może użyjesz wyszukiwarki, telefonu, maila czy innych możliwości jakie daje XXI wiek w celu potwierdzenia bądź odrzucenia informacji. Albo i nie, możesz twierdzić bez sprawdzenia, że jest inaczej, że INTERCITY nie jest dotowane.

Może jeszcze wskażecie na poparcie Waszych zgodnych opinii, że REGIO samo wycofało "Matejkę" samo się z powodów ekonomicznych bądź z braku taboru :)

Jeżeli to będziesz robił tylko dla mnie, to się nie spiesz, bowiem zamierzam zawiesić przepychankę w tym wątku. Tak więc macie dużo czasu :)

--
  • religijnych.uczuc.obraza 23.12.14, 07:20
    Przecież dałem ci linka, czytać nie umiesz? I po cholerę wyjeżdżasz teraz z dotowaniem? Nie zmieniaj tematu.
    --
  • adam.eu 29.12.14, 16:41

> Przecież dałem ci linka, czytać nie umiesz? I po cholerę wyjeżdżasz teraz z dot
    > owaniem? Nie zmieniaj tematu.

A gdzież ten link? Zniknął szybciej niż pendolino za horyzontem?

Twierdzicie, że kurs "Matejko" był wyjątkowo nierentowny.
    Śmiem wątpić w prawdziwość tego twierdzenia, jeżeli chodzi kursy przed wrześniowym rozkładem jazdy.

I dlatego daję przykład. że kursy dalekobieżne REGIO nie są dotowane.
    A INTERCITY są dotowane.
    --
  • religijnych.uczuc.obraza 29.12.14, 19:38
    Linka poszukaj sobie w tym wątku, to naprawdę nie jest trudne.
    Pokaż mi gdzie ja twierdzę, że Matejko był nierentowny. Ja twierdzę, że PKP PR tabor stanowiący Matejke skierowały do Poznania i sami sobie ten szalenie rentowny pociąg skasowali ale winę zwalili na pendolino.
    --
  • jureek 29.12.14, 20:16

> Linka poszukaj sobie w tym wątku, to naprawdę nie jest trudne.

Jesteś rozbrajający. Wątek liczy już ponad 400 postów, a Ty twierdzisz, że nie jest trudne znalezienie czegoś w tak rozrośniętym wątku. Skoro dla Ciebie to takie łatwe, to dlaczego po prostu tego linka nie powtórzysz? W życiu realnym też jesteś taki małoduszny?

> Pokaż mi gdzie ja twierdzę, że Matejko był nierentowny. Ja twierdzę, że PKP P
    > R tabor stanowiący Matejke skierowały do Poznania i sami sobie ten szalenie ren
    > towny pociąg skasowali ale winę zwalili na pendolino.

Co jest przyczyną, a co skutkiem? Moim zdaniem przyczyną jest zmuszenie PKP PR do zmiany godzin kursowania Matejki na dużo mniej rentowne, a skutkiem zabranie wagonów do Poznania. Ty uważasz, że jest odwrotnie?
  • spokojny.zenek 29.12.14, 20:18
    Decyzję o zabraniu składu podjęto, bo przewidziano że godziny będą "niekorzystne"?
  • jureek 29.12.14, 20:26
    spokojny.zenek napisał:

> Decyzję o zabraniu składu podjęto, bo przewidziano że godziny będą "niekorzystn
    > e"?

To chyba rozsądne rozwiązanie. Jeśli skład miał jeździć pusty w niekorzystnych godzinach, to niech lepiej jeździ pełny gdzie indziej.
    Twierdzisz, że oprócz tego, że skład jest w Poznaniu, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Matejko nadal jeździł w takich samych godzinach jak w poprzednim rozkładzie?
  • spokojny.zenek 29.12.14, 20:29
    Twierdzę, że wyjątkową złośliwością byłoby dziś zaproponowanie przez PLK godziny na przykład 6.20 bo PR straciłoby pretekst i musiałoby wymyślić jakiś nowy.
  • jureek 29.12.14, 21:30
    spokojny.zenek napisał:

> Twierdzę, że wyjątkową złośliwością byłoby dziś zaproponowanie przez PLK godzin
    > y na przykład 6.20 bo PR straciłoby pretekst i musiałoby wymyślić jakiś nowy.

Czysta retoryka bez treści.
    Wolę fakty niż gdybanie, a fakty są takie, że takiej godziny nie zaproponowano.
    Zaproponowano natomiast godziny dużo mniej korzystne.
    Fakty też są takie, że w tych korzystnych godzinach na trasie Kraków - Warszawa jeżdżą inne pociągi.
  • spokojny.zenek 29.12.14, 22:44
    jureek napisał:

> Czysta retoryka bez treści.

Wręcz przeciwnie. Nazwanie rzeczy po imieniu.
  • jureek 29.12.14, 23:07
    spokojny.zenek napisał:

> jureek napisał:
    >
    > > Czysta retoryka bez treści.
    >
    > Wręcz przeciwnie. Nazwanie rzeczy po imieniu.

Ale do faktów, czyli do tego, że PLK zaproponowały nowe, bardzo nieatrakcyjne godziny kursowania pociągu Matejko, się nie odniosłeś.
    No i gdybanie to jednak coś zupełnie innego niż nazywanie rzeczy po imieniu.
  • wiosnaludzikow 30.12.14, 05:58
    jureek napisał:
    > Ale do faktów, czyli do tego, że PLK zaproponowały nowe, bardzo nieatrakcyjne g
    > odziny kursowania pociągu Matejko, się nie odniosłeś.
    > No i gdybanie to jednak coś zupełnie innego niż nazywanie rzeczy po imieniu.
    Sądzisz, że to przypadek ? Taką ma pracę.
  • religijnych.uczuc.obraza 30.12.14, 08:17
    Dokłądnie, tak jak ty jestem członkiem wielu rad nadzorczych oraz fizykiem kwantowym. Ale przynajmniej nie piszę na zlecenie Jakubasa, jak ty to robisz.
    --
  • religijnych.uczuc.obraza 30.12.14, 08:14
    A skąd wiadomo, że to fakt? To tylko tłumaczenia PRów. Zasłona dymna.
    --
  • spokojny.zenek 30.12.14, 09:21
    Faktami nazywasz wymówkę PR. A ja rzeczywiście dyskutuję o faktach i nazywam je po imieniu.
  • jureek 30.12.14, 10:20
    spokojny.zenek napisał:

> Faktami nazywasz wymówkę PR.

Potrafisz udowodnić, że PLK zaproponowała PR takie same godziny kursowania Matejki jak poprzednio? Jeżeli publicznie twierdzisz, że Tomasz Pasikowski kłamie, to powinieneś mieć jakieś dowody na to, że kłamie. Podobno jesteś prawnikiem.
  • spokojny.zenek 30.12.14, 10:24
    jureek napisał:

> Potrafisz udowodnić, że PLK zaproponowała PR takie same godziny kursowania Mate
    > jki jak poprzednio?

O czym ty mówisz? Kto twierdzi, że zaproponowała? Ten, który nie potrafi pojąć, że rezygnacja z Matejki nastąpiła już dawno a nowy rozkład spadł PR z nieba jako rewelacyjna wymówka dla naiwnych?
  • jureek 30.12.14, 10:48
    spokojny.zenek napisał:

> O czym ty mówisz? Kto twierdzi, że zaproponowała? Ten, który nie potrafi pojąć,
    > że rezygnacja z Matejki nastąpiła już dawno a nowy rozkład spadł PR z nieba ja
    > ko rewelacyjna wymówka dla naiwnych?

Potrafisz udowodnić, że rezygnacja z Matejki nastąpiła już dawno?
  • wiosnaludzikow 30.12.14, 18:23
    jureek napisał:
    > > że rezygnacja z Matejki nastąpiła już dawno a nowy rozkład spadł PR z ni
    > eba ja
    > > ko rewelacyjna wymówka dla naiwnych?
    >
    > Potrafisz udowodnić, że rezygnacja z Matejki nastąpiła już dawno?
    Szach i mat. Sukces to jednak Jureeek nie jest bo w zasadzie położyłeś na łopatki niepełnosprawnego.
  • adam.eu 29.12.14, 21:42
    spokojny.zenek napisał:

> Twierdzę, że wyjątkową złośliwością byłoby dziś zaproponowanie przez PLK godzin
    > y na przykład 6.20 bo PR straciłoby pretekst i musiałoby wymyślić jakiś nowy.

Co nazywasz tym "pretekstem"?

Jak Twoje zdanie ma się do:

forum.gazeta.pl/forum/w,28,155906054,155979916,Re_Prawda_o_Matejce_.html?wv.x=3

--
  • spokojny.zenek 29.12.14, 22:45
    adam.eu napisał:

> Co nazywasz tym "pretekstem"?

Nie wiesz czego dotyczy dyskusja?
  • adam.eu 30.12.14, 21:51
    spokojny.zenek napisał:

> adam.eu napisał:
    >
    > > Co nazywasz tym "pretekstem"?
    >
    > Nie wiesz czego dotyczy dyskusja?

A więc z artykułu:
    www.rynek-kolejowy.pl/55043/posel_adamczyk_interweniuje_ws_matejki.html
    "Z nowego rozkładu jazdy przy okazji startu Pendolino znikają niektóre popularne pociągi TLK i InterRegio. Tak jest np. z Matejką, uruchamianym przez Przewozy Regionalne pomiędzy Krakowem a Warszawą. Według wyliczeń z połączenia w kierunku Warszawy w październiku br. korzystało średnio 167 paseżerów na dobę, a w drugą stronę – blisko 300."

wydaje się, że Matejko powinien być rentowny. To było w październiku, kiedy to Matejko wyjeżdżał z Krakowa w niezbyt korzystnych godzinach, stąd taka różnica w ilości pasażerów.
    Ja dodatkowo twierdzę, że do września, kiedy "Matejko" wyjeżdżał z Krakowa o godz 7 mej był zdecydowanie bardzie wykorzystany w kierunku Kraków Warszawa.

I ciągle upieram się, że to tanie połączenie usunięto z rozkładu, aby ludzie korzystali z Pendolino za ponad dwukrotnie większą cenę przy śmiesznym zysku czasowym. A Wy ciągle udajecie, że nie o tym piszę.

W cytowanym artykule pisze dalej:
    "Zniknąć ma też Galicja, łącząca Kraków i Wrocław. Jak wynika z danych z października, w kierunku Wrocławia pociągiem tym jechało blisko 400 pasażerów, a w kierunku Krakowa – ponad 400.
    Ich miejsce w godzinach szczytu zajmie o wiele droższe Pendolino w kategorii EIC Premium, pomijając oczywiście niewielką dostępną pulę promocyjnych biletów. – Obecne ceny, jak i brak alternatywy dla drogich pociągów to skandal i sytuacja nie do zaakceptowania dla mniej lub średnio zamożnego pasażera"

Dzisiaj w programie pierwszym PR też czepiali się Pendolino.
    Między innym chodzi o nową rzecz, o której tu chyba nikt nie wspominał.
    Niektóre pociągi TLK alby przepuścić Pendolino czekają na trasie i mają wydłużone czasu przejazdu, tzn część zysku czasowego pasażerów Pendolino jest kosztem czasu pasażerów TLK.

Wątpię też w to, aby skład REGIO przeniesiony do Poznania czy gdzieś tam przewoził więcej pasażerów niż na trasie Kraków Warszawa w korzystnych godzinach.

Wątpię też w to, aby ktoś nie potrafił zrozumieć tego tekstu.

Więc albo ja rżnę głupa, albo Wy zawzięci Pendlinowcy rżniecie głupa, lub jest jakaś inna niezauważona przeze mnie opcja.

Mam nadzieję, że Zenek i inni Pendolinowcy również zauważyli, czego dotyczy dyskusja w tej odnodze wątku..

--
  • spokojny.zenek 30.12.14, 21:55
    A mnie się też "wydaje" to i owo, co jednak nie zmienia faktu, że próba konkurowania przez PR za pomocą koncepcji interregio (skądinąd sprzecznego e statutowymi celami PR) z dotowanym TLK okazała się klapą. Zapewniam cię, że mnie to nie cieszy.
  • adam.eu 02.01.15, 19:04
    spokojny.zenek napisał:

> A mnie się też "wydaje" to i owo, co jednak nie zmienia faktu, że próba konkuro
    > wania przez PR za pomocą koncepcji interregio (skądinąd sprzecznego e statutowy
    > mi celami PR) z dotowanym TLK okazała się klapą. Zapewniam cię, że mnie to nie
    > cieszy.

Jak widać, zakończyło się klapą.
    Z kilku prawdopodobnych powodów.

Na razie zgodzisz się chyba, że jeden i istotny z nich to ten, kto odpowiada za konstruowanie rozkładu jazdy.
    Zgadza się?

--
  • spokojny.zenek 02.01.15, 19:09
    adam.eu napisał:

>
    > > A mnie się też "wydaje" to i owo, co jednak nie zmienia faktu, że próba k
    > onkuro
    > > wania przez PR za pomocą koncepcji interregio (skądinąd sprzecznego e sta
    > tutowy
    > > mi celami PR) z dotowanym TLK okazała się klapą. Zapewniam cię, że mnie t
    > o nie
    > > cieszy.
    >
    > Jak widać, zakończyło się klapą.
    > Z kilku prawdopodobnych powodów.

Przy czym jeden był decydujący. Ogromne straty finansowe, których PR nie było już w stanie ponosić, zwłaszcza, że samorządy były wkurzone faktem topienia tak wielkich pieniędzy i równoczesnego wyciągania ręki po coraz wiesze dofinansowania połączeń lokalnych.
  • adam.eu 02.01.15, 19:32
    spokojny.zenek napisał:

> Przy czym jeden był decydujący. Ogromne straty finansowe, których PR nie było j
    > uż w stanie ponosić, zwłaszcza, że samorządy były wkurzone faktem topienia tak
    > wielkich pieniędzy i równoczesnego wyciągania ręki po coraz wiesze dofinansowan
    > ia połączeń lokalnych.

Czy Twoja wypowiedź dotyczy Matejki?
    Czy to wkurzone samorządy wystąpiły o likwidację Matejki?

--
    Niepokonani 2012
  • spokojny.zenek 03.01.15, 19:28
    adam.eu napisał:

> Czy to wkurzone samorządy wystąpiły o likwidację Matejki?

A skądże. Z pewnością były wręcz zachwycone, że mimo coraz większych dopłat połączenia lokalne są i tak likwidowane a PR topi ogromne pieniądze w dumpingu połączenia interregio.
  • adam.eu 03.01.15, 22:01
    spokojny.zenek napisał:

> A skądże. Z pewnością były wręcz zachwycone, że mimo coraz większych dopłat poł
    > ączenia lokalne są i tak likwidowane a PR topi ogromne pieniądze w dumpingu poł
    > ączenia interregio.

Nikt nie byłyby zachwycony, gdyby mu interes kazano prowadzić w godzinach braku popytu.
    Prawda?
    Chyba przerabialiśmy coś podobnego wielokrotnie. Zgadzasz się?

--
    Niepokonani 2012
  • spokojny.zenek 03.01.15, 22:16
    To Matejko przynosił straty "w godzinach braku popytu"? Od ilu lat tak jeździł w tych "godzinach braku popytu"?
  • adam.eu 03.01.15, 22:29
    spokojny.zenek napisał:

> To Matejko przynosił straty "w godzinach braku popytu"? Od ilu lat tak jeździł
    > w tych "godzinach braku popytu"?

Zapewne sam wiesz, jaki to był okres.
    A jeżeli nie wiedziałeś, to gdzieś to pisałem i na ten post odpowiedziałeś.
    Czy aby nie chodzi zagmatwanie dyskusji?

--
  • wiosnaludzikow 04.01.15, 07:56
    >Czy aby nie chodzi zagmatwanie dyskusji?
    :)
  • spokojny.zenek 04.01.15, 09:09
    Nie, nie chodzi. Chodzi o wskazanie że wtoje pisanie składa się właściciwe wyłącznie z wewnętrznych sprzeczności zaś konsekwencja jest ostatnią rzeczą, o jaką dbasz.
    przyznałeś w końcu, choć nie wprost, że Matejko od dawna był deficytowy. Przypisałeś to "jeżdżeniu w godzinach braku popytu". Jak się to ma do tezy, jakoby powodem jego zabrania do Wielkopolski miało być "zaoferowanie niekorzystnych godzin" dopiero w najnowszym rozkładzie?
  • wiosnaludzikow 04.01.15, 10:42
    >Nie, nie chodzi. Chodzi o wskazanie że wtoje pisanie składa się właściciwe wyłącznie z wewnętrznych >sprzeczności zaś konsekwencja jest ostatnią rzeczą, o jaką dbasz.
    Żenujące, żenujący.
  • spokojny.zenek 04.01.15, 20:30
    wiosnaludzikow napisał:

> Żenujące, żenujący.

A ja Zenek.
  • adam.eu 04.01.15, 20:52
    spokojny.zenek napisał:

> Nie, nie chodzi. Chodzi o wskazanie że wtoje pisanie składa się właściciwe wyłą
    > cznie z wewnętrznych sprzeczności zaś konsekwencja jest ostatnią rzeczą, o jaką
    > dbasz.
    > przyznałeś w końcu, choć nie wprost, że Matejko od dawna był deficytowy. Przypi
    > sałeś to "jeżdżeniu w godzinach braku popytu". Jak się to ma do tezy, jakoby po
    > wodem jego zabrania do Wielkopolski miało być "zaoferowanie niekorzystnych godz
    > in" dopiero w najnowszym rozkładzie?

Dość często zarzuca się ludziom swojej wady, uważa się się inni robią tak samo jak myślimy. Przeanalizuj sobie swój wpis. Przeczytaj go jeszcze raz i powróć do jednej z moich wypowiedzi

forum.gazeta.pl/forum/w,28,155906054,156057308,Re_Prawda_o_Matejce_.html?wv.x=2
    I pisałem też, że pociągi Expresy jak i TLK są deficytowe. Prawda to, że są deficytowe i wożą często dużo powietrza?

--
  • religijnych.uczuc.obraza 31.12.14, 08:17
    I Matejko też by stał i przepuszczał szybsze i uprzywilejowane składy, nie wspomnę już o tym że tabor (lokomotywy) jakim dysponują PRy nie pozwalał na rozwinięcie prędkości większej niż 120 km/h. Nie po to modernizujemy CMK do prędkości 200 km/h i wyższej żeby wlokły się po niej składy Interregio z prędkością prawie o połowę niższą. Uważam że tutaj zgodziłby się ze mną jureek, że to byłaby to niegospodarność. Mimo jazdy po CMK podróż Matejką wydłużyłaby się pewnie do jakichś 4 godzin.
    --
  • adam.eu 02.01.15, 19:14

> I Matejko też by stał i przepuszczał szybsze i uprzywilejowane składy, nie wspo
    > mnę już o tym że tabor (lokomotywy) jakim dysponują PRy nie pozwalał na rozwini
    > ęcie prędkości większej niż 120 km/h. Nie po to modernizujemy CMK do prędkości
    > 200 km/h i wyższej żeby wlokły się po niej składy Interregio z prędkością prawi
    > e o połowę niższą. Uważam że tutaj zgodziłby się ze mną jureek, że to byłaby to
    > niegospodarność. Mimo jazdy po CMK podróż Matejką wydłużyłaby się pewnie do ja
    > kichś 4 godzin.

Co do gospodarności, to pamiętaj, które pociągi dalekobieżne są dotowane.
    A nie przyszło Ci do głowy, że te 120 km/h to jest to sztuczny pretekst?

--
  • religijnych.uczuc.obraza 09.01.15, 10:53
    To może być sztuczny pretekst. Bardziej pewnie chodziło o tabor i sytuację finansową PKP PR, które finansowo leżą.
    --
  • religijnych.uczuc.obraza 29.12.14, 23:04
    Doprawdymimo 400 postów nie jest to trudne. Mianowicie znajdujemy sie w gałące "prawda o matejce" i pierwszy post z takim tytułem zawiera linka.
    I tak, twierdzę że jest odwrotnie.
    --
  • jureek 30.12.14, 08:17

> Doprawdymimo 400 postów nie jest to trudne. Mianowicie znajdujemy sie w gałące
    > "prawda o matejce" i pierwszy post z takim tytułem zawiera linka.

Chodzi Ci o ten link?
    No więc link ten potwierdza, że przyczyną zniknięcia Matejki i przeniesienia jego składu gdzie indziej było zaproponowanie przez PLK niekorzystnych czasów kursowania tego pociągu.

> I tak, twierdzę że jest odwrotnie.

Czyli PR najpierw wycofały skład do Poznania i to było powodem zaproponowania przez PLK niekorzystnych godzin na wycofany skład?
  • religijnych.uczuc.obraza 30.12.14, 08:22
    Rzeczywiście, moja pomyłka, tutaj jest ten link:
    www.rynek-kolejowy.pl/54591/przewozy_regionalne_zmodernizowane_wagony_nie_dla_interregio.htm
    --
  • porcellus1 15.12.14, 19:05
    To skandal że podróż trwa tak krótko, Pendolino powinno jechać się jak najdłużej aby ludzie mogli napawac się luksusem i cudownym smakiem najlepszej białej kiełbasy na świecie.
  • indeed4 15.12.14, 19:06
    wpolityce.pl/polityka/225888-bareja-sie-chowa-biala-kielbasa-jest-rewelacyjna-zobacz-euforie-gazetapl-podczas-przejazdu-pendolino

Biała kiełbasa rządzi... :-)))
  • douglasmclloyd 15.12.14, 19:11
    indeed4 napisał:

> wpolityce.pl/polityka/225888-bareja-sie-chowa-biala-kielbasa-jest-rewelacyjna-zobacz-euforie-gazetapl-podczas-przejazdu-pendolino
    >
    > Biała kiełbasa rządzi... :-)))

Bez kiełbasy sprowadzenie pendolinio mijało się z celem.

--
  • porcellus1 15.12.14, 19:26
    po to jest to Pendolino aby mieli gdzie sprzedawać białą kiełbasę.... najlepszą na świecie.
  • tw_wielgus 15.12.14, 19:12
    He he he. Grilla rozumiem nie rozpalają bo pęd powietrza mógłby żar roznieść po wagonach.
    --
  • indeed4 15.12.14, 19:16
    Twitter ma polewkę z GW od wczoraj ;-)

twitter.com/10murzynkow/status/544141922718474240
  • tw_wielgus 15.12.14, 19:20
    "Wyborcza lubi ją nawet jesienią" - Ot złośliwe trolle!
    --
  • porcellus1 15.12.14, 19:27
    ale tylko koszerną z rytualnego uboju...inna jest niestrawna.
  • x2468 15.12.14, 19:35
    Sam to wymyśliłeś czy dostałeś taki przekaz dnia z kc pis? Gdybyś sam wymuli to jak na moc Twojego musku to rewelacja.Gratuluje.

--
    Financial Times:
    Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
  • kolter 15.12.14, 19:55
    porcellus1 napisał:

> ale tylko koszerną z rytualnego uboju...inna jest niestrawna.

--

„Być ateistą to żaden wstyd.Wprost przeciwnie:wyprostowana postawa,która pozwala spoglądać dalej,powinna być powodem do dumy - bo ateizm prawie zawsze świadczy o zdrowej niezależności umysłu..."
  • indeed4 15.12.14, 19:33
    Głupawka trzymała ich całą niedzielę ;-)

twitter.com/sjkaleta/status/544144163198218241

Pamiętasz P. Prusa z TVP?

twitter.com/PawelPrus/status/544300555758481408
  • porcellus1 15.12.14, 19:38
    Pamiętam jak niedawno temu osłowi z Bielawy Kuźniarowi przeszkadzał kurczak ze sreberka jedzony przez polskich pasażerów samolotów....... biała kiełbasa z Pendolino to będzie szczyt europejskości.
  • indeed4 15.12.14, 19:49
    Z Kuźniarem przeżyłem niezłą wpadkę na TT - publikuje na blogu kapitalne (wręcz genialne) zdjęcia z podróży (jarekkuzniar.blogspot.com/) Dziwiłem się, że taki utalentowany, a nie miał nigdy wystawy i proponowałem mu załatwienie tego w Sopocie. Wylewnie podziękował za uznanie, ale wystawy nie chciał - długo nie mogłem zrozumieć dlaczego, w końcu się kapnąłem, że to nie jego fotki ;-)
  • indeed4 15.12.14, 19:52
    jarekkuzniar.blogspot.com/
  • porcellus1 15.12.14, 19:59
    No to niezłe jaja.
  • indeed4 15.12.14, 20:05
    Niom. Wiem, że ma w rodzinie kogoś, kto zajmuje się fotografią artystyczną, więc albo stąd, albo... stock ;-)
  • porcellus1 15.12.14, 20:09
    kłamczuszek z niego
  • indeed4 15.12.14, 20:14
    celebryta...
  • indeed4 15.12.14, 20:16
    Haha, a Samuela dalej trzyma...

twitter.com/Samueljrp/status/544569174219968512
  • kolter 15.12.14, 19:21
    indeed4 napisał:

> wpolityce.pl/polityka/225888-bareja-sie-chowa-biala-kielbasa-jest-rewelacyjna-zobacz-euforie-gazetapl-podczas-przejazdu-pendolino
    >
    > Biała kiełbasa rządzi... :-)))

zajadają sie w 3 milionach mieszkań zbudowanych przez premiera z PIS :))

--

• douglasmclloyd 15.12.14, 19:40
    A jak nie wszystko na sporo. Jakby nie car jeździłoby się, nomen omen, prościej.

czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,84749,17134346,Dlaczego_Pendolino_na_dworcu_Czestochowa_Stradom_.html#LokCzeTxt
    --
  • taniarada 15.12.14, 20:51
    Każdy może przeczytać .kwejk.pl/obrazek/2063561/pendolino-ed250-pogromcy-mitow.html
  • x2468 15.12.14, 21:14
    Rozbudowa niemieckich tras dla kolei ICE
    de.wikipedia.org/wiki/Intercity-Express#mediaviewer/File:ICEtracks.png
    Te kolorowe to w rozbudowie.Szare zbudowane. A ICE juz jest od 1985 roku. Pośmiejcie się.

--
    Financial Times:
  • x2468 15.12.14, 21:23
    Tylko żeby cymbałów brzuszki z śmiechu nie rozbolały:
    de.wikipedia.org/wiki/Intercity-Express#mediaviewer/File:ICE_Network.png
    Jaki to jest procent niemieckich torow kolejowych?

--
    Financial Times:
  • x2468 15.12.14, 21:37
    Co mi tam.Niech się wiocha cieszy:
    www.google.de/search?q=weissw%C3%BCrst&biw=1024&bih=644&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=VkOPVJCkDYr4Up6JhMgP&ved=0CAYQ_AUoAQ
    db-bordgastronomie.de/speisekarten/Bordrestaurant/?chapter=1243

--
    Financial Times:
  • religijnych.uczuc.obraza 15.12.14, 22:17
    ci się udało wkleić jakiegoś mądrego linka.
    --
  • wiosnaludzikow 16.12.14, 08:35
    taniarada napisał(a):

> Każdy może przeczytać .kwejk.pl/obrazek/2063561/pendolino-ed250-pogromcy-mitow.html
    Tym gorzej dla faktów.
  • religijnych.uczuc.obraza 16.12.14, 08:45
    Dokładnie, ten link rozprawia się z wieloma kłamstwami na temat zakupu tego pociągu.
    --
  • wiosnaludzikow 18.12.14, 06:03
    www.biztok.pl/biznes/Producent-Pendolino-zaplaci-w-USA-700-mln-dol-kary-za-korupcje_a19380
    Znowu łatwowiernie ulegam kłamliwym publikacjom nt Alstom.
  • religijnych.uczuc.obraza 18.12.14, 08:47
    Ciekawe gdzie byłeś w 2008 r. gdy PKP IC kupowało od skorumpowanego Siemensa husarze:
    www.wprost.pl/ar/147591/Siemens-zaplaci-1-miliard-euro-za-afere-korupcyjna/
    --
  • tw_wielgus 18.12.14, 11:47
    Czyli, jak pokazuje załączony przykład, normalną w tej firmie jest praktyk,a że w celu osiągnięcia korzyści biznesowych korumpują władze w krajach trzeciego świata. Wszystko się zgadza wedle ministra Drzewieckiego - "Polska to dziki kraj".
    --
    Dlaczego słoń ma ogon?
  • religijnych.uczuc.obraza 18.12.14, 14:33
    To już bylo przy zakupie husarzy od korumpowanego Siemensa. A przecież husarze są super bo idealnie pasują na nasze tory. Tylko ta korupcja u Siemensa...
    --
    pokazywarka.pl/ke8uer/
  • tw_wielgus 18.12.14, 14:55
    To w odpowiedzi na Twój apel : "kończ waść, wstydu oszczędź"

"Dla mnie zakup przez PKP pociągów Pendolino to inwestycja rodem z Trzeciego Świata, gdzie koncerny są w stanie sprzedać każdą błyskotkę, wykorzystując kompleksy i ambicje lokalnych kacyków. Klasyk myśli politycznej pisał: „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie”. Panowie z PKP i pan Sławomir Nowak chyba tak nie myślą"
    www.forbes.pl/pendolino-mis-platformy-dlaczego-pkp-kupuje-pendolino-,artykuly,157147,1,1.html#
    --
    Dlaczego w morzu jest woda?

Żeby statki nie kurzyły przy hamowaniu
  • tw_wielgus 18.12.14, 16:37
    "zakup przez PKP pociągów Pendolino to inwestycja rodem z Trzeciego Świata"

Czujesz tą swoją wewnętrzną "murzyńskość" Obraza?
    --
    Puree to tłuczone ziemniaki.
  • religijnych.uczuc.obraza 19.12.14, 08:30
    Super że znalazłeś tekst który w jakiś zbiorczy sposób oddaje twoje fobie. Pewnie się cieszysz że myślisz samodzielnie jak ta pani. A skoro ona pisze to co pisze to jest autorytetem bo przecież zgadza się z tobą.
    --
  • religijnych.uczuc.obraza 19.12.14, 08:31
    Zwłaszcza że do tekstu wpisała błyskotkę w postaci Nowaka i już jesteś jej. Mimo że oczywiście wpisywanie Nowaka w kontekście pendolino to po prostu zwyczajna głupota. Ale ciebie tym ujęła bo samodzielnie myślisz. Brawo.
    --
  • tw_wielgus 19.12.14, 10:49
    Jednak jesteś rasowym lemingiem. 100% plemiennej krwi płynie w Twoich żyłach.
    W trakcie tej naszej wymiany zdań nie przytoczyłeś ani jednego ( słownie:0!) kontrargumentu, z którym mógłbym polemizować lub dla odmiany się zgodzić.
    To co mogę przeczytać w Twoich postach (w tym wątku) to radosne pochrząkiwanie w rytmie melodii granej przez rządowych pijarowców.
    W chwili obecnej pijarem zajął się bodajże Kamiński. Przejął schedę i już ma trzódkę na smyczy, wystarczyło tyko mocniej postraszyć Kaczyńskim i nastąpiło zwarcie. Nadzwyczaj otwartym lemingom nie da się nawet kartki papieru między pośladki włożyć.
    --
    Dlaczego w morzu jest woda?

Żeby statki nie kurzyły przy hamowaniu
  • religijnych.uczuc.obraza 19.12.14, 11:00
    Nie spodziewałem się po tobie niczego innego, o lemingu musisz napisać w każdym poście, to daje ci poczucie większej samodzielności w myśleniu. W dyskusjach na temat tego pociągu przedstawiłem już wystarczająco dużo argumentów ale wiem że z żadnym się nie zgodzisz więc nie pisz mi o tym, że z jakimkolwiek mógłbyś się zgodzić. Lepiej pozostań przy powtarzaniu nazwiska Nowak, poczujesz się lepiej.
    --
  • tw_wielgus 19.12.14, 11:06
    Ojoj, aż tak nie chciałem zdeptać Twojego ego.
    Mam nadzieję, że dwie, no góra trzy, wizyty u psychoanalityka rozwiążą problem.
    --
    Niejednego karła własna małość zżarła. - J.Sztaudynger
  • religijnych.uczuc.obraza 19.12.14, 11:08
    Ale co zabolało? Kreujesz rzeczywistość jak indyk? Może powinieneś pojechać gdzieś na wycieczkę, ochłonąć?
    --
  • wiosnaludzikow 19.12.14, 11:28
    To zwykła praca. Nie choroba ! Taką ma pracę .
  • religijnych.uczuc.obraza 19.12.14, 11:30
    Po prostu lubię prostować te bzdury które tu często zamieszczasz. To w połączeniu z twoją chorobliwą mitomanią sprawia, że jesteś ciekawym przypadkiem do obserwacji.
    --
  • wiosnaludzikow 19.12.14, 18:48
    Ty nic nie prostujesz tylko hejtujesz. To oczywiste bo robisz to tutaj na forum czarno na białym:)
  • religijnych.uczuc.obraza 21.12.14, 21:44
    Ja hejtuje? Przecież to twoja domena, mitomanie.
    --
  • wiosnaludzikow 23.12.14, 10:38

> To już bylo przy zakupie husarzy od korumpowanego Siemensa. A przecież husarze
    > są super bo idealnie pasują na nasze tory. Tylko ta korupcja u Siemensa...
    niezalezna.pl/62624-brytyjski-prokurator-piskorski-bral-lapowki-od-producenta-pendolino
  • religijnych.uczuc.obraza 23.12.14, 10:48
    Czyli dobrze że Tusk go pogonił.
    --
  • wiosnaludzikow 23.12.14, 11:55

> Czyli dobrze że Tusk go pogonił.
    Ty z uporem maniaka walczysz tu o Tuska.
    Pisałem i,piszę o problemie . Polska wybrała ofertę od koncernu mającego metody korupcyjne. Zanim dostarczyli te pociągi mieli bodaj 80 procent już zapłacone.
    Tak samo bym pisał gdyby te pociągi kupował Kaczynski, Miller itp .
    Tym się różnimy, że nie jestem w przeciwieństwie do Ciebie kundlem partyjnym na tum forum.
  • religijnych.uczuc.obraza 23.12.14, 12:02
    Ja bym tak samo pisał że praktyki korupcyjne z lat 2000-2006 nie mają nic wspólnego z zakupem pendolino bez względu na to czy rządziłby Tusk, Kaczyński czy Miller.
    Takie praktyki na swoim koncie mają i inni producenci i nie ma to dla mnie znaczenia. Jeśliby PKP IC kupiło railjeta to nie furczałbym że Siemens dostał karę 1 mld 400 mln dolarów za praktyki łapówkarskie.
    --
  • wiosnaludzikow 23.12.14, 15:02

> Ja bym tak samo pisał że praktyki korupcyjne z lat 2000-2006 nie mają nic wspól
    > nego z zakupem pendolino bez względu na to czy rządziłby Tusk, Kaczyński czy Mi
    > ller.
    Zaprezentuj taki wpis a przeproszę i zaszczekam.
    ...chyba, że po prostu kłamiesz i próbujesz wmówić, że białe jest czarne a czarne jest białe.
  • religijnych.uczuc.obraza 29.12.14, 09:53
    Słucham? Miałem gdzieś pochwalić Kaczyńskiego i Millera za kupienie pendolino? Czy ty normalny jesteś? Tuska za kupienie pendolino pochwaliłem raz, przewrotnie w wątku ruskiejzuzki kiedy dopytywała się co dobrego zrobił Tusk. odpowiedziałem jej że kupił pendolino choć przecież to jest zakup spółko PKP IC a nie rządu i Tusk z tym zakupem nie miał nic wspólnego.
    --
  • wiosnaludzikow 23.12.14, 19:45
    Drzewiecki zna dobrze nasz świat POlityki a więc wie co mówi ??
  • wiosnaludzikow 03.01.15, 06:12
    kontakt24.tvn24.pl/ponad-100-minut-opoznienia-pendolino-przez-awarie-systemu-sterowania-ruchem,154133.html
    Fakt ! Tym gorzej dla faktów:)
  • adam.eu 03.01.15, 08:07
    wiosnaludzikow napisał:

> kontakt24.tvn24.pl/ponad-100-minut-opoznienia-pendolino-przez-awarie-systemu-sterowania-ruchem,154133.html
    > Fakt ! Tym gorzej dla faktów:)

Opóźnienie czy brak opóźnienia nie ma wpływy na moją ocenę pendolino.
    Pendolino to podrożenie cen biletów szczególnie poprzez wyrugowanie
    tańszych połączeń, znacznie tańszych i nie dotowanych!!!!
    Kolejki to czasem drogie zabawki.

Wierzę też, że większość "zwolenników Pendolino" ma mniej lub bardziej zbliżone zdanie do mojego. Na razie zgodzili się zapewne, że "Matejko" przynosił zyski do kasy Interegio.
    A reklama Pendolino poprzez reklamowanie lampek na siedzeniami w moim odczuciu jest żałosne. Autobusy z takimi lampkami były chyba w czasach PRL.
    A więc na podstawie tego reklamujmy PRL i niech ktoś spróbuje pomyśleć inaczej!!!

W Anglii nie ma szybkich kolei. W Polsce na razie Pendolino nie przekroczą granicy, a więc po co kupować tak dużą ilość składów? Po to aby o lampkach pisać?
    Albo podniecać się zdjęciami Pendolino?
    Na ilu liniach jest śmieszny zysk czasowy?
    Na ilu liniach inne pociągi są spowalniane?
    Jaki jest sumaryczny zysk czasowy w przeliczeniu na pasażera?

--
  • spokojny.zenek 03.01.15, 19:26
    adam.eu napisał:

> Wierzę też, że większość "zwolenników Pendolino" ma mniej lub bardziej zbliżone
    > zdanie do mojego.

Wiara czyni cuda.

> Na razie zgodzili się zapewne, że "Matejko" przynosił zyski
    > do kasy Interegio.

Zgodzili się "zapewne", że deficytowe połączenie przynosiło zyski? Bawisz się w miszcza paradoksu?
  • spokojny.zenek 03.01.15, 19:34
    adam.eu napisał:

> W Anglii nie ma szybkich kolei.

Naturalnie. A 56 składów pendolino służy Virgin Trains do obsługi ruchu podmiejskiego.

> W Polsce na razie Pendolino nie przekroczą gran
    > icy, a więc po co kupować tak dużą ilość składów?

"Ilość" składów trzyipółkrotnie mniejsza, niż w Anglii, gdzie "nie ma szybkich kolei" jest z pewnością ogromna.

• adam.eu 03.01.15, 22:07
    spokojny.zenek napisał:

> adam.eu napisał:
    >
    > > W Anglii nie ma szybkich kolei.

Dziękuję za sprostowanie.
    Gdzieś widziałem fałszywą informację
    Nie odnalazłem jej teraz. Jedynie co znalazłem teraz to to, że w Anglii toczy się
    spór między zwolennikami i przeciwnikami rozbudowy szybkich kolei.

--
  • spokojny.zenek 03.01.15, 22:15
    adam.eu napisał:

>
    > > adam.eu napisał:
    > >
    > > > W Anglii nie ma szybkich kolei.
    >
    > Dziękuję za sprostowanie.
    > Gdzieś widziałem fałszywą informację

Oj, niestety niejedną...
  • adam.eu 03.01.15, 22:25
    spokojny.zenek napisał:

> adam.eu napisał:
    >
    > > spokojny.zenek napisał:
    > >
    > > > adam.eu napisał:
    > > >
    > > > > W Anglii nie ma szybkich kolei.
    > >
    > > Dziękuję za sprostowanie.
    > > Gdzieś widziałem fałszywą informację
    >
    > Oj, niestety niejedną...

Jeszcze raz dziękuję za sprostowanie.
    Ale Twoją odpowiedź uważam za głupawą.

--
  • spokojny.zenek 04.01.15, 09:05
    Jak każdą inną nazywającą po imieniu twoją twórczość.
  • religijnych.uczuc.obraza 03.01.15, 20:01
    Szok, trzeba było kupic pese!
    --
  • 14pol 15.12.14, 21:03
    i nie tylko!

--
    POZNAJ RAPORT WS. PROPAGANDOWYCH MEDIÓW, OPŁACANYCH PRZEZ RZĄD PO-PSL
  • religijnych.uczuc.obraza 15.12.14, 22:16
    16 miesięcy pisania bzdur o tym pociągu nie przyniosło efektów, pendolino wystartowało zgodnie z planem. A tyl enakłamano, że w pesie można kupi taki pociąg, że korupcja itd. A teraz z kazdym rozkładem jazdy będzie szybciej i szybciej...
    --
    pokazywarka.pl/ke8uer/
  • wiosnaludzikow 16.12.14, 08:34

> pendolino wystartowało zgodnie z planem.
    Alzheimer ?
  • religijnych.uczuc.obraza 16.12.14, 08:45
    A co? kiedy pierwszy skład przyjechał do Wrocławia nie mówiono, że na trasę wyjedzie w grudniu 2014 r.?
    --
  • mn7 16.12.14, 19:33

> 16 miesięcy pisania bzdur o tym pociągu nie przyniosło efektów, pendolino wysta
    > rtowało zgodnie z planem. A tyl enakłamano, że w pesie można kupi taki pociąg,
    > że korupcja itd. A teraz z kazdym rozkładem jazdy będzie szybciej i szybciej...

Co za pech...
  • jureek 17.12.14, 13:10

> 16 miesięcy pisania bzdur o tym pociągu nie przyniosło efektów, pendolino wysta
    > rtowało zgodnie z planem. A tyl enakłamano, że w pesie można kupi taki pociąg,
    > że korupcja itd. A teraz z kazdym rozkładem jazdy będzie szybciej i szybciej...

No i ta biała kiełbasa. Mniam, mniam.
    Rekompensuje nawet to, że Czesi za niższe ceny przejazdów mają tylko 3 fotele w rzędzie, a u nas płacąc drożej mamy mniej miejsca, bo w jednym rzędzie są 4 fotele.
  • religijnych.uczuc.obraza 17.12.14, 13:25
    Pewnie włoska ta biała kiełbasa.
    Fajnie że Czesi mają tańsze przejazdy dzięki dotacjom państwowym.
    --
  • jureek 17.12.14, 14:02

> Pewnie włoska ta biała kiełbasa.
    > Fajnie że Czesi mają tańsze przejazdy dzięki dotacjom państwowym.

Tam w ogóle dba się o kolej, nie to co u nas, gdzie kolejne rządy zapatrzyły się w amerykański model indywidualnej motoryzacji, a koleje traktowane są po macoszemu, jak zło konieczne, żeby Unia się nie czepiała.
  • religijnych.uczuc.obraza 18.12.14, 08:50
    Dlatego dobrze że chociaż to pendolino jest.
    --
  • jureek 19.12.14, 20:36

> Dlatego dobrze że chociaż to pendolino jest.

Może Ciebie cieszy taki plasterek na syfa, ja tam jednak wolałbym zamiast takich fajerwerków normalnie funkcjonującą komunikację kolejową, żeby np. na zmodernizowanych za grube pieniądze stacjach między Fosowskim a Lublińcem zatrzymywały się jakieś pociągi, a nie tylko przelatywał przez nie jak burza flagowy pendolino.
  • religijnych.uczuc.obraza 21.12.14, 21:46
    Tamtedy o ile się nie mylę idzie większość połączeń Kraków-Wrocław i nie są to pendolino.
    --
  • jureek 21.12.14, 23:07

> Tamtedy o ile się nie mylę idzie większość połączeń Kraków-Wrocław i nie są to
    > pendolino.

Mylisz się. Tamtędy jedzie pendolino na trasie Warszawa - Wrocław oraz pociągi TLK, natomiast przy pięknie odremontowanych peronach dworców między stacjami Lubliniec i Fosowskie nie zatrzymuje się żaden pociąg. Jeżeli nie wierzysz, to wrzuć w wyszukiwarkę połączeń na stronie PKP takie stacje jak Pludry lub Pawonków.
  • religijnych.uczuc.obraza 22.12.14, 08:18
    Bo może kolejarze posłuchali mądrych forumowiczów i stwierdzili że najpierw infrastruktura a potem pociągi (zatrzymujące się w wymienionych przez ciebie miejscowościach)?
    --
  • jureek 22.12.14, 10:41

> Bo może kolejarze posłuchali mądrych forumowiczów i stwierdzili że najpierw inf
    > rastruktura a potem pociągi (zatrzymujące się w wymienionych przez ciebie miejs
    > cowościach)?

No więc właśnie o to chodzi, że infrastruktura jest, a pociągów zatrzymujących się w tych miejscowościach nie ma.
    Masz coś merytorycznego do napisania na temat stacji-widm? Bo jeśli znowu zamierzasz ograniczyć się tylko do jakichś retorycznych tricków, to możesz sobie darować - na mnie takie tricki nie działają. Przekonać mnie mogą tylko konkrety.
  • religijnych.uczuc.obraza 22.12.14, 10:44
    Nie wiem, nie jestem z PKP PLK ani z urzędu marszałkowskiego województwa śląskiego ani opolskiego a to chyba te podmioty powinny wyjaśnić co z tymi stacjami. Może od korekty rozkładu w marcu coś się tam zmieni?
    --
  • wiosnaludzikow 22.12.14, 10:44
    jureek napisał:

> religijnych.uczuc.obraza napisał:
    >
    > > Bo może kolejarze posłuchali mądrych forumowiczów i stwierdzili że najpie
    > rw inf
    > > rastruktura a potem pociągi (zatrzymujące się w wymienionych przez ciebie
    > miejs
    > > cowościach)?
    >
    > No więc właśnie o to chodzi, że infrastruktura jest, a pociągów zatrzymujących
    > się w tych miejscowościach nie ma.
    > Masz coś merytorycznego do napisania na temat stacji-widm? Bo jeśli znowu zamie
    > rzasz ograniczyć się tylko do jakichś retorycznych tricków, to możesz sobie dar
    > ować - na mnie takie tricki nie działają. Przekonać mnie mogą tylko konkrety.
    Nie ma i nie używa argumentów. Może obrażać lub stosować takie pyskóweczki forumowe. Jednak jak ma płacone od sztuki wpisu to święta będzie miała obraza bogate :)
  • religijnych.uczuc.obraza 22.12.14, 11:03
    No i widzisz jureek, uważasz że ten mitoman ludzikow może wypisywać że biorę pieniądze za swoje posty? Zwłaszcza że swojej pisaninie nigdy nie używa żadnych argumentów.
    --
  • wiosnaludzikow 22.12.14, 15:10

> No i widzisz jureek, uważasz że ten mitoman ludzikow może wypisywać że biorę pi
    > eniądze za swoje posty? Zwłaszcza że swojej pisaninie nigdy nie używa żadnych a
    > rgumentów.
    Jeżeli nie bierzesz kasy za PR dla Pendolino im razie jesteś idiotą ale o to akurat Cię nie posądzam.
    Argumentów używam, są na to dowody w tym wątku. Owszem te argumenty Tobie się nie podobają ale nikt Ci nie wmówi , że białe jest białe a czarne jest czarne.
  • religijnych.uczuc.obraza 22.12.14, 15:19
    Nie używasz argumentów, stosujesz proste zabiegi erystyczne w typie "pytałem eksperta z Niemiec".
    Nie robię żadnego PRu biedaku, po prostu bawi mnie ta cała akcja obrzydzania tego pociągu w której od długiego już czasu bierzesz udział. Nie wiem czy robisz to z przekonania czy dlatego że tak jest trendi i dżezi ale nie stawia cię to w dobrym świetle.
    --
  • wiosnaludzikow 22.12.14, 15:45

> Nie robię żadnego PRu biedaku,
    Przekonałeś mnie :)
  • religijnych.uczuc.obraza 22.12.14, 19:46
    Tak jak ty mnie, że nie piszesz na zlecenie Jakubasa.
    --
  • adam.eu 22.12.14, 16:20

> Nie używasz argumentów, stosujesz proste zabiegi erystyczne w typie "pytałem ek
    > sperta z Niemiec".

Twój argument zać może być nawet taki, że dziennikarz GW na pewno napisał nieprawdę, i kończysz na tym.

--
  • religijnych.uczuc.obraza 22.12.14, 19:55
    Nie to że napisał nieprawdę ile że pomija istotne fakty.
    --
  • ludwik_7125 22.12.14, 21:48
    > No więc właśnie o to chodzi, że infrastruktura jest, a pociągów zatrzymujących się w tych miejscowościach nie ma

O to już spytaj Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Uznał on, że jest mała frekwencja. Przyznasz też, że owe stacje są deczko za małe, nawet jak na TLK. No może Pawonków.
    www.rynek-kolejowy.pl/53966/nie_bedzie_pociagow_regionalnych_czestochowa_opole.htm
  • religijnych.uczuc.obraza 23.12.14, 08:18
    Nie wiem czy problemem nie jest też w tym przypadku duże obłożenie tej linii spowodowane poprowadzeniem większości połączeń Kraków-Wrocław protezą koniecpolską. To efekt skandalicznie prowadzonego remontu torów między Krakowem i Katowicami. Kiedy za dwa lata (może) pociągi Kraków-Wrocław wrócą na swój naturalny szlak przez Katowice to proteza zostanie odciążona i pociągi regionalne będą mogły bez rpoblemu tamtędy jeździć.
    Poza tym to chyba dobrze że jeśli remontuje się tory to również perspektywicznie remontuje się inną infrastrukturę jak np. perony na przystankach. Za te dwa/trzy lata PLK miałyby znowu rozgrzebywać ten szlak?
    --
  • spokojny.zenek 23.12.14, 09:43
    Skoordynowano remont przystanków z modernizacją linii - źle. Czekano by z tym na puszczenie ruchu lokalnego - tez źle. Pieniaczowi wszystko źle, co by nie zrobić.
  • religijnych.uczuc.obraza 23.12.14, 10:00
    Wina pendolino.
    --
  • jureek 23.12.14, 10:47
    ludwik_7125 napisał:

> O to już spytaj Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Uznał on, że jest ma
    > ła frekwencja.

Skoro mała frekwencja, to po cholerę ładowano kasę w remonty stacji, które i tak nie będą używane? Za dużo pieniędzy ma kolej i nie wie, co z nimi zrobić?
  • religijnych.uczuc.obraza 23.12.14, 10:49
    Skoro remontowano tory to dlaczego nie remontować przystanków? Za trzy lata jak popyt na te połączenia jednak się pojawi znów będą rozwalać torowisko?
    --
  • ludwik_7125 23.12.14, 23:07
    > Dlatego też odesłałem nie do PLK, a do Urzędu.
  • jureek 24.12.14, 07:31
    ludwik_7125 napisał:

> > Dlatego też odesłałem nie do PLK, a do Urzędu.

Mam rozumieć, że to Urząd Marszałkowski (a właściwie dwa, bo stacja Pludry leży na terenie województwa Opolskiego) remontował za swoją kasę te stacje? Albo też wprowadził kolej w błąd, obiecując, że będą tam jeździły pociągi regionalne, a teraz się wypiął? Nie może kolej w takiej sytuacji domagać się odszkodowania za niepotrzebnie wykonane prace? W każdym bądź razie, kto by nie był winny, to fakt pozostaje faktem, że zmarnowano publiczne pieniądze. No ale nieswoją kasę łatwo się wydaje.
  • religijnych.uczuc.obraza 29.01.15, 09:15
    Ponoć trwają rozmowy urzędów marszałkowskich woj. śląskiego i opolskiego ws. przywrócenia połączeń Częstochowa-Opole. Być może już niedługo te perony dotknie ludzka stopa! Dobrze że PLK wyremontowały te perony bo co ty by było w takiej sytuacji gdyby ich nie wyremontowały?? Jojczenie, że robi się generalny remont trasy bez remontu torów!
    --
  • religijnych.uczuc.obraza 29.01.15, 09:49
    Tfu, bez remontu peronów przystankowych.
    --
  • jureek 29.01.15, 17:27

> Ponoć trwają rozmowy urzędów marszałkowskich woj. śląskiego i opolskiego ws. pr
    > zywrócenia połączeń Częstochowa-Opole. Być może już niedługo te perony dotknie
    > ludzka stopa!

Możesz napisać więcej szczegółów na ten temat? Skąd masz te wieści? Ile połączeń dziennie ma być?
    A swoją drogą to niezłym refleksem się wykazały te urzędy marszałkowskie. Przecież te dworce i tory są już od kilku miesięcy gotowe, a one teraz zabierają się za rozmowy. Wcześniej nie mogli? Nie mieli tłumacza, czy co?
  • religijnych.uczuc.obraza 29.01.15, 18:41
    Czytałem pare dni temu na rynku kolejowym.
    --
    „W tekście „Pendolino nie mieści się na torach” z 24 czerwca 2014 r. popełniłem błąd. Pociąg Pendolino nie jechał przez linię średnicową, ani przez dworzec Centralny, bo od marca 2014 r. trwa tam remont. W związku z tym nie mógł doznać podczas tej jazdy uszkodzeń, o których napisałem. Za pomyłkę przepraszam. Konrad Majszyk”
  • jureek 29.01.15, 19:14

> Czytałem pare dni temu na rynku kolejowym.

Dzięki. Znalazłem ten artykuł. Zapowiedzi bardzo niekonkretne i w najlepszym przypadku od grudnia 2015, czyli jeszcze przez przynajmniej rok będziemy mieli pięknie wyremontowane dworce, na których nie będzie się zatrzymywał żaden pociąg.

www.rynek-kolejowy.pl/55542/jest_szansa_na_pociagi_czestochowa_opole.htm

• mn7 29.01.15, 20:12
    Skandal po prostu, że modernizując tory od razy wyremontowano dworce.
  • jureek 29.01.15, 20:16
    mn7 napisała:

> Skandal po prostu, że modernizując tory od razy wyremontowano dworce.

Skandalem nie jest to, że te dworce wyremontowano, skandalem jest to, że na tych wyremontowanych dworcach nie zatrzymują się żadne pociągi.

• mn7 29.01.15, 20:28
    A więc jednak skandalem jest że nie zaczekano z remontem, tylko zrobiono to łącznie z remontem torów No fakt. W normalnym państwie to by było nie do pomyślenia. Na szczęście nie wiadomo, gdzie się takowe znajduje.
  • jureek 29.01.15, 20:35
    mn7 napisała:

> A więc jednak skandalem jest że nie zaczekano z remontem, tylko zrobiono to łąc
    > znie z remontem torów No fakt. W normalnym państwie to by było nie do pomyśleni
    > a. Na szczęście nie wiadomo, gdzie się takowe znajduje.

Dokładnie napisałem, co jest skandalem, więc nie wciskaj mi czegoś, czego nie napisałem. Nie dyskutujesz uczciwie. Szkoda, ale trudno się mówi.
  • mn7 29.01.15, 21:21
    Biedny jesteś. Nikt z Tobą nie dyskutuje uczciwie. Za to sam jesteś wzorem uczciwości, Twoje posty o tym zaświadczają :-/
  • jureek 29.01.15, 21:44
    mn7 napisała:

> Biedny jesteś. Nikt z Tobą nie dyskutuje uczciwie. Za to sam jesteś wzorem uczc
    > iwości, Twoje posty o tym zaświadczają :-/

Ani nie uważam, żebym był biedny, ani nie uważam się za wzór uczciwości, ani nie twierdzę, że nikt ze mną nie dyskutuje uczciwie.
  • religijnych.uczuc.obraza 29.01.15, 20:41
    Tak, pretensje do samorządów są słuszne.
    --
  • adam.eu 02.02.15, 18:47
    jureek napisał:

> mn7 napisała:
    >
    > > Skandal po prostu, że modernizując tory od razy wyremontowano dworce.
    >
    > Skandalem nie jest to, że te dworce wyremontowano, skandalem jest to, że na tyc
    > h wyremontowanych dworcach nie zatrzymują się żadne pociągi.

Tak się zastanawiam, czy Mn7 i Zenek nie są jakiejś wyższej rasy. Można sobie wsiąść po 5 losowo wybranych postów i zobaczyć, jak traktują swoich adwersarzy.

--
  • mn7 02.02.15, 19:58
    Uważasz, ze celne operowanie ironią jest przejawem wyższej inteligencji? No coś w tym jest. Jest coś złego w ironicznym traktowaniu postów pisanych z pozycji starej ciotki, która wszystkim wszystko ma za złe? Skandal byłby, gdyby nie wyremontowano dworców tylko zaczynano ten remont po kilku latach. Skoordynowano remont z remontem szyn - też źle!
  • jureek 02.02.15, 20:19
    mn7 napisała:

> Uważasz, ze celne operowanie ironią jest przejawem wyższej inteligencji?

Wciskanie adwersarzowi rzeczy, których nie napisał, nazywasz ironią?

> Skoordynowano re
    > mont z remontem szyn - też źle!

Ile razy mam jeszcze napisać, że wcale nie uważam, że to jest złe. Dokładnie napisałem, co mi się nie podoba, więc proszę, nie wciskaj mi ciąży w brzuch i nie nazywaj tego ironią.
  • mn7 02.02.15, 20:30
    To sugerowanie, że nie wiesz kto nie był zainteresowany wprowadzeniem tam ruchu lokalnego to też taka finezyjna ironia? Niby wykpiwasz w tej sposób półgłówków, którzy tego naprawdę nie wiedzą i nie są w stanie sobie przyswoić?
    Podobnie jak adam finezyjnie udający, że nie rozumie dlaczego "Matejko" został przez PR zlikwidowany i na pewno nie wróci? Bo są tacy, którzy naprawde myślą, ze to niby przez jakieś "niekorzystne godziny"?
    No wyborni z Was ironiści :-)) Bezlitośni dla półgłówków. Ja bym tak nie potrafiła.
  • jureek 02.02.15, 20:38
    mn7 napisała:

> To sugerowanie, że nie wiesz kto nie był zainteresowany wprowadzeniem tam ruchu
    > lokalnego to też taka finezyjna ironia?

Wykpiwam tych, którzy pierniczą coś o jakimś doskonałym skoordynowaniu prac. Jak widać, z odpowiedzialnymi za ruch lokalny jednak nie skoordynowano remontów dworców dla tego lokalnego ruchu przeznaczonych. Dla kogo remontowano te dworce? Sobie a muzom? Albo licząc na to, że przyjdą Ceske Drahy i puszczą tam pociągi? Nie wiadomo, kto odpowiada za ruch lokalny? Urzędy marszałkowskie województw śląskiego i opolskiego nie mogły zacząć się wcześniej dogadywać?
  • religijnych.uczuc.obraza 29.01.15, 20:36
    Rzeczywiscie bardzo niekonkretne. Zrobiono remont ale organizatorzy przewozów nie potrafią się konkretnie zabrać do pracy. Ale jsk już ruszą te pociągi to bedzie infrastruktura.
    --
  • jureek 29.01.15, 20:42

> Rzeczywiscie bardzo niekonkretne. Zrobiono remont ale organizatorzy przewozów n
    > ie potrafią się konkretnie zabrać do pracy. Ale jsk już ruszą te pociągi to bed
    > zie infrastruktura.

Marszałkowie zostali najwyraźniej zaskoczeni wyremontowaniem stacji. A podobno wszystko było tak świetnie skoordynowane.
  • religijnych.uczuc.obraza 29.01.15, 20:59
    Właśnie, myśleli ze będzie jakna linii Kraków Katowice a tu zonk, wyszło wszystko na czas. Ale głupi ci marszałkowie.
    --
  • mn7 29.01.15, 20:15
    To chodziło o to skoszenie słupa i niemieszczenie się na zakrętach, z których słynie Dworzec Centralny?
  • religijnych.uczuc.obraza 29.01.15, 20:44
    Tak o to. Nie nauczyło to jednak pana Majszyka niczego. Dalej sobie zmyslal różne rzeczy ku uciesze jakichś ludzikowów.
    --
  • mn7 17.12.14, 14:01
    Czesi mądralo mają taką dotację, jakiej u nas nie ma i nigdy nie będzie.
    No ale o tym pewnie w gazecie nie napisali...
  • jureek 17.12.14, 14:06
    mn7 napisała:

> Czesi mądralo mają taką dotację, jakiej u nas nie ma i nigdy nie będzie.

Czyli mądrzej od nas dzielą dotacje.

> No ale o tym pewnie w gazecie nie napisali...

Tak się składa, że akurat do tego postu nie potrzebowałem wiadomości z gazet, lecz z doświadczenia, bo bardzo często korzystam z czeskich kolei - państwowych i prywatnych.
    To sama przyjemność podróżować po tym kraju koleją. Rower też można zabrać bez problemów.

• wiosnaludzikow 18.12.14, 16:26
    Wystarczy POpatrzyć lub POczytać:
    www.tvn24.pl/pendolino-na-trasie-bez-droznika,499313,s.html
  • behemot17-13 15.12.14, 23:05
    Się wtrącę, niepotrzebnie zresztą. Spazmy, ochy i achy nad i ku czci lokomotywy nieco podrasowanej, przypominają orgazm mediów przy okazji samolocika - Dreamliner.
    --
    "po co iść tropem tego, co się już skończyło ?" <*> ci co weszli na szczyt, widzieli świat z góry. niestety, niektórzy zamiast zejść powoli, stoczyli się na łeb i szyję.<*> "Przód tej wypowiedzi leci do tyłu czyli bokiem w dół czy jakoś tak."
  • mn7 16.12.14, 11:06
    Tu nie chodzi o żadną lokomotywę lecz o pociągi nowego typu, dotychczas nieznane w Polsce.
  • spokojny.zenek 17.12.14, 08:47
    Masz rację, ze niepotrzebnie. Co więcej, zupełnie nie na temat.
  • behemot17-13 17.12.14, 19:44
    Piszesz - zupełnie nie na temat. Racja, zupełnie nie ma związku z Pendolino. To o czym my tu piszemy? Żyrafa przedmiotem dyskusji jest, przecież.
    --
    "po co iść tropem tego, co się już skończyło ?" <*> ci co weszli na szczyt, widzieli świat z góry. niestety, niektórzy zamiast zejść powoli, stoczyli się na łeb i szyję.<*> "Przód tej wypowiedzi leci do tyłu czyli bokiem w dół czy jakoś tak."
  • adam.eu 17.12.14, 21:15
    Kupowanie składu w celu kursowania na trasie Kraków Warszawa, i Katowice Warszawa przed naprawą torów była bezsensowna.

Pewnie zdecydowana większość tak myśli.

Wydaje mi się jednak, że poparcie swojej opcji politycznej każe niektórym tutaj dyskutować.
    Wiele dyskusji (o ile to można nazwać dyskusjami) przebiega nie politycznie, a nie merytorycznie.

Jeżeli mylę się, to nie wiem gdzie.
    --
  • wariant_b 17.12.14, 21:48
    adam.eu napisał:
    > Wydaje mi się jednak, że poparcie swojej opcji politycznej każe niektórym tutaj dyskutować.

Ciężko tu będzie z tymi opcjami.
    Pierwsze przetargi planowano za czasów SLD.
    AWS doprowadził je do skutku po czym unieważnił z powodu braku środków
    posługując się zamówionym raportem NIK.
    Obecny przetarg zaplanowała ekipa PiS i LPR, a ponieważ Tusk jej
    nie wymienił w porę zdołała jeszcze go ogłosić.
    A teraz mamy ekipę PO i kupione składy. O dziwo jeżdżą.

Jedno wydaje się prawidłowością - ci co ogłaszali przetargi na Pendolino
    zawsze robili to tak, żeby realizacja spadła już na następców.
    Ale może dzięki temu obecny zarząd PKP nie ogłosi nowego przetargu.
  • adam.eu 18.12.14, 08:21
    Dziękuję za wyjaśnienia dotyczących opcji politycznych. Nie śledziłem historii pendolino w Polsce.
    Tu na forum zauważyłem dodatkowo mocne "sensowne" i "logiczne" uzasadnianie usunięcia najtańszego pociągu "Matejko" w największym stopniu wykorzystującym do przewozu pasażerów swój tabor przez zwolenników PO.
    Zerknąłem do internetu i tam akurat wpadło mi w oko, że politycy PIS są przeciwni usunięcia tego pociągu z rozkładu jazdy.
    Stąd mój post dotyczący opcji politycznych w tym sporze.
    W gruncie rzeczy, to dobrze by było sprawdzać rzeczywistą sensowność działania, a nie spierać się wzdłuż linii podziałów politycznych. Wszak w sławnej sprawie z Olewnikiem również umaczane były chyba wszystkie opcje.

--
    Niepokonani 2012
  • spokojny.zenek 18.12.14, 09:34
    adam.eu napisał:

> Zerknąłem do internetu i tam akurat wpadło mi w oko, że politycy PIS są przeciw
    > ni usunięcia tego pociągu z rozkładu jazdy.

Może znasz jakąs akcję, do której "politycy PiS" się kiedyś nie podłączyli, choć mogło im to przysporzyć popularnosci?
    W czasie obrad Rady Miasta w K. "politycy PiS" aż chwalili Wyborczą, za urządzenie tej akcji. No i za skierowanie petycji do ... minister (!) zmiast do PKP PR od którego zależy ewentualne zabranie składu z powrotem z Wielokopolski albo kupienie nowego.
  • wariant_b 18.12.14, 12:42
    > Zerknąłem do internetu i tam akurat wpadło mi w oko, że politycy PIS są przeciwni
    > usunięcia tego pociągu z rozkładu jazdy.

Skoro ten skład jest nierentowny, to dlaczego opozycja nie miałaby być za jego utrzymaniem?
    Przecież to rząd będzie dopłacał, a nie oni. A ich i tak nikt nie zmusi do jazdy "Matejką"
    - primo Pendolino mają darmowo, secundo - prywatny samochód nawet z dopłatą
  • wiosnaludzikow 18.12.14, 05:05
    >Kupowanie składu w celu kursowania na trasie Kraków Warszawa, i Katowice Warszawa przed naprawą >torów była bezsensowna.
    No i wcześniej należało wybudować bezpieczne tzw przejazdy kolejowe ze szlabanami a nie stawiać ochroniarzy na przejazdach :)))
    Dla biurw to zbyt trudne zadanie.
  • spokojny.zenek 18.12.14, 08:47
    adam.eu napisał:

> Kupowanie składu w celu kursowania na trasie Kraków Warszawa, i Katowice War
    > szawa przed naprawą torów była bezsensowna.

>
    > Pewnie zdecydowana większość tak myśli.

Zdecydowania większość to moze nia, ale kretynów rzeczywiście nie brakuje.
  • rysiekk111 15.12.14, 23:09
    wozić tłuste tyłki pedolinami, drilajerami, po ałtosratach i metrem. Politycy jedynie odpowiedzieli na te roszczenia naszej , pożal się Boże, "klasy średniej " której się już wydawa że są jak "niemieckie pany" i taki poziom zepsucia konzumpcyjnego im "się należy". Zapominają, że niszcząc ekonomicznie Ten Kraj oddalają od siebie wizję luksusu i zbytku , które jak widać jest dla nich sęsem nędznego żywota
    --
    Akademya Ośwjecenia Pvblicznego
  • wiosnaludzikow 16.12.14, 08:32
    tw_wielgus napisał:

> Wydaniu miliardów PLN, dopłatom Unijnym, wytężonej pracy armii urzędników, kole
    > jarzy i górników!
    > Czas podróżny z Warszawy do Krakowa skrócił się o 10 min.
    >
    > "WARTO BYĆ NOWAKIEM!" Wróć - chciałem napisać:Polakiem.
    To wieeeelki sukces !!!
  • religijnych.uczuc.obraza 16.12.14, 08:46
    To nie jest wielki sukces, to po prostu normalna sprawa.
    --
  • wiosnaludzikow 16.12.14, 19:22

> To nie jest wielki sukces, to po prostu normalna sprawa.
    Tak. Przekroczenie planowanego budżetu jeżeli chodzi o płatność z budżetu polskiego to ...normalna sprawa przy tej władzy.
  • mn7 16.12.14, 19:32
    Normalną sprawą natomiast nie jest wymyślanie na poczekaniu kolejnych bzdur. Chyba, że dla trolla.
  • wiosnaludzikow 16.12.14, 19:39
    mn7 napisała:

> Normalną sprawą natomiast nie jest wymyślanie na poczekaniu kolejnych bzdur. C
    > hyba, że dla trolla.
    Konkretnie proszę.
    Rzygnąłeś ale nie podałeś konkretu. Więc kto tu jest trollem.
  • mn7 16.12.14, 19:40
    Konkrety są praktycznie w każdym Twoim poście - trudno wskazać niezawierający jakiegoś kłamstwa.
  • wiosnaludzikow 16.12.14, 19:41
    mn7 napisała:

> Konkrety są praktycznie w każdym Twoim poście - trudno wskazać niezawierający j
    > akiegoś kłamstwa.
    Wskaż trollu konkretnie albo przestań się kompromitować.
  • wiosnaludzikow 07.01.15, 07:52
    Są powody do krytyki o uzyskaniu w "sukcesie Pendolino" niewielkiej korzyści (czasu jazdy), tak wielkim kosztem."
    www.wnp.pl/wiadomosci/241663.html
    Kompetentna analiza i wskazanie na mity "sprzedawane" tu na forach przez wielu piarowców. mało wiarygodnych, jak Obraza i Zenek między innymi.
  • religijnych.uczuc.obraza 07.01.15, 08:07
    to ten tekst rozprawia się z propagandą piarowca od Jakubasa, wielgusa, m. in. w tym fragmencie:
    Umowę z dostawcą, Alstom Transportation, przewoźnik podpisał 30 maja 2011 roku.
    Czyli pociągi te nie zostały kupione przez rząd i niejaki Nowak nie miał z tym zakupem nic wspólnego.
    --
  • wiosnaludzikow 07.01.15, 11:23

> Czyli pociągi te nie zostały kupione przez rząd i niejaki Nowak nie miał z tym
    > zakupem nic wspólnego.
    No i .....
  • spokojny.zenek 07.01.15, 11:57
    Ma rację troll wiosenka, że ten tekst pokazuje pewne mity - jednoznacznie potwierdza, ze to mity.
    Pierwszy z brzegu - że w ICP "ciasno", w sytuacji, gdy pasażer ma wyraźnie więcej miejsca.
  • lepus42 07.01.15, 12:19
    Widzę, że bronisz Pendolino jak Kordecki Częstochowy. Ja jednak uważam, że w pociągu jadącemu (w porywach) 200km/h nie mają prawa zepsuć się hamulce. A jeżeli się zepsują to efekt może być taki jak parę lat temu w Niemczech czy Hiszpanii. W Niemczech "tylko" pękła obręcz, a w Hiszpanii pociąg "tylko" wjechał zbyt szybko w zakręt. Taka awaria powinna postawić na nogi wszystkie służby kolejowe, a nie stosować znanego powiedzenia "Polacy ,nic się nie stało" "To tylko hamulce."
  • spokojny.zenek 07.01.15, 12:29
    lepus42 napisał:

> Widzę, że bronisz Pendolino jak Kordecki Częstochowy. Ja jednak uważam, że w po
    > ciągu jadącemu (w porywach) 200km/h nie mają prawa zepsuć się hamulce.

A jaki jest związek początku zdania z końcem? Że jak się "zepsują hamulce" to się nie zatrzyma? Otóż nie - jeśli miałbyś choćby elementarną wiedze na ten temat to byś wiedział, że w wypadku takich pociągów awaria hamulców jest tożsama z natychmiastowym zatrzymaniem.
    Tego rodzaju awarie zdarzają sie i zdarzać się będą do końca świata na wszystkich kolejach świata. Bardzo poważna część (większość?) z tych awarii to tak naprawdę awaria systemu sygnalizującego ewentualne problemy.

Trzynaście składów codziennie robi kilkaset kilometrów po Polsce. W ciągu miesiąca zdarza się JEDNA awaria. Hejterzy dostają orgazmu.
  • lepus42 07.01.15, 12:39
    Ja jednak będę się upierał, że awaria hamulców niekoniecznie może pociąg zatrzymać. Każda awaria pojazdu potencjalnie jadącego 200km/h stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo dla pasażerów. A jednak słyszę wypowiedzi wielu osób, że taka awaria to pryszcz.
  • spokojny.zenek 07.01.15, 12:48
    lepus42 napisał:

> Ja jednak będę się upierał, że awaria hamulców niekoniecznie może pociąg zatrzy
    > mać.

Czyli dobrze by było, gdybyś sobie poczytał na ten temat.
    Absolutnie każdy system ma określony poziom awaryjności. Także składy zespolone. Tego rodzaju pociągi jeżdżą nie od wczoraj w kilkunastu krajach świata. To, że awarie tego rodzaju zawsze będą się zdarzać to nie jest mówienie, że to "pryszcz" lecz konstatacja oczywistego faktu.

• spokojny.zenek 07.01.15, 13:16
    Debilni hejterzy w stylu wielonickowej "wiosenki" plują na każdy element i przejaw postępującej modernizacji Polski. Ciekawe ile jeszcze lat należało odwlekać wymianę taboru? Pewnie w nieskończoność.
  • adam.eu 07.01.15, 18:58
    spokojny.zenek napisał:

> Debilni hejterzy w stylu wielonickowej "wiosenki" plują na każdy element i prze
    > jaw postępującej modernizacji Polski. Ciekawe ile jeszcze lat należało odwleka
    > ć wymianę taboru? Pewnie w nieskończoność.

Już to ktoś pisał, najpierw trzeba było zmodernizować tory.
    Przeprosiłbyś może ludzi tak myślących. O ile Cię stać na to.

--
  • spokojny.zenek 07.01.15, 20:18
    Nie. Należało zrobić DOKŁADNIE tak, jak zrobiono. SKOORDYNOWAĆ modernizację trakcji z modernizacją taboru.

Wpisz swoją odpowiedź
  • jureek 07.01.15, 21:17
    spokojny.zenek napisał:

> Nie. Należało zrobić DOKŁADNIE tak, jak zrobiono. SKOORDYNOWAĆ modernizację tra
    > kcji z modernizacją taboru.

Tak zrobiono? To skąd te zapowiedzi, że jak się skończy modernizację, to pendolino dopiero pokaże?
  • spokojny.zenek 07.01.15, 21:24
    To modernizacja taboru sprowadza się do pendoliono? I są już wszystkie?
    Jak widać, cykl zakupu pociągu na prędkości powyżej 200 km/h trwał około 8 lat. Czyli należało zaczekać do 2016-17 aby mieć te składy w 2025? a do tego czasu co by jeździło po cmk i nie tylko po cmk?
  • wiosnaludzikow 08.01.15, 05:40
    jureek napisał:

>
    > > Nie. Należało zrobić DOKŁADNIE tak, jak zrobiono. SKOORDYNOWAĆ modernizac
    > ję tra
    > > kcji z modernizacją taboru.
    >
    > Tak zrobiono? To skąd te zapowiedzi, że jak się skończy modernizację, to pendol
    > ino dopiero pokaże?
    Znowu chcesz mu wmówić, że białe jest białe a czarne jest czarne :)
    Takich biedaków powinno się izolować.
  • adam.eu 08.01.15, 21:06
    spokojny.zenek napisał:

> Nie. Należało zrobić DOKŁADNIE tak, jak zrobiono. SKOORDYNOWAĆ modernizację tra
    > kcji z modernizacją taboru.
    >
    >
    > Wpisz swoją odpowiedź

Zdecydowanie nie należało już kupować zakupować Pendolino na trasę Wrocław-Warszawa, Katowice-Warszawa, Kraków-Warszawa.

Praktycznie nikły lub wręcz brak zysków czasowych na podanych trasach, droższe bilety, rugowanie tańszych pociągów, ogólnie w moim mniemaniu znaczne zwiększenie kosztów dla obsługi tychże linii.

--
  • spokojny.zenek 08.01.15, 21:10
    Najtańszym rozwiązaniem byłyby z pewnością furmanki.
  • wiosnaludzikow 08.01.15, 21:15
    spokojny.zenek napisał:

> Najtańszym rozwiązaniem byłyby z pewnością furmanki.
    Jesteś idiotą, udajesz idiotę czy nie masz argumentów ?
  • spokojny.zenek 08.01.15, 21:21
    Zabolało trafne pokazanie żenującego poziomu waszej hejterskiej "argumentacji", trollu?
    I bardzo dobrze :-))
  • adam.eu 08.01.15, 21:36
    spokojny.zenek napisał:

> Zabolało trafne pokazanie żenującego poziomu waszej hejterskiej "argumentacji",
    > trollu?
    > I bardzo dobrze :-))

Podawałem przykłady, jaskrawe przykłady, że Pendolino owszem znacznie szybciej pokonują trasy Wrocław-Warszawa, Katowice-Warszawa, Kraków-Warszawa niż furmanki. Więc nie wracajmy do furmanek jako komunikacji masowej tym bardziej, że w sumie przejazd furmanką okazałby się znacznie droższy dla pasażera.

Natomiast powtarzam, na tychże liniach tradycyjne Expresy pokonują taką trasę w podobnych czasach a czasem nawet szybciej.
  • spokojny.zenek 08.01.15, 22:48
    "Zwykłe ekspresy" mogą trasę z Warszawy do Krakowa pokonać poniżej 2 godzin? A może przynajmniej 2:15? Napisz jeszcze, ze są wygodniejsze, niż "ciasne pendolino".
  • adam.eu 11.01.15, 12:20
    spokojny.zenek napisał:

> "Zwykłe ekspresy" mogą trasę z Warszawy do Krakowa pokonać poniżej 2 godzin? A
    > może przynajmniej 2:15? Napisz jeszcze, ze są wygodniejsze, niż "ciasne pendoli
    > no".

Tak czy owak "ciasne pendolino" nie potrafi po takich torach pokonać trasę Warszawa Kraków poniżej 2 godzin. A nie osiąga przynajmniej czasu 2:15.
    --
  • spokojny.zenek 11.01.15, 12:51
    Na razie osiąga spokojnie 2:10 (20:35 - 22:45, na przykład kilka dni temu). A poniżej 2:00 też w warunkach "laboratoryjnych" byłoby juz możliwe. Na razie jednak rozkład przewiduje ostrożne 2:28-2:25.
  • jureek 11.01.15, 14:35
    spokojny.zenek napisał:

> Na razie osiąga spokojnie 2:10 (20:35 - 22:45, na przykład kilka dni temu).

Kurcze, Zenek, Ty mnie naprawdę zadziwiasz. Jesteś tak zafascynowany tym pociągiem, że śledzisz na bieżąco rzeczywiste czasy przejazdu? No, no, no!
  • wiosnaludzikow 11.01.15, 17:49
    jureek napisał:

>
    > > Na razie osiąga spokojnie 2:10 (20:35 - 22:45, na przykład kilka dni temu
    > ).
    >
    > Kurcze, Zenek, Ty mnie naprawdę zadziwiasz. Jesteś tak zafascynowany tym pociąg
    > iem, że śledzisz na bieżąco rzeczywiste czasy przejazdu? No, no, no!
    Płacą mu za to. To nie jest fascynacja ale praca.
    Teraz dosypali jeszcze milion na PR Pendolino więc przybędzie w tym wątku jeszcze kilka nicków np. : spokojna Ala i IslamuObraza :)
  • religijnych.uczuc.obraza 12.01.15, 21:51
    Ty w ogóle przeczytałeś linka ktorego wkleiles?
    --
  • spokojny.zenek 13.01.15, 08:27
    Zamiast kupić w Pesie albo Nevagu, znowu ogłaszają jakiś ustawiony przetarg. Ciekawe, czy tym razem skończyło się na zegarkach.

wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,17243526,Wielkie_zakupy_w_PKP_Cargo__Nawet_20_lokomotyw_za.html?biznes=bydgoszcz#BoxBizTxt
  • jureek 09.01.15, 00:29
    spokojny.zenek napisał:

> Najtańszym rozwiązaniem byłyby z pewnością furmanki.

Wow! Cóż za siła argumentów! Między furmankami a pendolino jest jeszcze całe spektrum pośrednich możliwości. Czyżbyś o tym nie wiedział?
  • religijnych.uczuc.obraza 08.01.15, 08:32
    To nie zmodernizowano torów? E9, CMK albo proteza koniecpolska nie zostały zmodernizowane?
    --
  • wariant_b 07.01.15, 13:16
    > Ja jednak będę się upierał, że awaria hamulców niekoniecznie może pociąg zatrzymać.

Ale w tym przypadku nie była to chyba awaria hamulców, a układów kontroli hamulców.
    Nic się tak często nie psuje, jak układy których celem jest podnoszenie niezawodności.
  • spokojny.zenek 07.01.15, 13:23
    wariant_b napisał:

> > Ja jednak będę się upierał, że awaria hamulców niekoniecznie może pociąg
    > zatrzymać.
    >
    > Ale w tym przypadku nie była to chyba awaria hamulców, a układów kontroli hamul
    > ców.

Jak znaczna chyba większość tego rodzaju "awarii".
    Dla kogoś, kto ma jakieś pojęcie o samochodach - kontrolka niepotrzebnie się zapaliła.

JEDNA tego rodzaju "awaria" na dziesiątki tysięcy przejechanych kilometrów. To jak na dłoni pokazuje desperację hejterów. Oraz powtarzanie "przekazu dnia", że krótkotrwałe unieruchomienie czterech pendolino pod Warszawą spowodowane awarią systemu kontroli całego ruchu (a więc niemająca absolutnie nic wspólnego z pendolino) tez było ich "awarią".

> Nic się tak często nie psuje, jak układy których celem jest podnoszenie niezawo
    > dności.
  • wariant_b 07.01.15, 13:39
    To i tak lepsze, niż przepychanki sprzed kilku miesięcy z producentem na temat homologacji,
    gdy szefostwo kolei nie było pewne, czy przygotuje tory na czas i potrzebowało dupochronu.
    Przynajmniej pociągi IC jeżdżą nieco sprawniej i szybciej niż dotychczas, a jest szansa,
    że po nadrobieniu zapóźnień w infrastrukturze będą jeździć jeszcze szybciej i sprawniej
    i będzie się można zastanawiać nad kolejną wymianą składów na lepsze.
  • spokojny.zenek 07.01.15, 13:48
    2:25 zamiast 4:00 za minimalnie wyższą cenę to z pewnością nie jest "nieco".
    A widać, że rezerwa już teraz jest ogromna.
    Ciekawe, czy w wypadku wygrania przetargu przez Adtranz hejt byłby taki sam. To zależy od proporcji między płatnymi łgarzami a pożytecznymi idiotami, którym do dziś się wydaje, że PESA albo Nevag w przewidywalnej przyszłości mają robić składy dalekobieżne.

Porównywanie jeżdżącego (w kilkunastu krajach i w Polsce) hermetyzowanego składu dalekobieżnego z projektem podmiejskiej kolejki dojazdowej to powalająca mieszanka bezczelności i głupoty.
  • lepus42 07.01.15, 14:09
    spokojny.zenek napisał:

> 2:25 zamiast 4:00 za minimalnie wyższą cenę to z pewnością nie jest "nieco".

Nie podawaj jednak tak prymitywnych "argumentów". Jak zajrzysz do rozkładów jazdy n.p. do Krakowa to zobaczysz: EIC - czas przejazdu 2:29 EIP- czas 2:28. Czyli skrócenie czasu przejazdu wcale nie wynika z wprowadzenia Pendolino tylko z innej organizacji przewozów.
  • wiosnaludzikow 07.01.15, 14:20
    lepus42 napisał:

>
    > > 2:25 zamiast 4:00 za minimalnie wyższą cenę to z pewnością nie jest "niec
    > o".
    >
    > Nie podawaj jednak tak prymitywnych "argumentów". Jak zajrzysz do rozkładów jaz
    > dy n.p. do Krakowa to zobaczysz: EIC - czas przejazdu 2:29 EIP- czas 2:28. Cz
    > yli skrócenie czasu przejazdu wcale nie wynika z wprowadzenia Pendolino tylko
    > z innej organizacji przewozów.
    Widzę, że chcesz mu wytłumaczyć, że białe jest białe. Nie da rady :) Próbowałem, ale może masz większe umiejętności wyjaśniania elementarnej matematyki czy kolorów:)
  • mn7 07.01.15, 15:13
    EIC jeździ powyżej 200?
  • religijnych.uczuc.obraza 07.01.15, 15:20
    No i wynika z modernizacji których pewnie by się nie dało zrobić gdyby nie zakup pendolino.
    I też się cieszę że z CMK wywalono takie spowalniacze jak Matejko. Nie po to remontuje się trasy na ponad 200 km/h żeby wlokła się tam jakaś lokomotywa Ceskych Drah 120 km/h.
    --
  • wiosnaludzikow 07.01.15, 15:35

> No i wynika z modernizacji których pewnie by się nie dało zrobić gdyby nie zaku
    > p pendolino.
    A dlaczego ? Rządowi brakuje wyobrażni ?
  • religijnych.uczuc.obraza 07.01.15, 15:37
    Rząd modernizuje tory?
    --
  • wiosnaludzikow 07.01.15, 16:09

> Rząd modernizuje tory?
    Tak.