Dodaj do ulubionych

Gala piosenki powstańczej...

31.07.15, 14:58
Robię trochę domowych porządków i słucham radiowej jedynki. Jutro rocznica Powstania, więc leci jedna za drugą piosenka "ku czci" - na zmianę: albo jakieś dziewoje cieniutkim głosikiem śpiewają "mamo, nie płacz, idę na śmierć..." albo chłopcy zapewniają o swej chęci, by bohatersko polec w nierównej walce. Wszystko w estetyce piosenki biesiadnej połączonej ze śpiewami dziatwy na obozach oazowych.

Proponuję powstrzymać własną radosną twórczość i posłuchać:

--
"Dama ma - jak zwykle rację. I nie może być inaczej, skoro jest Damą."
(aut.: ToJaJurek)

Wrona i inne zwierzaki
Edytor zaawansowany
  • tw_wielgus 31.07.15, 16:27
    Jeżeli za cienko piszczą to służę pomocą:

Mocniejsze od neurotycznej (chociaż charyzmatycznej) Demarczyk. Zresztą kto dzisiaj jeszcz słucha Demarczyk...
    --
    Niejednego karła własna małość zżarła. - J.Sztaudynger
  • marta595 31.07.15, 17:12
    tw_wielgus napisał:

> Zresztą kto dzisiaj jeszcz słucha Demarczyk...

Zapewniam,że są tacy.

--
    "Próba zrealizowania nieba na ziemi kończy się zawsze wyprodukowaniem piekła" - Karl Popper
    tea.org.pl/pl/News
    liberte.pl/swiecka-szkola-projekt-ustawy/
  • l_zaraza_l 31.07.15, 17:55
    Porównywanie czy przeciwstawianie Demarczyk i Sabatona chyba nie ma sensu.
    A Demarczyk słuchają także młodzi ludzie.

A ten utwór Sabatona jest wspaniały i świetnie, że go przywołałeś. Cała historia tamtego czasu w kilka chwil wspaniałej muzyki.

• 13kisiel 31.07.15, 18:51
    Demarczyk miała/ma dwa świetne energetyczne kawałki...które są nieśmiertelne :-)

--
    a casu ad casum
  • m.c.hrabia 31.07.15, 16:38
    kolędy prawdziwych
  • tw_wielgus 31.07.15, 16:42
    Tak sobie myślałem właśnie, że wychowanek Szechtera już nie wytrzyma i rzygnie jadem w wigilię obchodów.
    Stawiałem co prawda na inną kandydaturę, ale i twoim "poczuciem humoru" nie jestem specjalnie zdziwiony polskopiśmienny prymitywie.
    --
    Stosowanie środków antykoncepcyjnych to zabójstwo dziecka, które mogło zostać poczęte.
  • m.c.hrabia 31.07.15, 16:50
    Tak sobie myślałem
    to nie myśl tylko breivika walnij pod pałacyk......
    psychopato.
  • tw_wielgus 31.07.15, 16:55
    Tylko 4 znaki, ale w obecnej chwili muszą Ci zastąpić GPS: Won!
    --
    Albert Einstein mawiał, że dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie miał pewności.
  • m.c.hrabia 31.07.15, 17:00
    CMOKNIJ breivika .
  • ave.duce 31.07.15, 16:45

--
    Forum ze Dworum/Freedom

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.