Dodaj do ulubionych

Czas zająć się WOŚP i innymi dziwnymi fundacjami

18.11.15, 12:11
A namnożyło się ich sporo przez 25 lat. Mechanizm działania jest bliźniaczy a zyski dla właścicieli spore. Czas to zmienić oraz dokładnie rozliczyć dotychczasową działalność i przykładnie ukarać winnych. I szybko zmienić prawo aby coś podobnego nie było możliwe bo skandalem jest iż każdy moze zarejestrować sobie fundacje i robić na pseudo dobroczynności biznes zabierając środki tym co to robią sprawnie i fachowo od lat czyli CARITAS -owi.
Edytor zaawansowany
  • a-lfa 18.11.15, 12:41
    Taak. KK i jego przybudówki muszą mieć wyłączność.
  • ami_lii 18.11.15, 12:50
    No ba, nie może być tak że ktoś robi konkurencję Caritasowi! Oni muszą mieć monopol na przebieranie darów rzeczowych i kreatywną księgowość. Bez Owsiaka, może byłoby więcej kaski na weekendowe wypady do SPA pod pozorem szkoleń? Albo na konferencje w najdroższych hotelach w mieście?

A że szpitale będą mieć kłopoty finansowe - kto by się tym przejmował. Nas interesują dzieci poczęte a nie te już narodzone!
  • l_zaraza_l 18.11.15, 13:26
    A co się czepiasz tak tych Elbanowskich?
  • kotek.filemon 18.11.15, 13:36
    Fundacja Maciuś co liczyła głodujące dzieci na przykład.

--
    Czerpałem wiedzę o Katyniu czy układzie Ribbentrop-Mołotow z przedwojennych gazet i książek historycznych z okresu międzywojennego
  • bogucjusz 18.11.15, 14:07
  • snajper55 18.11.15, 14:21

Caritas Archidiecezji Lubelskiej 2012

Przychody organizacji 2,4 mln.
    Koszty administracyjne 2,0 mln.
    Wynagrodzenia 0,5 mln.

Caritas Archidiecezji Tarnowskiej 2012

Przychody organizacji 15,7 mln.
    w tym:
    - środki unijne 2,5 mln.
    - budżet samorządu terenowego 4,8 mln.
    - budżet państwa 3,3 mln.
    Koszty administracyjne 1,3 mln.
    Wynagrodzenia 8,2 mln.

itd itp

W 2012 roku Caritasy dostały od państwa 128 mln PLN, z czego większą część, jak same podały, wydały na wynagrodzenia i koszty administracyjne.

Dane ze strony: sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/

S.
    --
    Five miles out
  • pkt4a 23.11.15, 23:18
    przykrywka do wyłudzeń
  • yoma 18.11.15, 14:22
    Np. Fundację im. Lecha Kaczyńskiego.

> i przykładnie ukarać winnych.

Winnych czego?
    --
    Grupa G8. Kraje rozwinięte. Trzeci Świat. IV RP.
  • az43 18.11.15, 14:27
    Uważasz,że Caritas posługujący się prawie w 100% państwowymi pieniędzmi jeszcze za mało nakradł?

--
    przypadkowy rezydent,sfałszowane wybory,pałac Namiestnikowski,ciemnota parafialna
  • buldog2 18.11.15, 14:30
    Chcecie opanować ten segment "rynku"?

--
    Sztandar PiS dumnie powiewa - © xyz_xyz1, PiS.
  • wsk175 18.11.15, 14:49
    Jojo mógłby się przebiec po pociągu i dozbierać to co pisowi brakuje .........
  • wiarus-pl 18.11.15, 14:59
    -
  • xyz_xyz1 18.11.15, 15:09
    Dlaczego Caritasem? Caritas jest czysty, był czysty i będzie czysty.
  • wiarus-pl 18.11.15, 15:15
    na wyrost nie ma co się zachwalać.
    W Wa✟ykanie też myśleli, że z kasą wszystko jest ok.
    Teraz już tak nie myślą.
  • xyz_xyz1 18.11.15, 15:19
    Ja jetem pewny iż Caritas jest czysty.
  • snajper55 18.11.15, 15:31
    xyz_xyz1 napisał:

> Ja jetem pewny iż Caritas jest czysty.

Z danych, które sam podaje, wynika, że kradnie na potęgę.

S.
    --
    Kantyczka z lotu ptaka
  • romullos 19.11.15, 13:38
    xyz_xyz1 napisał:

> Ja jetem pewny iż Caritas jest czysty.

Masz wgląd w księgowość?
  • bogucjusz 18.11.15, 15:29
    Za obecnej kadencji ekipy, która ochrania złodziei, nikt mu się do skóry nie dobierze, ale potem warto by było prześwietlić te "wynagrodzenia" i "koszty administracyjne".

--
    Ch..! Duda! I kościołów kupa!
  • ami_lii 18.11.15, 18:00
    Wcześniej też mieli układy idealne. Moja mamuśka rok z nimi współpracowała i nawet się nie kryli z tym co wyrabiają. Po tym jak zrezygnowała, dostała uprzejme ostrzeżenie o tym jakie oni mają szerokie kontakty i że żadne służby nie odważą się ich prześwietlić bo "wiedzą czym to grozi". Natomiast oni tymi samymi kontaktami mogą "poważnie utrudnić" życie mojej mamie więc niech się zastanowi czy na pewno chce rozgłaszać to co widziała.

• pol_2015 18.11.15, 18:24
    pięknymi ideami podszyta
  • az43 18.11.15, 18:28
    Nie kłam zwiędły fiucie pisuarowy.To nie Caritas ani Srebrna.
    --
    przypadkowy rezydent,sfałszowane wybory,pałac Namiestnikowski,ciemnota parafialna
  • wiarus-pl 18.11.15, 19:36
    Ty piszesz na podstawie działalności kościelnych instytucji chary✟a✟ywnych?
    WOŚP z nimi nie ma nic wspólnego.
    Wiesz z kim się kojarzy sutannowy ludziom?
    Z pazernym krętaczem, cwaniakiem oszustem, wyciągającym łapę po nieswoje oraz z pedofilstwem i pedalectwem.
    Ohyda ☟
  • xyz_xyz1 19.11.15, 05:56
    A co najgorsze WOŚP dał przykład. Pokazał że można i jak to robić i teraz mamy od groma podobnych fundacji robiących to samo. Jednocześnie na Caritas ii KK czyniące prawdziwe dobro wylewa się pomyje. Jasnym jest iż tak dalej być nie może. Bo nie można na dobroczynności robić gigantycznych interesów dodatkowo doprowadzając do tego iż te organizacje katolickie co czynią prawdziwe dobro po cichu tracą sporą część należnych im przychodów. Ale to się zmieni. I to już wkrótce.
  • alistair-p 19.11.15, 09:28
    Jeśli tak,to będzie i pralnia brudnej kasy i wzrost o 1000% kosztów prowadzenia tej Fundacji.Potem okaże się,że to Lech Kaczyński założył WOŚP.
    --
    Nie mam żad­nych ra­sowych, kas­to­wych czy re­ligij­nych up­rzedzeń. Je­dyne co mnie ob­chodzi,to czy da­na jed­nos­tka jest is­totą ludzką i to mi wys­tar­czy. Gor­sza już być nie może.
    Mark Twain
  • wilk_z_mordoru 19.11.15, 07:50
    Dzięki za przypomnienie kto stoi za Caritasem. Wcześniej nie patrzyłem na to w ten sposób, za to teraz złamanej świecy już od nich nie kupię.
  • xyz_xyz1 19.11.15, 08:52
    Taak. Plujcie na CARITAS i KK a gloryfikujcie Owsika i cała resztę a prawda jest taka iż biednymi słabymi i pokrzywdzonymi to własnie CARITAS i KK się zajmują nie herr Owsik.
  • religijnych.uczuc.obraza 19.11.15, 09:00
    No i Srebrną.
  • xyz_xyz1 19.11.15, 09:23
    Zajmij się raczej przekrętami prywatnych fundacyjek pośredniczących w przekładaniu kasy po miedzy kieszeniami państwa i samorządów a nie fundacją co tyle dobrego dla Polski zrobiła. O ile sobie przypominam to Lux Veritatis nie wysyła co roku tysięcy nieletnich z puszkami coby dla niej zbierali jałmużnę jednocześnie organizując show którego cena dorównuje lub przekracza wartość zbiórki. Dodatkowo ten cały cyrk transmituje Państwowa / publiczna RTV utrzymywana z obowiązkowego abonamentu i robi to za darmo. Do imprezy dokładają też tak naprawdę stawiane po ścianą samorządy z różnorakich funduszy - bo "jakże to nie dać na taką szlachetną imprezę". Wiec jest pytanie kto tak naprawde za to wszytko płaci zwłaszcza iż samorządy mają w swym zarządzie szpitale i przychodnie. Wiec czy nie lepiej miast na imprezę da kasę od razu na szpital?
    Pomyśl i odpowiedz sobie na to proste pytanie.
  • religijnych.uczuc.obraza 19.11.15, 09:27
    Lux Veritatis pierze brudne pieniądze mafii redemptorystów przy pomocy brudnych interesów Ambergold Rydzyka. Ich działania slużą drenowaniu kieszeni Polaków.
    --
    – Nic tak nie boli w apartamencie, gdy patrzysz na morze z drinkiem w dłoni starając się stawić czoła wszystkim tym myślom o bezrobotnych – wyznał Duda. – Nie wiem, co by ze mną było, gdybym nie miał wtedy rodziny przy sobie. (AszDziennik)
  • xyz_xyz1 19.11.15, 10:25
    Coś Ci się myli.
  • religijnych.uczuc.obraza 19.11.15, 16:39
    Nie.
    --
    Pan Prezydent Lech Kaczyński przyszedł do kabiny pilotów i zapytał, czy wiem kto jest zwierzchnikiem Sił zbrojnych RP. (...)-Tak wiem, Pan - Panie Prezydencie", prezydent odpowiedział: „w takim razie polecam wykonać lot do Tblisi
  • xystos 19.11.15, 16:54

ale wy jestescie rozdrobnieni,my oni i jeszcze inni , czyz niewystarczy wspolny cel ?
    Kraj oznaczony na mapie,flaga,hymn i jezyk polski ?

znowu chcecie odgryzdz galas na ktorej wszyscy siedzicie ?

ZEN
  • alistair-p 19.11.15, 09:20
    Czas skończyć z pisuarowymi przekrętami budowanymi ostatnio na trupie tego co zaśmieca Wawel i zabił oprócz siebie 95 osób.
    natemat.pl/27763,newsweek-z-pieniedzy-podatnikow-pis-stworzylo-finansowa-siec-sluzaca-prezesowi-i-partii
    --
    Nie mam żad­nych ra­sowych, kas­to­wych czy re­ligij­nych up­rzedzeń. Je­dyne co mnie ob­chodzi,to czy da­na jed­nos­tka jest is­totą ludzką i to mi wys­tar­czy. Gor­sza już być nie może.
    Mark Twain
  • xyz_xyz1 19.11.15, 13:34
    No jak widze brakło argumentów merytorycznych i ujadane się skończyło.
  • kotek.filemon 19.11.15, 13:48
    Pisiurku słodki, ktoś ci wyżej napisał czarno na białym, że:
    a) większość środków Caritasu pochodzi z dotacji budżetowych
    b) większość środków Caritasu jest wydawana na płace i administrację
    Więc łaskawie przestać mieć minę, jakbyś cieżkiego zaparcia dostał i czytaj, może zmądrzejesz.

--
    Język parlamentarny
  • xyz_xyz1 19.11.15, 14:06
    A co to ma wspólnego z WOŚP i innymi kombinującymi
  • xystos 19.11.15, 14:53
    Jurek Owsik robi dobra robote,niema w polsce drugiej takiej fundacji
    ktora wiecej na leczenie dzieci ofiarowala

rozmawialem z Jurkiem,zaproponowalem by syworzyl mozliwosc
    SMS z zagranicy np +48 ... .. ktory by kosztowal 10 USD - to by ulatwilo
    polonusom wesprzec WSP,kilka takich SMS na ile kogo stac i wiecej dzieci
    mozna by bylo wyleczyc

ZEN
  • xyz_xyz1 19.11.15, 15:24
    Chyba coś Ci się pomyliło. Polonia na 100% nie da grosza na Owsiaka. Co innego na Caritas.
  • xystos 19.11.15, 15:31
    US Polonia moze nie ale europejska polonia niema takich zaleznosci wobec KK
    wazne jest by byla to uczciwa szybka pomoc

wiele ludzi niechce odslaniac nr swego konta,niektore banki oferuja bezplatne
    tymczasowe konto przy przelewach zagranicznych ..i tu jest problem gdyz
    wiekszosc polonusow mogacych pomoc niechce zdradzic ze sa nieporadni virtualnie
    i takiego extra konta niepotrafia zalozyc via i-net,dlatego tez SMS dla poloni bylby wybawieniem
    przypuszczam ze wiekszosc wyslala by kilka SMS-ow , czesc z potrzeby serca a czesc by miec czyste sumienie

niema problemu z srodkami,jest problem jak bezproblemowo i szybko pieniadze wyslac

--
    ZEN
  • az43 19.11.15, 16:51
    Jesteś w błędzie.Polonia systematycznie wspiera Owsiaka.Amerykańska też.Nie wszyscy jeszcze dali sie ogłupić.
    --
  • religijnych.uczuc.obraza 23.11.15, 14:17
    Kiedy władze zajmą się fundacją Elbanowskich, która służy im wyłącznie do zarabiania pieniędzy? W 2013 r. ze 188 tys. zł na działalność 172 tys. pochłonęły ich wynagrodzenia:
    --
    – Nic tak nie boli w apartamencie, gdy patrzysz na morze z drinkiem w dłoni starając się stawić czoła wszystkim tym myślom o bezrobotnych – wyznał Duda. – Nie wiem, co by ze mną było, gdybym nie miał wtedy rodziny przy sobie. (AszDziennik)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka