Dodaj do ulubionych

Gieroj Morawiecki jak gieroj Kaczyński

22.02.16, 19:11
Żeby uniknąć więzienia Morawiecki w 1988r. podpisał co trzeba i wyjechał z rodziną z Polski na Zachód. To bohaterstwo z tej samej beczki, co zjedzenie pączka przez Jarosława Kaczyńskiego.
Za to Wałęsa do końca nie dał się złamać sbekom. Tego mu Kaczyński i Morawiecki zazdroszczą i za to go nienawidzą.

--
PRL - Pisowska Rzeczypospolita Ludowa
Obserwuj wątek
  • porannakawa01 Re: Gieroj Morawiecki jak gieroj Kaczyński 22.02.16, 19:23
   Ze zdumieniem patrzyłam na Kaczyńskiego i jego wyznawców gdy na wiecu Kaczyńskiego pokrzykiwali - Precz z komuną!
   Zdziwiona bo to przecież trzeba było krzyczeć 35 lat temu.
   Dzis każdy gieroj może!
   Było wtedy krzyczeć!
   Aaaaaa? Strach był?
   Hle, hłe?


   --
   Ubolewam, że [D…] jest on absolwentem naszego wydziału. [Jako prawnik] dobrze wie, co to znaczy zasada demokratycznego państwa prawnego, co to znaczy Konstytucja i […] łamiąc Konstytucję po prostu nie realizuje swoich obowiązków jako Prezydent RP.
   (Prof. Jan Zimmerman)
  • mil-ka5 Re: Gieroj Morawiecki jak gieroj Kaczyński 22.02.16, 19:56
   dziś pan Morawiecki ( wzór moralności i etycznego postepowania ) nawoływał do moralności pana L.W. , jęczał i stękał jak na mękach. Strasznie zgrzytało u Morozowskiego, a kurzyło się za Morawieckim seniorem jak diabli. Pan Morawiecki zdrowotnie i mentalnie nadaje się na marszałka ? Ledwo widzi dziadzina ;)
   • porannakawa01 Re: Gieroj Morawiecki jak gieroj Kaczyński 22.02.16, 20:04
    camille_pissarro 22.02.16, 20:02
    Byli jednak lepsi od Wałęsy nie złamano ich od początku do końca - vide chociażby Zbigniew Romaszewski.
    Szkolony w Moskwie, w Dubnej.
    To samo pisiórstwo zarzucało ojcu Ryszarda Petru!
    Jak możesz!

    --
    Ubolewam, że [D…] jest on absolwentem naszego wydziału. [Jako prawnik] dobrze wie, co to znaczy zasada demokratycznego państwa prawnego, co to znaczy Konstytucja i […] łamiąc Konstytucję po prostu nie realizuje swoich obowiązków jako Prezydent RP.
    (Prof. Jan Zimmerman)
   • man_sapiens Re: Gieroj Morawiecki jak gieroj Kaczyński 22.02.16, 21:04
    Przy całym szacunku, podziwie i wdzięczności dla Romaszewskiego - gdyby np. został w Dubnej, gdyby zajmował się tylko fizyką, gdyby nie było go w Solidarności - to historia potoczyłaby się tak samo.
    Gdyby Wałęsa nie zmobilizował milionów Polaków w 1980 (w tym m.in. mnie a zapewne i ciebie), gdyby nie wytrwał i nie zachęcił innych do wytrwania w oporze później - to prawdopodobnie dalej mielibyśmy komunizm. Chyba, że znalazłby się ktoś z jego charyzmą i odwagą - ale kto? Frasyniuk? Lis? Janas? Oni akurat są bardzo wdzięczni Wałęsie za rolę, którą odegrał.

    A co do 1970r. - kto jak kto, ale ty, Camille, nie powinieneś udawać, że nie wiesz co się działo w grudniu '70 i kolejnych miesiącach w Polsce, nie masz już (a szkoda) 20 lat. Jak robotnik po szkole zasadniczej, z żoną tuż przed porodem mógł odmówić podpisania sbkom podsuniętego przez nich zobowiązania, gdy jeszcze nie zmyto z peronów krwi robotników, do których strzelało wojsko? Dobrze wiesz, że wtedy nawet Kościół nie pomagał robotnikom, nie było KORu. Romaszewski w 1970r. pracował w Instytucie Fizyki w Warszawie. Nie strajkował, wojsko nie strzelało do jego kolegów, sbcja i milicja nie biła ich do nieprzytomności. Bądź uczciwy wobec siebie i wobec Romaszewskiego. Dopiero po powstaniu KORu pojawiły się instrukcje jak przeciwstawiać się SB, uwięzieni mogli być pewni, że o ich rodziny zadba opozycja albo Kościół, ale nie w 1970.
    --
    NSDAP w 1932r i PiS w 2015r. uzyskały poparcie po około 37% wyborców stając się najliczniejszymi partiami w parlamencie Czy to na pewno tylko zbieg okoliczności?
    • camille_pissarro Re: Gieroj Morawiecki jak gieroj Kaczyński 22.02.16, 21:22
     Chronologicznie nieco przekręciłeś. Z tego co mi wiadomo L.Wałęsa podpisał współpracę 1970-12-14, a więc pierwszego dnia wydarzeń z grudnia 1970 - to była wielka manifestacja, ale krew robotników jeszcze się nie polała.

     --
     "It is dangerous to be right when the government is wrong. - Voltaire"
  • ayran Re: Gieroj Morawiecki jak gieroj Kaczyński 22.02.16, 20:06
   To raczej nieprawda. Morawiecki nie wyjechał za granicę, za to niebywale długo się ukrywał. Chyba jeszcze w 1990 roku. Oczywiście tak długo ukrywać się nie musiał, ale teraz wiadomo, że jednocześnie był w związku z kilkoma kobietami, co to jego cudaczne ukrywanie się na swój sposób tłumaczy.

   --
   Nie kłam sobie, a nikt ci nie skłamie.


   Jacek Kaczmarski
    • mara571 przypominam, ze Z. Bujak, W. Frasymiuk 22.02.16, 21:10
     i J. Pionior tez unikneli aresztowania w nocy z 12/13 grudnia 1981.
     Nie bylo ich tam, gdzie bezpieka tego oczekiwala.
     --
     www.facebook.com/cotojapowiedzialem

     Ze starcia kapitalizmu z socjalizmem zwycięsko wyszedł feudalizm.
     Lech Jęczmyk
      • mara571 wolne zarty 22.02.16, 22:31
       czolgow w niedziele rano w mojej dzielnicy nie widzialam. Dopiero w relacja sasiada, pracownika Huty Katowice, ktory wrocil po nocnej zmianie gdzies kolo poludnia, uswiadomila nam, co sie dzieje i bedzie dziac.
       --
       www.facebook.com/cotojapowiedzialem

       Ze starcia kapitalizmu z socjalizmem zwycięsko wyszedł feudalizm.
       Lech Jęczmyk
   • man_sapiens Re: Gieroj Morawiecki jak gieroj Kaczyński 22.02.16, 21:15
    Morawiecki wyjechał po porozumieniu z SB do Wiednia. Potem próbował wrócić do Polski ale SB go siłą zawróciła do samolotu (porozumienie z SB zakazywało przyjazdów do Polski). Na przełomie 1988/89 przekradł się przez "zieloną granice" do Polski i ukrywał - co w tym czasie było już tylko żałosną demonstracją. Gdyby wytrwał w więzieniu byłby ikoną radykalnej opozycji. Wałęsa wytrwał pomimo nacisków i przekupstwa komuchów - i jest ikona Solidarności.

    Morawiecki to jeden z tych, którzy - inaczej niż Wałęsa - przespali historię, kiedy się działa i obudzili, kiedy pociąg już odjechał.

    Nie można mieć do niego o to ani trochę pretensji. Kiedy dogadywał się z SB to marzenie o tym, że Solidarność zostanie reaktywowana jako legalna organizacja, działacze opozycji ułaskawieni i władza komuchów zakończy się - było mrzonką, nierealną fantazją. Ale niech Morawiecki nie ustawia się w roli moralnego sędziego tamtych czasów. Zgorzkniały nieudacznik to nie to samo co moralny autorytet.

    --
    Jeśli przeanalizujemy sferę wartości, którą reprezentuje PiS i wsłuchamy się w głosy najważniejszych przedstawicieli, to okaże się, że rządząca partia najgłębiej podziela wartości, które reprezentuje Władimir Putin Agnieszka Holland
   • man_sapiens Re: Gieroj Morawiecki jak gieroj Kaczyński 22.02.16, 21:23
    > Ale z ciebie dureń, co w 1988 mógł Kornel Morawiecki podpisać ?

    Szanowny (durniu) Camille, podpisać mógł bardzo dużo. Po aresztowaniu Morawiecki miał do wyboru pójść do więzienia albo podpisać zgodę na bezpowrotną emigrację i zobowiązanie do zaprzestania działalności opozycyjnej - komuna dawała taką opcję wszystkim aresztowanym opozycjonistom. Wybrał to drugie, podobno za namową Olszewskiego i Stelmachowskiego. Komusza propaganda piała z zachwytu.

    --
    Warto być przyzwoitym, choć to się nie opłaca Bartoszewski
  • mara571 znowu klamiesz 22.02.16, 20:23
   Morawieckiego aresztowano w 1987. Szesc lat esbeckie pieski go szukaly i nie mogly znalezc.
   Wyjechal za zgoda wladz, bez rodziny, aby po trzech dniach wrocic. Ponownie deportowany do Wiednia znowu wrocil przez zielona granice do kraju po 3 miesiacach.
   Na wyjazd do Wloch namowil Morawieckiego jego obronca Jan Olszewski. Wladze sie zgodzily, bo Polonia amerykanska sprawe naglosnila. I w dodatku planowano juz cos innego.
   nowahistoria.interia.pl/prl/news-kornel-morawiecki-i-szesc-lat-esbeckiego-poscigu,nId,1713209
   --
   www.facebook.com/cotojapowiedzialem

   Ze starcia kapitalizmu z socjalizmem zwycięsko wyszedł feudalizm.
   Lech Jęczmyk
  • piq to nieprawda, akurat Morawieckiego... 22.02.16, 20:33
   ...ścigano wiele lat, a on się ukrywał. Przy okazji grzmocił panienki (bardzo dużo panienek), bo był bohaterem narodowym w tamtym czasie i patriotyczne było pociupciać się z bohaterem. Wiem, bo w tamtym czasie miałęm styczność z tym środowiskiem. Przypomnę, że to była ostra "Solidarność walcząca", a nie jakieś Michnikowskie błebłanie.
   • man_sapiens Re: to nieprawda, akurat Morawieckiego... 22.02.16, 21:27
    Solidarność Walcząca zakończyła się kompromitującym wyjazdem z Polski Morawieckiego.
    Michnikowskie bleblanie nie było może tak "ostre" ale za to skuteczne. Gdyby nie to bleblanie to bylibyśmy dzisiaj dalej w Układzie Warszawskim.
    --
    Nie dziw się tym, którzy potrafią być dobrzy bez Boga, użalaj się raczej nad tymi, którzy potrzebują Boga, by być dobrymiNN.
  • qwardian Re: Gieroj Morawiecki jak gieroj Kaczyński 22.02.16, 22:14
   Wałęsa donosił SB i był na ich krótkim pasku. Morawiecki walczył z komunistami, nie pił z nimi wódki, ani nie stukał się kieliszkami..

   --
   Martwe znasz prawdy, nieznane dla ludu,
   Widzisz świat w proszku, w każdej gwiazd iskierce.
   Nie znasz prawd żywych, nie obaczysz cudu
   Miej serce i patrzaj w serce

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka