Dodaj do ulubionych

Mity polityczne PiS

13.10.16, 09:09
W wątku
forum.gazeta.pl/forum/w,28,162553012,162553012,Polska_roku_2016_regionalna_potega.html
Anwadzia przedstawiła PiSowską wizję „wstawania z kolan”.
Warto przestawić temat oddzielnie, przyjrzeć się, jak przedziwnymi meandrami podąża PiSie myślenie na temat przyszłości Polski.
Niżej skrót planów elit amerykańskich i różowe perspektywy rysowane przed grupą rządzących dziś nami ograniczonych i agentów oraz opinii niektórych rosyjskich analityków.
Zdecydowana większość rosyjskiego mainstreamu z co najmniej wielką rezerwą odnosi się do minimocarstwowych perspektyw Polski. Wielu sprzyja tym planom, w oczekiwaniu na niechybny koniec "Dnia manekinów" i "Nocy wielkiego sezonu". Jednak coraz większa część nie odrzuca takiego scenariusza.

Bez względu na widoczne trendy, argumenty przedstawione we wskazanym w wątku Anwadzi artykule dra Sykulskiego pozostają w mocy. Moim zdaniem, wszystko zakończy ostatecznie "Wielka Ucieczka Ojca".

W tej chwili nie chce mi się przedstawiać rzeczowego komentarza. Tylko relacja.

***

Od czasów Busha juniora, a może i Clintona, beniaminkiem USA w Europie jest Polska. Amerykańskie elity postanowiły ulepić nową Rzeczpospolitą, przy czym jest to pomysł wspólny USA i GB. Zgodnie z planem, po cichu i entuzjastycznie przyjętym w Warszawie, w jej skład mają wejść Polska, Litwa, Białoruś, Ukraina, w dalszej przyszłości Rumunia i Mołdawia. Stolica ma powstać na Litwie bądź w Białorusi, natomiast rzeczywisty ośrodek władzy mieścić się w Warszawie.

Dalej, twierdzą Rosjanie – uwaga! – w celu realizacji projektu wybrano charyzmatycznych przywódców – Kaczyńskiego i Dudę, którego nazywają prezydentem. Jak już tak, to możemy zapytać, czyje serwery ich wybrały, ile głosów „naliczono” Kaczyńskiemu, ile Dudzie. Kompletna bzdura.

Polska, która zaskakuje szybkością rozwoju gospodarczego, bez oparcia w surowcach naturalnych, nie uleganiem ciągnącemu się od 2008 r. kryzysowi światowemu, zdaniem tych samych Rosjan, jest nieformalnym liderem Grupy Wyszegradzkiej. Oczywiście, występuje w charakterze młodszego partnera USA i GB.

W Ukrainie, zdaniem części Rosjan, pomysł ma mieć coraz więcej zwolenników, zwłaszcza w warunkach defaultu gospodarczego i b. wątpliwych widoków na samodzielne wejście do UE. Litewscy politycy ponoć czekają na deal, jest zainteresowanie w Rumunii i Mołdawii. Także w Białorusi rośnie liczba ludzi lokujących swoje nadzieje w związkach z Zachodem, choćby poprzez restytucję projektów politycznych takich, jak Rzeczpospolita, tym razem wielu, narodów.

--
Sztandar PiS dumnie powiewa - xyz_xyz1.
Opozytura to bardzo ładne słowo, bo zawiera i działanie PiS w charakterze ekspozytury - Magdolot.
Edytor zaawansowany
 • adam111115 13.10.16, 09:13
  Pośrednio dzięki pisowi jesteśmy na marginesie i na cenzurowanym w europejskim futbolu ligowym. I tak będzie że wszystkim. Ciekawi mnie kiedy ciemnemu ludowi otworzą się paczałki....
 • czekam.na.lewice 13.10.16, 09:21
  adam111115 napisał:

  > Pośrednio dzięki pisowi jesteśmy na marginesie i na cenzurowanym w europejskim
  > futbolu ligowym. I tak będzie że wszystkim. Ciekawi mnie kiedy ciemnemu ludowi
  > otworzą się paczałki....
  Paczałki, podobnie jak PiS, powinny się również otworzyć europarlamentarzystom/państwom aby zastanowić się czy duet Schultz i Juncker nie szkodzą czasami UE.
 • j-k 13.10.16, 09:23
  czekam.na.lewice napisał:
  Paczałki... powinny się również otworzyć europarlamentarzystom
  > /państwom aby zastanowić się czy duet Schultz i Juncker nie szkodzą czasami UE.


  Otusz to.
 • adam111115 13.10.16, 09:40
  Zanim rozwiążemy problemy globalne, załatwmy te lokalne
 • xystos 13.10.16, 09:18

  myśl jest piękna,ale zeby byla trwała
  w tym związku musi sie znaleźdź
  miejsce dla Rosji-żeby niespiskowała
  z niemcami.

  --
  ZEN
 • j-k 13.10.16, 09:21
  buldog2 napisał:
  Od czasów Busha juniora, a może i Clintona, beniaminkiem USA w Europie jest Polska.


  Polska jusz nim nie jest
  jest nim dzis Ukraina.
  nie wspolczuje.
  maja to, czego chcieli.


 • buldog2 13.10.16, 14:51
  Zdaniem Brookings Institution, MITRE Corporation jednak Polska, tę tezę (minimocarstwowości Polski) lansuje Kissinger. A nie Brzeziński.
  Nie twierdzę, że robią to w złej woli (choć stanowisko Friedmana uprawniało takie przypuszczenia). ale że to teoria równie solidna, co błyskotliwa. W sam raz dla żon i mężów stanu PiS.

  --
  Opozytura to bardzo ładne słowo, bo zawiera i działanie PiS w charakterze ekspozytury - Magdolot.
 • buldog2 13.10.16, 09:48
  1. Trochę się zamotałem, opisuję pomysły amerykańskie i brytyjskie, z rzadka wypowiadane serio opinie Rosjan. A wszystko to kotłuje się w główkach zbawców narodu.
  2. Ukraina była ulubieńcem oraz strategicznym partnerem USA wyłącznie w ukraińskich mediach. Fakt, pasowała do tej roli, ale Amerykanom bardziej pasowało stworzyć tam strefę kontrolowanego chaosu. Gdyby w końcu 2013 wyłożyli 15-20 miliardów na łagodzenie skutków realizacji porozumień z UE, Janukowycz podpisałby je.
  Dla USA Ukraina jest mięsem armatnim do destabilizacji Rosji, niczym więcej. Wywiad izraelski powiedział, że dla większego efektu mowa była tam (władze ukraińskie, oczywiście nie same) o organizacji kolejnego Czarnobylu. To było w czasie, gdy w naszych mediach mówiło się, że ISIS ma i niebawem zdetonuje bombę wodorową. Po znanej wpadce zakończyła się mowa także o wariancie ukraińskim.

  --
  Sztandar PiS dumnie powiewa - xyz_xyz1.
 • gelati 13.10.16, 09:54

  Fakt: PiS rządzi. Mit: oPOzycja zagraża PiSowi:)
 • j-k 13.10.16, 09:59
  gelati napisał(a):
  Fakt: PiS rządzi. Mit: oPOzycja zagraża PiSowi:)


  fact.
  ale zawsze jest sie z czego posmiac.

  __________________________________
  My z Grzesiem wszystko zniesiem.
 • buldog2 13.10.16, 10:06
  Fakt. Taki sam jak ten, że nic na temat.

  --
  Sztandar PiS dumnie powiewa - xyz_xyz1.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka