Dodaj do ulubionych

A. Zandberg - obłuda i cynizm. Razem

12.05.17, 12:29
Wykształcony, wygadany, elokwentnie i erudycyjnie przypisujące własne zachowania i motywacje konkurencji politycznej, którą zwalcza w sposób idealnie bolszewicki.
Od PISu dzieli go własny szczegółowy zestaw celów do zwalczania oraz obiektów afirmacji, bolszewickie "wojna pałacom, pokój chatom" zawsze to samo. I wspólna z PISem nienawiść i pogarda dla wartości liberalnych:

Miłość i współczucie to liberalne zabobony, wymysł abstrakcyjnego humanizmu.
A nienawiść to forma miłości na etapie przejściowym od kapitalizmu do komunizmu.

--
Postbolszewicy wszystkich krajów, łączcie się!
Edytor zaawansowany
  • wagonetka 12.05.17, 12:31
    jakieś źródło, żeby można było poznać kontekst?

• buldog2 12.05.17, 12:51
    Rozmowa w TOK FM, przed chwilą.
    Nieustanny atak, nawet nie tylko na konkurencję (PO, PIS, Nowoczesna), co na liberalne ideały, którym przeciwstawia jutrzenkę ludzkości, nowy wspaniały świat, w który wprowadzają zbawcy ludzkości z Partii. Razem.
  • wagonetka 12.05.17, 12:56
    odniosłabym się, gdybym słyszała audycję - ale nie słyszałam, niestety

przy czym zdanie:
    "Miłość i współczucie to liberalne zabobony, wymysł abstrakcyjnego humanizmu.
    A nienawiść to forma miłości na etapie przejściowym od kapitalizmu do komunizmu."
    nie jest pozbawione sensu - jeśli przypomnimy sobie, co pisał Marks (który nie miał nic wspólnego z bolszewizmem)

• sverir 12.05.17, 13:23
    No, nie przesadzajmy, że tak zupełnie nic. Leninizm głęboko czerpał z ideologii marksistowskiej.

--
    "To dobrze, że w Senacie rozpoczęto prace nad ustanowieniem Chorągwi Rzeczpospolitej, która będzie przysługiwała prezydentowi Dudzie. Oznakowany Andrzej Duda będzie łatwo rozpoznawalny na galach i piknikach (...) Prezydent Duda otrzyma wreszcie coś, czego będzie naczelnym dowódcą i zwierzchnikiem"
  • wagonetka 12.05.17, 13:37
    a Marks czerpał z Davida Ricarda i Hegla - co z tego wynika?
    że Stalin był uczniem Hegla? no nie

Marks był filozofem i nie zawadziłoby go i dziś postudiować - bo choć jego realia to był krwiożerczy 19-wieczny kapitalizm, to wiele jego przemyśleń jest wciąż aktualnym

pogrobowcy tzw "realnego socjalizmu" - czyli m.in. Polacy mają problem z odróżnianiem Marksa od Stalina i "socjalizm" rozumieją swoiście

• sverir 12.05.17, 15:41
    " a Marks czerpał z Davida Ricarda i Hegla - co z tego wynika?"

A Plechanow czerpał z Hercena. To z tego tylko wynika, że stwierdzenie "Marks (który nie miał nic wspólnego z bolszewizmem)" jest nieprawdziwe.

--
    "To dobrze, że w Senacie rozpoczęto prace nad ustanowieniem Chorągwi Rzeczpospolitej, która będzie przysługiwała prezydentowi Dudzie. Oznakowany Andrzej Duda będzie łatwo rozpoznawalny na galach i piknikach (...) Prezydent Duda otrzyma wreszcie coś, czego będzie naczelnym dowódcą i zwierzchnikiem"
  • wagonetka 12.05.17, 16:16
    sverir napisał:

> " a Marks czerpał z Davida Ricarda i Hegla - co z tego wynika?"
    >
    > A Plechanow czerpał z Hercena. To z tego tylko wynika, że stwierdzenie "Marks (
    > który nie miał nic wspólnego z bolszewizmem)" jest nieprawdziwe.
    >

to mogłaby byc bardzo ciekawa rozmowa, ale na pewno nie na forum, bo zajęłaby bardzo dużo czasu :-)

• jureek 12.05.17, 13:58
    buldog2 napisał:

> Rozmowa w TOK FM, przed chwilą.
    > Nieustanny atak, nawet nie tylko na konkurencję (PO, PIS, Nowoczesna), co na [b
    > ]liberalne ideały[/b]

Które konkretnie liberalne ideały? Takie na przykład, że kasjerka czy sprzątaczka pracująca tylko dla jednej firmy to nie pracownik, tylko samodzielny przedsiębiorca?
  • buldog2 12.05.17, 14:39
    Nie, to nie liberalne ideały, to przekręty. Liberalne ideały to wolność, słowność, uczciwość.
    Poczytaj uzupełnienie (ostatnia część) Sagi rodziny Forsyte'ów, jak ludzie się dorabiali.
    Te przekręty nie mają nic wspólnego ani liberalizmem, ani z globalizacją.
    Tzn. jeśli sprzątaczka otrzyma zapłatę równą pensji oraz całości innych świadczeń i okres wypowiedzenia, to nie mam nic do takiej formy zatrudnienia. Ale w wielu sytuacjach pracodawca nie wie, jak długo będzie miał dla kogoś pracę i albo zatrudni z możliwością natychmiastowego zwolnienia, albo wcale. Takie życie. Teraz to się zmienia na lepsze, ale nie z powodu jakich tam działań nibyrządu reżymu jaczejki PIS, a zmian na rynku pracy.
  • wagonetka 12.05.17, 14:48
    buldog2 napisał:

> Poczytaj uzupełnienie (ostatnia część) Sagi rodziny Forsyte'ów, jak ludzie się
    > dorabiali.

to jest literatura
    a na jedną literaturę można dać inną literaturę, naszą: Ziemię obiecaną
    nie dobierajmy więc przykładów z kluczem, na poparcie swojej tezy, bo zawsze ktoś może dać - równie dobry - przykład na tezę przeciwną
    piszę to ja, wielka fanka Johna Galsworthy'ego

i dla czystości lepiej jednak posługiwać się dniem dzisiejszym, nie przedwczorajszym

• wagonetka 12.05.17, 14:51
    powiem jeszcze, że świat, na którym 1 procent najbogatszych mieszkańców ziemi zgromadził niemal tyle bogactwa, co pozostałe 99 procent ludzkości nie jest światem dobrym dla ludzi

• sverir 12.05.17, 15:42
    "i dla czystości lepiej jednak posługiwać się dniem dzisiejszym, nie przedwczorajszym"

W tzw. dniu dzisiejszym dalej liberalizm nie polega na oszukiwaniu sprzątaczek. Buldog pisał o uczciwym rozliczeniu, ja od siebie dodam dotrzymywanie umów.

--
  • wagonetka 12.05.17, 16:15
    sverir napisał:

> W tzw. dniu dzisiejszym dalej liberalizm nie polega na oszukiwaniu sprzątaczek.
    > Buldog pisał o uczciwym rozliczeniu, ja od siebie dodam dotrzymywanie umów.
    >

ok, jeśli na tym ma polegać liberalizm, jestem za

ale znalazłam informację, że mediana zarobków sprzątaczek i szwaczek to 1400 zł brutto - i to nie jest uczciwe - więc to by znaczyło, że w Polsce nie ma liberalizmu
    co więc jest?

• buldog2 12.05.17, 17:18
    Coś niedobrego. Kariery piesiewiczów to jeden z wielu przykładów.
    Ale konkretnie w tym przypadku - sprzątaczki często pracują w kilku miejscach.
  • wagonetka 12.05.17, 17:42
    czyli co? jak się podaje medianę zarobków, to tylko z jednego miejsca pracy?

a że coś niedobrego, to sama wiem

• sverir 13.05.17, 08:33
    "ale znalazłam informację, że mediana zarobków sprzątaczek i szwaczek to 1400 zł brutto - i to nie jest uczciwe"

A dlaczego to nie jest uczciwe?

--
  • buldog2 12.05.17, 17:28
    To też tam jest:
    "Forsyci pochodzą z bardzo dobrego gniazda wiejskiego i zawsze byli ludźmi dotrzymującymi słowa, a to jest rzecz ważna!"
    "— Otóż pewnego dnia twój dziadek wrócił z Brighton do domu okropnie podniecony. Dużo czasu upłynęło, zanim go mogłam uspokoić tak, aby mi opowiedział, co się stało. Jak się wydawało, trzy spośród jego domów nie chciały schnąć. Pierwsze domy były w zupełnym porządku, tak że twój dziadek oczywiście nie żywił żadnych podejrzeń. Ale dostawca materiałów budowlanych użył wody morskiej zamiast zwykłej. Nie potrafiłam nigdy dojść, czy miał on w tym interes, czy też uczynił to wskutek ignorancji, ale twój dziadek był przekonany, że to szubrawiec. „Nie wyschną, nie wyschną" — powtarzał bezustannie. Przypuszczam, że gdyby był w owej chwili umarł, słowa te znaleziono by wyryte w jego sercu. Widzisz, groziło to podkopaniem jego reputacji jako przedsiębiorcy budowlanego. A potem, zdaje się, ktoś wskazał mu, w jaki sposób może nadać tym domom pozór suchych, chociaż w wilgotny dzień nie byłyby naprawdę suche! Owej nocy położywszy się spać słyszałam jeszcze długo, jak chodził u siebie tam i z powrotem, rano zaś mruknął: „Nie, niech mnie diabeł porwie, jeżeli się na to zgodzę!" Po okrutnej z sobą walce postanowił nie przykładać ręki do żadnego oszustwa.
    — I cóż się potem stało, ciociu?
    — Otóż kazał te trzy domy zburzyć i wybudować na nowo, to go kosztowało tysiące."

Tacy ludzie byli. Uczciwość przed wszystkim innym. Liberałowie.
  • wagonetka 12.05.17, 17:41
    ale, o ile pamiętam, ta sytuacja miała miejsce w połowie XIX wieku - wiele zmieniło sie od tego czasu :-)
  • nazimno 12.05.17, 12:46
    Jasne, jasne, ... "III RP dla każdego".
    Poboznymi zyczeniami mozna...
    ...no wlasnie.
  • buldog2 12.05.17, 12:54
    III RP nie dla każdego i nie bez dużych wad. Dlatego PO utraciła władzę.
    Ale nowy wspaniały świat i jutrzenka ludzkości w swoich podstawach mają "wojnę pałacom". A kto Żyd, to określi nowe Biuro Polityczne, Razem z PISem (jeszcze jakieś stronnictwo demokratyczne i jest komplet).
  • el.commendante 12.05.17, 13:38
    Czy chodzi tobie o kwestie wolności obyczajowej, świeckiego państwa, swobód obywatelskich, na tym polu Partia Razem jest jak najbardziej liberalna.
    No chyba że chodzi o tzw. "liberalizm gospodarczy", czy też neoliberalizm, co z liberalizmem ma tyle wspólnego co "narodowy socjalizm" z socjalizmem albo KRLD z demokracją. Neoliberalizm to nic innego jak ekonomiczny zamordyzm garstki oligarchów wobec ogółu społeczeństwa i to to trzeba jak najbardziej zwalczać.
  • nazimno 12.05.17, 13:39
    No to wio na wschod. Jest co robic.
  • m.c.hrabia 12.05.17, 14:09
    Komuszki w każdym społeczeństwie są i będą , dopóki na większego komucha sami nie trafię nap Pol-Pota , a ten zacznie im wpajać równość i braterstwo.
  • nazimno 12.05.17, 14:17
    Pol Pot akurat nie przemeczal sie "wpajaniem".
    Swiadczy o tym ponad milion czaszek, ciagle jeszcze odkopywanych.
  • buldog2 12.05.17, 14:53
    Zandberg & Co. przebiją +500 i wszystko co PIS wymyśli.
    Dziś chcą, żeby płaca minimalna była na poziomie 4000 zł.
    Podobnie jak PIS chcą rozwalać gospodarkę i niszczyć państwo. Po ich dojściu do władzy byłoby pół roku (albo mniej) powszechnej szczęśliwości elektoratu, później pensje idące w miliony, dalej komunizm wojenny, na koniec nową Kubę, czy Argentynę. W najlepszym razie NEP, w gorszym - Koreę Płn.
  • m.c.hrabia 12.05.17, 16:04
    buldog2 napisał:

> Zandberg & Co. przebiją +500 i wszystko co PIS wymyśli.
    > Dziś chcą, żeby płaca minimalna była na poziomie 4000 zł.
    > Podobnie jak PIS chcą rozwalać gospodarkę i niszczyć państwo. Po ich dojściu do
    > władzy byłoby pół roku (albo mniej) powszechnej szczęśliwości elektoratu, późn
    > iej pensje idące w miliony, dalej komunizm wojenny, na koniec nową Kubę, czy Ar
    > gentynę. W najlepszym razie NEP, w gorszym - Koreę Płn.

nie jestem wierzący ,ale Broń mnie panie b. przed oszołomami którzy chcą mnie uszczęśliwiać.
  • buldog2 12.05.17, 17:10
    W książce Hansa Jonasa "Religia gnozy" świetnie to opisane (jedno i drugie, znaczy pomysły Razem i PIS).
    Równo 10 lat temu napisałem artykulik "Gnoza z Klewek", o PIS i polskiej scenie politycznej. Też o tym samym. Nic się nie zmieniło, może poza postępującą deprecjacją PO, zresztą całkiem trafnie opisaną.
  • ave.duce 12.05.17, 14:26
    ... - Będziemy stać przed Kancelarią Premiera do skutku. Do czasu, gdy rząd PiS opublikuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego - mówi Marcelina Zawisza z partii Razem ...

Coś mi umknęło?
    --
    "najgorsza część społeczeństwa /.../ element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny"
    > K. Jarosław

Forum ze Dworum/Freedom
  • buldog2 12.05.17, 15:04
    To zasłona dymna rzeczywistych priorytetów i działań Partii. Celem jest "Zdobycie władzy" (Cz. Miłosz). A później - choćby i "ciemność w południe" (A. Koestler). Mogą być w tym jeszcze lepsi niż PIS. Maskirowka lepsza.

--
    PiS nie robi, tylko mówi, a jak robi, to odwrotnie, niż mówi - Piq
  • ave.duce 12.05.17, 15:10
    Chodzi o - jak to się mówi - robienie z gęby cholewy. Nie wróży to nic dobrego.

--
    "najgorsza część społeczeństwa /.../ element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny"
    > K. Jarosław

Forum ze Dworum/Freedom
  • ave.duce 12.05.17, 15:12
    ps. ale co do oceny Schetyny i PO - niestety, muszę się tym razem wyjątkowo zgodzić z Zandbergiem.

--
    @ nie chce mi się @
    Forum ze Dworum/Freedom
  • buldog2 12.05.17, 16:43
    Ja też.

--
    Opozytura to bardzo ładne słowo, bo zawiera i działanie PiS w charakterze ekspozytury - Magdolot
  • j-k 12.05.17, 14:26
    I wciskanie ludziom, ze wszystkiemu winien jest Kapitalizm i pieniadz...
    A w koncu od upadku real-Socjalizmu minelo 27 lat - wiec wielu go juz nie pamieta...

Dzisiejsza Post-Komuna to tylko lustro Liberalizmu - przeciwnego jej systemu - gloszacego, ze nic lepszego od czystego Kapitalizmu nie ma i kazde ograniczanie Wolnego Rynku na rzecz Panstwa (patrz: Interwencjonizm Panstwowy) ogranicza rozwoj ...

Obu tym systemom serdecznie dziekuje...

J.K.
    ekonomista
    i Socjaldemokrata.
  • taziuta 12.05.17, 15:05
    buldog2 napisał:

> Miłość i współczucie to liberalne zabobony, wymysł abstrakcyjnego humanizmu.
    > A nienawiść to forma miłości na etapie przejściowym od kapitalizmu do komunizmu
    > .

Skąd ten cytat?
  • buldog2 12.05.17, 16:46
    Z gazet lat trzydziestych (ZSRR).
    Ale już to, że zapytałeś, pokazuje, że widzisz bliskość i dopuszczasz to, że z wypowiedzi współczesnych ideologów Partii. Słusznie (ja też tak myślę).

--
  • titerlitury 12.05.17, 15:16
    Odniosłam zupełnie przeciwne wrażenie. Zadberg mówił bardzo ciekawie, np o pozornej alternatywie dla PiS jaką jest PO, akcentując kwestie światopoglądowe, pokazując hipokryzjię i koniunkturalizm Schetyny w świetle wypowiedzi o uchodźcach w Polsce.
  • sverir 12.05.17, 15:43
    Niestety, ale w opozycji z dala od szans na władzę dość łatwo o zachowanie idei.

--
  • m.c.hrabia 12.05.17, 16:07
    sverir napisał:

> Niestety, ale w opozycji z dala od szans na władzę dość łatwo o zachowanie idei
    > .
    >

dokładnie , a co do oceny Schetyny to każdy widzi jakie koń ma zęby, nie potrzeba komuszka.
  • buldog2 12.05.17, 16:42
    Mam identyczne wrażenia.
    W mojej ocenie jest inteligentny i błyskotliwy, z jego krytyką PiS i PO w bardzo dużej części się zgadzam, pod tym co powiedział na temat, podpisałbym się.

Pamiętasz przemówienie Majora do zwierząt (na początku "Folwarku zwierzęcego"), jeszcze pod panowaniem starego porządku?

Komuniści mieli inteligentne i kompetentne kadry, szczególnie odnośnie krytyki zastałego świata. I piękne wizje. Zandberg nie jest wyjątkiem.

PiS nie robi, tylko mówi, a jak robi, to odwrotnie, niż mówi (Piq). Reszta towarzystwa też.
  • titerlitury 12.05.17, 18:56
    Śledzę odrobinę to co robi Razem - nie z wypiekami na twarzy, ale ze sporym zainteresowaniem, i jest sporo inicjatyw lokalnych, w które się angażują (od konfliktu opolskiego, po interwencję w sporach zbiorowych w zakładach pracy) o których nie słychać w mainstreamie.
    Nie służy Polsce zabetonowanie sceny politycznej dwoma blokami w istocie niewiele się od siebie różniącymi, i brak jakiejkolwiek nowoczesnej lewicy czy centeolewicy w życuiu społeczno-politycznym (brunatnej lewicy nie liczę). I dlatego dobrze, że istnieje taka inicjatywa jak Razem, i bardzo żałuję, że nie ma jej w parlamencie, choćby dlatego, że brak dyskusji na ważne tematy, jest tylko przerzucanie się przykładami "a wasz poseł nie umysł rąk po wizycie w toalecue", "a wy przez osiem lat kradliście papier toaletowy z drugiej kabiny od lewej" . Tak, PO nie demolowała państwa tak szaleńczo jak PiS, nie robiła takiego obciachu poza domem, ale nie zapominajmy dlaczego przegrała: bo nie rządziła, tylko administrowała i myślała, że już zawsze tak będzie. I jedna i druga strona ma szarego człowieka w głębokiej pogardze.
  • m.c.hrabia 12.05.17, 20:05
    I jedna i druga strona ma szarego człowieka w głębokiej pogardze.

jeśli uważasz ,że jest jakkolwiek siła która szarego człowieka poważa, to powiem (przepraszam)
    musisz się leczyć

nie ma takiej siły , z kościołem katolickim na czele, i nie będzie
  • titerlitury 12.05.17, 20:34
    Jednak jedni pogardzają bardziej, a inni mniej. I trzeba szukać tych, co mniej pogardzają. A z taką pogardą z jaką spotykają się w Polsce kobiety, szczególnie ostania, nie sposób pogodzić się nikomu porządnemu i z odrobiną wrażliwości.
  • m.c.hrabia 12.05.17, 20:40
    titerlitury napisała:

> Jednak jedni pogardzają bardziej, a inni mniej.

nie , to tylko retoryka

• buldog2 12.05.17, 20:50
    Jak wiadomo, kobieta ma (czy też może mieć, w sprzyjających okolicznościach) 1/3 duszy człowieka, co poświadczają Ojcowie Kościoła.
    Chyba więc jest różnica pomiędzy podejściem do kobiet w Platformie i PIS. Spora...

--
  • buldog2 12.05.17, 20:37
    Oczywiście, podziałowi sceny politycznej pomiędzy PO i PIS należy się alternatywa.
    Ale twierdzenie, że PO niewiele różni od antypolskiego reżymu agentury JARa, jest nieuprawnione. I popatrzmy, jak obie te strony widzą ludzie zza granicy. Czy zdarzyło się, żeby przedstawiciele Unii czy USA napominali Platformę o zaprzeczanie zasadom demokracji? Czy Obama pouczał o tym Platformę, czy marionetki Agenta JARa?
    Rząd PO czy reżym PIS dokonuje rozbrojenia armii, pozbawia ją najbardziej wykwalifikowanych i lojalnych, wykształconych na najlepszych zachodnich uczelniach dowódców, podobnie jak robił to Stalin w latach trzydziestych?
    Rząd PO czy reżym jaczejki PIS sprowokował Polki i Polaków do masowych protestów w czarnych marszach?
    Czy brytyjski wyrażał publicznie miażdżącą opinię o tym, że pod rządami PO Polska staje dla Sojuszu nie wartością, a ciężarem?
    Etc. etc.

Są zbieżności i PO daleko do świętości, ale utożsamianie jej z agenturą PIS, to mówienie, że czarne nie jest czarne. Albo że JAR w stringach to gwiazdka pop.

--
  • titerlitury 12.05.17, 20:42
    Ja tak nie twierdzę. I zaznaczyłam to dwa posty wyżej. Jednak z punktu widzenia modernizacji Polski, PO pomimo podarowaneych jej 8 lat, nie zrobiła kompletnie nic. I z tego punktu widzenia alternatywa jest pozorna.
  • buldog2 12.05.17, 20:52
    W tym aspekcie - tak. Różnice są niewielkie.
    Ale jest cała masa innych.

--
  • m.c.hrabia 12.05.17, 20:55
    titerlitury napisała:

> Ja tak nie twierdzę. I zaznaczyłam to dwa posty wyżej. Jednak z punktu widzenia
    > modernizacji Polski, PO pomimo podarowaneych jej 8 lat, nie zrobiła kompletni
    > e nic. I z tego punktu widzenia alternatywa jest pozorna.

moim zdaniem nie masz racji , łatwo twierdzić po fakcie że można było lepiej , więcej ,szybciej
    tylko jak zapytać o konkrety to ,dupa blada.
  • titerlitury 12.05.17, 21:04
    Konkrety:
    1) brak edukacji seksualnej i ułatwionego dostępu do antykoncepcji
    2) nierozliczenie Komisji Majątkowej
    3) zamiecenie pod dywan największej afery finansowej w historii Polski, czyli SKOKI
    4) kontynuacja kursu niskich kosztów pracy, jako jedynego atutu konkurencyjnego polskiej gospodark
    5) brak regulacji w sprawie związków partnerskich
    I można jeszcze długo wymieniać.
  • m.c.hrabia 12.05.17, 21:11
    titerlitury napisała:

> Konkrety:
    > 1) brak edukacji seksualnej i ułatwionego dostępu do antykoncepcji
    > 2) nierozliczenie Komisji Majątkowej
    > 3) zamiecenie pod dywan największej afery finansowej w historii Polski, czyli S
    > KOKI
    > 4) kontynuacja kursu niskich kosztów pracy, jako jedynego atutu konkurencyjnego
    > polskiej gospodark
    > 5) brak regulacji w sprawie związków partnerskich
    > I można jeszcze długo wymieniać.

pełna zgoda , pełna.
    ale to nie są problemy które mają wpływ na rozwój kraju

mnie np. wkurza uległość darmozjadom górniczym, a to już ma wpływ na gospodarkę kraju.
  • buldog2 13.05.17, 08:54
    Jedne mają, inne nie. Jeszcze raz lista (moja) z 2012:

Lista przewin PO v. 1.1 (z roku 2012)

1. Brak redukcji deficytu budżetowego.
    2. Brak programu b. szerokich preferencji zagranicznych inwestycji.
    3. Powiększanie, fatalne powiększenie liczebności administracji.
    4. Brak pomocy firmom innowacyjnym (wiem, co piszę, na przykładzie kolegi, który zamówienia ma z całego świata, a brak ok. miliona dolarów do uruchomienia produkcji).
    5. Brak przeniesienia wydatków budżetowych z dotowania postępowego elektoratu na R&D i zwiększenia ich do rozmiarów (proporcjonalnie) co najmniej takich, jak w Niemczech, oraz programu szybkiego dojścia do finansowania takiego, jak w krajach skandynawskich.
    6. Powiększanie, fatalne powiększenie liczebności administracji.
    7. Niemal całkowita uległość wobec lobby prawniczego.
    8. Brak wschodniej polityki gospodarczej takiej, jaką prowadzą Niemcy.
    9. Brak adaptowania gospodarki polskiej do konkurencji z wielkimi koncernami w warunkach gospodarki globalnej, np. na wzór Korei Płd.
    10. Brak odpowiedniego finansowania i skandaliczny poziom publicznych mediów.
    11. Uległość wobec wyzysku przez związkowe lobby górników i podobne.
    12. Uległość wobec PSL i utrzymywanie przywilejów KRUS.
    13. Brak rozliczenia prawdziwych afer poprzedniego rządu (już nie mówię o wcześniejszych), np. prawdziwej afery hazardowej.
    14. Brak przyznania Ojcu Dyrektorowi możliwości cyfrowej emisji sygnału na drodze innej (np. ustawowej), niż ogólna. Tetrapodiom też się należy TV, było o tym nawet w mediach mętnego nurtu (np. w TOK FM mówiła o tym P. Dominika Wielowieyska).

Należałoby powiedzieć jeszcze o skandalicznej sprawie ACTA i braku należytego odporu kłamstwom o zamachu smoleńskim. Postawa wobec ACTA została zrewidowana, dlatego nie ma jej w spisie, a była to jedna z najgorszych rzeczy w czasie rządów PO.

--
    Opozytura to bardzo ładne słowo, bo zawiera i działanie PiS w charakterze ekspozytury - Magdolot
  • m.c.hrabia 13.05.17, 11:22
    z większością pełna zgoda ,
    część jest nieaktualna, część to nierealne życzenia, część naciągana.
  • buldog2 13.05.17, 12:20
    Lista z 2012. Ale interesuje mnie, co nierealne, a co naciągane.

--
  • m.c.hrabia 13.05.17, 13:22
    np.
    pkt.3 naciągany
    pkt.9 i pkt.12 kompletnie nierealne
  • buldog2 13.05.17, 16:58
    A tu się nie zgadzam.
    Aż taki rozrost administracji nie był konieczny, co widać na przykładzie porównań z innymi państwami (pamiętam, gdzieś czytałem porównanie liczebności administracji Warszawy i Nowego Jorku).

Akurat korzystanie z doświadczeń Korei Płd. jest jak najbardziej na miejscu i jest realny w przypadku rozwoju (znaczy, Unia pozwala finansować rozwój).

Z PSLem bym postawił sprawę na ostrzu noża. Zresztą on i tak zniknie.

--
  • m.c.hrabia 13.05.17, 23:31
    buldog2 napisał:

> A tu się nie zgadzam.
    > Aż taki rozrost administracji nie był konieczny, co widać na przykładzie porówn
    > ań z innymi państwami (pamiętam, gdzieś czytałem porównanie liczebności adminis
    > tracji Warszawy i Nowego Jorku).
    >

czyli nie zgadzamy się obaj , tylko każdy w inną stronę :)

> Akurat korzystanie z doświadczeń Korei Płd. jest jak najbardziej na miejscu i j
    > est realny w przypadku rozwoju (znaczy, Unia pozwala finansować rozwój).
    >

może i jest na miejscu ,tylko ja widzę jeden problem , brak Koreańczyków w Polsce

> Z PSLem bym postawił sprawę na ostrzu noża. Zresztą on i tak zniknie.
    >
    pewnie zniknie (nie mam nic przeciw) ale w tamtych czasach, bez PSL nie można było rządzić ,
    można było wzorem kaczusia się zesr... i rozpisać wybory.
  • taniarada 12.05.17, 16:39
    Mnie tylko Adrianek zainteresował w bara bara z Nowacką i w temacie Żołnierzy Niezłomnych. Jego motto powinno brzmieć :"Według pana Zandberga godni uwagi byli bohaterscy tylko wyzwoliciele od sierpa i młota oraz LWP ". ONR chcą zdelegalizować ,a zapomnieli o takim tworze jak partia Razem.
  • buldog2 12.05.17, 16:56
    Skarbie,
    Bara bara jak najbardziej.
    W zakonie potraficie dostrzec najlepsze cechy człowieka, ludzki potencjał.
  • znak-wodny 12.05.17, 16:44
    Przestań z tym "bolszewicki",
    bo "bolszewicki" nie różni się od "katolicki".
    W bolszewii dyktatura i w kościele też.
    Bolszewia mordowała niepoprawnych politycznie i sługusy kościoła palili na stosach innowierców.
    Tylko różnica w technikach i metodach zbrodni.

--
    Do wyborów parlamentarnych w Polsce pozostało ->
  • buldog2 12.05.17, 16:49
    We wszystkim, co napisałem, nie ma zaprzeczenia tej tezy - chodzi o bliskość działań i ocen w porządku widzialnym. Ale to nie wyczerpuje rzeczywistości.
    Określenia "bolszewicki" używam dlatego, że pasuje tu najbardziej.
  • znak-wodny 12.05.17, 16:52
    No tak,
    500+ to dopiero bolszewia pełną mordą, w wykonaniu ponoć prawicowo-moherowej partii "kapitalistycznego" dyktatu.

--
  • taniarada 12.05.17, 16:58
    znak-wodny napisał:

> Przestań z tym "bolszewicki",
    > bo "bolszewicki" nie różni się od "katolicki".
    > W bolszewii dyktatura i w kościele też.
    > Bolszewia mordowała niepoprawnych politycznie i sługusy kościoła palili na stos
    > ach innowierców.
    > Tylko różnica w technikach i metodach zbrodni.
    > Kto ci taki bzdur naopowiadał ? A
    Ławrientij Beria to spod ogona koziego wyskoczył? A Lenin spod psiego ? Jak go Stalin otruł .
  • znak-wodny 12.05.17, 21:14
    Mało czytałeś zakonniku!
    Nie znasz historii i nawet nie wiesz ( albo wiesz ale chcesz nadal obłudą katolą zakłamwać rzeczywistość),
    że wpajanie katolicyzmu wśród ludów Europy na przestrzeni kilku wieków poskutkował przedwczesną śmiercią ponad 40 000 000 istnień.
    Tak nawiasem to Kaczyńscy wyskoczyli spod stalinowskich rodziców.

--
  • karkowiak2plus 13.05.17, 17:02
    AGENT.

Nic więcej o nim nie można powiedzieć

--
    " Byc neutralnym to nie znaczy byc obojetnym i nieczulym. Nie trzeba zabijac w sobie uczuc. Wystarczy zabic w sobie nienawisc " ~ Geralt

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka